Články k tématu: Brexit

Důvěrné informace z Junckerova štábu: Mayová prý prosila o pomoc kvůli brexitu

včera 18:15

Brusel/Londýn - Podle informací německého deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) sklíčená britská premiérka Theresa Mayová prosila předsedu Evropské komise Jeana-Claudea Junckera o ulehčení odchodu Británie z EU.

Lídři EU27 dali zelenou přípravě druhé fáze jednání o brexitu

20.10. 14:12

Brusel - Na summitu EU se dnes rozhodlo, že začne vnitřní přípravná diskuse 27 zemí unie před vyjednáváním s Brity o budoucí podobě vzájemných vztahů. Britská premiérka Theresa Mayová řekla, že summit byl významným momentem při hodnocení dosavadních diskusí o brexitu a toho, jak postupovat dál.

Summit EU bude jednat o evropské integraci i brexitu

20.10. 12:10

Brusel - V Bruselu dnes začal druhý den summitu. Na programu je debata o "Agendě lídrů", tedy o plánu šéfa Evropské rady Donalda Tuska, jak mají vypadat další jednání o evropské integraci. Pak se bude řešit brexit.

reklama

EU musí v debatách o brexitu hájit zájmy evropské strany, žádá Sobotka

19.10. 17:32

Brusel - Evropská unie musí podle premiéra Bohuslava Sobotky ve vyjednáváních o brexitu hájit evropské zájmy stejně, jako britská strana hájí zájmy své. Rozhovory za EU vede Michel Barnier, má plnou podporu Česka.

Britská premiérka přišla s dalším ujištěním ohledně práv občanů EU

19.10. 12:20

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová slibuje občanům Evropské unie žijícím v Británii, že po brexitu budou moci v zemi zůstat. Nyní trvalý pobyt budou moci snadno "směnit" za takzvaný status usedlíka.

Šéf europarlamentu se zlobí: Británie nabízí unii v rámci rozvodového účtu jen drobné

18.10. 17:11

Londýn - Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani obvinil britskou vládu, že v otázce "rozvodového účtu" s EU není realistická. Faktura za brexit by se podle něj měla pohybovat kolem 50 až 60 miliard eur (téměř 1,3 bilionu až 1,5 bilionu Kč).

Evropské firmy se bojí problémů kvůli pomalému jednání o brexitu

17.10. 21:43

Brusel - Evropské podnikatelské sdružení BusinessEurope je velmi znepokojeno pomalým tempem jednání o odchodu Británie z Evropské unie.

Juncker je nekompromisní: Jednání o brexitu se zdrží, Britové musejí zaplatit

13.10. 17:02

Lucemburk - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes uvedl, že vyjednávání o brexitu potrvá déle, než se očekávalo. EU trvá na tom, aby Británie před odchodem z unie uhradila své finanční závazky.

Slavný šéfkuchař Ramsay promluvil o brexitu. A není to právě lichotivé

Aktualizovali jsme 12.10.2017, 22:02, 12.10. 17:29

Londýn – Brexit z Britů vytřese lenost. Myslí si to známý šéfkuchař Gordon Ramsay. Tvrdí totiž, že „omezení“ přílivu migrantů dá šanci domácímu talentům. Uvedl to pro Radio Times.

Většina Britů si přeje, aby premiérka Mayová vedla brexit

10.10. 11:12

Londýn - Přinejmenším do takzvaného brexitu, který by se měl uskutečnit v březnu roku 2019, by chtělo premiérku Theresu Mayovou v čele vlády vidět 57 procent občanů Spojeného královtsví. Anketu agentura ORB pro list The Telegraph provedla krátce po nevydařeném projevu Mayové na výroční konferenci…

Další rána pro EU? Analytik varuje před katalánskou hrozbou, prý je horší než brexit

04.10. 09:30

Katalánsko je ekonomicky nesmírně silné a ve skutečnosti dotuje zbytek Španělska, poukazuje ekonomický analytik a komentátor Hamish McRae. V komentáři pro server The Independent připomíná, že 7,5 milionu obyvatel tohoto regionu představuje jen 16% španělské populace, ale k HDP země přispívá hned…

Konzervativci se hádají kvůli brexitu, Johnson dostal varování

02.10. 17:28

Manchester - Tématem číslo jedna na sjezdu Konzervativní strany v britském Manchestseru je odchod království z EU. Došlo k otevřenému sporu mezi ministrem zahraničí Borisem Johnsonem, jenž je zastáncem tvrdého brexitu, a ministrem financí Philipem Hammondem, který je pro mírnou podobu brexitu.

V Manchesteru se demonstrovalo za setrvání v EU. Brexit je bláznovství, tvrdí protestující

01.10. 18:26

Manchester - V Manchesteru dnes začala výroční konference vládnoucí Konzervativní strany. V centru druhého největšího města Velké Británie tisíce lidí manifestovaly za setrvání země v Evropské unii.

Londýn chystá plán pro případ nedohody o brexitu, uvedla Mayová

01.10. 14:56

Londýn - Británie pracuje i na plánu pro případ, že opustí Evropskou unii bez dohody s Bruselem. Britská premiérka Theresa Mayová dnes v rozhovoru pro BBC také slíbila mladým lidem zastavení zvyšování školného a řekla, že ji mrzí oslabení konzervativců v nedávných předčasných volbách, které sama…

Diskuse o brexitu do summitu v říjnu pokročí jen zázrakem, je přesvědčen Juncker

29.09. 13:19

Tallinn - Podle šéfa Evropské komise Jeana-Claudea Junckera by se musel stát zázrak, aby do říjnového summit EU významným způsobem pokročila stávající fáze rozhovorů o britském odchodu z unie. V estonském Tallinu se také jedná o budoucnosti EU. Nejde ale o formální summit, průlomové závěry tak…

Británie prý diskriminuje občany z jiných členských zemí EU, europoslanci se bouří

28.09. 19:53

Brusel - Šéfové politických frakcí v europarlamentu se dnes shodli na návrhu, který vyzývá Británii k ukončení "politováníhodných" praktik, jež diskriminují občany z jiných členských zemí Evropské unie žijící nebo pracující v Británii.

Jednání o brexitu citelně pokročila, tvrdí britský ministr

28.09. 13:51

Brusel - Jednání o vystoupení Spojeného království z Evropské unie zaznamenala podle britského ministra pro brexit Davida Davise citelný posun. Prohlásil, že se mimo jiné rýsuje dohoda, která by mohla "ukončit obavy" o osud občanů EU v Británii.

Brexit bez dohody s EU? Corbyn varuje před spory ve vládě

27.09. 19:14

Brighton - Podle lídra britských opozičních labouristů jsou v kabinetu premiérky Theresy Mayové vážné vnitří rozepře. Hrozí tak, že Spojené králvoství vystoupí z EU bez toho, aby se s Bruselem dohodlo na podmínkách odchodu.

Šéf britské diplomacie Johnson v Praze ujistil o zachování práv občanů EU po brexitu

25.09. 16:51

Praha - Britský ministr zahraničí Boris Johnson dnes v Praze jednal s šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem. Ujistil, že Spojené království i po brexitu zajistí zachování práv evropských občanů na svém území.

Britský herec Colin Firth si kvůli brexitu vzal italské občanství

23.09. 22:10

Řím - Známý britský herec Colin Firth, jehož manželka je Italka, získal italské občanství. Oznámilo to v pátek italské ministerstvo vnitra.

Británie musí podle Macrona podmínky brexitu objasnit

22.09. 22:29

Paříž - Británie musí ohledně budoucího odchodu z Evropské unie objasnit budoucí situaci občanů EU, finanční vyrovnání s EU a otázku Irska.

Vyjednavač EU pro brexit ocenil pozitivní tón premiérky Mayové

22.09. 20:34

Brusel - Pozitivní tón ocenil v dnešním vystoupení britské premiérky Theresy Mayové hlavní vyjednavač EU pro brexit Michel Barnier.

Po odchodu Británie z EU by mělo být přechodné období, navrhla Mayová

22.09. 18:25

Florencie - Britská premiérka Theresa Mayová dnes v projevu v italské Florencii uvedla, že po brexitu v březnu 2019 by mělo existovat zhruba dvouleté přechodné období, aby se Londýn i Brusel přizpůsobily novým pravidlům. Během této lhůty by Spojené království a členské země měly vzájemně přístup na…

Mayová má ve Florencii přednést projev o vztazích mezi Británií a EU

21.09. 16:40

Brusel - Projev o vztazích mezi Británií a EU, který má v pátek v italské Florencii přednést premiérka Theresa Mayová, nebude mít podle diplomatů okamžitý vliv na průběh jednání o brexitu. Evropa navíc nyní očekává ještě dvě důležité události: nedělní německé volby a úterní projev francouzského…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací