Články k tématu: Syrská krize

Koalice pod vedením vytváří v Sýrii vojenský pohraniční sbor

14.01. 20:34

Damašek - Koalice vedená Spojenými státy pracuje spolu s kurdsko-syrskými milicemi na vytvoření nového pohraničního sboru o 30.000 lidech.

U Damašku někdo zaútočil chlorem, tvrdí BBC

13.01. 22:02

Damašek - Území východně od syrské metropole Damašku, které ovládají protivládní povstalci, se údajně stalo terčem útoku plynným chlorem. Informuje o tom dnes server BBC.

Syrské síly dobyly strategicky významné město Sindžár

07.01. 16:55

Damašek - Syrská armáda pokračuje v ofenzivě proti povstalcům v provincii Idlib. V její jihovýchodní části dobyli vládní vojáci zpátky strategicky významné město Sindžár.

reklama

Válka v Sýrii skončí za rok, maximálně za dva, předpovídá vůdce Hizballáhu

04.01. 08:02

Bejrút - Válka v Sýrii, která trvá už sedmým rokem, by mohla skončit už za rok a nejpozději do dvou let. Řekl v rozhovoru pro libanonskou proíránskou televizní stanici Al-Majádín vůdce libanonského šíitského hnutí Hizballáh Hasan Nasralláh. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Desítky radikálních islamistů opustilo východní Sýrii

30.12. 19:29

Damašek - Desítky radikálních islamistů a jejich rodinných příslušníků dnes v několika autobusech opustily oblast na západě Sýrie, která je v obklíčení vládních sil věrných prezidentovi Bašáru Asadovi.

V syrském Idlibu se opět bojuje, podle SOHR zahynulo více než 60 lidí

29.12. 20:24

Damašek - V uplynulých 24 hodinách zemřelo na jižním okraji syrské provincie Idlib přes 60 osob. Oznámila to dnes exilová organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR).

Skončila dohodnutá evakuace z obléhané syrské Ghúty

29.12. 17:08

Damašek - V Sýrii dnes skončila dohodnutá evakuace těžce nemocných lidí z obléhané východní Ghúty. Od úterka odtud bylo odvezeno 29 pacientů, kteří potřebují léčbu, jež v Ghútě není dostupná.

Ze syrské Ghúty bylo na základě dohody mezi režimem a povstalci evakuováno 12 nemocných

28.12. 13:12

Damašek - Ze syrské oblasti východní Ghúty, kterou ovládají povstalci a která je už několik let v obležení vládních jednotek, bylo v noci na dnešek evakuováno dalších 12 nemocných v kritickém stavu.

OSN chce navrhnout témata pro řešení situace v Sýrii

19.12. 20:58

New York - Zmocněnec pro Sýrii Staffan de Mistura se chystá navrhnout volební a ústavní reformy pro Sýrii tak, aby byly přijatelné pro znesvářené strany.

Příměří dohodnuté u Damašku se porušuje

29.11. 22:01

Damašek - Na oblast východní Ghúty u Damašku dnes dopadly desítky minometných střel, i když Rusko v úterý ohlásilo, že se podařilo pro Ghútu vyjednat osmačtyřicetihodinové příměří.

Rusko chce požádat o revizi režimu dodávek do Sýrie

29.11. 20:02

Damašek/Moskva - Rusko požaduje revizi mechanismu humanitárních dodávek do Sýrie, které jsou nyní doručovány z okolních zemí bez vědomí Damašku.

Při ostřelování východní Ghúty zemřelo nejméně 18 lidí

27.11. 22:05

Damašek - Nejméně 18 lidí, včetně dvou dětí, dnes přišlo o život při ostřelování východní Ghúty, což je oblast ležící východně od Damašku.

Rozmyslí si to syrská opozice? Moskva doufá, že se nakonec zúčastní rozhovorů v Soči

02.11. 13:26

Moskva - Moskva doufá, že se syrská opozice zúčastní kongresu syrského národního dialogu v Soči, navzdory současným tvrzením povstalců, že o rozhovory nemají zájem.

Syrský konflikt má politické řešení, zní z Moskvy

30.10. 21:36

Astana - Syrský konflikt má politické řešení. Řekl to dnes v Astaně novinářům šéf ruské delegace Alexandr Lavrenťjev.

Syrská armáda obklíčila islamisty ve městě Majádín

08.10. 12:27

Bejrút - Syrská armáda a její spojenci obklíčili bojovníky z takzvaného Islámského státu ve městě Majádín.

Putin jednal se Salmánem o Sýrii i o boji proti terorismu

05.10. 20:39

Moskva - Konflikty na Blízkém východě i na severu Afriky lze vyřešit jen mírovou cestou, shodli se dnes ruský prezident Vladimir Putin a saúdskoarabský král Salmán při jednání v Moskvě.

V Sýrii vybombardovali školu, kterou podporoval Člověk v tísni

03.10. 20:00

Praha - Novým bojům na severozápadě Sýrie padla za oběť i část školy, kterou zrekonstruovala česká humanitární organizace Člověk v tísni.

Osmiletá dívka tweetovala ze syrského Halabu, teď vydává knihu o válce

02.10. 19:12

Damašek – Teprve osmiletá Syřanka Bana, jejíž tweety z obleženého Halabu (Aleppa) sledoval celý svět, vydá memoáry. V nich zachytila vzpomínky na každodenní život ve strachu a smutku.

Češi sklízejí chválu: Syrští uprchlíci jsou rádi za českou pomoc v jordánských táborech

30.09. 13:08

Ammán/Praha - Pomoc České republiky je nejvíc patrná v uprchlických táborech v blízkovýchodním Jordánsku. Finance tam pomáhají několika desítek tisícům uprchlíků převážně z válkou zmítané Sýrie. České pomoci si všimli také Němci.

Syrská armáda pokračuje v postupu proti Islámskému státu

18.09. 19:19

Damašek - Syrské vládní síly dnes překročily řeku Eufrat a pokračují v postupu, který by jim měl umožnit zcela obklíčit bojovníky teroristické organizace Islámský stát (IS) ve městě Dajr az-Zaur.

OSN prošetří válečné zločiny syrského občanského konfliktu

05.09. 18:26

Damašek/Ženeva - V čele orgánu, který vyšetří zločiny ze syrské občanské války, bude francouzská soudkyně Catherine Marchiová-Uhelová.

Dva ruští vojáci zahynuli při ostřelování konvoje islamistů v Sýrii

05.09. 09:01

Moskva/Damašek - Dva ruští vojáci zahynuli na východě Sýrie při ostřelování konvoje radikály z teroristické organizace Islámský stát (IS). S odvoláním na ruské ministerstvo obrany o tom dnes informovala agentura AFP. V bojích v Sýrii podle oficiálních údajů zahynulo už 34 ruských vojáků.

RB OSN se bude věnovat zadrženým dodávkám z KLDR do Sýrie

22.08. 21:35

Damašek/New York - V minulém půlroce byly zadrženy dvě lodní dodávky ze Severní Koreje určené syrské vládní agentuře pro chemické zbraně. Vyplývá to ze zprávy, kterou dostala k dispozici Rada bezpečnosti OSN.

Poradkyně Asada: Válka v Sýrii pomalu končí

18.08. 15:13

Damašek - Po šesti letech je válka v Sýrii téměř u konce. Podle agentury Reuters to dnes řekla prezidentova poradkyně Busajna Šaabanová.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací