Články k tématu: Jeruzalém

Česko se inspiruje u Trumpa? V Jeruzalémě bude honorární konzulát ČR

dnes 14:49

Praha - Česko během několika měsíců otevře honorární konzulát v Jeruzalémě, uvedl na dotaz ČTK předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO). Zvažuje se také otevření Českého centra při plánované návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Izraeli na konci letošního roku, dodal. Česká republika podle Babišova…

Rumunsko následuje Spojené státy, přesune ambasádu v Izraeli do Jeruzaléma

dnes 09:25

Bukurešť - Rumunská vláda rozhodla o přesunu velvyslanectví své země v Izraeli do Jeruzaléma. Podle agentury AFP to ve čtvrtek v rozhovoru poskytnutém místní televizní stanici Antena 3 řekl předseda vládních sociálních demokratů Liviu Dragnea. Americký prezident Donald Trump oznámil už loni v…

Začal 29. summit Ligy arabských států. Program je pořádně nabitý

15.04. 21:23

Dauhá - Na 29. summitu Ligy arabských států (LAS), který dnes začal v Dahránu se má jednat mimo jiné o válkách v Sýrii, Jemenu a Libyi, o izraelsko-palestinském konfliktu, boji proti terorismus či sporu některých arabských zemí s Katarem.

reklama

Chrám Božího hrobu už 800 let odemyká muslimská rodina, dělá i prostředníka mezi křesťany

31.03. 15:46

Jeruzalém - Jeruzalém je rozdělené město. Arabové a Židé žijí v odlišných čtvrtích, chodí do jiných škol, čtou jiné noviny, sledují různé televizní kanály a žijí odlišné životy. Chrám Božího hrobu je však příkladem toho, jak různé kultury a příslušnících různých denominací mohou fungovat bok po…

Palestinec v Jeruzalémě nožem napadl Izraelce, byl zastřelen

18.03. 19:19

Jeruzalém - V jeruzalémském Starém Městě dnes zaútočil Palestinec nožem. Pobodal člena izraelských bezpečnostních složek a vážně ho zranil. Policisté, kteří byli svědky incidentu, útočníka vzápětí zastřelili.

Izraelská média: ČR začíná zvažovat přesun velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma

18.03. 12:03

Jeruzalém/Praha - Izraelská televize Channel 10 tvrdí, že Česká republika začala zjišťovat možnosti pro přesun svého velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma. Velvyslanec doporučuje využít vlivu prezidenta Miloše Zemana.

Trump možná osobně pojede na otevření velvyslanectví USA v Jeruzalémě

05.03. 20:49

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes v rozhovoru s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem nevyloučil, že se osobně zúčastní otevření velvyslanectví USA v Jeruzalémě.

Izraelské centrum vzdává hold Trumpovi, razí mince s jeho podobiznou

28.02. 16:32

Jeruzalém - Centrum Mikdaš nechalo vyrazit mince s portrétem amerického prezidenta Donalda Trumpa. Jde o projev vděku za to, že uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele.

Chrám Božího hrobu byl po třech dnech opět otevřen

28.02. 11:13

Jeruzalém - Křesťanští poutníci dnes od rána opět proudí do Chrámu Božího hrobu v Jeruzalému. Správa, o niž se dělí řecká ortodoxní, arménská a katolická církev, nechala významnou památku uzavřít v neděli na protest proti požadavkům města Jeruzaléma na placení daní z nemovitostí, které jsou ve…

Turecko kritizuje plán USA přesunout ambasádu do Jeruzaléma

24.02. 14:26

Istanbul - Záměr Spojených států přesunout v květnu americkou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma nebere v úvahu rezoluce OSN ani postoj Organizace islámské spolupráce (OIC).

Americký viceprezident v Izraeli hájí rozhodnutí o Jeruzalémě, Netanjahu je nadšen

22.01. 14:22

Jeruzalém - Americký viceprezident Mike Pence pokračuje v cestě po zemích Blízkého výchpdu. Na úvod návštěvy Izraele při setkání s premiérem Benjaminem Netanjahuem prohlásil, že je mu poctou být "v izraelském hlavním městě Jeruzalémě". Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás po prosincovém…

Spor o Jeruzalém pokračuje. EU se chystá mluvit s Abbásem

22.01. 10:36

Brusel - V Bruselu se dnes uskuteční jednání ministrů zahraničí EU a později schůzka s předsedou palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem. Šéfka diplomacie EU Federica Mogheriniová prohlásila, že pragmatické a realistické řešení otázky postavení Jeruzaléma může vzejít jen z přímých rozhovorů mezi…

Pence v Egyptě hájil Trumpovo rozhodnutí o Jeruzalémě

21.01. 13:06

Ammán/Káhira - Americký viceprezident Mike Pence v sobotu jednal s egyptským prezidentem Abdal Fattáhem Sísím. Řekl mu, že bude nadále hájit kontroverzní rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele.

Neklidný rok 2018? Čtyři bezpečnostní hrozby, kterým svět bude čelit

Aktualizovali jsme 5.1.2018, 22:11, 05.01. 08:05

Washington - V roce 2017 čelil svět mnoha bezpečnostním výzvám. Severokorejské jaderné vyhrožování, neuspokojivá situace na Ukrajině, konflikt mezi Íránem a Saúdskou Arábií, atd. Některé mise se podařilo úspěšně dokončit, např. poražení Islámského státu v oblasti Blízkého východu. To však ale…

Už žádné ústupy Palestincům? Izrael zpřísnil podmínky pro územní změny v Jeruzalémě

02.01. 11:08

Jeruzalém - Izraelští poslanci schválili nové znění zákona o Jeruzalému. Změna zpřísňuje podmínky pro případné územní ústupky Palestincům. Pro přenechání jakékoli části města Palestincům bude nutné získat nejméně 80 ze 120 poslaneckých hlasů. V původním znění stačila prostá většina.

Guatemala následuje USA, přemístí velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma

25.12. 09:03

Ciudad de Guatemala - Guatemalský prezident Jimmy Morales vydal pokyn k přesunu velvyslanectví této středoamerické země v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. O záležitosti hovořil s izraelským premiérem, časovou lhůtu pro přesun amabasády ale neupřesnil.

USA chtějí poděkovat 65 zemím, které nepodpořily nepodpořily rezoluci proti Jeruzalému

22.12. 12:39

New York - Spojené státy chtějí poděkovat zemím, které ve čtvrtek abstenovaly, zdržely se nebo hlasovaly proti rezoluci Valného shromáždění OSN odsuzující rozhodnutí Washingtonu uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. ČR je mezi zeměmi, které se hlasování zdržely.

Iniciátoři rezoluce o Jeruzalému oslavují, Trump by měl změnit své rozhodnutí, žádá Erdogan

21.12. 21:25

New York - Velvyslankyně USA při OSN Nikki Haleyová ocenila všechny státy, které během dnešního hlasování v OSN o rezoluci k Jeruzalému byly proti, případně se jako například Česká republika zdržely. Izrael s rezolucí nesouhlasí, naopak palestinské vedení ji považuje za své vítězství. Rezoluce,…

Valné shromáždění OSN rezolucí odsoudilo rozhodnutí USA o Jeruzalému

21.12. 20:19

New York – Spor kvůli Jeruzalému dál pokračuje. Valné shromáždění OSN na dnešním mimořádném zasedání přijalo nezávaznou rezoluci, která odsuzuje rozhodnutí Spojených států uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. 

Spojené státy vetovaly rezoluci Rady bezpečnosti OSN o Jeruzalémě

18.12. 21:13

Washington - Spojené státy dnes vetovaly rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která měla odsoudit uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele.

Spor o Jeruzalém trvá: Bude použita rezoluce jako za korejské války?

18.12. 15:46

Dubaj/New York - Rada bezpečnosti OSN by dnes mohla hlasovat o rezoluci týkající se rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o Jeruzalému. Jestliže USA využíjí svého práva veta, může se palestinská samospráva podle arabského tisku obrátit ještě na Valné shromáždění OSN.

Turecko chce ve východním Jeruzalémě otevřít ambasádu

17.12. 19:02

Istanbul - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan chce otevřít tureckou ambasádu ve východním Jeruzalémě jako hlavním městě palestinského státu.

Indonésie vyzývá k bojkotu amerického zboží

17.12. 10:15

Jakarta - Muslimští duchovní v Indonésii dnes vyzvali k bojkotu amerického zboží na protest proti rozhodnutí prezidenta Spojených států Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele.

Nigerijec pobodal dva turisty, mstil se za uznání Jeruzaléma

17.12. 08:59

Libreville - Nigerijec dnes v metropoli afrického Gabonu nožem pobodal dva dánské občany. Podle svědků křičel Alláhu akbar (arabsky bůh je veliký).

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací