Články k tématu: Al-Šabáb

Američané zaútočili v Somálsku. Při náletech zabit jeden z velitelů Šabábu

30.12. 09:03

Armáda Spojených států v neděli v Somálsku podnikla tři letecké útoky na islamistické milice Šabáb a zabila čtyři teroristy. Podle zdrojů ze somálské tajné služby byl mezi zabitými i jeden vysoce postavený velitel milicí, napsala agentura DPA.

Islamisté rozpoutali teror v Mogadišu: Desítky mrtvých při mohutné explozi

Aktualizovali jsme 28.12.2019, 20:44, 28.12. 11:16

Nejméně 79 lidí dnes zemřelo a desítky utrpěly zranění při výbuchu nálože umístěné v autě u kontrolního stanoviště v somálské metropoli Mogadišu. Napsaly to agentury AFP a AP s odvoláním na místní úřady. Obětí na životech ale může být víc. Agentura Reuters citovala nejmenovanou mezinárodní…

Teroristé zaútočili na vládní budovu v Mogadišu. 15 mrtvých včetně ministrova náměstka

23.03. 16:56

Nejméně 15 mrtvých si vyžádal dnešní útok bojovníků islamistického hnutí Šabáb na vládní budovu v somálském hlavním městě Mogadišu. Mezi oběťmi je i náměstek ministra práce a sociálních věcí, oznámila agentura Reuters s odvoláním na somálské bezpečnostní síly. Jejich představitel potvrdil, že útok…

reklama

Teroristický útok v Nairobi: Střelci vtrhli do hotelu, auta explodovala

15.01. 18:22

Na luxusní hotel v keňském hlavním městě Nairobi dnes zaútočili ozbrojenci z islamistického hnutí Šabáb. Z hotelu se ozval výbuch auta naloženém výbušninami a následně sporadická střelba. Počet případných obětí dosud není znám. Informovala o tom agentura AP.

Nálety amerických bojových letounů zabily 62 radikálů

17.12. 14:21

62 radikálů teroristické skupiny Šabáb bylo o víkendu zabito při náletech americké armády v Somálsku. Uvedla to agentura Reuters.

Do vládní budovy v Mogadišu vrhli islamisté. Devět lidí zemřelo, v budově jsou uvězněni lidé

07.07. 14:54

Mogadišo - Islamisté z Šabábu dnes zaútočili na budovu ministerstva vnitra v somálské metropoli, zahynulo nejméně devět lidí. Radikálové vnikli do budovy, ozývá se střelba.

Američan bojoval u afrických islamistů, soud se s ním nemazlil

30.05. 08:46

New York - Pětatřicet let vězení dostal v úterý americký občan Maalik Alim Jones za to, že se pokoušel podporovat somálskou islamistickou skupinu Šabáb. Jones se u soudu přiznal, že podstoupil v Africe výcvik s cílem bojovat v řadách milice snažící se ovládnout tuto východoafrickou zemi.…

Islamisté v Mosambiku usekali hlavy deseti lidem

29.05. 15:33

Maputo - Na severu Mosambiku se v neděli našlo deset těl s useknutou hlavou, zřejmě v důsledku útoku místní islamistické skupiny. S odvoláním na několik místních zdrojů o tom dnes informovala agentura AFP. Za násilím podle místních patrně stojí skupina, která v oblasti za poslední rok útočila už…

Somálec byl v Německu obviněn z napomáhání teroristům

14.05. 13:40

Berlín - Německé státní zastupitelství obžalovalo 20letého Somálce kvůli údajnému členství v teroristické organizaci Šabáb. Abduqaadira A. viní mimo jiné z pokusu o vraždu a napomáhání k vraždě, uvedlo dnes zastupitelství.

Radikálové z hnutí Šabáb zaútočili raketomety na misi Africké unie

01.04. 20:22

Mogadišo - Radikálové z islamistického hnutí Šabáb dnes brzy ráno přepadli základnu mise Africké unie na jihu Somálska. Zemřeli čtyři ugandští vojáci, na straně útočníků je údajně 22 mrtvých.

Islamisté zabíjeli v Somálsku: Celkem deset mrtvých

03.01. 13:44

Mogadišo - Islamisté zabili v úterý na jihu Somálska pět údajných provládních špionů. Ve stejný den zavraždili také pět keňských policistů, kteří hlídkovali při hranicích se Somálskem.

Zabíjejte opilé bezvěrce mezi svátky, vyzvali stoupenci Islámského státu:

31.12. 12:00

Mogadišo - Radikálové ze Somálska, kteří podporují teroristické hnutí Islámský stát, vyzývají další stoupence IS, aby zabíjeli mezi svátky "bezvěrce" a využívali jejich opilosti. Tento vzkaz poslali Somálci prostřednictvím videa. V něm vyzývají kromě zabíjení rovněž k útokům na vánoční trhy a na…

Američané náletem na jihu Somálska zabili 13 členů Šabábu

27.12. 15:22

Mogadišo - Při nedělním úderu americké armády na jihu Somálska bylo zabito 13 členů islamistické skupiny Šabáb. Nálet zasáhl místa asi 50 kilometrů na severovýchod od pobřežního města Kismayo.

Při sebevražedném útoku na policejní akademii v Somálsku zemřelo nejméně 17 lidí

14.12. 12:36

Mogadišo - Při dnešním sebevražedném útoku v policejní akademii v somálské metropoli zahynulo nejméně 17 osob. 20 dalších policistů je raněno, někteří z nich vážně.

Ugandská armáda stahuje své jednotky ze Somálska, její boj proti Šabábu končí

07.12. 15:29

Mogadišo - Do konce roku by mělo Somálsko opustit 281 ugandských vojáků, celý kontingent vojenské mise Africké unie Amisom by se měl ze země podle plánu stáhnout do prosince 2020.

Teroristické útoky jsou ve světě častější, obětí je ale méně

23.11. 10:02

New York - Statistiky amerického Institutu ekonomie a míru (IEP) nazvané Globální index terorismu ukázaly, že minulém klesl počet mrtvých při teroristických útocích o 13%. Rozdíl mezi lety 2016 a 2014 byl dokonce 22%.

Etiopští vojáci vstoupili do Somálska, budou bojovat s islamisty

02.11. 20:04

Mogadišo – Do Somálska dnes vstoupily tisíce vojáků Etiopie. Mají se připojit k rozsáhlé ofenzivě proti islamistům z hnutí Šabáb. Tato skupina napojená na globální teroristickou síť Al-Káida usiluje o svržení prozápadní somálské vlády. V zemi chce pak zavést přísné islámské právo šaría.

Ozbrojenci zaútočili na hotel v Mogadišu, několik mrtvých. Na místě se stále střílí

28.10. 17:35

Mohadišo - Ozbrojenci zaútočili na hotel v somálské metropoli. Podle agentury AP jsou nejméně dva mrtví a více než osm zraněných. Zatím není jasné, kdo za útokem stojí. Patrně se ale jedná o islamisty z Šabábu.

Masakr v Mogadišu: Počet obětí po bombových útocích přesáhl 80

15.10. 12:24

Mogadišo - Počet mrtvých po sobotních útocích v somálské metropoli vzrostl na 85, uvedla dnes s odvoláním na policii agentura Reuters. Podle zdrojů agentury DPA je mrtvých přes 90.

Mogadišem otřásl masivní výbuch. 30 mrtvých, lidé jsou uvězněni v poškozených budovách

14.10. 21:32

Mogadišo - V somálské metropoli dnes explodoval vůz. Při masivním výbuchu, které poškodil i okolní budovy, zahynulo nejméně 30 osob. Desítky lidí utrpěly zranění.

Bomba v somálském Mogadišu zabila nejméně sedm lidí, rozmetala minibus

28.09. 18:30

Mogadišo - Poblíž autobusové zastávky v somálské metropoli dnes explodovalo auto napěchované trhavinou, zahynulo nejméně sedm osob. Za atentátem patrně stojí islamisté z Šabábu.

V somálské metropoli explodovalo auto, zemřel nejméně jeden člověk

11.09. 18:44

Mogadišo - V somálské metropoli Mogadišo explodovala nálož nastražená v autě. Výbuch zabil nejméně jednoho člověka, další tři osoby byly zraněny.

Islamistický Šabáb údajně obsadil somálské město a zabil 24 vojáků

11.09. 08:10

Mogadišo - Islamisté hlasící se k milicím Šabáb dnes ráno obsadili město Balad Hawo nedaleko keňských hranic. Teroristé tvrdí, že zabili 24 vojáků. Informaci se prozatím nepodařilo ověřit z nezávislého zdroje.

Radikálové z Afriky neznají své náboženské texty, ukázala studie

08.09. 08:23

New York - Z nové studie OSN vyplývá, že většina mladých Afričanů, kteří se přidají k nějaké extremistické skupině, je z chudého prostředí. O náboženských textech a jejich interpretaci více než polovina z nich ví jen málo, nebo nic.

reklama
Fotogalerie