Články k tématu: Nigérie

Neštěstí v Nigérii: Při pádu elektrického vedení zemřelo sedm lidí

21.04. 13:33

Warri (Nigérie) - Sedm lidí v jihonigerijském městě Calabar ve čtvrtek přišlo o život, když na ně při sledování fotbalového zápasu spadlo elektrické vedení.

Při útoku Boko Haram v Nigérii zemřel voják a dva atentátníci

13.04. 17:50

Kano (Nigerie) – Ve středu večer na severovýchodě Nigérie zaútočili teroristé ze skupiny Boko Haram. Islamistická skupina terorizuje hlavně severovýchod Nigérie a příhraniční oblasti okolních států. Jejím cílem je vytvořit v regionu stát s přísnými islámskými pravidly.

Útočníci unesli z nigerijského hotelu dva turisty

11.04. 18:03

Ontisha (Nigérie) - Dva turečtí občané byli uneseni z hotelového pokoje ve městě Eket na jihovýchodě Nigérie.

reklama

Nepodařený sebevražedný útok: Život svatebčanům zachránil pes, sám zemřel

06.04. 08:06

Maiduguri – O štěstí v neštěstí mohou mluvit svatebčané, kteří se veselili ve městě Maiduguri na severovýchodě Nigérie. Na svatbu chtěly zaútočit bojovnice Boko Haram, jejich plán jim ale překazil pes.

Ozbrojenci napojení na Boko Haram zaútočili na vesnici v Nigérii

27.03. 20:22

Kano – Na vesnici na severovýchodě Nigérie zaútočila skupina ozbrojenců údajně napojená na teroristy z Boko Haram.

Německý soud využil nový zákon. Dva Afričany narozené v Německu čeká deportace

22.03. 15:34

Berlín -Německo vyhostí dva islamisty afrického původu, ačkoli se oba narodili již ve spolkové republice. S deportací, kterou nařídil dolnosaský zemský ministr vnitra Boris Pistorius, již souhlasil soud. Podle BBC jde o první takový případ.

Kamerun vyhání tisíce uprchlíků. Děti a těhotné ženy nutí k návratu do Nigérie

22.03. 10:01

Yaoundé - Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) kritizuje Kamerun, že nutí tisíce uprchlíků, kteří utekli před islamisty z Boko Haram, k návratu do Nigérie. Obě africké země přitom podepsaly dohodu, která měla takovým excesům zabránit.

Nigerijský 'Michael Jackson': V Maiduguri řídí provoz tančící policista

18.03. 11:46

Maiduguri - Nigerijský policista z města Maiduguri na severovýchodě Nigérie se stal hitem internetu. Řídí provoz tancem, který se podobá měsíční chůzi krále popu Michaela Jacksona.

Teroristé z Boko Haram popravili zajatce kvůli špiónáži, vše natočili na video a zveřejnili

16.03. 13:32

Abuja - Teroristé z Boko Haram v pondělí zveřejnili video, ve kterém zabili tři zajatce zastřelením a useknutím hlavy. Ačkoliv je na začátku dratických záběrů zmiňován Islámský stát (IS), jde opravdu o autentické video nigerijských islamistů. Uvedla to organizace SITE.

Evropa stárne, potřebuje africké migranty. Jsou přínosem, tvrdí zástupce EU v Nigérii

07.03. 20:06

Abuja – Velvyslanec Evropské unie v Nigérii Michel Arrion údajně řekl, že evropské „stárnutí populace" znamená, že kontinent potřebuje otevřít legální cesty pro africké migranty. Jeho slova cituje server Breitbart.

Nigerijci, vyhněte se cestám do USA, i když máte víza, radí vláda svým občanům

06.03. 17:01

Abuja - Navzdory platným vízům byl v minulých týdnech zakázán několika Nigerijsům vstup do USA. Vláda afrického státu proto vydala prohlášení, v němž občanům nedoporučuje cestovat za Atlantik.

Zkušenosti ze Súdánu Jaška neodradily, plánuje další africkou misi

05.03. 13:36

Kladno - Petr Jašek, který strávil 14,5 měsíce v súdánských věznicích se i po této trpké zkušenosti do Afriky vrátí. Jeho další cesta by mohla vést do Nigérie.

Nigerijští únosci propustili dva německé archeology zajaté ve středu

26.02. 21:23

Abuja - Nigerijští únosci propustili dva německé archeology. Zmocnili se jich ve středu na severozápadě země.

Útok radikálů z Boko Haram připravil o život sedm vojáků

24.02. 21:18

Abuja - Ozbrojenci z teroristické skupiny Boko Haram na severovýchodě Nigérie zaútočili na vojenské stanoviště a zabili sedm vojáků.

Švýcarsko chce odradit migranty. Natočí pro ně odstrašující seriál

23.02. 15:34

Švýcarsko – Švýcarsko sice nepatří mezi země Evropské unie, rozhodně to ale neznamená, že by o něj migranti neměli zájem. Ty z Afriky, konkrétně z Nigérie, se rozhodla tamní vláda odradit vskutku netradičně – bude financovat nigerijskou televizní show.

Krutovláda Boko Haram v Nigérii: Násilí si vyžádalo 20 tisíc mrtvých a tisíce unesených žen a dívek

13.02. 20:14

Abuja - V posledních letech unesli islamisté z teroristické skupiny Boko Haram na severovýchodě Nigérie několik tisíc žen a dívek. Uvedla to dnes BBC s odkazem na místní neziskovou organizaci, která se věnuje zachráněným obětem této skupiny. 

Nigerijský muslimský duchovní po sobě zanechal sto vdov. Korán si interpretoval po svém

31.01. 09:41

Abuja - V Nigérii zemřel bývalý muslimský duchovní Mohammed Bello Abubakar (93), který proslul vlastní interpretací Koránu. Dospěl k závěru, že se muž může oženit s tolika ženami, o kolik se dokáže postarat.

Nigerijská armáda omylem zabila 236 uprchlíků, původně se uvádělo číslo mnohem nižší

24.01. 12:22

Abuja - Nigerijská armáda minulý týden omylem zabila 236 uprchlíků a humanitárních pracovníků. Lékaři bez hranic původně odhadovali, že při náletu zahynulo 90 lidí, ale zároveň upozornili na to, že by se konečná bilance mrtvých mohla blížit až ke 170.

Teroristé z Boko Haram zaútočili na tábor, který předtím vybombardovala armáda

20.01. 16:04

Abuja - Islamisté ze sekty Boko Haram přepadli ve čtvrtek večer na uprchlický tábor na severovýchodě Nigérie, který v úterý omylem bombardovala nigerijská armáda. Útok přišel v okamžiku, kdy humanitární pracovníci pomáhali zraněným.

Děsivé následky bombardování uprchlíků v Nigérii: V táboře je stále 46 zraněných

19.01. 13:54

Abuja - V uprchlickém táboře v Rannu, který v úterý omylem bombardovala nigerijská armáda, nadále zůstává 46 zraněných osob. Nálet si podle Červeného kříže vyžádal životy 70 běženců a nejméně šesti humanitárních pracovníků.

Nigerijská armáda zabila omylem 100 uprchlíků

17.01. 20:29

Maiduguri (Nigérie) - Nigerijská armáda dnes omylem místo pozic radikálních islamistů z hnutí Boko Haram bombardovala uprchlický tábor.

Africký byznysmen koupil v Česku byty za 50 milionů

Aktualizovali jsme 16.1.2017, 22:08, 16.01. 11:34

Praha - Třiačtyřicetiletý byznysmen z Nigeru Hima Aboubakar, kterého v Nigérii vyšetřují kvůli předraženým nákupům zbraní pro armádu, investoval víc než 50 milionů korun do nemovitostí v Praze. Loni v červnu, kdy o vyšetřování referovala tisková agentura AFP, nicméně Aboubakar nebyl mezi obviněnými…

Při sebevražedných atentátech v Nigérii zemřelo nejméně pět lidí

16.01. 19:46

Abuja - Při třech bombových útocích v Maiduguri na severovýchodě Nigérie´zemřelo nejméně pět osob. Podle agentury Reuters za sebevražednými atentáty pravděpodobně stojí islamistická teroristická skupina Boko Haram..

Sebevražedný útok v Nigérii zabil šest lidí

14.01. 10:37

Abuja - Sebevražedný útok čtyř teroristů v nigerijském městě Madagali si podle místních bezpečnostních složek dnes vyžádal nejméně šest obětí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací