Svět

Vlajka Slovenska

U Prešova se zřítil policejní vrtulník, dva lidé zemřeli

Bratislava - Ve vojenském prostoru letiště v Prešově na východě Slovenska se dnes odpoledne během cvičení zřítil policejní vrtulník. Na jeho palubě byli čtyři lidé, dva z nich zemřeli. Nehody vrtulníků v zemi pod Tatrami nejsou ojedinělé.

Uprchlíci, ilustrační foto

Soud EU se zabýval žalobou Bratislavy a Budapešti na kvóty na migranty

Svět

Lucemburk - Slovensko a Maďarsko dnes před Soudním dvorem Evropské unie vysvětlovaly důvody, proč se na soud obrátily kvůli uprchlickým kvótám. Verdikt hned tak nezazní, generální advokát Yves Bot v řádu měsíců vypracuje své stanovisko k věci. Samotný rozsudek by tak mohl padnout na konci letošního roku.

Adolf Hitler

Jejich čest se nazývala věrnost? Co způsobilo krvelačnost Hitlerovy armády

Svět

„Hitlerovi černí rytíři“ aneb příslušníci Waffen SS se v průběhu druhé světové války stali historicky jedním z prvních speciálních vojenských útvarů v dějinách moderního válečnictví. Sic určeni běžným vojenským operacím, svým fanatismem a odvahou přinášeli nebývalý strach do řad spojeneckých sil a s hlavami vztyčenými devastovali jejich mnohočetná opevnění. Byla však tato skupina „vyvolených“ opravdu tak neporazitelná a v čem po letech tkví jádro jejich hrůzu nahánějícího statusu?

Velké vlny

Svět

Ve vraku jihokorejského trajektu Sewol se našly lidské kosti

Soul - Vrak jihokorejského trajektu Sewil byl v březnu vytažen z mořského dna a dopraven do přístavu, kde ho nyní prohledávají experti. Dnes byly objeveny dvě kosti v jedné z kajut pro cestující na čtvrté palubě, oznámilo jihokorejské ministerstvo pro námořní záležitosti.

Aktuálně se děje

19. května 2026 8:29

Kryštof nahrával u Petera Gabriela. Fanoušci se dočkají na podzim

Richard Krajčo už letos jednu velkou věc oznámil. To se ale jednalo o jeho sólový příspěvek. O uplynulém víkendu se zásadní novinky dočkali i příznivci kapely Kryštof. Posluchači se ještě letos dočkají nálože nové hudby. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy