Články k tématu: Demonstrace ve Španělsku

Barcelona vypadá jak po válce. Při nepokojích zraněno 182 lidí

Aktualizovali jsme 19.10.2019, 18:04, 19.10. 09:39

Nejméně 182 zraněných si vyžádaly páteční střety mezi demonstranty a příslušníky policie v Barceloně a dalších městech v Katalánsku. Policie k výslechu předvedla přes 80 lidí. Původně pokojný protest více než půlmilionu lidí proti vysokým trestům pro katalánské separatistické politiky přerostl v…

Katalánsko na nohou. Propukly bouřlivé protesty proti Madridu

14.10. 15:06

V katalánské metropoli Barceloně se na řadě míst shromáždily tisíce lidí, aby vyjádřili nesouhlas s dnes zveřejněným rozsudkem španělského nejvyššího soudu nad katalánskými politiky, odsouzenými za neústavní referendum o nezávislosti tohoto regionu. Po poledni separatisté vyzvali k ochromení…

Barcelona se otřásá v základech. Milion lidí demonstruje za Katalánsko

11.09. 20:43

Barcelona (Španělsko) - V Barceloně demonstruje za nezávislost Katalánska zhruba milion lidí, sdělila místní policie. Dnešní manifestace se koná u příležitosti Dne Katalánska (La Diada), kterým si Katalánci připomínají výročí připojení regionu ke španělské koruně v roce 1714.

reklama

V Barceloně demonstrovaly tisíce lidí, požadují propuštění vězněných politiků

15.04. 16:14

Barcelona - V Barceloně se dnes koná velká demonstrace za propuštění separatistických politiků Jordiho Sáncheze a Jordiho Cuixarta. Akci svolaly odbory a organizace Katalánské národní shromáždění (ANC) a Ómnium, jejichž členy zadržení politici jsou.

Španělé demonstrují proti zatčení Puigdemonta, policie je v pohotovosti

25.03. 20:03

Barcelona - Tisíce lidí dnes vyrazily do ulic Barcelony k protestům proti zadržení obžalovaného expremiéra Carlese Puigdemonta v Německu.

Při demonstracích v Barceloně bylo zraněno více než 20 osob

24.03. 09:57

Barcelona - Více než 20 lidí bylo zraněno při demonstracích, které vypukly v Barceloně v pátek večer v reakci na obžalobu 13 katalánských politiků ze vzpoury kvůli jejich snahám o nezávislost regionu.

V Barceloně demonstrují separatisté proti návštěvě krále

25.02. 20:23

Barcelona - V centru Barcelony demonstrují katalánští separatisté, kteří protestují proti španělskému králi a jeho postoji ke katalánským snahám o nezávislost.

Tisíce lidí v Katalánsku demonstrují za propuštění separatistů

16.01. 22:18

Barcelona - Tisíce lidí vyšly dnes večer do ulic v řadě měst Katalánska demonstrovat za propuštění separatistických aktivistů, kteří jsou právě dnes ve vazbě už tři měsíce.

V Barceloně demonstrovaly za propuštění katalánských aktivistů stovky lidí

04.12. 22:02

Barcelona – V Barceloně proti dnešnímu rozhodnutí španělského soudce, který ponechal ve vazbě dva katalánské exministry a dva separatistické lídry, protestovaly stovky lidí.

Katalánci vyšli do ulic Barcelony, žádají propuštění regionálních politiků

08.11. 20:51

Barcelona - Dnes v podvečer sešlo na náměstí před katedrálou v Barceloně několik tisíc lidí. Chtějí tak vyjádřit podporu Madridem sesazené katalánské vládě. Lidé nesou transparenty s nápisem „Svobodu pro politické vězně". Podobné demonstrace se konaly už dnes odpoledne v centru Barcelony před…

Katalánci demonstrovali za propuštění vězněných politiků a aktivistů

05.11. 17:39

Barcelona - Tisíce lidí dnes vyrazily do ulic Barcelony a dalších katalánských měst, aby se dovolávaly propuštění vězněných členů sesazené regionální vlády.

Demonstranti v Barceloně zatarasily silnice a koleje

03.11. 13:50

Barcelona - Skupiny demonstrantů, kteří protestovali proti čtvrtečnímu uvěznění exministrů katalánské vlády, dnes zkomplikovaly dopravu v Barceloně. Na několika místech lidé zatarasili i hlavní komunikace a také koleje na příměstské trati do Barcelony.

V Barceloně se demonstruje za jednotu Španělska

18.10. 21:47

Barcelona - Několik stovek lidí dnes večer vyšlo do ulic Barcelony demonstrovat za jednotu Španělska. Pokojný pochod centrem katalánské metropole se uskutečnil vpředvečer dne, kdy se má premiér této autonomní oblasti vzdát snah o nezávislost regionu.

Tisíce lidé v Katalánsku protestují proti uvěznění separatistických lídrů

17.10. 21:46

Barcelona - Tisíce Katalánců vyrazily dnes večer do ulic Barcelony a dalších měst španělského autonomního regionu, aby protestovaly proti zatčení dvou separatistických lídrů.

Tisíce lidí demonstrují v Barceloně proti nezávislosti Katalánska

08.10. 14:49

Barcelona - Tisíce lidí dnes v Barceloně demonstrují za jednotu Španělska. Chtějí dát najevo svůj nesouhlas s plánem Katalánska na odtržení.

V Madridu a Barceloně demonstrují desetitisíce lidí za jednotu a dialog

07.10. 17:20

Madrid/Barcelona - Desítky tisíc lidí se dnes sešli v Madridu, kde demonstrují za zachování jednoty Španělska, ohrožené po nedělním referendu o nezávislosti Katalánska.

Statisíce lidí v Katalánsku protestovali proti policii

03.10. 19:02

Barcelona - V katalánské metropoli Barceloně se na protest proti policejnímu násilí, které doprovázelo nedělní referendum o nezávislosti Katalánska, sešlo asi 300 tisíc lidí.

Fašistické Španělsko, zuří lidé. Razie v Katalánsku se Madridu vymstila

21.09. 08:05

Barcelona - Poté, co včera španělská policie provedla razii na několika úřadech katalánské vlády v Barceloně, lidé vyšli do ulic a před katalánským ministerstvem hospodářství zůstalo přes noc několik stovek demonstrantů. Protesty se rozšířily i do Galicie, Valencie a Baskicka, které jsou stejně…

Do ulic velkých španělských měst vyšly tisíce lidí

20.09. 22:05

Madrid - V několika katalánských městech se konají demonstrace proti dnešní razii v úřadovnách katalánské vlády. Tu provedla policie kvůli plánovanému referendu o nezávislosti Katalánska, které Madrid považuje za nelegální. V centru Barcelony demonstrují tisíce lidí, podle listu La Vanguardia jich…

Desetitisíce lidí vyšly do ulic, v Barceloně demonstrují proti terorismu

26.08. 19:23

Barcelona - Desetitisíce lidí přišly na dnešní demonstraci v Barceloně proti terorismu. Akce pořádaná pod heslem Nemám strach je reakcí na teroristické útoky s 15 oběťmi a více než 120 zraněnými z minulého týdne.

Tisíce Španělů vyšly do ulic: Při pochodu důstojnosti si stěžovali na mizerné platy

28.05. 09:47

Madrid - Ve španělské metropoli se v sobotu konal "pochod důstojnosti", kterým desítky tisíc lidí protestovaly proti zaměstnanecké a mzdové politice konzervativní vlády premiéra Mariana Rajoye.

V Barceloně se demonstrovalo proti odtržení od Španělska

20.03. 08:52

Barcelona - Ne všichni Katalánci si přejí odtržení od Španělska. Do ulic Barcelony v neděli vyšly tisíce lidí, kteří nesouhlasí se separatisty. Vláda v Madridu snahy Katalánska o samostatnost dlouhodobě odmítá s tím, že to odporuje ústavě. Podle průzkumů jsou Katalánci ohledně odtržení dlouhodobě…

Tisíce Španělů vyšly do ulic. Demonstrovaly proti úsporám

18.12. 15:11

Madrid - Tisíce lidí demonstrovaly v Madridu proti úsporným opatřením. Akci proti zaměstnanecké politice vlády zorganizovaly dvě hlavní odborové organizace UGT a CCOO.

reklama
Fotogalerie