Články k tématu: toaletní papír

Používáte toaletní papír? Měli byste hned přestat, nabádají vědci

Aktualizovali jsme 26.11.2017, 22:22, 10.11. 08:50

Nesmí chybět v žádné domácnosti a neumíme si bez něj představit život. Používáme ho denně. Možná jste uhodli, že jde o toaletní papír. Lékaři teď ale tvrdí, že bychom ho měli přestat používat, může prý totiž způsobit znepokojivé zdravotní problémy.

Noční můra jménem veřejné toalety: Můžete tam chytit nebezpečné nemoci? A kde se skrývá nejvíce bakterií?

Aktualizovali jsme 6.11.2017, 20:14, 06.11. 12:56

Použití veřejných toalet patří mezi noční můry mnohých z nás. Většina z nás si totiž představuje vlhké zatuchlé kabinky se špinavou podlahou a studeným záchodovým prkýnkem. Nabízí se otázka – nemůžeme při návštěvě toalety chytit nějakou nemoc? Lékařka vysvětluje, jak to vlastně je.

Kukuřičné klasy nebo časopisy. Jak lidé končili svou potřebu, když ještě neexistoval toaletní papír?

18.10. 13:57

Již od pradávna lidé hledali šikovný způsob, jak čistotně zakončit vykonání potřeby. Naši předci obvykle vzali do ruky to, co bylo při ruce, např. listy, mech, mušle, ovčí vlnu, seno, sníh, vřetena kukuřičných klasů a později i stránky novin a knih. Starověcí Řekové používali jíl a kamení, zatímco…

reklama

Československo zasáhla záchodová krize. Došel toaletní papír, vláda řešila delikátní problém

16.08. 10:14

Nedostatek toaletního papíru v roce 1988 zasáhl celé socialistické Československo. Ke krizové situaci významně přispěl požár v harmaneckých papírnách na Slovensku. Ty byly největším producentem toaletního papíru v zemi.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací