Články k tématu: humanitární krize

Počet uprchlíků trojnásobně vzroste, tvrdí studie. Jaká je příčina?

Aktualizovali jsme 27.12.2017, 22:27, 27.12. 12:40

Londýn - Na první pohled to vypadá, že vrchol uprchlické krize už je za námi a situace se teď bude už jen zlepšovat. Nemusí tomu však být tak. Počet žadatelů o azyl v Evropě by mohl podle nových výzkumů dramaticky vzrůst kvůli změně klimatu, a to i za předpokladu optimistického vývoje globálního…

V Sýrii boje přiostřují, z východní Ghúty začala evakuace vážně nemocných

27.12. 08:05

Damašek - Začala evakuace nemocných lidí z východní Ghúty, což je oblast nedaleko Damašku ovládaná protiasadovskými povstalci. Podle zdravotnických zdrojů je třeba urychleně dostat pryč nejméně 130 osob.

Saúdská Arábie musí zcela ukončit blokádu, žádá OSN. Jemen je na pokraji hladomoru

01.12. 13:06

Aden - Úřad OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) nalého na arabskou koalici, aby okamžitě a zcela ukončila dopravní blokádu Jemenu, kde je až osm milionů lidí na pokraji hladomoru.

reklama

Peklo v Sýrii: OSN žádá okamžitou evakuaci 500 lidí z východní Ghúty

30.11. 16:09

Damašek - OSN kvůli humanitární krizi žádá evakuaci 500 lidí, včetně 167 dětí, z obléhané východní Ghúty. V oblasti eskalovalo napětí, má tam přitom být dodržována bezpečnostní zóna.

Konec blokády? Do Jemenu připlula po třech týdnech první humanitární loď

26.11. 18:01

Saná - Do jemenského přístavu Hudajdá dnes po třítýdenní dopravní blokádě připlula loď s nákladem 5500 tun mouky. Země, která se od roku 2014 zmítá v občanské válce, nutně potřebuje humanitární pomoc.

Pomoc potřebuje 50 tisíc Syřanů na hranici s Jordánskem, dětem hrozí podvýživa

31.10. 09:38

Damašek - Na syrské straně uzavřené hranice mezi Sýrií a Jordánskem 50.000 Syřanů potřebuje nutně humanitární pomoc. Množství dostupných potravin rychle klesá a mnoha dětem hrozí, že budou podvyživené.

Statisíce dětí v ohrožení. Bez okamžité pomoci umřou v Kongu hlady

30.10. 13:32

Kinshasa - V provincii Kasai v Kongu hrozí smrt hlady více než třem milionům lidí. BBC to v neděli řekl šéf Světového programu pro výživu (WFP) David Beasley. Region v centrální části africké země sužují od srpna 2016 boje protivládních milicí s armádou.

Barma do země zástupce OSN nevpustí, chtěli monitorovat situaci kolem Rohingů

28.09. 16:11

Cox's Bázár (Bangladéš) - OSN dnes uvedla, že barmské úřady zrušily plánovanou návštěvu představitelů OSN v Arakanském státě, odkud uprchlo téměř půl milionu Rohingů.

Na útěku z Barmy do Bangladéše se utopilo už 84 muslimských Rohingů

13.09. 16:45

Dháka - Muslimští Rohingové prchají z Barmy do Bangladéše přes řeku Náf, což mnozí zaplatí životem. V úterý večer a dnes ráno bylo nalezeno dalších devět mrtvých těl.

Ve světě je 31 milionů uprchlíků, varuje organizace

22.05. 15:30

Ženeva - Norská rada pro uprchlíky (NRC) a Středisko pro monitoring vnitřně vysídlených osob (IDMC) dnes zveřejnily zprávu, podle které je nyní na světě 31 milionů vnitřních uprchlíků. Kvůli válce, násilnostem či přírodním katastrofám sice loni opustili své domovy, zůstalo ale nadále na území své…

Situace uprchlíků na řeckých hranicích se zhoršuje, v Bruselu pořádají krizový summit

07.03. 08:38

Brusel - V Bruselu byl na dnešek svolán krizový summit kvůli horšící se uprchlické krizi a tisícům lidí, kteří uvízli na makedonsko-řecké hranici. Podle Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) jde o humanitární krizi. Informoval o tom server Time.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací