Články k tématu: Opencard

Kontroverzní Opencard v Praze definitivně končí

12.06. 12:48

Praha - Pražští radní dnes rozhodli o ukončení platnosti karet opencard, které nebudou mít nahrán měsíc po spuštění nově zaváděného tzv. multikanálového odbavovacího systému (MOS) kupon MHD. Projekt přinesl řadu potíží.

Nejvyšší soud zprostil exmanažery dopravního podniku obžaloby v kauze opencard

23.05. 13:05

Brno - Nejvyšší soud (NS) dnes zprostil obžaloby někdejší manažery pražského dopravního podniku Tomáše Petanu a Jana Suntycha. Původně dostali podmíněné tresty za porušení povinností v souvislosti s projektem opencard. Konkrétně šlo o smlouvy, které byly podle obžaloby pro podnik nevýhodné. Podle…

Mandátový a imunitní výbor doporučil Svobodu (ODS) nevydat

23.01. 13:07

Praha - Sněmovní mandátový a imunitní výbor dnes doporučil plénu, aby nevydalo bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS) k trestnímu stíhání v případu městské karty opencard. Proti vydání hlasovalo devět přítomných členů výboru.

reklama

Svoboda bude hlasovat pro své vydání v kauze Opencard

23.01. 12:35

Praha - Poslanec a bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) bude hlasovat pro své vydání k trestnímu stíhání. Jde o případ pražské městské karty opencard, jejíž počátky spadají do období působení primátora ODS Pavla Béma.

Poslanci se budou znovu zabývat žádostí o vydání exprimátora Svobody

28.11. 16:49

Praha - Poslanci se budou na nynější schůzi zabývat také žádostí o vydání Bohuslava Svobody (ODS) k trestnímu stíhání v kauze opencard. Dodatečně ji dnes zařadili do programu při jeho schvalování.

Policie chce stíhat Svobodu (ODS) kvůli opencard, poslanci rozhodnou o jeho vydání

26.11. 15:20

Praha - Poslanecká sněmovna tento pátek obdržela žádost o vydání poslance ODS Bohuslava Svobody. Bývalý primátor Prahy je stíhán v souvislosti s kauzou opencard, počátky případu se vracejí do období působení primátora ODS Pavla Béma.

Praha musí zaplatit, milionová pokuta za opencard platí

02.11. 16:06

Brno/Praha - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost Prahy a potvrdil milionovou pokutu za chyby v projektu opencard.

Nejvyšší soud bude znovu projednávat zodpovědnost manažerů za opencard

10.10. 10:15

Brno - Bývalí manažeři pražského dopravního podniku (DPP) Tomáš Petana a Jan Suntych, kteří dostali podmínky za porušení povinností v souvislosti s projektem opencard, opět podali dovolání k Nejvyššímu soudu (NS).

Starostové chtějí projednat posudek k žalobě na exprimátora Béma

18.08. 15:29

Praha - Pražský STAN chce na dalším zasedání rady města projednat posudek případné žaloby na exprimátora Pavla Béma (ODS) kvůli kartě opencard. ČTK to sdělil mluvčí STAN Karel Kreml.

Magistrát podle soudu nemá nárok na náhradu škody kvůli opencard

09.08. 18:17

Praha - Obvodní soud pro Prahu 4 rozhodl, že pražský magistrát nemá nárok na tři miliony korun, které požaduje po bývalém úředníkovi Jiřím Chytilovi v souvislosti s kauzou opencard.

Soud potvrdil podmínky exmanažerům dopravního podniku v kauze opencard

18.07. 16:38

Praha - Odvolací soud znovu uložil podmíněné tresty bývalým manažerům pražského dopravního podniku (DPP) Tomáši Petanovi a Janu Suntychovi za porušení povinností v souvislosti s projektem opencard. Dnešní verdikt v kauze, kterou vrátil k dalšímu projednání Nejvyšší soud, je pravomocný. Podle…

Praha musí za chyby v projektu Opencard zaplatit milion, potvrdil brněnský krajský soud

05.06. 19:01

Brno - Praha musí za chyby v projektu opencard zaplatit pokutu milion korun. Sankci dnes potvrdil Krajský soud v Brně. Pražský magistrát se podle svého mluvčího Víta Hofmana zatím nebude k rozsudku vyjadřovat.

Justice musí znovu zvážit vinu bývalých manažerů pražského dopravního podniku kvůli opencard

04.04. 14:53

Brno - Justice musí znovu řešit případ exmanažerů pražského dopravního podniku (DPP) Tomáše Petany a Jana Suntycha. Původně dostali tresty 2,5 a dva roky vězení s podmíněným odkladem za porušení povinností v souvislosti s projektem opencard. Jejich dovolání zčásti vyhověl Nejvyšší soud (NS).

Praha kvůli opencard podá žalobu na exprimátora Béma

22.11. 19:03

Praha - Rada hlavního města se dnes rozhodla podat žalobu v kauze opencard. Jejím cílem je vymáhat škodu po někdejších pražských radních včetně bývalého primátora Pavla Béma (ODS).

Duševní onemocnění, ztráta soudnosti. Bém zuří kvůli žalobě na opencard

22.11. 18:37

Praha - Bývalý pražský primátor Pavel Bém (ODS) považuje dnešní rozhodnutí rady hlavního města podat na něj a někdejší radní žalobu kvůli kartě opencard za projev duševního onemocnění a ztráty soudnosti.

Zástupci Prahy dnes poprvé jednali za přítomnosti mediátora s EMS o opencard

14.09. 16:09

Praha - Zástupci Prahy dnes poprvé jednali za přítomnosti tzv. mediátora s vlastníkem opencard, firmou eMoneyServices (EMS). Předmětem jednání byly částky, které si firma nárokuje jako dlužné. Dnešní jednání ke konkrétní dohodě nevedlo.

Češi musí neplatnou opencard vrátit, nepatří jim

09.09. 16:52

Praha - Karta opencard je majetkem Prahy, lidé ji proto musejí vrátit na úřad nebo na přepážku dopravního podniku. Novou Lítačku si mohou objednat přes internet a pak si ji vyzvednou za 100 korun na úřadě nebo si ji nechat poslat poštou. I v tom případě ale musí starou opencard odevzdat.

Kauza Opencard má své viníky: Exprimátoři Hudeček a Svoboda dostali podmínku

Aktualizovali jsme 8.9.2016, 23:31, 08.09. 11:07

Praha - Bývalí pražští primátoři Bohuslav Svoboda a Tomáš Hudeček jsou vinni v kauze Opencard. Ve čtvrtek o tom rozhodl městský soud v Praze. Svoboda dostal podmíněný trest 2,5 roku, Hudeček dvouletou podmínku. Verdikt není pravomocný.

Bém se brání: Soud neřešil podstatu Opencard, projekt pokazili až po mně

08.09. 19:59

Praha - Podle pražského exprimátora Pavla Béma (ODS) soud neřešil podstatu a smysl Opencard, ale jedno konkrétní politické rozhodnutí. Přiznává, že se v projektu určitě staly chyby a je ochoten přijmout díl politické odpovědnosti.

Hudeček se v kauze Opencard odvolal a hodlá bojovat dál

08.09. 15:13

Praha - Bývalí pražští primátoři Bohuslav Svoboda a Tomáš Hudeček jsou vinni v kauze Opencard, rozhodl dnes městský soud v Praze a potrestal je podmínkami. Hudeček hodlá bojovat dál. Žaloba případné odvolání zváží.

Rozsudek v kauze Opencard může ohrozit demokracii, říká Svoboda

08.09. 14:53

Praha - Pražský exprimátor Bohuslav Svoboda (ODS) v reakci na dnešní rozsudek v kauze Opencard uvedl, že verdikt je vzkazem pro všechny komunální politiky a může ohrozit demokracii v Česku. Trest ostře odmítla také ODS.

Lítačka nebo opencard? Podívejte se, co je levnější

08.09. 10:13

Praha - Podle informací Českého rozhlasu zaplatila Praha za vývoj a pořízení Lítačky 8,2 milionu korun a její měsíční provoz vychází na 4,4 milionu. Je tedy měsíčně o 12 procent levnější než opencard.

Exprimátor Svoboda stanul u soudu. Žalobce žádá podmínku

05.09. 11:36

Praha - Bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) dnes řekl soudu, že státní zástupce nepředložil za rok trvání hlavního líčení jediný důkaz, který by ho usvědčoval z trestného činu v kauze elektronické karty opencard. Ve své závěrečné řeči zdůraznil ve vztahu k hlasování o smlouvách s firmou…

Úředník potrestaný za opencard podal stížnost k Ústavnímu soudu

31.08. 10:15

Praha - Bývalý pražský úředník Jiří Chytil, který byl potrestán v kauze opencard, podal stížnost k Ústavnímu soudu. Nesouhlasí s podmínečným trestem.

reklama
Fotogalerie