Články k tématu: Syrská krize

Tisíce vězněných utečenců se brzy dostanou z područí radikálů. Syrská armáda se blíží k Jarmúku

18.04. 21:47

Damašek - Humanitární situace v uprchlickém táboře Jarmúk u Damašku se rychle zhoršuje. Chybí tam pitná voda i jídlo a nejsou k dispozici lékaři.

Syrští povstalci u Dumjaru se po dohodě s Asadem stáhli

18.04. 16:06

Damašek - Povstalci ze skupiny Džajš al-Islám (Armáda islámu) ve městě Dumajr, které leží asi 40 kilometrů severovýchodně od Damašku, se na základě dohody se syrskou vládou vzdávají svých zbraní a začínají se s rodinami evakuovat do povstalci ovládaných oblastí na severu Sýrie.

U Damašku se střílí, Asad vytáhl proti zbytkům ISIS

17.04. 12:26

Damašek - Armáda syrského prezidenta Bašára Asada dnes zahájila jižně od Damašku novou vojenskou operaci namířenou proti islámským radikálům. S odkazem na nejmenovaný zdroj v syrské armádě o tom informovala agentura Reuters.

reklama

Sýrie a Rusko nechtějí pustit vyšetřovatele OPCW do Dúmy

16.04. 22:01

Damašek - Vyšetřovatelé Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) budou moci vstoupit do syrské Dúmy ve středu. Řekl to dnes v Haagu Igor Kirillov z ruského ministerstva obrany. Experti OPCW jsou od soboty v Damašku, ale do Dúmy, která byla podle Západu 7. dubna terčem chemického útoku, se…

Trump poděkoval spojencům za podporu, Syřané demonstrují

14.04. 15:44

Washington/Damašek - Americký prezident Donald Trump poděkoval Británii a Francii za vojenskou pomoc při dnešním úderu na Sýrii. Raketový útok byl podle šéfa Bílého domu proveden bezchybně a splnil svůj cíl.

Za chemický útok může podle Ruska Londýn

13.04. 19:20

New York - Napětí kolem údajného chemického útoku v Sýrii a neshody v Radě bezpečnosti OSN mohou vést k závažné vojenské eskalaci. Podle agentury Reuters to dnes na jednání Rady bezpečnosti OSN řekl generální tajemník OSN António Guterres.

Syrští povstalci chtějí vyjednávat s Damaškem

08.04. 11:50

Damašek - Poslední povstalecká skupina, která působí ve východní Ghútě u Damašku, chce vyjednávat se syrskou vládou. Oznámila to dnes syrská státní televize.

Syrská armáda prý chemickými zbraněmi zabila 40 lidí

08.04. 09:02

Damašek - Syrské město Dúmá, které je pod kontrolou radikálů, se údajně v sobotu stalo terčem chemického útoku vládních sil, při němž zahynula čtyřicítka lidí. Podle agentury AFP to sdělili záchranáři z organizace označované jako Bílé přilby.

V bojích o syrskou Dúmu zemřelo nejméně osm lidí

07.04. 12:49

Damašek - Dalších osm lidí zemřelo při novém bombardování města Dúmá u Damašku. Oznámila to dnes Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

SOHR: Při náletech syrské armády na enklávu povstalců v Dúmě zahynulo 27 lidí

06.04. 21:34

Damašek - Syrská armáda dnes poprvé po několika dnech podnikla letecké bombardování povstalecké enklávy Dúmá u Damašku. Nálet byl podle syrské vládní televizní stanice odvetou za povstalecké odstřelování přechodu mezi Dúmou a Damaškem.

Putin, Erdogan a Rúhání na summitu v Ankaře jednají o syrské krizi

04.04. 15:09

Ankara - V Ankaře začal summit prezidentů Turecka, Ruska a Íránu. Jednají o bezpečnostních zónách v Sýrii, posledním vývoji v Afrínu a východní Ghútě a také o politické obnově Sýrie či podobě nové ústavy.

Syrská armáda ovládla čtyři města v Ghútě, blíží se poslední bitva s povstaleckou Armádou islámu

31.03. 18:51

Damašek - Asadova armáda ovládla většinu měst a vesnic ve východní Ghútě a soustředí se na boj s povstalci z organizace Džajš al-Islám (Armáda islámu) v poslední baště, v městě Dúma. Tuto skupinu rebelů podporuje politicky i finančně Saúdská Arábie, podle syrské vlády jde o teroristy.

Boje v Ghútě jsou téměř u konce, tvrdí Rusko

29.03. 18:56

Damašek/Moskva - Vojenská operace ve východní Ghútě u Damašku je téměř u konce. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo zahraničí.

Komentář: Řádění Turků v Afrínu se odsouvá do pozadí, mediální sféra selhává a mlčí

Aktualizovali jsme 27.3.2018, 20:55, 27.03. 20:09

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – O bezprecedentním porušení mezinárodního práva ze strany Turecka se v mainstreamových médiích po celém světě takřka mlčí. V situaci na severozápadě Turecka se střetává koktejl zájmů mocností a najednou se ukazuje, že tamní Kurdové, proti kterým vede Erdoganovo Turecko…

Syrští povstalci v Ghútě vyjednávají s Asadem

26.03. 22:17

Damašek - Poslední skupina rebelů bojující ve východní Ghútě stále vyjednává se syrskou vládou o příměří. S odkazem na sdělení skupiny Džajš al-Islám (Armáda islámu) o tom dnes informovala agentura Reuters.

Stovky civilistů byly evakuovány z východní Ghúty

25.03. 19:21

Damašek - Téměř 900 rebelů a povstalců bylo dnes evakuováno z nejjižnější části syrské východní Ghúty.

Sýrie chystá další evakuace z východní Ghúty

25.03. 12:43

Damašek - Obyvatelé obléhané syrské oblasti východní Ghúta se dnes připravovali na další vlnu evakuací, informoval reportér agentury AFP.

Syrskou Ghútu za poslední měsíc opustilo přes 105 tisíc lidí

24.03. 13:23

Damašek - Syrskou oblast východní Ghúta, která leží v blízkosti Damašku a kterou za poslední měsíc už z 90 procent opět ovládla syrská vládní vojska, opustilo od konce února více než 105.000 lidí.

V Sýrii bylo dnes zabito přes 70 lidí

20.03. 22:17

Damašek - V Sýrii dnes v bojích přišlo o život přes 70 lidí při útocích na Damašek a jeho předměstí. Nejméně 35 lidí zemřelo při raketovém útoku na tržiště na předměstí syrské metropole Damašku. Oznámila to syrská státní agentura SANA.

Afrín hlásí další mrtvé, při explozi přišlo o život 11 lidí

19.03. 10:01

Ankara - Zřejmě 11 lidských životů si vyžádala exploze, jež v noci na dnešek otřásla Afrínem. Dle informací agentury Anadolu jde o sedm civilistů a čtyři bojovníky protureckých sil. Oblast je zmítaná násilnostmi od začátku roku, kdy turecká armáda zahájila ofenzívu proti kurdským silám. Město Afrín…

Boje v Afrínu a Ghútě si vyžádaly přes 100 civilních obětí

16.03. 19:45

Damašek - Nejnovější boje ve východní Ghútě nedaleko Damašku a v severosyrském Afrínu si podle exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) vyžádaly více než 100 životů mezi civilisty.

V bojích u severosyrského Afrínu zemřelo 18 civilistů, několik set rodin uprchlo

16.03. 11:18

Afrín - V bojích u severosyrského města Afrín dnes přišlo o život nejméně 18 civilistů, oznámila exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Ve východní Ghútě pokračuje evakuace, odešlo už 12 tisíc lidí, oznámil Lavrov

16.03. 10:48

Astana/Damašek - Ze syrské východní Ghúty podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova dosud odešlo přes 12.000 lidí a evakuace pokračuje.

Bombardování východní Ghúty si vyžádalo 20 mrtvých

14.03. 22:19

Damašek - Při bombardování východní Ghúty na okraji Damašku dnes přišlo o život nejméně 20 civilistů. S odkazem na místní opoziční aktivisty o tom informovala agentura AP. Ruská agentura Interfax mezitím uvedla, že ve městě Dúmá bylo o dva dny prodlouženo humanitární příměří.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací