Články k tématu: spánek

Můžete sníst ve spánku pavouka?

dnes 12:04

MAGAZÍN - Pro ty, kdo nejsou příliš velkými fanoušky pavouků, zveřejnili odborníci statistiky, z kterých naskakuje husí kůže. Zjišťovali totiž, jestli může člověk sníst ve spánku pavouka.

Trpíte na pravidelné noční můry? Omezte alkohol a změňte stravování

25.04. 21:29

MAGAZÍN - Snění je krásná věc. Tedy jen tehdy, pokud se nám zdají hezké sny a ne noční můry. V opačném případě je spánek nevítaný společník.

Máte sen, že vás znovu čeká maturita? Psychologové vysvětlují, co to znamená

Aktualizovali jsme 20.4.2017, 22:52, 20.04. 06:59

Řím - Zdát se nám může celá řada věcí, přesto se některé druhy snů opakují. Patří k nim například ten ze školního prostředí, kdy musíte složit nějakou zkoušku. Psychologové se blíže podívali na to, co právě tento "typ" snění znamená.

reklama

Mladým lidem ranní vstávání nesvědčí, může jim způsobit psychické problémy, varují vědci

11.04. 11:55

Mladí lidé by do práce nebo školy neměli chodit brzy ráno, ale naopak – měli by začínat až kolem jedenácté hodiny. Tvrdí to výzkumníci z University of Nevada, kteří se ve své studii zaměřili na to, jak začátek výuky souvisí s výkonností studentů.

Proč je zdravé spát ve tmě? Mozek se nemá šidit, hrozí i vážné nemoci

Aktualizovali jsme 6.4.2017, 15:15, 05.04. 10:04

Přestože většina z nás spí právě v noci, kdy je tma, paradoxně často ve tmě neusíná. Stačí zapnutá televize, svítící telefon v ruce, rozsvícená lampička nebo pouliční osvětlení svítící až do ložnice, to vše má negativní dopad na naše zdraví a psychiku při usínání.

Jak bojovat s nespavostí? Počítání oveček nefunguje, tvrdí odbornci

03.04. 12:50

Londýn - Jak je to s prášky na spaní a pomůže sklenka něčeho tvrdšího opravdu usnout? Britští lékaři se pokusily vyvrátit některé z mýtů kolem spánku.

Nedostatek spánku způsobuje hádky na pracovišti, zjistili vědci. Narušuje to chod firem

01.04. 13:37

Londýn - O spánku už byly napsány tisíce studií, přesto o něm stále mnoho věcí nevíme. Vědci z Rotterdamské školy managementu nově zjistili, že nedostatek spánku mže vážně narušit chod firmy kvůli hádkám zaměstnanců.

Rozdíl mezi věrnými a nevěrnými lidmi? Pouhých 22 minut spánku, zjistili vědci

28.03. 08:11

Z dobrého spánku má člověk nesporné výhody, především mnoho elánu a dobrou náladu. Vědci teď zjistil, že naopak spánková deprivace vede k tomu, že má člověk sklon být nevěrný. Nedostatek spánku totiž výrazně ovlivňuje tu část mozku, která je zodpovědná za sebeovládání.

V neděli 26. března začíná letní čas 2017. Budeme spát o hodinu méně

24.03. 14:51

Praha - Pozor, v noci na neděli se mění čas. Ve 02:00 si lidé musejí posunout hodinky o hodinu dopředu, takže si pospíme o hodinu méně. Letní čas skončí 26. října. Má taková změna v dnešní době ještě smysl? Vášnivé debaty pokračují.

Co se děje s neurony během spánku? Vědci odhalili tajemství spojené s lidským mozkem

19.03. 12:04

Řím - Nová studie ukončila letitou diskusi o úloze spánku. Nadbytečné informace, které se během dne nahromadily v paměti, během zdřímnutí zmizí, aby daly prostor novým zkušenostem a optimalizovaly energetickou spotřebu mozku.

Poruchy spánku mohou poškodit zdraví. Problémy trápí téměř polovinu populace

13.03. 14:49

Praha - Spánkem strávíme přibližně třetinu života. Pokud není kvalitní a pravidelný, může zanechat negativní stopy na našem zdraví i celkové pohodě. Problémy se spánkem ale nejsou ničím výjimečným, postihují až 45 % lidí po celém světě. Důležitost zdravého spaní každoročně připomíná Světový den…

Muž ze Slovenska už pět let v noci nespí. Mohlo by ho to zabít

15.02. 08:40

Bratislava - Tibor Dančo ze Slovenska nemá jednoduchý život. Lékaři mu zjistili spánkovou poruchu dýchání, která by ho mohla zabít. Proto už více než pět let ani jednu noc nespal.

Neuvěřitelný lidský mozek: Ve spánku zapomínáme. A to je moc dobře, vysvětlují vědci

08.02. 08:41

Vědci zveřejnili novou studii, která se týká výzkumu jemných změn v lidském mozku, které probíhají, když spíme. Ukázalo se, že v té době dochází k omezení nervových spojů a to dokonce až o pětinu. Kvůli tomu v noci zapomínáme. Ale nebojte se, je to pro nás dobré. Díky tomu jsme totiž ráno schopni…

Erotické sny mohou představovat problém. Kdy vyhledat lékaře?

31.12. 13:15

Praha – Sny jsou pro člověka záhadou od nepaměti a ani v dnešní době vědeckého a medicínského pokroku je neumíme zcela vysvětlit. Obzvlášť erotické snění dokáže naši psychiku nabourat a ačkoli sex už není takové tabu jako před 100 lety, řada lidí má výčitky svědomí. Typickým příkladem může být sen,…

Nedostatek spánku nás stoji stamiliardy? Čtětě netradiční průzkum

19.12. 19:52

Washington - Spánek považuje každý z nás za samozřejmost a i když se vědci dosud nedokázali přesně shodnout, k čemu vlastně slouží, jisté je jen jedno - potřebujeme ho. Výzkumníci však nyní zjistili, že kvůli němu přichází ekonomika o stamiliardy dolarů.

Jak na kvalitní spánek? Vědci přišli s jednoduchým nápadem

19.11. 11:03

New York - Pokud se člověk chce v noci dobře vyspat, pak by si měl přestat neustále hrát s mobilních telefonem, varují vědci.

Lékař vymyslel novou metodu usínání. Zabere do minuty

26.10. 17:33

Phoenix - Máte problém s usínáním? Věřte, že nejste sami. Možná je tu ale řešení. Vymyslel ho americký lékař a spisovatel Andrew Weil, a podle řady reakcí skutečně funguje.

Začít pracovat před 10. hodinou vyvolává únavu a stres, tvrdí vědci

01.10. 10:38

Řím - Pokud musíte ráno brzy vstávat do práce, a cítěte se tak pod psa, není divu. Chodit do zaměstnaná před 10. hodinou vyvolává únavu a stres, zjistili vědci. Na novou studii upozornil italský list La Repubblica.

Může člověk sníst ve spánku pavouka? Vědci našli odpověď

11.09. 10:45

Sydney - Pro ty, kdo nejsou příliš velkými fanoušky pavouků, zveřejnili odborníci statistiky, z kterých naskakuje husí kůže. Zjišťovali totiž, jestli může člověk sníst ve spánku pavouka.

Vědci zjistili nečekané souvislosti mezi kvalitou spánku a výší platu

Aktualizovali jsme 3.9.2016, 15:21, 03.09. 10:14

Řím - Americký průzkum, o kterém píše italský list La Repubblica, prokázal souvislost mezi spánkem a výší příjmů. Zapomeňme na model supermanažerů, kteří spí jen několik hodin denně.

Nemůžete v noci spát? Lékaři mají řešení

Aktualizovali jsme 27.8.2016, 22:26, 27.08. 11:20

Praha - Česko zasáhla tropická vedra a teplejší jsou i noci. Pokud nemůžete spát nebo se třeba budíte zpocení, měli byste zkusit spát nazí nebo naostro. Přečtěte si důvody, proč je to lepší pro váš spánek i vaše tělo.

Nemůžete spát? Možná máte na sobě moc oblečení, tvrdí vědci

Aktualizovali jsme 14.8.2016, 18:27, 14.08. 12:33

Zapomeňte na flanelová pyžama, noční košile nebo vytahaná trička. Nejlepší je podle vědců uléhat do postele na Adama či Evu. Pokud spíte nazí, snižuje se teplota vaší pokožky, což vede ke spalování kalorií, navíc upadáte do hlubšího spánku.

Je správné nechat děti jít spát po večerníčku? Má to vliv na budoucí život

Aktualizovali jsme 13.8.2016, 22:06, 13.08. 11:25

Řím - Každodenní večerní rituál rodičů s malými dětmi má přesný scénář, který ponechává jen málo prostoru pro fantazii, píše italský deník Corriere della Sera. Je to tak správné?

O depresích a emočních problémech může rozhodovat už spánek v dětsví

26.07. 10:43

Houston – Probíhající studie výzkumníků v USA se snaží najít souvislost mezi nedostatkem spánku v dětství a rozvojem emočních poruch v pozdějších letech, jak informuje server Science Alert. Už dokázali zjistit, že málo spánku může vést k negativním emocí u dětí a zároveň změnit pozitivní citové…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací