Články k tématu: volební kampaň

Dezinformátoři mají žně na Slovensku. Projevuje se efekt sněhové koule

13.12. 13:14

Tradiční zpravodajské portály a weby velkých médií mají na Slovensku před nadcházejícími parlamentními volbami největší dosah na veřejnost, po zohlednění počtu zveřejňovaných příspěvků ale mají nejvyšší průměrný dopad na čtenáře internetové stránky se zavádějícím či dezinformačním obsahem.

Joe Biden udělal v kampani velkou chybu, Trump toho hned zneužil

25.10. 09:42

Voliče z hispánské komunity chtěl na svou stranu před prezidentskými volbami v USA získat bývalý viceprezident Joe Biden kampaní s názvem Todos con Biden (Všichni s Bidenem). Bidenův tým si ovšem zapomněl zaregistrovat internetovou stránku s příslušným jménem, informoval web ABC.

ANO spustilo eurokampaň, Babiš vytáhl červenou kšiltovku s nápisem Silné Česko

02.05. 21:02

S heslem "Česko ochráníme. Tvrdě a nekompromisně" jde do květnových voleb do Evropského parlamentu hnutí ANO. Tématy kampaně jsou bezpečnost, životní prostředí a sucho či dvojí kvalita potravin. Na dnešní tiskové konferenci při zahájení kampaně to řekla europoslankyně a lídryně kandidátky Dita…

reklama

Souboj o Senát jde do finále. Hilšer i Piráti vsadí na kontaktní kampaň

08.10. 20:41

Kandidáti Pirátů, kteří v Praze postoupili do druhého kola senátních voleb, mají na kampaň k dispozici 450.000 korun, které dosud zbyly z celkového dvoumilionového rozpočtu. ČTK to dnes řekla mluvčí strany Karolína Sadílková. Bývalý prezidentský kandidát Marek Hilšer počítá před druhým kolem v…

Konec politické reklamy? EU zasáhne proti propagaci

05.09. 18:17

Brusel - Členské státy EU by měly před volbami zajistit, že občané nebudou bez svého vědomí terčem skrytých a cílených volebních kampaní na internetu. Příští týden to státům unie v souvislosti s blížícími se volbami do Evropského parlamentu příští rok na jaře doporučí Evropská komise.

Hnutí ANO vrátí dar od kontroverzního podnikatele Horáčka

05.07. 15:40

Praha - Hnutí ANO vrátí dar od Tomáše Horáčka, který je trestně stíhán v souvislosti se zadáváním zakázek v Nemocnici Na Bulovce. Severočeský podnikatel pomáhal hnutí i před krajskými volbami v roce 2016 a objevil se i v jeho volebním štábu.

SPD dostala pokutu 100 tisíc, úřad dohlížející na kampaně odhalil čtyři přestupky

20.06. 17:26

Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělil hnutí SPD Tomia Okamury pokutu 100 tisíc korun za čtyři přestupky související s volebními kampaněmi před volbami do Sněmovny v roce 2017 a doplňovacími volbami do Senátu v Trutnově v roce 2018.

Firma Google bude přísněji kontrolovat kdo zadává a platí politickou reklamu

04.05. 21:29

Washington - Internetová společnost Google bude pečlivěji prověřovat zadavatele politické reklamy ve Spojených státech. Firma to dnes oznámila v San Francisku. V budoucnu bude vyžadovat identifikaci potvrzenou americkými úřady a informace o plátci.

Turecká předvolební kampaň do Rakouska nesmí, kancléř ji zakázal

20.04. 12:47

Vídeň - Rakousko tureckým politikům neumožní dělat kampaň na svém území před červnovými parlamentními a prezidentskými volbami v Turecku. Řekl to ve dnes odvysílaném rozhovoru s rakouskou televizí ORF kancléř Sebastian Kurz. V alpské republice žije několik stovek tisíc Turků nebo lidí tureckého…

Za kampaň před volbami do Sněmovny nejvíce utratila ČSSD

24.01. 14:41

Praha - Do pondělní půlnoci musely strany zveřejnit zprávy o financování kampaně v loňských parlamentních volbách. Nejvíce peněz utratila ČSSD, a to 85,3 milionu korun. Jen o 800.000 méně vydalo vítězné hnutí ANO.

Na ostří nože: Duel Zemana a Drahoše provázela bouřlivá atmosféra a vypjaté střety

23.01. 22:50

Praha - První přímý střet prezidentských kandidátů Jiřího Drahoše a Miloše Zemana dnes provázela v televizi Prima bouřlivá atmosféra a časté střety obou uchazečů. Zeman Drahošovi vytýkal nezkušenost, bývalý předseda Akademie věd kontroval tím, že současný prezident často mění názory.

Zeman je muž s láskou k alkoholu, který útočí na elitu a užívá na veřejnosti hrubé výrazy, píše Reuters

23.01. 21:29

Londýn/Praha - Agentura Reuters se opět věnuje tématu volby českého prezidenta. Pár dní před druhým kolem českých prezidentských voleb musí vyzyvatel současné hlavy státu Miloše Zemana vyvracet v debatách s voliči podezření, že jeho postoj k migraci je příliš mírný. Téma migrace totiž předvolební…

Čechům ani před volbami nechybí smysl pro humor Drahoš jako Bond na VIDEU poráží Zemana

23.01. 14:29

Praha – Češi jsou kreativní národ plný vtipálků. Přestože je kampaň před druhým kolem prezidentské volby občas velmi napjatá, na sociálních sítích kolují humorná videa a fotografie. Na jenom z nich se objevuje celá řada známých tváří včetně prezidenta Miloše Zemana a jeho soupeře Jiřího Drahoše.

Boj mezi Zemanem a Drahošem je vyrovnaný, průzkum jim dává stejné šance

21.01. 16:03

Praha – Už za týden budeme vědět, kdo bude přišitích pět let stát v čele České republiky. průzkumu společnosti MEDIAN a KANTAR TNS pro Českou televizi ukazuje, že boj mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem bude velmi těsný.

Komentář: Studená sprcha pro Babiše. Zeman není neporazitelný, výsledky prvního kola ukázaly to lepší na české politické kultuře

Aktualizovali jsme 15.1.2018, 08:06, 14.01. 20:52

Komentář Miroslava Horkého – Výsledky prvního kola prezidentské volby ukázaly, že česká politická kultura ještě není na dně. Výpadů se zdržel jak vítěz Miloš Zeman, tak jeho protikandidáti. Poměrně slabý výsledek Zemana ale vyděsil premiéra Andreje Babiše, který si uvědomil, že jeho největší…

Úřad rozdal pokuty za volební kampaň. Trest dostali Piráti, ANO, ČSSD, TOP 09 i STAN

20.12. 16:05

Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí rozdal od září zhruba 30 pokut za chyby ve volební kampani. Hnutí ANO dostalo pokutu dvakrát. Peněžní sankci dostali také Piráti, ČSSD, TOP 09, STAN, KSČM.

Kvůli volební kampani padla další pokuta: Spolek útočil na politika, má zaplatit 26 tisíc

05.12. 17:03

Praha - Za porušování pravidel volební kampaně do Sněmovny udělil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí pokutu 26.000 korun blíže neupřesněnému spolku. Proti rozhodnutí lze podat správní žalobu ke Krajskému soudu v Brně, a to ve lhůtě dvou měsíců ode dne oznámení…

Aktivista nabízel protibabišovské suvenýry, dostal pokutu 25 tisíc

Aktualizovali jsme 25.11.2017, 22:34, 25.11. 16:42

Praha - Aktivista, který nabízel letáky, plakáty, trička, samolepky s vyobrazeními a texty napadajícími podnikatelské i politické působení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, dostal pokutu 25.000 korun. Udělil ji Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

Za předvolební kampaň padlo 18 pokut, strany se mohou odvolat

16.11. 16:38

Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí rozdal 18 pokut v celkové výši 600.000 korun. Strany či hnutí nedodržely pravidla financování volební kampaně.

Volební kampaně stran? Podle expertů byly profesionální, ale zaměnitelné

17.10. 10:23

Praha - Podobu kampaně před letošními volbami do Sněmovny dle expertů ovlivnily mimo jiné legislativní novinky, zejména omezení rozpočtu jednotlivých stran na 90 milionů korun, ale také odstranění billboardů od dálnic a silnic první třídy.

Ruská propaganda se snaží ovlivnit volby v ČR? Kalousek ukazuje na Zemana a Babiše

13.10. 17:03

Praha - Do české předvolební kampaně se podle Miroslava Kalouska promítá i činnost ruské rozvědky a její propagandy. Vláda vzešlá z blížících se voleb by podle předsedy TOP 09 měla v povolebním období jasně stanovit termín přistoupení k evropské měně.

Češi mohou nahlašovat strany, které v kampani nehrají fér. Nejvíc udání přišlo na Okamuru

01.10. 16:29

Praha – Projekt Rekonstrukce státu se prostřednictvím svého webu Fér volby snaží monitorovat férovou a průhlednost kampaní jednotlivých stran kandidujících v říjnových sněmovních volbách. Na ne zcela přehledných stránkách si lidé nejvíc stěžují na hnutí SPD Tomia Okamury.

Jak volí Češi? Většina vybírá stranu až v týdnu před volbami

15.09. 14:45

Praha - Šest z deseti voličů (59 procent) se podle agentury STEM/MARK rozhoduje pro konkrétní stranu týden před volbami, čtvrtina den před hlasováním. Na základě kampaně se rozhodují jen čtyři procenta respondentů. Četbu volebních programů uvádějí dvě třetiny dotázaných, věnují jim asi půl hodiny.

Okleštěk za hnutí ANO má stát za dvěma porušeními pravidel

06.09. 11:59

Olomouc - Olomoucký hejtman a tamní lídr hnutí ANO pro říjnové volby do Sněmovny Ladislav Okleštěk stojí za dvěma případy možného porušení předvolebních pravidel.

reklama
Fotogalerie