Články k tématu: humanitární krize

Pomoc potřebuje 50 tisíc Syřanů na hranici s Jordánskem, dětem hrozí podvýživa

31.10. 09:38

Damašek - Na syrské straně uzavřené hranice mezi Sýrií a Jordánskem 50.000 Syřanů potřebuje nutně humanitární pomoc. Množství dostupných potravin rychle klesá a mnoha dětem hrozí, že budou podvyživené.

Statisíce dětí v ohrožení. Bez okamžité pomoci umřou v Kongu hlady

30.10. 13:32

Kinshasa - V provincii Kasai v Kongu hrozí smrt hlady více než třem milionům lidí. BBC to v neděli řekl šéf Světového programu pro výživu (WFP) David Beasley. Region v centrální části africké země sužují od srpna 2016 boje protivládních milicí s armádou.

Barma do země zástupce OSN nevpustí, chtěli monitorovat situaci kolem Rohingů

28.09. 16:11

Cox's Bázár (Bangladéš) - OSN dnes uvedla, že barmské úřady zrušily plánovanou návštěvu představitelů OSN v Arakanském státě, odkud uprchlo téměř půl milionu Rohingů.

reklama

Na útěku z Barmy do Bangladéše se utopilo už 84 muslimských Rohingů

13.09. 16:45

Dháka - Muslimští Rohingové prchají z Barmy do Bangladéše přes řeku Náf, což mnozí zaplatí životem. V úterý večer a dnes ráno bylo nalezeno dalších devět mrtvých těl.

Ve světě je 31 milionů uprchlíků, varuje organizace

22.05. 15:30

Ženeva - Norská rada pro uprchlíky (NRC) a Středisko pro monitoring vnitřně vysídlených osob (IDMC) dnes zveřejnily zprávu, podle které je nyní na světě 31 milionů vnitřních uprchlíků. Kvůli válce, násilnostem či přírodním katastrofám sice loni opustili své domovy, zůstalo ale nadále na území své…

Situace uprchlíků na řeckých hranicích se zhoršuje, v Bruselu pořádají krizový summit

07.03. 08:38

Brusel - V Bruselu byl na dnešek svolán krizový summit kvůli horšící se uprchlické krizi a tisícům lidí, kteří uvízli na makedonsko-řecké hranici. Podle Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) jde o humanitární krizi. Informoval o tom server Time.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací