Články k tématu: Násilí

Kongo hlásí 40 mrtvých v důsledku boje mezi kmeny

13.03. 18:58

Kinshasa - Za posledních 48 hodin na severovýchodě Konga zemřelo nejméně 40 lidí. Na vině jsou střety mezi znepřátelenými pastevci z kmene Hema a farmáři z kmene Lendu. 

Vědci zjistili, co s námi dělají hádky. A zhrozili se

Aktualizovali jsme 5.3.2018, 22:41, 05.03. 21:24

Neustálé hádky s partnery, přáteli či příbuznými zvyšují riziko úmrtí ve středním věku. Nejohroženější přitom jsou muži a ti, kdo nejsou v práci, informovali dánští vědci v nové studii zveřejněné v časopise Journal of Epidemiology and Community Health.

K pátečnímu teroristickému útoku v Burkině Faso se přihlásili islamisté z Mali

03.03. 21:54

Ouagadougou - K pátečnímu teroristickému útoku v hlavním městě Burkiny Fasa se dnes přihlásila Skupina na podporu islámu a muslimů. Učinila tak prostřednictvím mauretánské tiskové agentury.

reklama

Podivné války? Generálové si spletli země. Vojáci podnikli invazi, které si nikdo nevšiml

26.02. 08:16

Válka je většinou tragickou událostí, do které odchází muži od rodin a mnozí se nevrátí. Ne však v případě Lichtenštejnska. To do svého posledního vojenského konfliktu poslalo hrozivou jednotku čítající 80 vojáků. Domů jich přišlo 81.

Peklo v Itálii? Tamní obyvatele terorizují násilnické gangy

24.02. 17:54

Neapol (Itálie) - Koncem ledna na severním předměstí Neapole skupina deseti teenagerů brutálně napadla dva chlapce ve věku 14 a 15 let ve snaze ukradnout jim mobilní telefony. Policii se podařilo dopadnout dva z útočníků, chlapce ve věku 15 a 13 let.

Nebezpečný predátor? Mladík narozeniny oslavil brutálním znásilněním. Dívka po jeho řádění skončila v kómatu

20.02. 15:59

Londýn – Britský sou řeší obzvláště brutální napadení. Mladík Charlie Pearce, který je údajně posedlý násilnými sexuálními fantaziemi, o svých sedmnáctých narozeninách napadl, znásilnil a dlažební kostkou téměř umlátil mladou ženu. Slyšení bylo podle médií velmi emotivní, především díky výpovědi…

Na Maledivách to vře: Prezident hodlá prodloužit výjimečný stav

19.02. 11:14

Malé - Maledivský prezident Jamín Abdal Gajúm dnes požádal parlament o souhlas s prodloužením výjimečného stavu v zemi o dva týdny. Maledivy před deseti lety zavedly pluralitní demokracii. Země se ale začala vracet k autoritářství poté, co byl v roce 2013 zvolen prezidentem Gajúm.

Při střetu policie s demonstranty na Maledivách byly zraněny desítky lidí

17.02. 15:23

Malé - Při pátečních střetech demonstrantů s policií na Maledivách byly zraněny desítky lidí a mnoho protestujících bylo zatčeno. Země je v politické krizi od začátku února, kdy tamní nejvyšší soud nařídil propustit několik členů opozice a zrušil i trest pro exprezidenta Muhammada Našída. Za…

Jak odrazit útočníka? Důležitou roli hraje moment překvapení

27.01. 11:50

Praha - Při sebeobraně je důležitý moment překvapení. Základní zásadou je však preventivní jednání, uvědomování si možného rizika a v případě napadení konflikt nevystupňovat.

Vyřizování účtů s nožem v ruce: V ruské škole bylo zraněno 15 lidí

Aktualizovali jsme 15.1.2018, 14:21, 15.01. 10:16

Perm - 15 lidí utrpělo dnes bodná a řezná zranění ve škole v ruském městě Perm, tři zranění jsou ve vážném stavu. Podle úřadů šlo o konflikt dvou nezletilců, kteří si s nožem v ruce vyřizovali účty. Oba byli zadrženi. Jde o studenta a bývalého žáka.

Hromadné zatýkání v Turecku. Za mřížemi je přes 500 demonstrantů

11.01. 14:11

Tunis - Napříč Tuniskem propukly nepokoje v pondělí a země od té doby prožila tři bouřlivé noci. Policie za posledních 24 hodin zadržela přes 300 demonstrantů, kteří rabovali, zapalovali majetek a házeli kameny i zápalné lahve.

V Súdánu vypukly protesty kvůli zdražování chleba, jeden člověk zemřel

08.01. 08:01

Chartúm - V Súdánu propukly protesty kvůli zdražování chleba. Úřady v Geneině oznámily, že v tomto městě byl během demonstrace zabit student a šest dalších utrpělo zranění. K velkému střetu s policií došlo také v Damázinu.

Povstalci ze skupiny Armáda za spásu Rohingů útočí. Bomba zabila šest barmských vojáků

07.01. 10:05

Neipyijto - Situace v Arakanském státě na severu Barmy se opět vyhrotila. Šest vládních vojáků utrpělo zranění při útoku povstalců. Ozbrojenci pocházeli z Arakanské armády za spásu Rohingů. Tuto skupinu barmské úřady viní také ze série útoků na policejní stanoviště loni v srpnu.

Neklidný rok 2018? Čtyři bezpečnostní hrozby, kterým svět bude čelit

Aktualizovali jsme 5.1.2018, 22:11, 05.01. 08:05

Washington - V roce 2017 čelil svět mnoha bezpečnostním výzvám. Severokorejské jaderné vyhrožování, neuspokojivá situace na Ukrajině, konflikt mezi Íránem a Saúdskou Arábií, atd. Některé mise se podařilo úspěšně dokončit, např. poražení Islámského státu v oblasti Blízkého východu. To však ale…

Peruánci se bouří proti omilostnění diktátora Fujimoriho. Vrah a zloděj, křičely tisíce lidí

26.12. 12:20

Lima - Mnozí Peruánci nesouhlasí s milostí pro exprezidenta Alberta Fujimoriho, který si odpykával 25letý trest vězení. Demonstrací se v celé zemi podle Reuters zúčastnilo asi 5000 lidí.

Důchodci v Argentině přijdou o peníze, nezabránily tomu násilnosti ani stávka

19.12. 16:29

Buenos Aires - Argentinský parlament dnes schválil kontroverzní důchodovou reformu, a to navzdory protestům a stávkám. Změny dopadnou na přibližně 17 milionu seniorů a příjemců sociální pomoci.

Experti varují: U českých adolescentů se zvyšuje agresivita, prevence je podceňována

14.12. 15:02

Olomouc - U českých adolescentů se podle průzkumu zvyšuje agresivita, závislost na hrách i sociálních sítích. Téměř 12 procent gymnazistek bylo za poslední měsíc středem hrubých urážek od spolužáků a téměř deseti procentům spolužáci za poslední měsíc ublížili.

Jak zabránit útokům na ženy? Školení začne v nočních klubech

08.12. 15:46

Praha - Odborníci chtějí školit personál nočních klubů kvůli sexuálnímu násilí. Poradí jim, jak řešit potenciálně krizové situace nebo jak upravit prostředí. První výstupy se očekávají asi v březnu roku 2019. Podle průzkumu Agentury základních práv Evropské unie přibližně osm procent žen v EU…

Krvavé boje muslimů s křesťany: Střety ve Středoafrické republice mají další oběti

05.12. 09:31

Bangui - Ve Středoafrické republice pokračují střety mezi muslimskými povstalci a křesťanskými milicemi. Během posledních bojů zemřelo 14 lidí.

Násilné střety v Islámábádu: Rozzuřené davy žádají odchod rouhačského ministra, několik lidí zemřelo

26.11. 11:31

Islámábád - Násilné střety na okraji Islámábádu si v sobotu vyžádaly nejméně šest mrtvých a přes 125 zraněných. Mezi postiženými je i na 80 příslušníků zasahujících sil. Davy lidí vyšly do ulic také v Karáčí, Láhauru, Fajsalabádu a Péšávaru.

V Itálii a Španělsku vyšly do ulic desetitisíce lidí, demonstrovali proti násilí na ženách

25.11. 18:07

Madrid - V řadě měst Itálie a Španělska dnes demonstrovaly desetitisíce lidí proti násilí na ženách, které si v těchto dvou zemích vyžádalo od začátku letošního roku bezmála 160 obětí. Největší demonstrace proti násilí na ženách se koná každoročně ve Španělsku v Madridu, kde má dnes pochod centrem…

Vandalové v Bruselu ničili výlohy obchodů a automobily, policie zatkla 30 z nich

16.11. 07:58

Brusel – Belgické policie v centru Bruselu zadržela 30 osob, které se dopustily výtržností. Převážně mladí lidé ničili výlohy obchodů a automobily v okolí náměstí Place de la Monnaie.

Psychologie sexuálních dravců: Proč mají mocní a schopní lidé tendenci zneužívat nicky?

09.11. 16:11

Hollywoodem velmi otřásl sexuální skandál známého producenta Harveyho Weinsteina, který po celá desetiletí sexuálně obtěžoval herečky. Své chování přitom do značné míry skrýval nejen před svými kolegy, ale i rodinou a přáteli. Vyšetřování Weinsteina dál pokračuje, nedávný výzkum ale nabízí možné…

Při přestavbě domu psychopata Fritzla stavebníci objevili příšernou věc. Nález šokoval i majitele

Aktualizovali jsme 28.10.2017, 22:13, 27.10. 09:23

Při přestavbě penzionu, který v roce 1996 opustil rakouský psychopat Joseph Fritzl, objevili dělníci tajné místnosti. Právě v tomto domě podle všeho začal tyran věznit svou dceru. Současný majitel nemovitosti je z nálezu šokován, neměl totiž tušení, že takové místo existuje. Nevěděla o něm ani…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací