Články k tématu: Brexit

Další krok k brexitu: Britští poslanci schválili odluku od práva Evropské unie

dnes 07:59

Londýn - Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu dnes v souvislosti s chystaným odchodem z Evropské unie odsouhlasili právní odluku od Bruselu. Británie se chystá EU opustit koncem března 2019. Na nápravu všech nedostatků vzešlých z převodu unijního práva do britského bude mít Londýn čas dva…

Nový průzkum: Britové nové referendum nechtějí, ale byli by proti brexitu

12.01. 12:47

Londýn - Většina Britů si nepřeje další referendum o členství Británie v Evropské unii. Pokud by se ale druhý plebiscit přeci jen konal, těsná většina lidí by se podle aktuálního průzkumu vyslovila proti brexitu.

Mayová odmítá platit za přístup na finanční trh EU

11.01. 22:10

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes zdůraznila, že odmítá platit za přístup na evropský finanční trh. Podle tiskových agentur tak učinila při setkání s předními představiteli bankovního sektoru, který je obzvláště zneklidněn tím, co zemi čeká po odchodu z Evropské unie.

reklama

Změny v britské vládě? "Noc tupých nožů", vysmívají se média Mayové

09.01. 16:30

Londýn - Změny v kabinetu britské premiérky Theresy Mayové hodnotí média jako bezzubé a chaotické. Deník The Daily Telegraph v titulku nazval vládní rošádu jako "Noc tupých nožů". List The Guardian píše, že "reforma" vlády je doslova zpackaná.

Johnson chce vydat pamětní známky k brexitu, pošta je proti

09.01. 09:06

Londýn - Britský ministr zahraničí Boris Johnson by chtěl, aby byla u příležitosti odchodu země z EU vydána pamětní známka. Royal Mail vydává nejrůznější speciální známky, v poslední době i k filmům jako je Harry Potter nebo Hra o trůny.

Barnier podle Farage nepochopil důvody brexitu

08.01. 21:58

Brusel - Hlavní unijní vyjednávač pro brexit Michel Barnier stále nepochopil, co ve Spojeném království vyvolalo touhu po odchodu z Evropské unie. Po dnešním setkání s Barnierem to řekl bývalý předseda Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage.

Britská premiérka Mayová si upevňuje pozici. Zřídí nový post náměstka pro brexit bez dohody

08.01. 15:17

Londýn - Vláda Spojeného království dozná změn. Britská premiérka Theresa Mayová se chystá jmenovat ministerského náměstka, jehož agendou bude vytvořit scénář vystoupení Británie z EU, pokud se Londýn s Bruselem nedohodnou.

Mayová počítá i s plánem B, pokud se Londýn a Brusel nedohodnou

08.01. 15:15

Londýn - Vláda Spojeného království dozná změn. Britská premiérka Theresa Mayová se chystá jmenovat ministerského náměstka, jehož agendou bude vytvořit scénář vystoupení Británie z EU, pokud se Londýn s Bruselem nedohodnou.

Čas na zvrácení Brexitu se krátí, říká britský expremiér

04.01. 08:11

Londýn - Britský expremiér Tony Blair varoval, že čas ke zvrácení brexitu se krátí. Dále se domnívá, že odchod z EU by byla pošetilost, které by budoucí generace litovaly.

Londýn má zájem o Transpacifické partnerství

03.01. 18:05

Londýn – Velká Británie se už připravuje na dobu, kdy nebude součástí Evropské unie. Začala proto neoficiálně jednat o připojení k Transpacifickému partnerství (TPP), aby podpořila svůj zahraniční obchod.

Zrušení časové regulace EU je symbolické, Britům by nepomohlo, píše známý deník

28.12. 10:11

Londýn - Britská vláda je tak zaneprázdněná snahou "vzít si zpět kontrolu" od Evropské unie, že už se tolik nevěnuje otázce, k čemu ona znovunabytá kontrola bude. Upozornil na to Financial Times.

U brexitu ukazuje EU jednotu, spory v jiných oblastech ale dál trvají

21.12. 12:53

Brusel - Uplynulých 12 měsíců jednoznačně ukazuje, jak zásadní událostí je už nyní pro Evropskou unii odchod Británie v březnu 2019. Dalšími velkými faktory, které dění v EU nepřestávají ovlivňovat, je migrační krize a rozpory mezi západními a východními zeměmi bloku.

