cholera

Světová zdravotnická organizace (WHO)

WHO je znepokojena celosvětovým nárůstem počtu případů cholery

Svět

V letošním roce se celosvětově zvýšil počet případů nákazy cholerou. V prvních devíti měsících ohlásilo epidemii této nemoci 27 zemí, uvedl dnes v Ženevě šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Vývoj je podle něj znepokojivý, informovala agentura DPA.

Světová zdravotnická organizace (WHO)

Na Haiti se po třech letech vrátila cholera. WHO se obává epidemie, žádá vakcíny

Svět

Na Haiti zemřelo nejméně osm lidí na choleru, v nejchudší americké zemi jde o první úmrtí na tuto nemoc po třech letech. Podle místního ministerstva zdravotnictví hrozí jedenáctimilionovému Haiti epidemie cholery, protože zemí už řadu týdnů zmítají protesty, je tam nedostatek pohonných hmot, a vázne tak zásobování základním zbožím, potravinami i pitnou vodou.

Nemocnice, ilustrační foto

V Mariupolu leží mrtví na ulicích, začala se šířit cholera

Svět

V Mariupolu se začala šířit cholera, řekl v rozhovoru s ruskou redakcí BBC starosta města Vadym Bojčenko. Ve městě, které po dlouhých bojích ovládly v květnu ruské síly, jsou podle něj už desítky případů tohoto infekčního onemocnění. Podle starosty panují ve městě otřesné podmínky - nefunguje kanalizace, obyvatelé nemají dostatečný přístup k pitné vodě a k lékům a na ulicích leží těla některých lidí, kteří přišli o život za války.

oč

V Jemenu byla zahájena vakcinace proti choleře

Svět

Saná - V Jemenu byla o víkendu zahájena první vakcinační kampaň proti choleře. Stalo se tak 18 měsíců poté, co v zemi zmítané válkou propukla epidemie této nemoci. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně zatím nemá povolení očkovat v celé zemi. S odkazem na dnešní sdělení WHO o tom informovala agentura Reuters.

Nigérie

Cholera si v Nigérii vyžádala už 44 obětí, na její zastavení jsou třeba miliony dolarů

Svět

Abuja - Cholera si v severovýchodní Nigérii od poloviny srpna vyžádala 44 obětí na životech, v téměř 2300 případech byla zaznamenána nákaza či podezření na nákazu. K zastavení šíření nemoci je podle Spojených národů zapotřebí téměř deset milionů dolarů (zhruba 219 milionů korun). S odkazem na prohlášení OSN o tom dnes informoval zpravodajský server BBC.

Světová zdravotnická organizace (WHO)

Jemen to nejhorší teprve čeká. Období dešťů může povzbudit šíření cholery

Svět

Saná - Ačkoliv se šíření cholery v Jemenu zdánlivě zpomalilo, úřady zdaleka nemají nemoc pod kontrolou. Očekává se, že situaci zhorší období dešťů. Od dubna letošního roku eviduje Světová zdravotnická organizace (WHO) na Arabském poloostrově 368.207 případů, u nichž bylo podezření na nákazu cholerou. Nemoci již podlehlo 1828 lidí.

Světová zdravotnická organizace (WHO)

Cholera si v Jemenu vyžádala 1500 obětí, varuje WHO

Svět

Aden - Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že počet obětí cholery v Jemenu od propuknutí nové vlny epidemie vzrostl na 1500. To je zhruba o polovinu více než před měsícem. V Jemenu zuří občanská válka, zdravotnictví se prakticky zhroutilo.

Vlajka Jemenu

V Jemenu řádí cholera, zemřelo už nejméně 115 osob

Svět

Saná - Cholera zabila v Jemenu již 115 lidí a šíří se dál. Úřady v Saná, kterou ovládá ozbrojené hnutí šíitských Húsíů, proto v neděli vyhlásily stav nouze a požádaly mezinárodní humanitární organizace o pomoc.

Vlajka Jemenu

Svět

V Jemenu se objevily stovky případů cholery

Saná - Ve 12 provinciích na severu a západě Jemenu bylo registrováno celkem 1681 případů podezření na onemocnění cholerou. Experti mají obavy, že země zmítaná občanskou válkou stojí na prahu epidemie. Cholera se šíří velmi rychle hlavně v oblastech s nízkou úrovní hygienických standardů a nedostatečnou úpravou vody.

Somálsko

Epidemie cholery, sucho a hladomor. Somaliland má velké problémy

Svět

Mogadišo - V Somalilandu vypukla epidemie cholery. Během posledních deseti dní zemřelo následkem silných průjmů 28 lidí. Od začátku dubna bylo v regionu na severu Somálska zaznamenáno 411 případů akutních průjmů a 167 osob muselo být hospitalizováno.

Somálsko

Cholera v Somálsku zabila přes 200 lidí

Svět

Mogadišo - Přes 8400 Somálců je již nakaženo cholerou. Uvedla to organizace na ochranu dětí Save the Children s tím, že nejméně 200 lidí už nemoci podlehlo.

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy