Články k tématu: Brexit

EU se v otázce brexitu šikuje proti nám, myslí si premiérka Mayová

dnes 08:06

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová vystoupila na předvolební akci v Leedsu. Při té příležitosti mluvila o odchodu země z Evropské unie. Varovala, že se v otázce brexitu Brusel šikuje proti Londýnu.

Jak se bude jednat o brexitu? Ministři 27 zemí EU potvrdili politická vodítka

včera 16:37

Lucemburk - V Lucemburku se dnes konala schůzka ministrů, kteří jsou odpovědni za problematiku EU. Poprvé jednali bez Británie. Potvrdili podobu politických vodítek pro začínající vyjednávání, závěrečný souhlas dá v sobotu mimořádný summit EU. Za ČR byl přítomen Lubomír Zaorálek.

Britové si rozmysleli brexit? Mírná většina obyvatel je proti odchodu země z EU

včera 14:28

Londýn - Mírná většina Britů se domnívá, že rozhodnutí opustit Evropskou unii bylo špatné. Konzervativci premiéry Theresy Mayové, kteří brexit podporují, by přesto mohli v nadcházejících předčasných volbách dostat až 45 procent hlasů.

reklama

Británie chce vyjednat zvláštní partnerství s EU, oznámila Mayová

včera 08:54

Londýn - Británie chce v nadcházejících jednáních o podmínkách odchodu z Evropské unie docílit blízké a zvláštní vztahy s EU. Britská premiérka Theresa Mayová to dnes řekla předsedovi Evropské komise Jeanu-Claudeovi Junckerovi během schůzky v Londýně, na níž diskutovali o blížících se brexitových…

Mayovou a její konzervativci čeká ve volbách drtivý triumf, ukazují průzkumy

26.04. 16:48

Londýn - 8. června se budou v Británii konat předčasné parlamentní volby. Podle průzkumu veřejného mínění institutu Ipsos MORI by pro Konzervativní stranu hlasovalo 49 procent voličů a pro labouristy, tedy levici, 26 procent voličů.

Volební manifest britských konzervativců se bude týkat brexitu a energetiky

23.04. 13:17

Londýn - Volební manifest britských konzervativců se bude týkat brexitu a energetiky, oznámil dnes ministr pro zaměstnanost a penzijní reformu Damian Green.

Británie už pociťuje brexit?: Maloobchodní tržby se propadly nejvíce za sedm let

21.04. 15:42

Londýn - Maloobchodní tržby v Británii se v prvním čtvrtletí propadly o 1,4 procenta, tedy nejvíce za posledních sedm let. Stojí za tím růst cen po hlasování o vystoupení Británie z Evropské unie (EU).

Brexit v praxi: Bruselští úředníci mají utlumit vztahy s britskými subjekty

20.04. 16:41

Londýn - Evropská komise (EK) nabádá své vysoce postavené úředníky, aby začali britské subjekty postupně připravovat na důsledky takzvaného brexitu. Vyplývá to z interní zprávy, kterou má k dispozici britský deník Financial Times (FT).

Juncker pojede do Londýna, s Mayovou bude mluvit jednat o brexitu

20.04. 15:17

Brusel - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker a vyjednavač pro brexit Michel Barnier se ve středu sejdou v Londýně s premiérkou Theresou Mayovou. Budou spolu jednat o odchodu Británie z Evropské unie.

Jednání o brexitu začnou až po volbách 8. června, říká Juncker

19.04. 16:36

Brusel - Politická jednání mezi Evropskou unií a Británií o podobě odchodu země z evropského bloku se zatím konat nebudou. Začnou až po britských volbách plánovaných na 8. června.

Předčasné volby ve Velké Británii: Opozice i ekonomové jsou nadšení

18.04. 21:42

Londýn - Představitelé byznysu a bankovního sektoru uvítali dnešní rozhodnutí britské premiérky Theresy Mayové, která by chtěla na 8. června vypsat volby. Tento krok oceňuje také opozice.

Brexit nejsilněji zasáhne Nizozemsko a Irsko, Britská ekonomika může upadnout až do recese

18.04. 12:37

Praha - Brexit nejsilněji hospodářsky zasáhne Nizozemsko, Irsko a Belgii. Britská ekonomika může v krajním případě upadnout až do recese. Vyplývá to z odhadů analytiků světového lídra na trhu pojištění pohledávek Euler Hermes.

Praktické dopady brexitu? Češka (39) žije v Británii 16 let, trvalý pobyt ale nedostala

13.04. 17:12

Londýn/Praha - Britské ministerstvo vnitra odmítlo žádost o trvalý pobyt devětatřicetileté Češky, která ve Spojeném království žije 16 let a téměř pět let je provdaná za britského občana. Hudebnice na volné noze a učitelka angličtiny Lucie se obrátila na soud a zároveň doufá ve změnu zákonů, která…

Litva se chystá změnit zákon, kvůli brexitu povolí dvojí občanství

12.04. 10:35

Vilnius - Až dosud Litva umožňovala mít dvojí občasntví pouze těm krajanům, kteří v minulém století opustili vlast kvůli sovětské či německé okupaci. V reakci na brexit však nyní pobaltská země chce zákon změnit.

Panika v EU? Brexit může přinést nevídaný chaos a obří problémy

11.04. 15:52

Berlín - Evropská unie se připravuje na zahájení konkrétních jednání o podrobnostech brexitu, tedy vystoupení Velké Británie ze skupiny členských zemí. Podle německého deníku Bild má ale strach z unáhlenosti britské vlády, která může způsobit paniku napříč všemi zeměmi.

Odchod Británie z EU? Česká vláda určila čtyři prioritní témata

10.04. 15:05

Praha - Vláda dnes odsouhlasila priority pro jednání o odchodu Velké Británie z EU. Nejdůležitější je volný pohyb osob a zachování práv českých občanů. Brexit také nesmí poškodit vzájemný obchod a způsobit zmatek v právním řádu.

Irsko: Brexit nesmí obnovit hranici mezi Irskem a Ulsterem

06.04. 22:04

Berlín - Vyjednávání o odchodu Británie z Evropské unie nesmí ohrozit mír v Severním Irsku a vést k obnovení hranice mezi touto britskou provincií a Irskem.

Brexit začne, jakmile země EU schválí rámec jednání

06.04. 21:17

Londýn/Brusel - Británie chce zahájit vyjednávání o svém odchodu z Evropské unie, až zbylá sedmadvacítka přijme politický rámec rozhovorů, jak jej minulý týden navrhl šéf Evropské rady Donald Tusk.

Farage zuří: EU se k Británii chová jako mafie

05.04. 15:02

Štrasburk - Se svým projevem v europarlamentu dnes vystoupil také Nigel Farage, zakladatel protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP). Podle jeho vyjádření se EU a její představitelé vůči Británii chovají jako mafie.

Žabomyší války v EU? Brexit je důsledkem, tvrdí europarlament

05.04. 14:15

Štrasburk - V Evropském parlamentu se dnes debatovalo o brexitu. Šéf liberální europarlamentní frakce ALDE Guy Verhofstadt prohlásil, že odchod Spojeného království z Evropské unie je následek žabomyší války v britské Konzervativní straně. Promluvil i šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker.

V zahraničí opět řeší Česko. Budeme vzorem pro brexit?

Aktualizovali jsme 4.4.2017, 22:01, 04.04. 18:19

Washington/Londýn - Obyvatelé Velké Británie si nadpoloviční většinou odhlasovali, že jejich země do dvou let vystoupí z Evropské unie. Ne všechny části Spojeného království s tím ale souhlasí. Skotsko na základě výsledků referenda o brexitu požaduje vlastní referendum, o nezávislosti země, aby…

Vyjednejme brexit po vzoru rozdělení Československa, navrhuje šéf slovenské diplomacie Lajčák

04.04. 08:14

Bratislava - Vyjednávání o odchodu Británie z Evropské unie by se mohla inspirovat zodpovědným způsobem rozdělení Československa v roce 1993. Pro deník Pravda to řekl slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák.

Suverenitu Gibraltaru nelze změnit bez souhlasu Británie, tvrdí Johnson

03.04. 14:09

Lucemburk - Otázka postavení Gibraltaru se do centra pozornosti dostala v minulých dnech v souvislosti se začínajícími rozhovory o brexitu. K věci se dnes opět vyjádřil šéf britské diplomacie Boris Johnson.

Spor mezi Británií a EU? Gibraltar budeme bránit, vzkazuje Mayová

02.04. 17:48

Londýn - Za Gibraltar, britské území na jihu Pyrenejského poloostrova, se po šéfovi britské diplomacie Borisi Johnosnovi postavila také premiérka Theresa Mayová.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací