Články k tématu: spánek

Chcete mít víc peněz? Spěte, radí odborníci

Aktualizovali jsme 20.8.2017, 17:12, 20.08. 08:49

V zemích, kde se spí více hodin denně, jsou i vyšší příjmy. Naopak ten, kdo málo spí, je méně produktivní a také méně vydělává. Ukázal to alespoň jeden americký výzkum, který se zabýval zvyky různých populací. Například firmy jako je Google nebo Nike už nějaký čas sázejí právě na odpočaté…

Nemůžete usnout? Možná za to může strava

18.08. 16:21

Spí se vám v noci špatně? Možná to není jen tím, že jste ve stresu nebo že máte hlavu plnou myšlenek. Příjemný a klidný spánek je značně ovlivněn také tím, co jste večer nebo v noci snědli. Existují některé potraviny, které byste měli večer vynechat.

Proč staří lidé chodí brzo spát a brzo vstávají?

Aktualizovali jsme 29.7.2017, 16:18, 29.07. 06:39

Říká se, že za nedostatek spánku dnes mohou technologie a smarphony – ještě v posteli se často díváme na počítači, surfujeme na internetu nebo si prostě jen píšeme s rodinou či kamarády. Na druhou stranu senioři chodí většinou „spát se slepicemi“ a ráno vstávají velmi časně. Proč tomu tak je? Vědci…

reklama

Perete povlečení jednou za tři týdny? Podívejte se, v čem vlastně spíte

Aktualizovali jsme 25.7.2017, 22:15, 25.07. 10:14

Neexistuje příjemnější pocit, než když si lehneme po dlouhém pracovním dni do čerstvě vypraných peřin. Víte, jak často byste měli prát ložní prádlo? Jedna Britka se v televizi přiznala, že to dělá jen jednou za tři nebo čtyři týdny. A to, co bylo objeveno u ní doma, jí doslova vyrazilo dech.

Proč důchodci chodí brzo spát a vstávají časně ráno? Vědci konečně našli odpověď

Aktualizovali jsme 18.7.2017, 22:25, 17.07. 10:29

Říká se, že za nedostatek spánku dnes mohou technologie a smarphony – ještě v posteli se často díváme na počítači, surfujeme na internetu nebo si prostě jen píšeme s rodinou či kamarády. Na druhou stranu senioři chodí většinou „spát se slepicemi“ a ráno vstávají velmi časně. Proč tomu tak je? Vědci…

Chcete být v práci efektivnější? Spěte v ní, radí vědci

08.07. 10:41

Vědci přišli s další studií, která potvrzuje, že alespoň 20minutový spánek v práci vede ke zvýšení pracovního výkonu a produktivity. Stačí jen přesvědčit vašeho šéfa, aby vám to umožnil. Pokud byste však usnuli na více než hodinku, už by to byl problém.

Potřebujete se pořádně vyspat? Tyhle triky vám to umožní

Aktualizovali jsme 5.7.2017, 22:22, 05.07. 15:29

Spánek patří k nejdůležitějším součástem lidského života a lidé jím tráví velkou část svého času. Se spánkovými problémy přichází problémy zdravotní a psychické. Jak si tedy zajistit, že budete mít spánku dost? Pomůžou vám tato pravidla experta na spánek.

Nedostatek spánku vám sežere mozek. A to doslova

04.07. 16:54

Nedávný průzkum provedený ve Velké Británii ukázal, že 80 procent lidí trpí nedostatkem spánku – nejméně ze všech spí údajně lékaři a učitelé. A co víc, spánková deprivace stojí ekonomiku Spojeného království 40 miliard liber ročně, kvůli snížené produktivitě a zdraví pracovníků.

Zdají se vám noční můry? Možná trpíte vážným onemocněním

05.06. 14:09

Zlé sny neboli noční můry, jak jsou často nazývány, byly odborníky po desítky let spojovány s naším podvědomím. Nová studie kanadských vědců ale ukázala, že existuje spojení mezi tím, co se nám zdá, a řadou vážných chorob, jako je například demence.

Tajemný úplněk: Proč při něm méně a hůře spíme?

27.05. 11:59

Taky se vám hůř usíná, když je Měsíc v úplňku? Této záhadě se vědci věnují již hezkou řádku let, ale definitivní stanovisko stále nemají.

Co Češi dělají v posteli? Milostné hrátky střídá práce

17.05. 18:54

Co se milování týče, patří Češi k evropskému průměru. Podle průzkumů se v experimentování moc nevyžívají a nejčastěji s partnerem skončí v posteli. Kromě toho z postel často využívají také jako místo ke sledování filmů či vyřizování elektronické korespondence. Vynalézaví tedy moc nejsou.

Spěte nazí. Budete zdravější a odpočatější

16.05. 10:32

Zapomeňte na flanelová pyžama, noční košile nebo vytahaná trička. Nejlepší je podle vědců uléhat do postele na Adama či Evu. Pokud spíte nazí, snižuje se teplota vaší pokožky, což vede ke spalování kalorií, navíc upadáte do hlubšího spánku.

Ponocujete a prokrastinujete? Podle vědců jste inteligentní

15.05. 20:16

Pokud chodíte do postele pozdě a ráno později vstáváte, neměli byste ze sebe mít špatný pocit, ale právě naopak. Podle nového výzkumu se ukazuje, že ve skutečnosti jsou takoví lidé často inteligentnější než většina populace.

Nemůže v noci spát? Lékaři vymysleli techniku usínání

11.05. 20:09

Kdo by neměl rád spánek? Občas však v životě nastávají chvíle, kdy se nám ho nedostává, ačkoliv se sebevíc snažíme usnout. Počítání oveček nezabírá, sklenice vody nebo čerstvý vzduch nás také neuspí, a my nevíme, jak dál. Mezi lidmi se ale šíří nová metoda, která má člověka uspat do minuty. A podle…

Můžete sníst ve spánku pavouka?

28.04. 12:04

MAGAZÍN - Pro ty, kdo nejsou příliš velkými fanoušky pavouků, zveřejnili odborníci statistiky, z kterých naskakuje husí kůže. Zjišťovali totiž, jestli může člověk sníst ve spánku pavouka.

Trpíte na pravidelné noční můry? Omezte alkohol a změňte stravování

25.04. 21:29

MAGAZÍN - Snění je krásná věc. Tedy jen tehdy, pokud se nám zdají hezké sny a ne noční můry. V opačném případě je spánek nevítaný společník.

Máte sen, že vás znovu čeká maturita? Psychologové vysvětlují, co to znamená

Aktualizovali jsme 20.4.2017, 22:52, 20.04. 06:59

Řím - Zdát se nám může celá řada věcí, přesto se některé druhy snů opakují. Patří k nim například ten ze školního prostředí, kdy musíte složit nějakou zkoušku. Psychologové se blíže podívali na to, co právě tento "typ" snění znamená.

Mladým lidem ranní vstávání nesvědčí, může jim způsobit psychické problémy, varují vědci

11.04. 11:55

Mladí lidé by do práce nebo školy neměli chodit brzy ráno, ale naopak – měli by začínat až kolem jedenácté hodiny. Tvrdí to výzkumníci z University of Nevada, kteří se ve své studii zaměřili na to, jak začátek výuky souvisí s výkonností studentů.

Proč je zdravé spát ve tmě? Mozek se nemá šidit, hrozí i vážné nemoci

Aktualizovali jsme 6.4.2017, 15:15, 05.04. 10:04

Přestože většina z nás spí právě v noci, kdy je tma, paradoxně často ve tmě neusíná. Stačí zapnutá televize, svítící telefon v ruce, rozsvícená lampička nebo pouliční osvětlení svítící až do ložnice, to vše má negativní dopad na naše zdraví a psychiku při usínání.

Jak bojovat s nespavostí? Počítání oveček nefunguje, tvrdí odbornci

03.04. 12:50

Londýn - Jak je to s prášky na spaní a pomůže sklenka něčeho tvrdšího opravdu usnout? Britští lékaři se pokusily vyvrátit některé z mýtů kolem spánku.

Nedostatek spánku způsobuje hádky na pracovišti, zjistili vědci. Narušuje to chod firem

01.04. 13:37

Londýn - O spánku už byly napsány tisíce studií, přesto o něm stále mnoho věcí nevíme. Vědci z Rotterdamské školy managementu nově zjistili, že nedostatek spánku mže vážně narušit chod firmy kvůli hádkám zaměstnanců.

Rozdíl mezi věrnými a nevěrnými lidmi? Pouhých 22 minut spánku, zjistili vědci

28.03. 08:11

Z dobrého spánku má člověk nesporné výhody, především mnoho elánu a dobrou náladu. Vědci teď zjistil, že naopak spánková deprivace vede k tomu, že má člověk sklon být nevěrný. Nedostatek spánku totiž výrazně ovlivňuje tu část mozku, která je zodpovědná za sebeovládání.

V neděli 26. března začíná letní čas 2017. Budeme spát o hodinu méně

24.03. 14:51

Praha - Pozor, v noci na neděli se mění čas. Ve 02:00 si lidé musejí posunout hodinky o hodinu dopředu, takže si pospíme o hodinu méně. Letní čas skončí 26. října. Má taková změna v dnešní době ještě smysl? Vášnivé debaty pokračují.

Co se děje s neurony během spánku? Vědci odhalili tajemství spojené s lidským mozkem

19.03. 12:04

Řím - Nová studie ukončila letitou diskusi o úloze spánku. Nadbytečné informace, které se během dne nahromadily v paměti, během zdřímnutí zmizí, aby daly prostor novým zkušenostem a optimalizovaly energetickou spotřebu mozku.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací