Články k tématu: Vánoce

Nejrozšířenější vánoční tradice v Česku? Vedou vánoční stromečky, lití olova je na chvostu

21.12. 19:12

Praha – Lití olova a házení pantoflem – to jsou tradiční vánoční zvyky, které už Češi příliš nedodržují. Jak ukazují výsledky průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), nejrozšířenější tradicí v českých domácnostech je zdobení stromečku. 

Češi ve vánoční sezoně utratí na internetu rekordních 31 miliard Kč

21.12. 19:02

Praha – České e-shopy si mnou ruce. Češi je stále častěji využívají k nákupu dárků. Vrcholem letošní předvánoční nákupní sezony bylo pondělí 12. prosince a úterý 13. prosince. Podle analýzy portálu Heureka.cz v tyto dva dny zákazníci tuzemských e-shopů provedli celkem více než milion objednávek.

Není důvod, aby Češi omezovali oslavy Vánoc, uklidňuje veřejnost Sobotka

21.12. 16:30

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se domnívá, že není důvod, aby Češi omezovali nebo rušili oslavy Vánoc a Nového roku. Uvedl to dnes na tiskové konferenci v souvislosti s berlínským teroristickým útokem.

reklama

Dnes začíná astronomická zima. Jaké bude počasí na Vánoce?

Aktualizovali jsme 21.12.2016, 15:57, 21.12. 08:35

Praha - Dnes v 11:45 začíná astronomická zima, noc na čtvrtek 22. prosince tak bude nejdelší v roce. Počasí ale zatím vyloženě zimní nebude. Denní teploty budou nad nulou, Vánoce tak letos kromě hor budou opět na blátě.

Berlínský vánoční trh otevře ve čtvrtek. Moskva posílila bezpečnost v ulicích

21.12. 13:53

Berlín/Moskva - Vánoční trh v centru Berlína u Pamětního kostela císaře Viléma (Gedächtniskirche), který v pondělí zasáhl tragický útok, se znovu otevře asi už ve čtvrtek. Ostatní trhy v německé metropoli otevírají dnes. Obavy z útoku teroristů rostou také v Rusku, Moskva proto výrazně posílí…

Obří slevy na povánočních výprodejích letos začnou o den později

21.12. 10:52

Praha - Povánoční výprodeje letos v ČR začnou o den později, tedy 27. prosince. Důvodem je nový zákon, který velkým rětezcům zakázal prodej o některých svatcích. Většina e-shopů ale spustí slevové akce na 1. svátek vánoční 25. prosince.

Jak přes Vánoce nepřibrat? Osm rad jak být fit

21.12. 09:59

Řím - Vánoce jsou pro mnoho z nás svátky konzumu a přejídání se. A jako každý rok poté musíme řešit, jak nabraná kila shodit. Italský list Corriere della Sera se proto zaměřil na prevenci a nabízí osm rad, jak vůbec neztloustnout.

Berlín po útocích uzavřel vánoční trhy

20.12. 16:23

Berlín - Vánoční trhy v Berlíně zůstanou dnes z piety k 12 pondělního útoku zavřené. Všude jinde v Německu ale pokračují. Berlín nebude rušit velkou silvestrovskou oslavu u Braniborské brány.

Německá vánoční pošta letos obdržela od dětí 253 tisíc dopisů

20.12. 15:27

Berlín - Do vánoční pošty v braniborském Himmelpfortu letos přišlo už 253.000 dopisů. Zhruba 16.000 pochází ze zahraničí.

Sháníte dárky na poslední chvíli? Poradíme vám, jak na to

20.12. 01:14

Praha - Vánoční shon pomalu ale jistě nabírá grady. Čtvrtá adventní neděle je za námi a nyní už nás čekají jen Vánoce. Máte všechny dárky, nebo necháváte nákupy na poslední chvíli?

Jak nakupovat vánoční dárky? Máme pro vás pár tipů

20.12. 01:11

Praha - Podle MBTI testu, což je osobnostní test, který vznikl před šedesáti letech v USA, je možné rozdělit lidi do 16 skupin. A každá z nich chce jiné dárky.

Vánoce jsou za dveřmi. Jak se slaví ve světě?

19.12. 11:40

Praha - První záznamy oslav Vánoc pocházejí ze 4. století z Říma. Mezi tradiční zvyky patří zdobení stromků, zpívání koled a stavění betlémů. Řada dalších tradic ale může Čechy zaskočit. Pojďte se s námi podívat, jak se slaví Vánoce ve světě.

VIDEO: Týrání, mučení a zoufalství. Tato vánoční reklama pobouřila obrovské množství lidí

19.12. 11:25

Moskva – Když se řekne vánoční reklama, spíše se nám vybaví reklama na Kofolu se zlatým prasátkem, popřípadě upoutávka na Coca-Colu, ve které se objevuje vánoční kamion a Santa Claus. Jedno mají tyto reklamy podobné - jsou mírumilovné a často vyvolají úsměv na tváři. To je pravý opak vánoční…

Lidé před Vánoci nakupují ve velkém. O zlaté neděli utráceli více než před týdnem

18.12. 18:00

Praha - Češi letos v obchodech utrácí jako o závod. O zlaté adventní neděli utratili o desítky procent více peněz ve srovnání s minulým víkendem.

VIDEO: Šílený Santa Claus unáší děti. Nový hit internetu

18.12. 15:13

New York - Vánoce jsou spojeny nejen s dárky a pohodovou atmosférou, ale i s nevinnými žerty a vtípky. Alespoň tak je prezentují následující záběry, které za necelé dva dny zhlédly více než dva miliony lidí. A věřte, že takového Santu byste opravdu potkat nechtěli.

V nizozemském městě stojí i letos český vánoční strom

18.12. 13:29

Hranice (Přerovsko) - V nizozemském městě Leidschendam-Voorburg u Haagu opět stojí český vánoční strom. Ten pochází z Hranic na Přerovsku.

Češi utratí za dárky třetinu platu, před 27 lety to bylo méně

18.12. 12:46

Praha - Během letošních vánočních svátků hodlá průměrná domácnost investovat 9000 korun, tedy zhruba třetinu průměrného platu. Před 27 lety přitom vynaložila na Vánoce téměř polovinu.

Budou Vánoce na blátě? Milovníci sněhu budou zklamáni

17.12. 15:54

Praha - Ten, kdo se těší na bílé Vánoce, bude zřejmě zklamán. Do Vánoc totiž nezachumelí a teploty v závěru roku by se měly dál držet slabě nad nulou. V noci ale bude mrznout.

Vánoce se blíží. Poradíme vám, jak zabalit dárky

17.12. 11:54

Praha - Čtvrtá adventní neděle už zítra odstartuje ten pravý vánoční čas. Nezadržitelně se blíží ta chvíle, kdy pod stromečkem najdete svá splněná přání. Umíte ale zabalit dárky pro své nejbližší vkusně a s vtipem?

Letošní předvánoční sezona bude pro e-shopy rekordní

16.12. 14:53

Praha - E-shopy, ale i analytici před časem avizovali, že letošní Vánoce budou v Česku bohaté. Předpověď jim vyšla. Obchodům výrazně pomohly i slevové akce v takzvaný Černý pátek. Vánoční nákupy vrcholí od středy 14. do pondělí 19. prosince. Je před vámi poslední adventní víkend.

Jak vnímáme Vánoce? Nová studie odhalila, co se děje v mozku

16.12. 10:56

Řím - Studie vědců Kodaňské univerzity prokázala, že v mozku existuje skutečná síť neuronů, která se aktivuje tváří v tvář typickým obrazům souvisejícím s Vánoci. Duch nejkrásnějších svátků v roce se projevuje souborem pocitů jako je spiritualita, radost, nostalgie, ale také potěšení ze společného…

Jak bude na Vánoce? Podívejte se na předpověď

15.12. 20:00

Praha - Předpověď ještě není zcela jistá, ale sníh už je velmi nepravděpodobný. Každoroční zájem o bílé Vánoce je v posledních letech většinou neúspěšný a ačkoliv do svátků ještě zbývá více než týden, znovu to podle předpovědních modelů začíná vypadat "bledě". Čím dál pravděpodobnější je blátivý…

Domácí cukroví jde na dračku. Poptávka přesahuje možnosti výroby

14.12. 19:14

Praha - Zájem o vánoční cukroví u domácích výrobců i průmyslových producentů je obrovský a přesahuje tak možnosti výroby. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pekárnami.

Dvě procenta Čechů neslaví Vánoce, jiní se bojí, že přiberou. Podívejte se na zajímavý průzkum

14.12. 11:55

Praha - Průzkum společnosti GfK se zaměřil na to, jak Češi tráví Vánoce a kolik peněz letos hodlají vydat na dárky. Zajímavým zjištěním je, že dvě procenta Čechů neslaví Vánoce vůbec, tři procenta jen občas. Řada Čechů má obavy, že o svátcích přibere na váze. Do kostela na půlnoční vyrazí jen…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie