Články k tématu: volby v Rusku

Vzpoura ruských vojáků? Volby v Moskvě přinesly jedno velké překvapení

11.09. 08:45

Kandidát protikremelské opozice Sergej Mitrochin získal mandát v nedělních komunálních volbách v Moskvě s pomocí hlasů vojáků a jejich rodinných příslušníků. Podle agentury Reuters to vyplývá z volebních dat, která naznačují, že nespokojenost s poklesem životní úrovně mohla zasáhnout i části armády.

Volby v Moskvě: Putinova vládní strana vítězí, triumf se však nekonal

Aktualizovali jsme 9.9.2019, 09:45, 09.09. 08:55

Vládní strana Jednotné Rusko v nedělních komunálních volbách v Moskvě podstatně ustoupila ze svých pozic, i když si na radnici zachovala poměrně těsnou většinu. Vyplývá to z oficiálních výsledků, které dnes zveřejnila ústřední volební komise. V metropolitním zastupitelstvu, které má 45 míst,…

Kreml trne hrůzou. Jak dopadnou volby? Putin je připraven rázně zakročit

06.09. 13:06

Rusko v neděli čekají komunální volby, v nichž se rozhodne o gubernátorech 19 krajů a oblastí a o složení téměř čtyřiceti republikových, krajských, oblastních a městských zastupitelstev. Zdaleka největší pozornost vyvolává hlasování v Moskvě, kde volební kampaň doprovázely demonstrace za účasti…

reklama

Nemilá zpráva pro Putina. Jednotné Rusko prohrálo další gubernátorské volby

23.09. 20:20

Moskva - Kremelská strana Jednotné Rusko utrpěla dnes další porážku v gubernátorských volbách, když byl ve druhém kole voleb v Chabarovském kraji na Dálném východě na hlavu poražen její kandidát. Po sečtení téměř všech hlasů získal kandidát nacionalistů Sergej Furgal přes 70 procent, zatímco…

Ruskem otřásá volební skandál. Výsledek bude zřejmě anulován

19.09. 13:23

Moskva - Šéfka ruské ústřední volební komise Ella Pamfilovová dnes navrhla zrušit výsledky voleb gubernátora v Přímořském kraji na Dálném východu jako neplatné. V tomto klání dlouho vedl opoziční komunista, ale místní úřady nakonec vyhlásily vítězem stávajícího gubernátora těšícího se přízni Kremlu.

Volby v Rusku se nevyvíjejí dle představ Kremlu, lidé především protestují

09.09. 17:21

Moskva - Ruští politici se v den voleb obvykle obávají dvou věcí: nízké volební účasti a protestů, konstatovala agentura DPA. Obě provázejí podle ní i dnešní místní volby v řadě ruských regionů, je ale těžké posoudit, jestli mohou být hrozbou pro Kremlu věrné správní orgány. Demonstrace zejména…

Putinovská éra skončí, ruský prezident nebude znovu kandidovat

11.05. 13:38

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se nezabývá myšlenkou, že by hlava státu mohla vykonávat nejvyšší úřad tři období po sobě. Prohlásil to dnes v Moskvě kremelský mluvčí Dmitrij Peskov. Reagoval tak podle agentury TASS na návrh čečenského parlamentu.

Výsledek ruských voleb je podle Kremlu ideální

19.03. 20:46

Moskva - Kreml po interní analýze považuje výsledky nedělních prezidentských voleb za ideální, protože nedošlo k vážným porušením volebních pravidel, účast byla vysoká a podpora Vladimira Putina rovněž.

V Rusku demonstrovaly proti výsledkům voleb desítky lidí

19.03. 20:20

Moskva - Jen pár desítek lidí přišlo dnes do širšího centra Moskvy protestovat proti výsledkům nedělních prezidentských voleb, které vyhrál stávající šéf státu Vladimir Putin.

Komentář: Fenomén Putin? Ruská duše ho miluje, a oprávněně

Aktualizovali jsme 19.3.2018, 13:26, 19.03. 13:15

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Ruský prezident Vladimir Putin aspiruje na pozici lídra, jež povede největší zemi světa nejdelší dějinné období. Ačkoliv působí Rusko z pohledu světové scény jako potácející se kolos na dřevěných kolech, Putin pro ruské občany zajistil zcela jiný pohled. Rusko je v…

Podvody při ruských volbách? Komise anulovala výsledky v pěti okrscích

19.03. 13:23

Moskva - Ruská opozice již v neděli upozornila na četné případy volebních nesrovnalostí a podvodů. Volební komise dnes anulovala výsledky prezidentských voleb v pěti okrscích, kde prošetřuje údajné neregulérnosti jako vhazování více lístků jednou osobou do urny.

Čeští politici hodnotí ruské volby. Manipulace, propaganda a očekávaný výsledek

19.03. 11:59

Praha - Ruské prezidentské volby dopadly dle očekávání. Na tom se shodují mimo jiné i čeští politici.

Ruská média oslavují: Naprosté vítězství Putina, knock-out jeho soupeřů

19.03. 10:38

Moskva - Vladimir Putin sice vyhrál nedělní prezidentské volby s více než 70 procenty hlasů. Účast v hlasování ale nenaplnila požadavky Kremlu. I tak komentuje ruský tisk nedělní volby prezidenta.

Potvrzeno: Putin drtivě zvítězil, volilo ho 55 milionů Rusů

19.03. 10:27

Moskva - Ruský vůdce Vladimir Putin s přehledem obhájil mandát. Po sečtení 99 procent volebních lístků získal 76,65 procent odevzdaných hlasů. Volilo jej přes 55 milionů Rusů. S odvoláním na ústřední volební komisi o tom informovala agentura TASS.

Objevila se žádost o zrušení ruských voleb, Navalnyj napadl Putinovy soupeře

18.03. 18:14

Moskva - Předák ruské opozice Alexej Navalnyj upozorňuje na falšování prezidentských voleb a překážky kladené pozorovatelům. Těch má po celé zemi, jak tvrdí, více než 33.000. Už dokonce přišla žádost na zrušení celého hlasování.

Volby v Rusku podle prokremelských médií probíhají hladce, opozice však hlásí podvody

18.03. 17:47

Moskva - Webové stránky ruských státních a prokremelských médií se zaplňují zprávami o hladkém průběhu hlasování v prezidentských volbách. Opozice to ale vidí jinak. V řadě ruských města a oblastí prý dochází k volebním podvodům a falšování.

Svůj hlas v ruských prezidentských volbách odevzdali herec Depardieu

18.03. 16:10

Paříž - V ruských prezidentských volbách odevzdal svůj hlas také francouzský herec Gérard Depardieu. Ruské občanství mu v roce 2013 udělil šéf Kremlu Vladimir Putin, který dnes obhajuje další mandát.

Paříž odmítla uznat platnost ruských voleb na Krymu

18.03. 14:18

Paříž - V sobotu odmítlo platnost ruských voleb na Krymu uznat osmi evropských zemí, dnes se k nim přidala Francie. Na Krymu pořádá Moskva prezidentské volby poprvé, tamní komentátoři nevylučují ani 90procentní podporu Vladimiru Putinovi.

I Moskva volí Putina: Ví, co dělat, abychom žili lépe, tvrdí jeho příznivci. Odpůrci raději zůstali doma

18.03. 12:52

Moskva - Prezidentských voleb v Moskvě se před šesti lety zúčastnily necelé tři pětiny voličů a Vladimir Putin v metropoli získal 47 procent hlasů, čili by tu nebyl zvolen hned v prvním kole. Celostátně ovšem vyhrál s téměř 64 procenty hlasů při účasti přesahující 65 procent. Jak to bude tentokrát?

Ukrajinci brání Rusům volit, konzuláty okupují nacionalisté s vlajkami Pravého sektoru

18.03. 12:01

Kyjev - Rusové dnes volí prezidenta, potíže jsou především při hlasování v zahraničí. Před budovou ruského velvyslanectví v Kyjevě platí zesílená bezpečnostní opatření. Policisté částečně uzavřeli i okolní ulice. U zátarasů se shromáždila zhruba stovka ukrajinských aktivistů . Protestující drží…

Část zemí EU odmítla uznat platnost ruských voleb na Krymu

17.03. 20:18

Kyjev - K volebním urnám půjdou Rusové v neděli a na Krymu se očekává zvlášť vysoká podpora Vladimira Putina. Ministři zahraničí osmi evropských zemí v dnešním společném prohlášení odmítli uznat hlasování na anektovaném ukrajinském poloostrově.

Desítky lidí v centru Prahy protestovaly proti bojkotu ruských voleb

28.01. 16:50

Praha - Na pražském Václavském náměstí protestovalo na podporu bojkotu ruských voleb zhruba 70 lidí, mezi nimiž byli lidé ruské národnosti. Organizátoři happeningu označují volby za nespravedlivé a protiústavní.

Ruská opozice slaví úspěch, v Moskvě převálcovala i Putina

11.09. 11:59

Moskva - V centrálních obvodech Moskvy v nedělních komunálních volbách uspěla ruská opozice. Naopak vládní strana Jednotné Rusko někde dokonce nezískala ani jediný mandát. Celkově se nicméně vítězem hlasování stane.

Navalnyj má zakázáno kandidovat na prezidenta

23.06. 21:05

Moskva - Ústřední volební komise v Rusku dnes oznámila, že lídr opozice Alexej Navalnyj nemůže kandidovat v prezidentských volbách, protože byl pravomocně odsouzen. Právní bitva ale nekončí. Navalného obhájce avizoval, že se opět obrátí do Štrasburku.

reklama
Fotogalerie