Články k tématu: Brexit

Nové referendum? Velká Británie se ocitla v pasti

dnes 10:17

NÁZOR - Britský profesor Vernon Bogdanor nevylučuje, že v březnu 2019 dojde ke druhému referendu o setrvání Velké Británie v Evropské unii. Prozatímní vyjednávání o nové dohodě mezi oběma subjekty totiž může skončit ve slepé uličce. K referendu by pak mohla sáhnout sama vládní strana.

Neshody mezi EU a Velkou Británií na podobě brexitu přetrvávají

včera 17:18

Londýn - Podle názoru britského ministra pro brexit Davida Davise by EU měla zmírnit svůj požadavek, že je třeba napřed vyjednat podmínky odchodu Británie z osmadvacítky a teprve potom řešit vzájemné budoucí partnerství.

Brexit a Trump: I kvůli nim je teď EU oblíbenější mezi občany Evropy

včera 16:21

Berlín - Průzkum německé politické nadace Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) ukázal, že brexit přesvědčil řadu lidí o výhodách členství v EU. Jistou roli zřejmě sehrálo i zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států.

reklama

Debaty o dalším vztahu mezi Británií a EU je odloženo

16.08. 22:19

Londýn - Jednání o vztahu mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií po odchodu Británie z osmadvacítky bude zřejmě nutné odložit na prosinec.

Británie by chtěla po brexitu dočasně zůstat v celní unii, uvedl ministr Davis

15.08. 11:05

Londýn/Brusel - Další kolo jednání o brexitu by mělo začít na konci srpna. Británie by chtěla po odchodu z Evropské unie setrvat se sedmadvacítkou po určitou, časově omezenou dobu v celní unii. Za členství v ní by ale neměl mít Londýn povinnost platit.

Británie potřebuje čas, brexit však dotáhne až do konce, vzkazuje Londýn

13.08. 14:35

Londýn - Británie potřebuje po ukončení jednání o vystoupení z Evropské unie určitou přechodnou dobu, aby zmírnila dopady tohoto kroku. To ale nemůže vést k váhavosti či přemýšlení o setrvání v unii.

Lidé EU nesnáší? Průzkumy ukazují něco úplně jiného

10.08. 08:09

Brusel - Nejnovější data Eurobarometru ukazují, že ani brexit negativně neovlivnil vnímání Evropské unie (EU) většiny jejího obyvatelstva. Občané jednotlivých států jsou také čím dál více spokojenější s hospodářským vývojem ve svých zemích. Největší strach mají z terorismu a imigrace.

Británie chce zaplatit EU 40 miliard eur za brexit? Mluvčí premiérky zprávu popírá

07.08. 16:35

Londýn - Mluvčí britské premiérky Theresy Mayové dnes popřel spekulace, že Británie je připravena zaplatit 40 miliard eur za hladký odchod z Evropské unie.

Volný pohyb osob mezi EU a Británií skončí v březnu 2019, oznámil Londýn

31.07. 17:13

Londýn - Volný pohyb osob mezi Británií a Evropskou unií skončí v březnu 2019, kdy Spojené království unii opustí. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil mluvčí předsedkyně britské vlády Theresy Mayové.

Přechodná období po brexitu mohou trvat až do roku 2022

28.07. 14:49

Londýn - Podle britského ministra financí Philipa Hammonda by ve chvíli britského odchodu z EU na konci března 2019 neměly okamžitě nastat změny v imigračních a obchodních pravidlech.

Volný pohyb pracovníků? S brexitem skončí, varuje britský ministr pro migraci

27.07. 14:55

Londýn - Britský ministr pro migraci Brandon Lewis potvrdil, že volný pohyb pracovníků mezi Británií a Evropskou unií skončí ve chvíli, kdy země evropský blok opustí. Jeho slova cituje agentura Reuters.

Zaorálek jednal s ministrem pro brexit Davisem, zdůraznil mu české priority

25.07. 15:10

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes jednal s ministrem pro odchod Velké Británie z Evropské unie Davidem Davisem. Zopakoval mu české priority pro uspořádání budoucích vztahů. Zmínil zachování práv českých občanů v Británii, udržení dobrých vztahů s Londýnem i vyřešení finančních…

Finanční situace Britů se rapidně zhoršuje, domácnosti si nemohou dovolit velké nákupy

Aktualizovali jsme 24.7.2017, 17:41, 24.07. 11:06

Londýn - Finanční situace britských domácností se podle konzultační společnosti IHS Markit v červenci zhoršila nejrychlejším tempem za tři roky. Prudký vzestup inflace Británie pociťuje od loňského referenda o vystoupení země z Evropské unie.

