Články k tématu: Brexit

Jednání pokročila? Dohoda o přechodném období po brexitu by mohla být příští týden

včera 09:48

Londýn - Završení odchodu Británie z EU je naplánováno na 29. března 2019. Podle poslanců z výboru pro brexit by ale Británie měla zvážit omezené prodloužení procesu odchodu země z EU, pokud to bude zapotřebí k dojednání podrobností o budoucích vztazích Londýna s EU.

Rozvodová dohoda? O přechodném období po brexitu by mohlo být jasno být příští týden

16.03. 17:03

Brusel - Vyjednávači Evropské unie a Británie by se mohli už v příštích dnech domluvit na podobě přechodného období po britském odchodu z EU na jaře 2019.

Britský ministr Davis se sešel s Babišem a Stropnickým

14.03. 18:52

Praha - Britský ministr pro brexit David Davis dnes odpoledne přijel do ČR. Na programu měl jednání s premiérem Andrejem Babišem a ministrem zahraničí Martinem Stropnickým (oba ANO), řekly ČTK mluvčí vlády a ministerstva.

reklama

Britská obchodní komora se bojí brexitu bez uzavřené dohody

11.03. 17:19

Praha - Členové Britské obchodní komory v ČR se obávají odchodu Velké Británie z Evropské unie bez uzavřených dohod obou stran.

Kvůli brexitu se budou EU a Británie vzájemne vzdalovat, varuje Tusk

07.03. 16:59

Lucemburk - Jedinou možností, jak by po odchodu Británie z EU mohly vypadat obchodní vztahy společenství s Londýnem, je dohoda o volném obchodu. V Lucemburku to dnes řekl "prezident EU" Donald Tusk. Budoucí obchodní uspořádání podle něj vzájemný obchod v žádném případě neusnadní, ale zkomplikuje a…

Co bude po brexitu? Mayová se vyslovila pro nejhlubší a nejširší budoucí dohodu s EU

02.03. 16:45

Brusel - Britská premiérka Theresa Mayová dnes v Bruselu přednesla projev o tom, jak si Londýn představuje budoucí vzájemné vztahy s Evropskou unií. Británie podle ní bude po brexitu usilovat o co "nejhlubší a nejširší" partnerství s Evropskou unií, které by co nejlépe vyhovovalo zájmům a potřebám…

Poslanci by měli mít šanci nařídit nové hlasování o brexitu, myslí si expremiér Major

01.03. 08:05

Londýn - Bývalý konzervativní předseda britské vlády John Major se domnívá, že britští poslanci by měli dostat možnost svobodně posoudit konečnou dohodu o odchodu Británie z Evropské unie. Případně by prý také měli nařídit nové referendum.

Mayová rozcupovala návrh smlouvy Evropské komise o brexitu

28.02. 16:29

Brusel/Londýn - Evropská komise dnes schválila a zveřejnila návrh právního textu dohody o vystoupení Británie z Evropské unie. Návrh EU týkající se režimu na hranici mezi Irskem a Severním Irskem po brexitu by oslabil ústavní celistvost Spojeného království, řekla dnes britská premiérka Theresa…

Šéf britské diplomacie se zlobí, hraniční spor je podle něj zneužíván ve prospěch celní unie

28.02. 14:41

Londýn - Téma hraničního režimu mezi Irskem a Severním Irskem je podle šéfa britské diplomacie Borise Johnsona využíváno k politickému tlaku na to, aby po brexitu zůstalo Spojené království s EU v celní unii. Prý jde o sabotování brexitu.

Vyjednavač Barnier varuje: Představa Britů o dalších vztazích s EU stojí na iluzi

27.02. 17:16

Brusel - Brusel nepokládá za realistické stávající představy Londýna o budoucnosti vzájemných vztahů, až Spojené království evropský blok opustí. Vyjednavač Evropské unie pro brexit Michel Barnier plně sdílí pohled šéfa Evropské rady Donalda Tuska, který nejnovější nápady Londýna už v pátek označil…

Brexitová porážka? Mayová může mít problém, labouristé budou chtít celní unii s EU

26.02. 15:16

Coventry - Šéf britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn dnes potvrdil, že jeho strana bude usilovat o setrvání země v celní unii s EU po brexitu. Někteří rebelové z řad konzervativních poslanců celní unii také podporují, a premiérce Therese Mayové tak hrozí nepříjemná porážka při klíčovém…

Nová šéfka Sinn Féin varuje: Brexit ohrožuje mír v Severním Irsku

23.02. 10:26

Londýn - Nová předsedkyně strany Sinn Féin se domnívá, že brexit ohrožuje mír v Severním Irsku. Jedním z hlavních sporných témat v jednáních o odchodu Británie z EU, který by měl nastat 29. března příštího roku, je podoba hranice mezi Irskou republikou, která zůstane členem EU, a Severním Irskem,…

Občané EU čím dál častěji opouštějí Velkou Británii

22.02. 16:51

Londýn - V Británii během 12měsíčního období končícího loňským zářím přibylo 90.000 osob ze zemí Evropské unie. Tento údaj tak meziročně poklesl o 75.000. Naopak se zvýšil počet imigrantů ze zemí mimo EU, takzvaná čistá migrační bilance země klesla jen o 29.000 osob na 244.000 příchozích.

Z Británie se stane vazalský stát? Přechodné období po brexitu by mohlo být delší, než se čekalo

21.02. 21:47

Londýn – Je možné, že přechodné období po odchodu Británie z Evropské unie bude trvat déle, než se dosud předpokládalo. Brusel navrhuje, aby po takzvaném brexitu, který má nastat 29. března příštího roku, platila unijní pravidla ve Spojeném království ještě do konce roku 2020. Cílem přechodného…

Na brexit doplatí Česko. Za členství v Evropské unii si připlatí

20.02. 17:06

Brusel - Za hodně reálné považuje v této chvíli česká ministryně financí Alena Schillerová to, že ČR po roce 2020 kvůli britskému odchodu z EU zvýší své každoroční příspěvky do unijního rozpočtu.

Britská premiérka Mayová zmíní ČR jako úspěšný příklad bezpečnostní spolupráce v EU

17.02. 10:32

Loncýn/Mnichov - Britská premiérka Theresa Mayová považuje rozbití gangu otrokářů v Británii s pomocí české policie za úspěšný příklad bezpečnostní spolupráce v EU, v níž chce Londýn pokračovat i po brexitu.

Merkelová po jednání s Mayovou: S Británií je třeba najít spravedlivou rovnováhu

16.02. 19:43

Berlín – V Berlíně spolu dnes jednaly britská premiérka Theresa Mayová a německá kancléřka Angela Merkelová. Výsledkem jednání o odchodu Británie z Evropské unie musí být nalezení spravedlivé rovnováhy, uvedla po schůzce německá politička.

Boris Johnson uklidňuje spoluobčany: Brexit není důvod k obavám, ale k naději

14.02. 17:00

Londýn - Podle šéfa britské diplomace Borise Johnsona není brexit důvodem k obavám, ale k naději. Výsledky předloňského referenda o brexitu nelze podle Johnsona už zvrátit. Aktuální jednání o podmínkách odchodu Spojeného království z EU označil za dobrá.

Mayová nastíní v dohledné době cestu z EU

11.02. 09:08

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová podle veřejnoprávní stanice BBC vystoupí během tří týdnů s projevem, v němž nastíní cestu Británie z Evropské unie.

Co nastane po brexitu? Vyjednávač EU varuje

09.02. 16:40

Brusel - Evropská unie předpokládá, že v přechodném období po brexitu bude Británie členem společného trhu, a zároveň se na ní budou vztahovat všechny povinnosti z toho plynoucí. Londýn má však na věc zcela jiný názor, přiznal dnes vyjednávač EU27 pro brexit Michel Barnier.

Další schůze o brexitu nepřinesla posun, britské firmy začínají být neklidné

09.02. 14:23

Londýn - Dvoudenní schůze britských ministrů označovaná jako klíčový moment v utváření plánů na budoucnost Británie po odchodu z EU skončila bez zásadních závěrů. Zároveň sílí hlasy, aby se premiérka Theresa Mayová jasně vyjádřila k budoucím obchodním vztahům s unií.

Analýza: Dopady brexitu? Nejvíce zasaženy budou regiony, které chtěly z EU pryč

08.02. 15:46

Londýn - Brexit nejvíce zasáhne západní a severovýchodní Anglii, tedy oblasti Británie, jejichž obyvatelé v referendu hlasovali většinově pro odchod země z Evropské unie. Naopak Londýn, jehož obyvatelé hlasovali většinou pro setrvání v EU, by byl zasažen nejméně.

Nadnárodní kandidáti v evropských volbách nebudou

07.02. 18:01

Štrasburk - Nadnárodní evropské kandidátky pro volby v roce 2019 nebudou. Europoslanci dnes nepodpořili návrh, který byl součástí legislativní iniciativy, jež se týkala redukce křesel po odchodu Británie z EU.

Británie považuje dohodu o přechodném období po brexitu za přísnou

07.02. 14:39

Brusel - Evropská komise (EK) dnes zveřejnila svůj návrh paragrafů budoucí dohody mezi EU a Británií, které se týkají přechodného období po brexitu. Vůči Londýnu je text poměrně přísný.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací