Články k tématu: Sopka Etna

Etna se na Vánoce probudila. Chrlí lávu a oblaka dýmu, okolí sopky se otřásá

24.12. 17:59

Na italském ostrově Sicílie se opět probudila k životu sopka Etna, z níž se valí hustý dým a vytéká láva. Informovala o tom dnes agentura AP, podle níž v posledních hodinách byla v místě sopky zaznamenána neobvykle četná seizmická aktivita. Podle agentura ANSA byl dvě hodiny po poledni uzavřen…

Obří tsunami a miliony Evropanů v ohrožení? Pravděpodobnost katastrofy je větší, než si vědci mysleli

Aktualizovali jsme 23.10.2018, 22:24, 23.10. 08:05

Nejvyšší sopka Evropy – italská Etna - je v pohybu. Vědci varují, že to může vyvolat nevyhnutelnou přírodní pohromu. Vědci díky analýze aktivní sopky zjistili, že se Etna postupně sesouvá k moři – kvůli její vlastní obrovská hmotnosti. Experti teď proto varují, že Etna, která se nachází na Sicílii,…

Etna se opět probudila: Chrlila lávu do výšky 150 metrů

25.08. 09:14

Řím - Po 17 měsících klidu začal sicilský vulkán Etna v noci na pátek chrlit lávu. Záběr nočních erupcí dnes zveřejnil list La Repubblica. Poslední erupce Etny se udála loni na jaře.

reklama

Etna chrlí lávu, erupce zranila několik osob

17.03. 17:16

Řím – Jak jsme vás již informovali, italská sopka Etna ležící ve východní Itálii se opět probudila k životu. Národní institut geofyziky a vulkanologie uvedl, že současné erupce nepředstavují nebezpečí pro osoby nebo majetek. Jak ale uvádí server The Local, při jedné z erupcí bylo zraněno deset lidí.

Sopka se probudila: Italská Etna chrlí obří fontány lávy. Hrozí Evropě nebezpečí? + VIDEO

Aktualizovali jsme 1.3.2017, 22:03, 01.03. 10:41

Řím – Známá sopka Etna ležící ve východní Itálii se opět probudila k životu. Podle agentury AP došlo k poslední erupci, která může trvat dny a dokonce i týdny, v pondělí večer. Obří oranžové fontány lávy chrlící k nebi mohly být pozorovány například ve městě Catania a lázeňském městečku Taormina.

VIDEO: Nejvyšší sopka v Evropě vybouchla, chrlí lávu do okolí

Aktualizovali jsme 22.5.2016, 21:52, 22.05. 18:25

Palermo - Etna opět vybouchla a chrlí do Sicílie lávu a popel. Video serveru RT ukazuje, jak se popel a dým dostává do výšky stovek metrů. Mezitím už se i láva dostala na povrch a pomalu teče dolů.

reklama
Fotogalerie