Vláda definitivně rozhodla: Praha se pokusí získat sídlo EBA

24.07. 16:07

Praha - Česko se pokusí po odchodu Velké Británie z Evropské unie získat pro Prahu sídlo Evropského bankovního úřadu (EBA). Vláda dnes definitivně schválila podání přihlášky. ČR bude mít velkou konkurenci, jako svou výhodu prezentuje například bezpečnost a dobrou přístupnost hlavního města.

Británie v EU může zůstat. Má devět možností, jak to udělat

22.07. 18:18

Londýn - Jednání o Brexitu stále pokračují a nezdá se, že se nějak výrazně posouvaly. Británie a EU mají dva roky – které mohou být prodlouženy – na vyjednání podmínek, za kterých Británie z EU vystoupí. Během této doby se toho může mnoho stát, mimo jiné i vzestup hlasů požadujících setrvání v…

Británie zvažuje přechodné období pro volné cestování občanů EU

21.07. 11:10

Londýn - Britové opustí EU na jaře 2019, ale volné cestování osob z Evropské unie do Velké Británie by mohlo být možné ještě nejméně dva roky poté. V Bruselu se tento týden uskutečnilo druhé kolo vyjednávání o konkrétních podmínkách "rozvodu".

Druhé kolo jednání o brexitu je u konce, rozpory přetrvávají

20.07. 19:01

Brusel - Do příštího kola jednání o brexitu na konci srpna chce vyjednavač EU Michel Barnier od britské strany materiály vyjasňující její postoj v klíčových sporných otázkách, které ukázalo dnes skončené druhé kolo rozhovorů. Britský vyjednavač David Davis upozornil, že ve sporných bodech bude…

Britové volají po au pair z Evropy, brexit jim je má vzít

20.07. 16:00

Londýn - Řada britských rodin s dětmi už začala pociťovat problémy, které brexit může přinést. Výrazně klesl počet mladých lidí ze států evropské sedmadvacítky, kteří chtějí ve Spojeném království pracovat jako au pair. Ke zhoršení situace částečně přišpěly ale i nedávné teroristické útoky.

Brexit dopadne na Čechy, přijdou o velkou část dotací

19.07. 16:20

Praha - Pokud by Česko přišlo po roce 2020 pouze o čtvrtinu evropských dotací ze současného programového období, byl by to podle náměstkyně Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) Olgy Letáčkové úspěch. Důvodem snížení dotací je podle ní brexit.

Brexit by tvrdě zasáhl obyvatele Gibraltaru

18.07. 09:33

Gibraltar - Sázky a internetové hry jsou hlavním zdrojem příjmů britské kolonie Gilbraltar, která si své výsadní postavení hodlá zachovat i po odchodu Británie z Evropské unie. Gibraltar přitahuje zaměstnance proto, že mohou dojíždět ze Španělska, kde je život příjemnější a levnější. Obávají se…

EU a Británie zahájily druhé kolo jednání o brexitu

17.07. 11:36

Brusel - Vyjednávači EU a Británie se dnes v belgické metropoli sešli ke druhému kolu jednání o brexitu. Británie v prvním kole akceptovala představu EU o jejich struktuře. Nyní se tedy dojednávají jen otázky "rozvodu", tedy samotného brexitu.

Gibraltar se nestane obětí brexitu a nebude předmětem obchodu, tvrdí šéf tamní vlády

16.07. 16:10

Londýn/Madrid - Šéf gibraltarské vlády Fabian Picardo slibuje, že se "Skála" nestane obětí brexitu a má záruky britské vlády, že nebude předmětem obchodu s Evropskou unií.

Další kolo jednání o brexitu začíná. Londýn chce pro odchod z EU žádat přechodné období

16.07. 13:39

Londýn - Další kolo jednání mezi Londýnem a Bruselem o brexitu začne v pondělí. Vláda britské premiérky Theresy Mayové je stále víc přesvědčena, že součástí odchodu země z Evropské unie by mělo být přechodné období.

Nástup Macrona přiblížil reformy EU a kompromis s Londýnem, myslí si expremiér Blair

15.07. 15:12

Londýn/Berlín - V článku pro Ústav globálních změn se britský expremiér Tony Blair rozepisuje o aktuální politické situace v Evropě. Zvolení Emmanuela Macrona francouzským prezidentem podle něj přiblížilo unijní reformu způsobem, který EU a Londýnu umožní sejít se na půli cesty. Také německá…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací