Články k tématu: Sloni

Záhadná úmrtí slonů v Africe vyřešena? Testy cosi ukázaly

31.07. 10:31

Pravděpodobnou příčinou záhadného úhynu několika stovek slonů v Botswaně by mohly být podle předběžných testů toxiny přírodního původu, sdělil agentuře Reuters Cyril Taolo, ředitel oddělení pro divokou přírodu národních parků Botswany.

Úřady vyšetřují záhadnou smrt 154 slonů, o pytláctví nešlo

15.06. 16:24

Úřady v Botswaně vyšetřují případ 154 slonů, kteří byli nalezeni mrtví na severozápadě země. Těla byla netknutá, což znamená, že nešlo o akci pytláků, kteří slony loví kvůli klům. Oznámil to dnes koordinátor místní správy parků Dimakatso Ntshebe.

V pražské zoo oslavují. Dnes nad ránem se narodilo slůně

Aktualizovali jsme 27.3.2020, 08:38, 27.03. 08:04

V pražské zoologické zahradě se dnes nad ránem narodilo slůně. Matkou je slonice indická Tamara a slůně je v pořádku. Pohlaví zatím zoo nezná. Ředitel zahrady Miroslav Bobek o tom dnes informoval na twitteru. Zoologická zahrada v Troji v nejbližších dnech očekává ještě porod druhé březí slonice,…

reklama

Sloni si chtěli navzájem pomoci, zřítili se do vodopádu

06.10. 08:37

Šestice divokých slonů v sobotu uhynula po pádu z vodopádu v thajském národním parku Kchao Jaj, který leží severovýchodně od Bangkoku. Zvířata si chtěla navzájem pomoci, napsal zpravodajský server BBC. Jako první spadlo tříleté slůně. Na stejném místě v roce 1992 podobně skončilo stádo osmi slonů.

Masakr slonů: Pytláci povraždili desítky zvířat, ochranáři jsou v šoku

04.09. 11:03

Gaborone - Nejvíce slonů žije v Botswaně a místní úřady byly dlouhá léta známy svým nekompromisním přístupem k pytlákům. Dnes svět obletěla šokující zpráva. Organizace Sloni bez hranic (EWB) při leteckém průzkumu objevila na 90 zabitých chobotnatců.

První slůně v Česku se ve zlínské zoo narodilo mrtvé

01.07. 11:20

Zlín - Očekávané mládě slona afrického se dnes ve zlínské zoologické zahradě narodilo mrtvé, byla to samička s porodní váhou 86 kilogramů.

Ve Francii zničili 600 kilogramů slonoviny

30.05. 19:25

Nice (Francie) - Francouzské úřady dnes spálily 600 kilogramů slonoviny, která byla zabavena pašerákům či jejím majitelům anebo která byla ze soukromých sbírek dobrovolně odevzdána. Likvidace se uskutečnila v Nice na jihu země ve spolupráci se sdruženími na ochranu zvířat. Měla poukázat na to, že…

Ve Španělsku se převrátil kamion se slony. Zvířata běhala po dálnici +VIDEO

03.04. 09:33

Madrid - Na jihovýchodě Španělska se převrátil kamion převážející cirkusové slony, jedno zvíře uhynulo. Další se zranil a zbylí tři se volně pohybovali po dálnici.

V Číně se od letošního roku nesmí obchodovat se slonovinou

01.01. 22:15

Peking - V Číně platí nově zákaz obchodování se slonovinou a s výrobky z ní. Země přijala zákon o zákazu s cílem zachránit životy afrických slonů.

Indická policie používá na demolici domů slony

27.11. 22:05

Dillí - Indická policie demoluje s pomocí slonů domy, které byly bez povolení postaveny v chráněné lesní oblasti ve státě Ásám.

Vietnamská policie zabavila tři tuny nelegální slonoviny z Jihoafrické republiky

10.07. 12:35

Hanoj - Vietnam patří mezi hlavní tranzitní země i největší odběratele nelegální slonoviny a nosorožčích rohů. Tamní policie zabavila na severu země téměř tři tuny slonoviny, jednalo se o kontraband z Jihoafrické republiky.

Slůně, které se narodilo v ostravské zoo, je sameček

09.07. 18:06

Ostrava - Slůně, které se v sobotu narodilo v ostravské zoologické zahradě samici Vishesh, je sameček.

Zoo v Ostravě slaví. Narodilo se v ní sloní mládě

08.07. 16:34

Ostrava - Slonice Vishesh dnes dopoledne v ostravské zoologické zahradě porodila své třetí mládě. Porod byl bez komplikací a matka o slůně pečuje.

Slon ve Zlíně vážně zranil seniorku, při krmení ji vtáhl do výběhu

12.05. 12:47

Zlín - Slon z cirkusu zranil ve Zlíně ženu (68), která jej krmila. Seniorka utrpěla velmi vážné zranění. Kriminalisté případ prověřují pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

ZOO Dvůr Králové zveřejnila výsledky pitvy slona Kita

14.03. 14:33

Trutnov - Samce slona afrického Kita, který v noci na pondělí uhynul v ZOO Dvůr Králové nad Labem, zradilo srdce. Chobotnatec nevykazoval zdravotní potíže, kolaps nastal nečekaně.

Smutek ve Dvoře Králové: Zoo truchlí kvůli uhynutí samce slona afrického Kito

13.03. 12:39

Dvůr Králové nad Labem - Smutná zpráva přišsla ze ZOO ve Dvoře Králové. V noci na dnešek tam uhynul čtrnáctiletý samec slona afrického Kito. Veterináři provedou pitvu, vzácné zvíře vážilo přes pět tun.

Nejmladší sameček slona narozeného v ZOO Praha dostal jméno Rudolf

27.12. 16:53

Praha - Návštěvníci ZOO Praha vybrali jméno pro nejmladšího sloního samečka, který se narodil v říjnu. Při dnešním slavnostním křtu dostal jméno Rudolf čili Rudi.

Neobvyklý konflikt v Africe. Farmáři bojují se slony

14.08. 14:29

Nairobi - V Keni vyrůstá elektrická ohrada, která má trvale chránit slony, ale i farmáře. Ti si opakovaně stěžují, že jim přechod stád likviduje úrodu.

VIDEO: Na známého biologa zaútočil slon. Útok zachytil na kameru

Aktualizovali jsme 30.7.2016, 20:04, 30.07. 16:52

Nairobi - Velmi blízko smrti byl známý biolog Ian Redmond, který sledoval slony v národním parku Mount Elgon. A to už po 36 let. Jednomu slonovi se ale tentokrát něco nelíbilo, odpojil se ze stáda a v plné rychlosti vyrazil směrem k biologovi. Vše zachytil na kameru, jak informoval server National…

Slon zasáhl kamenem malou holčičku, v nemocnici zemřela

29.07. 09:22

Rabat - Sedmiletá holčička byla smrtelně zraněna v zoologické zahradě v marockém Rabatu kamenem, který ze svého výběhu mrštil slon.

VIDEO: Žena svým zpěvem dokáže uspat slony

Aktualizovali jsme 3.7.2016, 19:06, 03.07. 08:47

Bangkok - V Thajsku v horách Chaing Mai se nachází klidné místo pro slony, které pro ně slouží k odpočinku a ke spokojenému dožití. Stará se o ně ošetřovatelka, která je dokáže svým zpěvem ukonejšit.

Na herce Arnolda Schwarzeneggera zaútočil slon

01.06. 19:49

Johannesburg - Herec Arnold Schwarzenegger zažil podle agentur velký strach, když na jeho auto při safari v Jihoafrické republice zaútočil slon.

V pražské ZOO se narodilo slůně, sameček váží metrák

05.04. 09:49

Praha - V ZOO Praha se dnes brzy ráno narodilo slůně. Jeho matkou je Janita, kterou chovatelé přivezli v roce 2012 ze Srí Lanky. Otcem je samec Mekong, který už ale v zahradě není. V prosinci 2014 byl převezen do Amsterodamu.

reklama
Fotogalerie