Přechodné období po brexitu? EU zveřejnila detaily

20.12. 16:00

Brusel - Přechodné období po britském odchodu z EU na konci března 2019 by nemělo trvat déle než do 31. prosince 2020 a po celou tuto dobu by Spojené království pokračovalo v celní unii i jednotném trhu se všemi jeho svobodami. Tento postoj Evropské komise odráží i pohled podnikatelů, kteří v…

Trump se dohodl s Mayovou jsou pro rychlou obchodní dohodu po brexitu

19.12. 22:08

Londýn/Washington - Britská premiérka Theresa Mayová a americký prezident Donald Trump se dnes shodli na potřebě "rychlé" dvoustranné obchodní dohody mezi Británií a Evropskou unií po odchodu Británie z EU.

Britové otáčí. 51 procent z nich brexit odmítá

17.12. 09:42

Londýn - Téměř rok a půl po referendu o vystoupení Británie z Evropské unie by více než polovina Britů preferovala setrvání své země v bloku.

Konzervativní poslanec se vzepřel Mayové, teď mu chodí výhrůžky smrtí

15.12. 19:06

Londýn - Dva lidé údajně vyhrožovali smrtí britskému poslanci za Konzervativní stranu Dominiku Grieveovi (61). Ten je vůdcem odporu proti premiérce Therese Mayové, když navrhl dodatek zákona o vystoupení z EU.

Evropská unie potvrdila začátek druhé fáze brexitu

15.12. 14:09

Brusel - Prezidenti a premiéři 27 zemí EU dnes souhlasili s posunutím vyjednávání o brexitu do druhé fáze, tedy k rozhovorům o podobě přechodného období a o budoucích vztazích. Přesný právní text smlouvy, která bude řešit zachování práv občanů EU v Británii po brexitu, finanční vyrovnání a režim na…

Mayová v problémech? Kvůli zákonu o brexitu se pře s vlastními poslanci

13.12. 13:49

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová má dle očekávání potíže s prosazením zákona o brexitu. Podle navrženého dodatku by zákon opravňoval zákonodárce vetovat finální dohodu o brexitu a tím obnovit vyjednávání.

Ministr pro brexit David Davis krotí nadšení: Dohoda o hranici Severního Irska je spíš úmysl

10.12. 14:53

Londýn - Otázka Severního Irska po odchodu Spojeného království z EU ještě vyřešena není. Dle britského ministra pro brexit Davida Davise je slib britské vlády, že zabrání vzniku takzvané tvrdé hranice mezi Irskem a Severním Irskem, spíše výrok o úmyslu než právně závazný krok.

Labouristi se kvůli brexitu pustili do Mayové, Skotsko si přisadilo

08.12. 16:48

Londýn - Na dnešní průlom v brexitových jednáních přišly i negativní reakce. Předseda britské opoziční Labouristické strany Jeremy Corbyn zdůraznil, že chce po brexitu udržet s Evropou "blízký vztah". Skotská první ministryně Nicola Sturgeonová vyzvala k setrvání Británie v celní unii a jednotném…

Občané EU čelí v Británii nenávisti, na vině je i Mayová

08.12. 15:57

Londýn - Kvůli nepřátelství britské vlády i většinové společnosti se mnozí občané EU sami ke Spojenému královtsví otáčejí zády. Podle britských statistik loni zemi opustilo přes 120.000 občanů EU a tento trend pokračuje i letos. Server německého listu Der Spiegel píše, jak krušný život vás jako…

Francie má radost z průlomu v jednání o brexitu: Konečně začíná vítězit zdravý rozum

08.12. 13:24

Brusel/Paříž - Průlom ve vyjednávání o brexitu přinesla dnešní ranní bruselská schůzka britské premiérky Theresy Mayové a předsedy Evropské komise Jeana-Claudea Junckera. V rozhovorech o odchodu Británie z Evropské unie začíná dle Francie postupně vítězit zdravý rozum.

V přechodném období po brexitu musí Londýn uznávat právo EU, připomněl Mayové Tusk

08.12. 11:09

Brusel/Londýn - Při jednání o přechodném období po brexitu by měly ostatní země EU trvat na tom, že Británie bude respektovat veškerá unijní pravidla, ovšem bez možnosti podílet se na rozhodování o nich. S tímto stanoviskem dnes přišel šéf Evropské rady Donald Tusk. Británie opustí evropský blok na…

Mayová a Juncker se dohodli na další fázi brexitu

08.12. 09:41

Brusel/Londýn - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes oznámil, že v rozhovorech o brexitu nastal posun dostatečný k tomu, aby bylo možné jednat o budoucnosti vztahů po odchodu Británie z Evropské unie.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací