Články k tématu: Marine Le Pen

Nový skandál Le Penové: Její strana utratila za večírky statisíce eur

03.07. 17:55

Paříž - Na Marine Le Penovou se valí nový skandál. Evropský parlament požaduje po francouzských nacionalistických europoslancích, aby vrátili další podle něj neprávem utracené peníze. Audit poukázal na útraty za nákladné večírky, při nichž teklo šampaňské proudem.

Le Penová musí vrátit 300 tisíc eur kvůli fiktivnímu zaměstnáváni asistentky, potvrdil soud EU

19.06. 13:12

Paříž - Šéfka francouzských nacionalistů Marine Le Penová musí vrátit částku 300.000 eur (7,7 milionu Kč), která jí byla vyplacena na pokrytí nákladů za zaměstnávání parlamentní asistentky. Dřívější rozhodnutí Evropského parlamentu dnes potvrdil soud EU.

Konec Národní fronty, Marine Le Penová přejmenovala svoji stranu

01.06. 20:21

Lyon (Francie) - Francouzská krajně pravicová Národní fronta (FN) změnila dnes název na Národní sdružení (RN). Krok, který má straně pomoci distancovat se od její antisemitské a rasistické minulosti, získat nové stoupence a na politické scéně spojence, navrhla v březnu šéfka strany Marine Le Penová…

reklama

Okamura pojede 1. května do Francie, sejde se tam s lídry krajně pravicových stran

29.04. 16:56

Nice/Praha - Svátek práce v jihofrancouzském městě Nice společně oslaví francouzská krajně pravicová strana Národní Fronta (FN) a její evropští partneři. Scházejí se ve jménu obrany "identity" a "svrchovanosti národů", napsala agentura AFP. Zastoupení by podle francouzské agentury mělo mít také…

Šéfkou Národní fronty je opět Marine Le Penová

11.03. 11:48

Lille (Francie) - Předsedkyní francouzské krajně pravicové Národní fronty (FN) bude nadále její dosavadní šéfka Marine Le Penová. Rozhodl o tom dnes jednomyslně sjezd strany.

Le Penová nechce svého otce jako čestného předsedu Národní fronty

09.02. 16:28

Paříž - Odvolací soud ve Versailles ponechal Jean-Marie Le Penovi funkci čestného předsedy strany Národní fronta (FN), kterou před 45 lety založil. Zároveň však zůstává v platnosti zrušení jeho běžného členství ve straně.

Partner Le Penové Aliot je obviněn ze zneužití evropských peněz

22.12. 22:29

Paříž - Francouzská justice dnes obvinila bývalého europoslance Louise Aliota, místopředsedu francouzské krajně pravicové strany Národní fronta a životního partnera její vůdkyně Marine Le Penové, ze zneužití financí Evropského parlamentu.

Světový tisk opět píše o Česku. Sleduje konferenci v Praze

16.12. 22:13

Paříž/Berlín/Praha - Volba Prahy pro místo konání konference evropských protiimigračních stran nebyla náhodná. Dnes to napsaly agentury DPA a AFP či francouzský deník Le Monde.

Le Penová chce konec EU. Vyzvala k jejímu zničení

16.12. 20:17

Praha - Evropská unie je v současné podobě podle šéfky francouzské Národní fronty Marine Le Penové u konce s dechem. Protiimigrační strany by to měly využít a v příštích evropských volbách ji porazit zevnitř.

Krajní pravici přivítali v Praze stovky příznivců

16.12. 20:06

Praha - Za přísných bezpečnostních opatření se sešli příznivci evropských protiimigračních stran v pražském Top hotelu. Ze všech stran ho hlídají policisté včetně hlídek na koních, akreditovaní novináři procházejí několika prohlídkami a nad hotelem létá vrtulník.

Sjezd krajní pravice v Praze: Wilderse musí hlídat policie, chystá se i demonstrace

Aktualizovali jsme 13.12.2017, 14:31, 13.12. 13:06

Praha - Koncem týdne se v Praze setkají špičky evropské ultrapravice sdružené ve frakci Evropa národů a svobody (ENF). Setkání politiků s radikálními názory vnímá několik občanských iniciativ jako nebezpečné a připravují proti nim protesty.

Banka Société Générale uzavře účty krajně pravicové Národní fronty

22.11. 08:03

Paříž - Banka Société Générale už nechce vést účty francouzské krajně pravicové Národní frontě (FN) účty. Požádala proto stranu, aby převedla veškeré své účty v této finanční instituci jinam. 

Do Prahy se sjedou protimigrační strany. Le Penová či Wilders budou jednat o spolupráci

15.11. 19:03

Praha – V české metropoli se sejdou představitelé evropských protimigračních stran. Budou hledat nový model spolupráce. Strany, které se sjezdu zúčastní, společně tvoří frakci Evropa národů a svobody (ENF) v Evropském parlamentu. Spojuje je skepse vůči evropské integraci, nacionalismus a odpor…

Le Penová přišla ve Francii o poslaneckou imunitu

08.11. 20:02

Paříž – Šéfka nacionalistické Národní Fronty (FN) Marine Le Penová dnes přišla o poslaneckou imunitu. Zrušilo ji francouzské Národní shromáždění. Podle ní jsou kroky směřující k jejímu vyšetřovaní politicky motivované.

VIDEO: Le Penová poslala Okamurovi vzkaz. Podpořila jeho SPD

20.10. 20:12

Paříž - Vůdkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penová podpořila v českých parlamentních volbách lídra protiislámské a protiimigrační strany SPD Tomia Okamuru.

Evropské protiimigrační strany oslavují úspěch FPÖ v Rakousku, naopak Židé mají strach

15.10. 23:04

Vídeň - Protiimigrační a protiislámské strany z Francie, Nizozemska či Itálie dnes blahopřály k úspěchu Svobodné straně Rakouska (FPÖ), která podle odhadů získala ve volbách zhruba 26 procent hlasů. Naopak obavy z posunu Rakouska doprava dnes vyjádřil lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn.

Šéfové populistických, protiimigračních a protiislámských stran se radují z výsledku AfD

25.09. 07:46

Paříž/Amsterodam/Vídeň - Předsedové krajních a populistických, protiimigračních a protiislámských stran z Francie, Nizozemska či Rakouska poblahopřáli k úspěchu v německých parlamentních volbách straně Alternativa pro Německo (AfD).

Národní frontu opouští místopředseda Philippot, má spory s Le Penovou

21.09. 15:39

Paříž - Florian Philippot, považovaný za pravou ruku Marine Le Penové, hodlá opustit Národní frontu. Jeho odchod by mohl vyvolat další zmatky na krajní pravici. Stranu již začali opouštět jeho stoupenci, včetně europoslankyně Sophie Montelové.

Francouzská justice obvinila Le Penovou za zneužití peněz europarlamentu

30.06. 18:26

Paříž – Předsedkyně Národní fronty a někdejší prezidentská kandidátka Marine Le Penová byla obviněna  ze zneužití peněz Evropského parlamentu. Evropský parlament odhadl celkovou škodu v posledních pěti letech na pět milionů eur (131 milionů Kč).

Šéfka Národní Fronty Le Penová byla zvolena poslankyní

18.06. 21:02

Paříž - Předsedkyně nacionalistické pravice ve Francii Marine Le Penová byla v dnešním druhém kole parlamentních voleb zvolena poslankyní. Celkově ale Národní fronta skončila s velmi slabým výsledkem.

Ministři francouzského prezidenta Macrona se v druhém kole utkají s Le Penovou

12.06. 07:58

Paříž - Někteří z nejvýznamnějších ministrů vlády prezidenta Emmanuela Macrona v neděli postoupili do druhého volebního kola, které se bude konat za týden.

Le Penová nikdy volby vyhrát neměla? Francie měla krizový plán

Aktualizovali jsme 20.5.2017, 21:49, 20.05. 12:07

Washington – Ačkoliv nikdy nebyl sepsán a neměl ani název, měla Francie připravený plán s cílem „ochránit republiku“. Ten měl být použit v případě, že by krajně pravicová kandidátka Marine Le Penová nečekaně zvítězila v druhém kole prezidentské v volby. Informuje o tom deník The Guardian s odkazem…

Le Penová se vrátila do čela Národní fronty

15.05. 15:50

Paříž - Marine Le Penová se po porážce v prezidentských volbách vrátila do čela krajně pravicové Národní fronty. Hnutí chce přeměnit v novou politickou sílu.

Putin není padouch z Bondovek. On nevytváří evropské problémy, pouze jich využívá, varuje novinářka

15.05. 08:05

Moskva – Kreml je už dlouhé roky destabilizující silou v rámci Evropské unie. V případě, že by byl blok zítra rozpuštěn, není těžké si představit, že ruští politici vyrazí do ulic, aby bouchli šampaňské. Právě to píše v komentáři pro server Politico ruská novinářka Natalia Antonovová.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie