Články k tématu: Brexit

Mayová žádá pro občany EU stejná práva jako pro Brity

včera 21:41

Londýn - Britská premiérka Teresa Mayová dnes v parlamentu představila konkrétní podobu toho, jak hodlá po brexitu zajistit práva občanů zemí EU v Británii. Kolem této záležitosti doposud panovaly značné obavy.

Jak dopadne Británie po brexitu? Davis si není obchodní dohodou s EU jistý

25.06. 17:13

Londýn - Britský vyjednávač pro brexit, tedy pro britský odchod z Evropské unie, David Davis si je "hodně jistý", že dokáže s EU vyjednat dobrou obchodní dohodu, nikoli však stoprocentně jistý.

Proč chtějí Britové brexit? Nová studie prozradila detaily

Aktualizovali jsme 24.6.2017, 22:42, 24.06. 17:39

Londýn – Rozhodujícím faktorem pro referendum o brexitu byly předsudky vůči přistěhovalcům z Evropské unie. Ukazuje to nově zveřejněná studie, o které informuje server The Independent. Lidé, kteří se setkali s občany EU žijícími v Británii mají převážně dobré zkušenosti, a proto s větší…

reklama

Mayová po brexitu chce zajistit jistotu občanům EU v Británii

23.06. 10:04

Brusel - Britská vláda chce po brexitu zajistit co největší jistotu pro více než tři miliony občanů Evropské unie, kteří nyní v Británii žijí. Lídrům ostatních 27 evropských zemí to dnes večer podle diplomatických informací ČTK řekla premiérka Theresa Mayová s tím, že věc je pro ni prioritou.…

Alžběta II. vystoupila v parlamentu, její projev se týkal brexitu a plánů Londýna

Aktualizovali jsme 21.6.2017, 22:20, 21.06. 14:22

Londýn - Britská královna Alžběta II. během tradičního projevu při zahájení zasedání nového parlamentu uvedla, že vláda zajistí zemi nejlepší možnou dohodu pro odchod z Evropské unie včetně nových obchodních, celních i imigračních pravidel.

Spor o královnin klobouk v parlamentu. Nápadně prý připomínal vlajku EU

21.06. 16:48

Londýn - Dnešní projev Alžběty II. v britském parlamentu byl bez honosné róby a královské koruny. Panovnice měla na hlavě klobouk nápadně připomínající vlajku Evropské unie. To zaujalo novináře, kteří už spekulují o názoru Buckinghamského paláce na brexit.

Stále více Britů má zájem o české občanství

Aktualizovali jsme 20.6.2017, 22:26, 20.06. 18:41

Praha – České ministerstvo vnitra od začátku letošního roku udělilo české státní občanství 14 Britům. To je několikanásobně více než v předchozích dvou letech.

EU se i přes brexit musí starat o svojí budoucnost, myslí si Merkelová

20.06. 13:31

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) zaujala smířlivější postoj k brexitu a věří, že se vyjednávání ponesou v dobré atmosféře. Zbylá část unie by se podle ní ale měla starat i o vlastní budoucnost.

Jednání o odchodu Británie z EU bylo zahájeno. Otázky a odpovědi k brexitu

20.06. 10:42

Londýn - Plán na referendum o setrvání či vystoupení Británie z EU představil premiér David Cameron před parlamentními volbami v roce 2015. Loni se Britové vyslovili pro brexit, byť hlasování bylo velmi těsné. V pondělí 19. června 2017 začala samotná jednání. Spojené království by tak mělu unii…

Britové mají hrůzu z odchodu z EU? Nový průzkum ukázal velmi zajímavé věci

19.06. 14:52

Londýn – Referendum o odchodu Velké Británie o odchodu z Evropské Unie změnilo vnímání Britů na dvojí občanství a vlastnictví dvou pasů. S odkazem na poslední průzkum to uvádí server The Independent.

Vyjednávání o brexitu začalo, prioritou je zachování práv občanů EU

19.06. 13:25

Brusel - V Bruselu začaly rozhovory o odchodu Velké Británie z Evropské unie. V první řadě je třeba zabývat se nejistotami, které brexit představuje pro občany. Druhou pro unii významnou věcí je vyrovnání všech finančních závazků, které na sebe Británie jako člen bloku vzala. A třetí režim na nové…

V Bruselu začínají rozhovory o brexitu. Londýn chce být i nadále pro EU partner

19.06. 09:42

Londýn - V Bruselu dnes začnou první rozhovory o podobě brexitu. Evropskou unii bude zastupovat její vyjednavač Michel Barnier, za britskou stranu za stůl zasedne ministr pro brexit David Davis.

Porušení tradic? Projev královny v britském parlamentu kvůli brexitu příští rok nebude

18.06. 13:30

Londýn - Britský parlament se volí na dobu pěti let, která se dělí na jednotlivá roční zasedací období, jež vždy na jaře panovník zahajuje projevem. Vzhledem k nadcházejícím složitým jednáním o brexitu bude ale příští zasedací období parlamentu prodlouženo na dva roky.

Londýn mění kurz? Británie ustoupí EU v otázce postupu jednání o brexitu, tvrdí BBC

16.06. 17:43

Londýn - Britské ministerstvo pro brexit podle BBC ustoupilo a oproti původnímu požadavku Londýna vyřeší "rozvod" a otázku práv občanů EU v Británii a Britů v EU ještě před jednáním o budoucích hospodářských vztazích.

EU a Velká Británie se dohodly: Jednání o brexitu začne 19. června

15.06. 21:31

Londýn/Brusel - Rozhovory o britském odchodu z Evropské unie budou zahájeny příští týden v pondělí. Dohodly se na tom EU a Velká Británie. O odchodu z EU rozhodli britští voliči v loňském referendu. Podle Londýna obě strany potvrdily již dříve domluvený termín pro první kolo rozhovorů. Dospěly k…

Jednání o brexitu nesmí poškodit vztahy EU s Británií, říká český velvyslanec při EU

15.06. 16:41

Praha - Český velvyslanec při EU Martin Povejšil dne upozornil, že jednání o brexitu je třeba vést tak, aby nepoškodilo vztahy obou stran. Pokud by k tomu přeci jen došlo, mohlo by se to přelít i do jiných oblastí a mohlo by negativně ovlivnit činnost NATO, což není v zájmu žádné strany.

Brexit je jen začátek? EU je nejednotná jako nikdy dříve, varuje politolog

14.06. 11:38

Jaký rozdíl může udělat pár měsíců, konstatuje politolog Matt Qvortrup v komentáři pro server CNN. Profesor z Coventry University připomíná, že začátkem letošního jara se široce spekulovalo o Marine Le Penové coby příští francouzské prezidentce, Geertu Wildersovi jako o lídrovi nejsilnější strany v…

Dostala jsem nás do téhle šlamastyky, dostanu nás i z ní, slíbila svým poslancům Mayová

12.06. 22:11

Londýn – Riskantní krok, který nevyšel. I tak někteří popisovali jednání britské premiérky Theresy Mayové, která chtěla posílit mandát pro jednání o brexitu v předčasných volbách. To se jí ale nepovedlo a její strana byla velmi oslabena. Dnes se Mayová se poslancům své Konzervativní strany omluvila…

Jednání o brexitu začnou později a může skončit i bez konečné dohody, varuje Davis

12.06. 13:19

Londýn - Britský ministr pro brexit David Davis dnes oznámil, že oficiální jednání o odchodu Spojeného království z EU začnou později. Původně byl termín stanoven na 19. červen.

Postoj konzervativců k brexitu se podle Fallona nemění

11.06. 15:13

Londýn - Postoj britské vlády k vyjednávání o takzvaném brexitu zůstává i po ztrátě vládnoucích konzervativců ve volbách z tohoto týdne beze změn. V pořadu televize BBC to dnes řekl britský ministr obrany Michael Fallon.

Brexit začíná? Podle Merkelové mu už nic nebrání

10.06. 15:04

Berlín/Londýn/Mexiko - Britská Konzervativní strana získala ve volbách nejvíce křesel v Dolní sněmovně. Přišla ale o většinu, což vyvolalo obavy, že se opozdí spuštění rozhovorů o brexitu. Německá kancléřka Angela Merkelová dnes řekla, že nevidí žádné překážky, které by bránily zahájit jednání o…

Brusel je na brexit připraven, může jednat okamžitě

09.06. 18:54

Praha - Výsledky voleb v Británii přinesly nejistotu ohledně začátku jednání o brexitu, který byl naplánován na 19. červen. Šéf eurokomise Jean-Claude Juncker dnes v Praze řekl, že Brusel je připraven pokračovat v rokování okamžitě.

Mayová vytvoří vládu se severoirskou DUP. Nenecháme zemi na holičkách, slíbila

09.06. 16:25

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová se setkala s královnou Alžbětou II. Poté oznámila, že konzervativní strana vytvoří vládu, jež Británii poskytne jistotu, kterou země potřebuje víc než kdy jindy. Rozhovory o brexitu by tak mohly začít podle plánu 19. června.

Ekonomové se radují: Výsledky britských voleb mohou být pro Česko příznivé

09.06. 16:04

Praha - Podle analytiků je v zájmu českého hospodářství "měkký brexit", kdy by Londýn přistupoval k rozchodu s EU vstřícně, výměnou za ponechání alespoň částečného přístupu na jednotný vnitřní trh. Výsledky předčasných parlamentních voleb by tak mohly být pro ČR příznivé.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací