Články k tématu: gangy

Krvavá banda řádila v Belgii! I po třiceti letech zůstává neodhalena!

Aktualizovali jsme 24.11.2019, 05:00, 22.11. 08:16

Belgie je často brána jako klidné a až nudná země, kde se zločinu moc nedaří. Opak byl však v 80. letech pravdou. V zemi řádili tzv. Brabantští vrazi známý také jako Nijvelský gang. Banda přepadávající supermarkety nebrala ohledy na nic a na nikoho. Dodnes zůstala neodhalena a její motivy jsou…

Jak z hororu. Policie našla u oltáře desítky lebek a embryo

28.10. 09:02

Mexická policie minulý týden při razii objevila v doupěti podezřelých členů drogového kartelu v mexické metropoli přes 40 lebek, desítky kostí a také embryo u oltáře. Úřady to podle agentury Reuters oznámily v neděli.

Gang vydával migranty za za turisty! Pomáhal jim v tom letištní policista!

16.07. 19:31

Řecká policie dnes oznámila, že zneškodnila kriminální organizaci pašující migranty přes letiště na ostrově Kos do západní Evropy. Při zásahu, který byl proveden minulý týden v pátek, policisté zadrželi šest členů skupiny, včetně jejího vůdce a policisty, který zločincům pomáhal.

reklama

Válka gangů v Kapském městě! Vláda musela povolit vojáky

12.07. 18:29

Jihoafrická republika rozmístí v ulicích Kapského Města vojáky, kteří mají policii pomoci potlačit narůstající násilí. Země k podobným bezpečnostním krokům přistupuje většinou jen přes vánoční svátky a během novoročních oslav, kdy v chudších částech města ovládaných gangy významně narůstá…

Švédsko zveřejnilo zprávu o extremismu: Kdo páchá nejvíc zločinů? Experti jsou překvapeni

Aktualizovali jsme 13.11.2018, 22:28, 13.11. 17:09

Ve Švédsku byla představena nová zpráva o extremismu a organizované trestné činnosti. Ta podle autorů vykresluje zcela novou představu o tom, jak vypadá "typický" pachatel těchto typů zločinů. „Výsledkem jsme byli naprosto překvapeni," přiznal vedoucí studie pro švédskou verzi serveru The Local.

V San Salvadoru zatkli přes 400 členů obávaného gangu

29.08. 11:03

San Salvador - Policie během razií v San Salvadoru zatkla přes 400 členů nechvalně proslulého gangu Mara Salvatrucha známého rovněž jako MS-13.

Německo týrají uprchlické gangy. Kdo nebyl ve vězení, není muž

Aktualizovali jsme 19.8.2018, 22:11, 19.08. 10:24

Německý deník Tagesspiegel se zaměřil na problematiku rodinných klanů. Ty se v Německu často podílejí na organizovaném zločinu. A i když členové gangů často pocházejí z Blízkého východu, vyhostit je z Německa je prý velmi obtížné, často dokonce nemožné. Deník to detailněji rozebral na případu…

Německo zakázalo motorkářský gang tureckých nacionalistů, proti členům provedlo razie

10.07. 14:10

Berlín - Německo zakázalo motorkářský gang tureckých nacionalistů Osmanen Germania BC a zároveň proti jeho členům policie provedla razie ve spolkových zemích Porýní-Falc, Bádensko-Württembersko, Bavorsko a Hesensko.

Válka gangů v Malmö? V pondělí byli zastřeleni tři lidé, ve čtvrtek zemřel další člověk

22.06. 16:57

Malmö - V jihošvédském městě Malmö pokračuje válka gangů. Ve čtvrtek večer tam byl zabit další člověk. Střelba patrně souvisí s pondělním incidentem, při němž zahynuli tři osoby a tři další utrpěly zranění.

Gangsteři kradli léky na rakovinu, řecká policie je pozatýkala

04.05. 20:18

Atény - Řecká policie vypátrala gang, který kradl z nemocnic léky proti rakovině a prodával je s přirážkou v jiných evropských zemích. Policie dnes oznámila, že tím skupina připravovala pacienty v Řecku o léky, které zachraňují život. Zatčeno bylo 21 lidí ve věku mezi 22 a 70 lety. Jsou mezi nimi…

Policie na Balkáně rozbila gang, jež pašoval do Evropy uprchlíky

24.04. 16:13

Sarajevo - Policie Bosny a Chorvatska provedly koordinovanou operaci, pří níž zatkly dvacet členů organizované skupiny, která pašovala migranty přes území obou států do Evropské unie. Informovala o tom dnes bosenská média s odvoláním na sdělení poskytnuté bosenskou prokuraturou.

Oblíbená zbraň gangů ve Švédsku? Ruční granáty. Útoků stále přibývá

13.04. 12:11

Stockholm - Poslední roky Švédsko šokuje série úmrtí spojených s ručními granáty. Na vině jsou především gangy, které je používají v rámci vyřizování si účtů a zastrašování svých oponentů, uvádí server Euronews.

Nezletilí uprchlíci terorizují Paříž. Obyvatelé volají o pomoc, bojí se vycházet

Aktualizovali jsme 7.4.2018, 22:17, 07.04. 13:17

Paříž - Obyvatelé pařížských oblastí La Chapelle, Goutte-d'Or a Barbès, kde žije velký počet migrantů, požadují po vládě, aby zastavila marocké gangy migrantů. Ty údajně útočí především na velmi mladé ženy.

Šéf gangu byl zavražděn na operačním sále, nechával si změnit obličej a otisky

04.11. 11:57

Mexiko - Šéf jednoho mexického gangu, který se specializuje na krádeže pohonných hmot si nechával změnit rysy obličeje a otisky prstů. Právě v tu chvíli byl ale na operačním sále zavražděn.

Nebezpečný zločinec chycen. V Guatemale dopadli vůdce gangu MS-13

14.10. 11:46

Chimaltenango - V guatemalském městě Chimaltenango byl dopaden Ángel Gabriel Reyes Marroquín alias Blanco, vůdce nebezpečného pouličního gangu Mara Salvatrucha.

Evropa prožívá novou vlnu teroru. Proč právě útoky kyselinou?

26.09. 07:38

Londýn - Kyselinu už nevyužívají jen méně civilizované kultury jako nástroj k pomstě ze cti, množí se jako zbraň i mezi pouličními gangy v Londýně. Zločinci si kromě snadné dostupnosti vychvalují i útok z větší vzdálenosti, kyselina zasáhne větší prostor a její ničivost je maximální.

V USA chystají kontroverzní zákon umožňující deportaci členů gangů, kritici mluví o rasismu

15.09. 08:39

Washington - Sněmovna reprezentantů USA schválila návrh zákona, který připouští deportaci jako trest za příslušnost ke zločineckému gangu. Podle republikánů je opatření namířeno hlavně proti členům gangu MS-13.

Mexická aktivistka pátrala po zmizelých osobách, někdo ji zastřelil

12.05. 10:51

Mexico - Miriam Rodríguezová Martínezová zastupovala zhruba 600 rodin, jejichž blízcí zmizeli ve státě Tamaulipas zmítaném násilím drogových gangů. Aktivistku stálo její odhodlání život. Neznámí pachatelé ji zastřelili v noci na čtvrtek před jejím domem ve městě San Fernando.

Ozbrojenci zaútočili u školy v Aténách

03.05. 14:26

Atény - U školy v Glyka Nera, což je severovýchodní předměsí Atén, se dnes střílelo. Ozbrojenci tam zabili muže (47) v době, kdy rodiče přiváželi děti. Podle policie nejde o terorismus, gangy si prý vyřizovaly účty.

Brněnský soud se opět začal zabývat Toflovým gangem

17.03. 16:37

Brno - Krajský soud v Brně se po zrušení části rozsudku dnes začal opět zabývat kauzou takzvaného Toflova gangu. Bývalý policista Petr Křipský podle obžaloby za úplatu poskytoval informace ze spisů. Líčení bude pokračovat v první polovině dubna.

Rumunská policie zadržela sedm lidí podezřelých z kopírování karet i v ČR

22.02. 15:15

Praha - Rumunští policisté zadrželi sedm členů organizované skupiny, kterou podezírají z kopírování dat z platebních karet na území Česka, Slovenska, Chorvatska a Slovinska. Na další čtyři podezřelé byl vydán evropský zatykač.

Vedli policisté gang vyděračů? Případ je u soudu na třetí pokus

04.02. 16:34

Ústí nad Labem - V pondělí začne Krajský soud v Ústí nad Labem řešit kauzu gangu, který podle obžaloby pomocí informací z policejních databází vydíral podnikatele. Tentokrát žádné omluvenky nepřišly. Expolicistům hrozí podle právní kvalifikace případu až 12 let vězení.

Válka drogových kartelů: V masových hrobech v Mexiku bylo objeveno 32 těl a devět hlav

25.11. 11:44

Mexiko - V jihomexickém státě Guerrero byla v tajných hromadných hrobech nalezena těla 32 lidí a devět hlav. V oblasti si patrně vyřizují účty znesvářené drogové kartely.

Válka gangů v New ? Policie našla další tělo

Aktualizovali jsme 21.10.2016, 12:08, 21.10. 09:15

New York - V New Yorku patrně probíhá válká gangů. Policie našla ve čtvrtek mrtvého mladíka, jedná se už o páté tělo od počátku září.

reklama
Fotogalerie