Články k tématu: Vysoké Tatry

Počasí zabíjelo v Tatrách. Blesk usmrtil několik turistů včetně dítěte

22.08. 16:40

Nejméně tři lidi, včetně dítěte, dnes zabil v polských Tatrách blesk. Podle listu Gazeta Wyborcza to sdělila mluvčí Malopolského vojvodství Joanna Paždziová. Šéf polské záchranné služby TOPR Jan Krzysztof předtím informoval, že o život při bouři přišlo několik turistů a více než deset dalších…

Tragédie ve Vysokých Tatrách: Pod lavinou zahynul horolezec

28.02. 14:59

Lavina ve Vysokých Tatrách dnes strhla jednoho ze dvou horolezců, kteří lezli v horském žlabu. Zranění nepřežil, informovala slovenská Horská záchranná služba (HZS). Šlo o muže ze Slovenska.

Lavina ve Vysokých Tatrách zasypala turistu, tělo našli druhý den

23.12. 19:23

Lavina ve Vysokých Tatrách zasypala v sobotu turistu, na vlastní oči to viděli dva jeho kamarádi. Záchranáři museli kvůli tmě a zhoršení počasí pátrací akci přerušit, tělo se jim podařilo najít až dnes, uvedl server Sme.sk. Neštěstí se stalo v Mlynické dolině.

reklama

V Tatrách zahynul další český turista

01.09. 17:53

Bratislava - Devatenáctiletý český turista zemřel ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Muž byl nezvěstný od čtvrtka, jeho tělo našli záchranáři až dnes ve vysokohorském terénu.

Česká turistka i s dětmi uvázla v Tatrách, musela pro ně horská služba

11.08. 15:43

Poprad - Horská služba dnes zachraňovala českou turistku, která se dvěma dětmi ve věku 12 a 16 let uvázla v Západních Tatrách. Dramaticky vypadající situace se naštěstí obešla bez zranění.

Tragédie v Tatrách: Českého horolezce zabila padající skála

30.07. 13:49

Poprad - Ve Vysokých Tatrách přišel dnes ráno o život český horolezec. Na místě podlehl zranění, které mu způsobil padající kus skály.

Situace v Tatrách se po záplavách uklidňuje. Čeští turisté si museli přivolat pomoc

20.07. 14:06

Poprad - Situace po bleskových záplavách, které tento týden zasáhly Vysoké Tatry, se uklidňuje. Dál ale zůstávají uzavřené některé turistické trasy. Horská záchranná služba (HZS) pomáhala vyčerpaným českým turistům.

Slovensko zasáhly lokální záplavy, voda poškodila stezky v Tatrách

19.07. 11:03

Poprad - Vydatné lijáky sužují Slovensko. Kvůli lokální záplavě byli evakuováni obyvatelé a návštěvníci obce Stará Lesná pod Vysokými Tatrami. Živel v Tatrách poškodil několik turistických tras, které úřady uzavřely.

V Tatrách se našlo tělo pohřešovaného českého turisty

27.05. 08:23

Poprad - Polští záchranáři patrně našli tělo půl roku pohřešovaného českého turisty, po kterém marně pátrali jejich slovenští kolegové v oblasti hraničního štítu Rysy ve Vysokých Tatrách. Slovenská Horská záchranná služba (HZS) dnes informovala s odvoláním na polské kolegy, že se na polské straně…

Hasiči zlikvidovali požár v Tatrách, s živlem bojovali tři dny

07.05. 12:18

Bratislava - Slovenští hasiči o víkendu po třech dnech hašení zlikvidovali požár, který vypukl ve čtvrtek v těžko přístupném terénu ve východní části Vysokých Tater.

Ve Vysokých Tatrách vypukl lesní požár. Turisté jsou z oblasti evakuováni

03.05. 19:39

Bratislava - Slovenští hasiči se snaží uhasit požár, který dnes propukl v těžko přístupném terénu poblíž osady Kežmarské Žľaby ve východní části Vysokých Tater. Příčina požáru, jenž podle ministerstva zemědělství už zachvátil více než 20 hektarů lesa, není známa, píší slovenská média. Turisty z…

Ve Vysokých Tatrách se zranil český horolezec

11.03. 13:38

Bratislava - Ve slovenských Vysokých Tatrách se v sobotu zranil český horolezec.

Ve Vysokých Tatrách spadla lavina. Jednoho horolezce zabila, žena bojuje o život

18.02. 17:33

Poprad - Výpravu polských horolezců dnes zasypala ve Vysokých Tatrách na Slovensku lavina, jeden muž zemřel. Žena skončila v kritickém stavu v nemocnici.

Vysoké Tatry jsou pro Čechy nebezpečné. Dnes zahynul další turista

26.12. 15:30

Poprad - Ve Vysokých Tatrách zahynul po pádu další český turista. Muže, který nejevil známky života, dnes dopoledne ve Velké Studené dolině objevili náhodní turisté. Návštěvníky, kteří se chystají na túry, horská služba (HZS) varovala před nepříznivými podmínkami.

V Rakousku se těžce zranil český lyžař, smrtelný uraz se stal i ve Vysokých Tatrách

26.12. 14:14

Vídeň/Bratislava - Mladý český lyžař se vážně zranil ve středisku v rakouském Söldenu, když vyjel mimo sjezdovku a narazil do stromu. Další smrtelný úraz se stal ve Vysokých Tatrách. Zahynul tam polský turista.

V Tatrách zahynuly dvě Češky, turista se zřítil ze zledovatělé stezky

25.12. 18:55

Poprad - Ve Vysokých Tatrách se dnes stala dvě různá neštěstí. Dvě české turistky ve věku 25 a 23 let dnes přišly o život. 24letý český turista utrpěl vážná zranění, je v kritickém stavu.

Slovensko zasáhl orkán: padají stromy, skiareál mimo rpovoz

11.12. 12:58

Poprad - Slovensko zasáhl orkán, hasiči v noci na dnešek pomáhali odstraňovat popadané stromy. Meteorologové zaznamenali právě na Chopku v neděli večer vítr o síle orkánu, jeho rychlost dosáhla 119 kilometrů v hodině.

Bouře Herwart devastuje střední Evropu. V Tatrách hrozí laviny

30.10. 12:43

Bratislava - Tisíce polámaných stromů a stovky poškozených budov má v Polsku na svědomí víkendové řádění vichřice Herwart, která si v zemi vyžádala dva mrtvé a 16 zraněných. Na západě Slovenska hasiči zasahovali ve stovkách případů a vítr má zemi trápit i dnes, zejména v Tatrách. Na Ukrajině se…

Polák přežil hrůzný pád z 250 metrů

18.10. 20:52

Bratislava - O štěstí může hovořit Polák, který ve slovenské části Vysokých Tater přežil pád dlouhý přes 200 metrů.

Mladá Češka přežila pád z Gerlachovského štítu

01.10. 16:21

Poprad - Z Gerlachovského štítu ve Vysokých Tatrách v sobotu spadla česká horolezkyně (23). Přibližně 30 metrů dlouhý pád přežila, má ale vážně zraněnou nohu. Záchrannou akci, která byla ukončena tři hodiny po půlnoci, komplikovalo chladné počasí a místy až 40 centimetrů sněhu.

Po pádu ve Vysokých Tatrách zemřel český horolezec, padal po uvolněném kamení

30.09. 12:46

Poprad - Ve Vysokých Tatrách zahynul v pátek český horolezec (43). Neměl kompletní výstroj a padal asi 30 metrů pravděpodobně po uvolnění kamenů. Informovala o tom slovenská horská služba (HZS).

Ve Vysokých Tatrách zemřel český turista, pohřešovaný byl od minulého týdne

25.09. 18:49

Bratislava - Devětadvacetiletý český turista zemřel ve Vysokých Tatrách. Nezvěstný byl muž již od minulého týdne, kdy se v nejvyšším pohoří Slovenska zhoršilo počasí.

Čech zahynul v Tatrách, na vině mohla být i nevhodná obuv

02.09. 16:01

Poprad - Ve Vysokých Tatrách na Slovensku ve čtvrtek tragicky zahynul český turista (49). Spadl z dvousetmetrové výšky z Huncovského štítu. Pád člověka z protějšího Kežmarského štítu viděli tři horolezci.

Na stezce v polské části Tater zahynul Slovák

01.09. 20:07

Bratislava - Padesátiletý Slovák se v pátek zřítil ze stezky na polské straně Vysokých Tater. "Muž nepřežil pád z vysoké výšky," oznámil Kamil Fluder z horské záchranné služby TOPR.

reklama
Fotogalerie