Články k tématu: TV Nova

Lesk a bída českých show: Tvoje tvář dostává facky, ze kterých se nevzpamatuje

Aktualizovali jsme 13.11.2018, 22:28, 09.11. 19:40

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO - Český divák překvapil. Plebejec, milovník Ordinací a Ulic, případně soudkyň Barbar a šarlatánů Plamínků či Joland dal přednost zdánlivě vyšší kultuře. Tu tento podzim reprezentuje už devátá řada taneční soutěže StarDance. Soutěž i svým třetím dílem na hlavu porazila…

Předvolební duel Babiše se Zaorálkem možná porušil zákon

17.05. 16:32

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zahájila řízení o přestupku s provozovatelem televize Nova. Důvodem je možné porušení vysílacího zákona tím, že televize před parlamentními volbami odvysílala pořad, který poskytl pouze prostor zástupcům dvou stran. Šlo o pořad Nova Duel, ve…

Svatba Meghan a Harryho ovládne televize, v Česku poběží na třech

16.05. 18:28

Praha - Na svatbu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové se nechystá jen britské království, ale i tuzemská média. Většina z nich nabídne speciální zpravodajství nebo přímé přenosy z obřadu. Vyplývá to z informací firem.

reklama

Češi se vzbouřili proti TV Nova: Měli by vás zrušit, zuří

Aktualizovali jsme 14.5.2018, 22:39, 08.05. 20:19

Praha - Pořádnou bouři nevole vyvolala reportáž televize Nova, která byla odvysílána poslední dubnový večer. Jeden z diváků do televize poslal video, na kterém policista na služební motorce veze malé dítě. Podle reportáže TV Nova to však bylo nebezpečné a nezodpovědné. Video proto předala polici k…

Ústavní soud se zastal Novy, zrušil pokutu a zdůraznil svobodu projevu

07.02. 14:01

Praha - Ústavní soud (ÚS) zrušil pokutu 200 tisíc korun, kterou dostala televize Nova za reportáž o vhodném a nevhodném oblečení do kostela v době letních veder. Soudce ve verdiktu zmínil termín "infotainment", což je žurnalistická forma, jejímž cílem je nejen informovat, ale i pobavit.

Komentář: Zeman ovládl první debatu, rozdrtil v ní rozpačitého Korantenga

Aktualizovali jsme 22.1.2018, 22:08, 21.01. 22:00

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Prezident Miloš Zeman vstoupil do první debaty před druhým kolem prezidentského klání a totálně ji ovládl. Jeho soupeřem nebyl Jiří Drahoš, ale moderátor Rey Koranteng. Toho Zeman vyškolil jak malého kluka. Pomyslnou tečkou Zemanovy převahy byl následně film Slunce seno…

Podvodníka z Bingo hry dopadli až po 22 letech, před soudem se přiznal

11.12. 13:35

Praha - Pavel Fantyš, který čelí obžalobě kvůli zmanipulování televizní hry Bingo v 90. letech, se dnes k činu přiznal. Tvrdí ale, že podvod organizoval Roman Hejda, který byl v případu před více než deseti lety potrestán podmínkou.

TV Nova jde do prodeje? Zájem má Čína i Penta

22.11. 12:41

Praha - Čínská energetická a investiční skupina CEFC a česko-slovenská finanční skupina Penta Investments chtějí koupit podíl firmy Time Warner ve společnosti Central European Media Enterprises (CME). Ta vlastní televizi Nova.

Po 22 letech byl v USA dopaden Čech obžalovaný za zmanipulování Binga

08.11. 09:06

Praha - Po 22 letech byl dopaden Pavel Fantyš odsouzený za zmanipulování televizní hry Bingo. Interpol ho vypátral koncem července ve Spojených státech. V srpnu byl převezen do Česka, kde hned požádal o nové projednání svého případu.

Nova dnes večer může odvysílat duel Babiše a Zaorálka, stížnost Pirátů soud smetl ze stolu

19.10. 14:01

Praha - Městský soud v Praze zamítl žalobu Pirátů, TV Nova tak dnes večer může odvysílat předvolební duel lídrů ČSSD Lubomíra Zaorálka a ANO Andreje Babiše.

Řízení s Novou kvůli volebnímu duelu by bylo protizákonné

13.10. 22:06

Praha - Zahájit správní řízení s Novou kvůli chystanému předvolebnímu duelu lídrů ANO a ČSSD není možné, odporuje to zákonu, uvedla dnes Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Piráti si stěžují vysílací radě kvůli duelu Zaorálek-Babiš na Nově

09.10. 14:28

Praha - Česká pirátská strana se obrátila na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli předvolební diskusi mezi lídry ČSSD a ANO Lubomírem Zaorálkem a Andrejem Babišem v televizi Nova. Piráti navrhují buď přidat k předákům dvou nejsilnějších stran další diskutující, nebo poskytnout v hlavním…

Babiš a Zaorálek se večer před volbami mohou střetnout na Nově i ČT

08.10. 22:40

Praha - Večer před volbami do Sněmovny se mohou objevit volební lídři ANO Andrej Babiš a ČSSD Lubomír Zaorálek hned ve dvou televizních debatách.

Právníkovi Radku Pokornému se nezdá politická debata na Nově, soud by kvůli ní mohl zrušit volby

25.09. 11:40

Praha - Právník Radek Pokorný blízký ČSSD zpochybnil koncept předvolební diskuze na komerční televizi Nova. V krajním případě by kvůli diskuzi mohlo dojít k opakování voleb, myslí si. S předvolebními debatami nejsou spokojeni další, zejména opoziční politici.

ČT má smůlu: Babiš a Zaorálek se střetnou v duelu na Nově, diskuzi bude řídit Rey Koranteng

22.09. 15:48

Praha – Ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek přijal výzvu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a místo velké debaty na ČT se s ním zúčastní debaty na televizi Nova. Rozhodl se tak proto, že považuje za naprosto zásadní, aby s Babišem o některých věcech bezprostředně před volbami…

V Thajsku byl zatčen novinář TV Nova, měl neprůstřelnou vestu

03.06. 21:12

Bangkok/Praha - Thajské úřady zatkly minulý týden českého novináře Radana Šprongla. Novinář měl u sebe neprůstřelnou vestu a přilbu, což je v Thajsku trestné. Tamní zákony to považují za převážení vojenského materiálu. Šprongl už byl propuštěn na kauci a je vyšetřován na svobodě. Hrozí mu pět let.…

Nejsledovanějším silvestrovským pořadem byla talkshow Všechnopárty

02.01. 16:26

Praha - 1,3 milionu diváků starších 15 let si na Silvestra nenechalo ujít Všechnoparty, tento pořad České televize se tak stal nejsledovanějším v posledním dni roku 2016. Veřejnoprávní stanice bodovala i na Nový rok 1. ledna.

Mediální společnost CME, která vlastní televizi Nova, výrazně zvýšila zisk

25.10. 10:22

Hamilton (Bermudy) - Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v Česku vlastní televizi Nova a další stanice, ve třetím čtvrtletí výrazně zlepšila hospodaření.

Nova na podzim připravila soutěže kuchařů a zpěváků i nekonečné seriály

26.08. 12:20

Praha - Příznivci oblíbených seriálů Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice se nemusí ničeho obávat. Už za pár dní se totiž vrátí oba seriály na obrazovky televize Nova, a rozhodně nebudou samy. Dočkáme se také nových řad známých soutěží a jednoho zajímavého projektu.

Společnost CME, která vlastní televizi Nova, zvýšila zisk

26.07. 10:38

Hamilton (Bermudy)/Praha - Společnost Central European Media Enterprises (CME), která v Česku vlastní televizi Nova a další stanice, v pololetí zvýšila provozní zisk OIBDA o 18 procent na 70,7 milionu dolarů. V ČR ale zisk OIBDA klesl o šest procent na 33,2 milionu dolarů.

Televize Nova a Prima dostaly statisícové pokuty. Čím se provinily?

05.05. 17:25

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělovala tento týden pokuty. 200 tisíc korun má platit televize Prima a 100 tisíc TV Nova.

Medíální společnosti CME stoupl zisk o 44 procent

27.04. 10:04

Hamilton - Mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME) meziročně stoupl v 1. čtvrtletí základní provozní zisk (OIBDA) o 44 procent na 17,11 milionu dolarů. Firma udržela vedoucí podíl ve sledovanosti ve všech svých zemích.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie