Články k tématu: Jaderná elektrárna Temelín

Česko ve sporu s Rakouskem. Jak by ve Vídni vařili kafe, čertí se Babiš

12.12. 10:29

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na nadcházejícím summitu Evropské unie prosazovat uznání jaderné energie za čistý, bezemisní zdroj, díky čemuž by Česko mělo nárok na klimatické investice. Chce záruku, že ostatní státy, především sousední Rakousko, nebudou blokovat plánovanou výstavbu nových…

Rakousku vadí Temelín i unijní podpora jádra. Chce ji zablokovat

11.12. 21:58

Rakousko a Lucembursko jsou před nadcházejícím summitem Evropské unie připraveny zablokovat usnesení, které by umožnilo členským zemím čerpat finanční podporu z unijních fondů na stavbu jaderných elektráren. Dnes o tom informovala agentura APA. Rakousko dlouhodobě kritizuje jadernou energetiku,…

Pozdvižení kvůli Temelínu. Rakousko žaluje na Česko v Bruselu

Aktualizovali jsme 22.10.2019, 17:05, 22.10. 16:22

Rakouská spolková země Horní Rakousy se obrátila na Evropskou komisi (EK) s požadavkem, aby prověřila plány Česka na rozšiřování jaderných elektráren. V prohlášení o tom dnes podle agentury APA informoval hornorakouský radní pro životní prostřední Rudi Anschober. Komise by se podle něj měla zaměřit…

reklama

Černý scénář pro Česko: Nedostatek elektřiny a její skokové zdražení?

Aktualizovali jsme 21.10.2019, 13:49, 21.10. 10:52

Bez nově postavených elektráren, v čele s novými jadernými bloky, nebude mít Česko do budoucna kde brát elektřinu. Na dnešní tiskové konferenci to řekl vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Podle něj hrozí, že elektřinu nebude v Evropě kde brát a bude velmi drahá.

O financování nového jaderného bloku v Dukovanech chce Babiš rozhodnout ještě letos

01.08. 21:47

Praha - Rozhodnutí o financování nového jaderného bloku v elektrárně Dukovany, která patří firmě ČEZ, by mělo padnout do konce letošního roku. Přál by si to premiér Andrej Babiš, který to uvedl v rozhovoru s agenturou Reuters.

Američané se chtějí podílet na modernizaci české jaderné elektrárny

01.06. 16:36

Praha - Americká společnost Westinghouse se chce podílet na zavedení digitálních technologií v českých jaderných reaktorech. V případě, že bude vypsán tendr na výstavbu dalšího jaderného bloku v Česku, Westinghouse bude o své účasti uvažovat. Řekl to dnes na setkání s novináři José Emeterio…

Ekologové uspěli s žalobou proti skladu paliva v Temelíně

22.05. 12:19

Praha - Aktivisté uspěli s žalobou proti umístění skladu vyhořelého jaderného paliva v areálu elektrárny Temelín. Pražský městský soud zrušil příslušná rozhodnutí ministerstva pro místní rozvoj i jihočeského krajského úřadu. ČTK to dnes sdělila mluvčí soudu Markéta Puci s tím, že v procesu…

Energetici v Temelíně zavezli palivo do reaktoru, začnou zkoušky

12.02. 10:39

Temelín - Energetici v jaderné elektrárně Temelín zavezli o víkendu palivo do reaktoru prvního bloku. Nyní je na řadě několikadenní montáž rektoru. Poté začnou zkoušky, jejichž výsledek určí termín, kdy se první blok znovu připojí k přenosové soustavě. Podle plánu by to mělo být v první polovině…

Preventivní opatření v okolí Temelína: Lidé dostávají nové tablety chránící při úniku radiace

20.01. 15:31

Temelín - Obyvatelé v okolí jaderné elektrárny Temelín na Českobudějovicku dostávají nové tablety jodidu draselného, které by bránily poškození štítné žlázy při případném úniku radiace. Jde o preventivní opatření.

Druhý blok Temelína je na plném výkonu

07.08. 17:22

Temelín (Českobudějovicko) - Týden poté, co jaderná elektrárna Temelín připojila generátor k přenosové soustavě, začal dnes dopoledne druhý blok pracovat na 100 procent.

Temelínská elektrárna v noci nastartovala reaktor druhého bloku

29.07. 11:21

Temelín – V noci na dnešek byl v jaderné elektrárně Temelín nastartován reaktor druhého bloku. Následovat budou fyzikální a energetické testy. Temelínská elektrárna je největším výrobcem elektřiny v ČR, její produkce pokryje pětinu domácí spotřeby.

Temelín obsadila armáda. Začalo vojenské cvičení

09.04. 17:27

Temelín (Českobudějovicko) - V okolí jaderné elektrárny Temelín na Českobudějovicku stojí od dnešního dne vojenská technika. Zhruba dvě stovky vojáků, policistů a zástupce ČEZu zde čeká armádní cvičení.

Hornorakouský hejtman Pühringer končí ve funkci, patřil k velkým kritikům Temelína

05.04. 11:18

České Budějovice - Dlouholetý odpůrce jaderné elektrárny Temelín, lidovecký hornorakouský hejtman Josef Pühringer, odchází 6. dubna z funkce. V čele zemské vlády byl 22 let. Jeho jihočeští příznivci i kritici se shodují na tom, že při dostavbě Temelína hájil zájmy rakouských obyvatel.

Temelín vyrobil loni ještě méně elektřiny než v roce 2015

Aktualizovali jsme 2.1.2017, 18:02, 02.01. 13:13

Temelín/Dukovany - Jaderná elektrárna Temelín loni vyrobila 12,1 terawatthodiny elektřiny (TWh). Je to téměř o dvě TWh méně než v roce 2015. Dukovany dodaly na minulý rok do sítě 11,954 terawatthodiny (TWh) elektřiny, v porovnání s rokem 2015 její výroba klesla o 5,1 procenta.

ČEZ hlásí pokles čistého zisku o 11 procent, negativní dopad mají odstávky elektráren

08.11. 08:56

Praha - ČEZ vykázala za tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk 14,7 miliardy korun, což je meziroční pokles o 11 procent. Tržby energetického gigantu se snížily o pět procent na 145,1 miliardy korun.

Drábová navrhuje ukládat jaderný odpad u jaderné elektrárny

23.10. 16:38

Praha - Trvalé úložiště radioaktivního odpadu by bylo nejvhodnější postavit přímo v místě jaderné elektrárny. V dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová.

Temelín zastavil výrobu elektřiny, odstávka potrvá 14 dní

08.09. 09:09

České Budějovice - Druhý blok jaderné elektrárny Temelín byl po odstávce dlouhé 95 dní připojen k síti v úterý večer, už ve středu odpoledne ale zastavil výrobu elektřiny. Důvodem je revize těsnění ložiskových stojanů turbíny.

Sněmovna schválila nový atomový zákon. Jaké budou změny?

27.05. 10:11

Praha - Sněmovna schválila nový atomový zákon. Nahradí dosavadní, již zastaralý zákon z roku 1997 a transponuje také nové evropské směrnice.

ČEZ zvětší zásoby jaderného paliva u obou elektráren. O kolik?

09.05. 15:41

Temelín - Firma ČEZ zvětší zásoby jaderného paliva u obou českých jaderných elektráren, odůvodnila to energetickou bezpečností země. Temelín má momentálně zásoby pro dvouletý provoz prvního bloku. Letos chce rozšířit palivovou rezervu i pro druhý blok. Dukovanské elektrárně by po navýšení měly…

Jaderné elektrárny Temelín a Dukovany mohou být dostavěny, osloveny budou firmy z celého světa

06.05. 10:56

Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) hodlá oslovit devět firem, které by mohly dostavět jaderné elektrárny Temelín a Dukovany. Potenciální dodavatelé jsou z Evropy, Ameriky i Asie, napsal dnes server Ekonomický deník. Ministerstvo už odeslalo materiál do meziresortního připomínkového…

reklama
Fotogalerie