Články k tématu: hurikán Harvey

Přírodní živly napáchaly v USA škody za stamiliardy

08.01. 21:59

Washington - Přírodní katastrofy loni ve Spojených státech napáchaly škody za rekordních 306 miliard dolarů. To je více než 6,5 bilionu korun.

Manželé Harvey a Irma se bouří proti jménům hurikánů

09.09. 10:11

Washington - Schluterovi z městečka Spokane na severozápadě USA letos oslavili 75. výročí svatby. Za svůj společný život už byli svědky mnoha historických událostí, ještě nikdy se jim ale nestalo, aby celé Spojené státy skloňovaly jejich jména.

Trump přiletěl do Texasu, na letišti se setkal s oběťmi hurikánu Harvey

02.09. 20:05

Houston - Prezident Donald Trump dnes přiletěl do Texasu, aby se tam setkal s oběťmi bouře Harvey i s lidmi, kteří jim v nesnázích pomáhají. Katastrofa vystavila Trumpovu administrativu podle agentury Reuters dosud nejobtížnější domácí krizi.

reklama

Houston zatopí ještě voda upouštěná z přehrad, starosta brání návratu do domovů

02.09. 10:25

Houston - Starosta města Houston dnes vyzval obyvatele západní části města, aby se ještě nevraceli do svých domovů kvůli plánovanému upouštění vody ze dvou přehrad. Podle starosty kvůli tomu bude ještě tak 10 až 15 dní do již zatopených domů v západní části města proudit voda.

Požár v chemičce u Houstonu vyhasl

01.09. 18:54

Houston - Požár v zaplavené chemičce Arkema u Houstonu samovolně vyhasl. V areálu chemičky jsou uskladněné látky, které jsou bez chlazení nestabilní. Ve čtvrtek továrnou otřáslo několik výbuchů, následně vypukl požár.

Čeští katolíci pomáhají: Obětem hurikánu Harvey pošlou půl milionu korun

01.09. 18:26

Praha/Washington - Katolické organizace pošlou lidem postiženým hurikánem Harvey 23 tisíc dolarů (v přepočtu asi 500 tisíc korun). Příjemcem peněz bude arcidiecéze Galveston-Houston.

Počet obětí hurikánu Harvey vzrostl na 39, za rabování hrozí velmi přísné tresty

01.09. 08:39

Houston - Počet obětí hurikánu Harvey, který zpustošil Texas a způsobil katastrofální záplavy, vzrostl na 39. Dosud udávaný počet mrtvých byl 31. Úřady varují, že za rabování budou padat velmi přísné tresty.

Trump požádá Kongres o peníze na následky hurikánu, sám chce věnovat milion dolarů

01.09. 07:57

Washington - Americký prezident Donald Trump hodlá věnovat milion dolarů (22 milionů Kč) na pomoc oblastem postiženým hurikánem Harvey. Uvedla to dnes mluvčí Bílého domu.

Na USA se řítí bouře Irma, může být ničivější než Harvey

31.08. 19:57

Washington - Tropická bouře Irma, která se zformovala ve východním Atlantiku, dnes zesílila na hurikán. Zatím dosahuje druhé kategorie na pětistupňové škále hurikánů, už dnes v noci by ale mohla dosáhnout nejvyššího stupně. Informovala o tom dnes agentura EFE s odvoláním na americké Národní…

V zaplavené chemičce u Houstonu došlo ke dvěma výbuchům

Aktualizovali jsme 31.8.2017, 12:36, 31.08. 08:11

Houston - V chemickém závodě Arkema u Houstonu se dnes ozvaly dvě exploze. Továrna je plná uskladněných nebezpečných látek, které jsou kvůli výpadku chlazení nestabilní. Oznámil to šéf továrny Rich Rowe, uvedla v noci na dnešek agentura AP.

Hurikán Harvey má 31 potvrzených obětí, podle médií jich je ale víc

31.08. 09:56

Houston - Počet potvrzených obětí hurikánu Harvey a následných záplav se podle agentury AP vyšplhal na 31. List The New York Times nyní napsal, že jednotlivé texaské okresy hlásí celkem 38 úmrtí.

Harvey ztrácí na síle, houstonská letiště ještě dnes obnoví provoz

30.08. 21:44

Houston - Houstonská letiště v pořádku přečkala řádění bouře Harvey, provoz proto obnoví ještě dnes. Podle agentury Reuters to oznámil starosta města Sylvester Turner. Harvey, který dnes v oblasti jihozápadní Louisiany jako bouře opět vstoupil nad pevninu, postupně slábne a do čtvrtečního rána…

Do nouzových středisek v Texasu se uchýlilo 32.000 lidí, povolána byla i národní garda

30.08. 21:13

Houston - Kvůli bouři Harvey nyní platí federální stav přírodní katastrofy ve 33 texaských okresech. Do nouzových ubytovacích středisek kvůli záplavám muselo uchýlit na 32.000 lidí. Podle agentury Reuters to dnes oznámil texaský guvernér Greg Abbott. 

Záplavy v USA: Úřady potvrdily už 20 obětí, počet se zřejmě ještě zvýší

30.08. 20:22

Houston – Americké úřady hlásí, že počet potvrzených obětí záplav, které způsobila bouře Harvey na jihu USA, stoupl na 20. Informovala o tom agentura AP.

Bouře Harvey zpustošila Texas, teď míří k Louisianě

30.08. 09:07

Houston - V úterý obyvatelé Houstonu po několika dnech znovu spatřili slunce. Tropická bouře Harvey, která zpustošila část Texasu, se začala přesouvat do Louisiany.

V Houstonu byl vyhlášen zákaz vycházení, úřady se obávají rabování opuštěných domů

30.08. 08:26

Houston - Starosta Houstonu vyhlásil kvůli rozsáhlým záplavám zákaz nočního vycházení, aby zamezil hrozícímu rabování v evakuovaných budovách. Celkově již vyhledalo nouzové ubytování přes 17 tisíc lidí.

Bouře Harvey nadále drtí Texas, Trump navštívil postižené oblasti

29.08. 22:19

Houston (USA) - V Texasu, který po hurikánu Harvey čelí rozsáhlým záplavám, se dnes podle předpovědi situace nezlepšila, protože oblast nadále bičují prudké deště. Evakuaci bude možná potřebovat 30.000 lidí. Hlášeno je zatím deset mrtvých, záchranáři se ale obávají, že až začne voda opadat, bude…

Hvězdy amerického showbyznysu posílají peníze obětem bouře Harvey

29.08. 22:15

Houston (USA) - Hvězdy amerického zábavního průmyslu posílají finanční pomoc lidem postiženým bouří Harvey, která pustoší americký Texas.

Trump dorazil do bouří zmítaného Texasu

29.08. 21:21

Houston (USA) - Prezident Spojených států Donald Trump dnes přicestoval do texaského Corpus Christi, které se vzpamatovává z řádění hurikánu a bouře Harvey. Prezidenta doprovází manželka Melania a také několik ministrů jeho administrativy.

Přehrada u Houstonu dosáhla maxima a začala přetékat

29.08. 17:36

Houston - Houston se děsí další pohromy. Přehrada Addicks, která texaské město chrání před rozvodněnou řekou Buffalo Bayou, dnes dosáhla maxima a voda už volně přetéká přes hlavní hráz.

Další rána pro obyvatele Houstonu. Řada nemovitostí není proti záplavám pojištěna

29.08. 14:25

Houston - Ředitel oddělení pro pojištění ze svazu zákazníků Robert Hunter odhaduje, že výše škod po hurikánu Harvey bude odpovídat zhruba 35 miliardám dolarů. Mnoho majitelů nemovitostí v Houstonu ovšem není proti záplavám pojištěno.

Katastrofa v Houstonu: Všichni věděli, že se blíží velká voda. Proč nebyla nařízena evakuace?

29.08. 14:23

Houston - V noci na dnešek bylo v americkém státě Texas vydáno pro město Houston a jeho okolí upozornění na hrozbu dalších záplav. Podle místních médií se týká oblasti, kde žije přes pět milionů lidí. Starosta Houstonu čelí kritice, že nenařídil evakuaci. Ozývají se totiž hlasy, že se povodně…

V Texasu zřejmě zahynula šestičlenná rodina, utíkala před povodněmi způsobenými bouří Harvey

29.08. 10:05

Houston - Přesný počet mrtvých v Texasu v souvislosti s katastrofálními povodněmi zatím není znám, ale začínají přicházet informace o tragédiích. Mezi oběťmi bouře Harvey je zřejmě také šestičlenná rodina.

Ulice Houstonu se proměnily v řeky. Zemřelo už nejméně devět lidí

29.08. 08:11

Houston - Texas se dál potýká s ničivými záplavami a počet obětí roste. Agentura Reuters píše o osmi a BBC informuje o nejméně devíti úmrtích souvisejících s bouří Harvey. Banka JPMorgan odhaduje, že materiální škody by se mohly pohybovat mezi deseti a 20 miliardami dolarů (218 až 436 miliard Kč).

reklama
Fotogalerie