Články k tématu: Nigérie

Lituji, že jsem v Evropě. Zpověď uprchlíka o cestě z Afriky

Aktualizovali jsme 24.6.2017, 22:42, včera 11:27

Tripolis - Z Libye se stává velmi nebezpečné místo. Dokazují to příběhy uprhclíků, které zveřejňují světová média. Podle mezinárodních organizací v zemi čekají statistice lidí z celé řady afrických zemí, kteří se touží dostat do Evropy. Často se jim to ale nepovede.

Na dvou místech Nigérie zaútočili bojovníci Boko Haram, zemřelo nejméně pět lidí

21.06. 20:32

Kano – Při dvou útocích na severovýchodě Nigérie zemřelo nejméně pět lidí. Oba činy mají zřejmě na svědomí bojovníci radikální skupiny Boko Haram.

Na Sahaře zemřelo žízní více než 40 migrantů

01.06. 15:41

Niamey - Přes 40 migrantů ze západní Afriky zemřelo tento týden žízní poté, co se v Saharské poušti porouchal nákladní vůz, v němž cestovali. Mezi oběťmi je i pět dětí, včetně tří novorozenců.

reklama

Statisíce obyvatel Nigérie mohou bez pomoci zemřít hlady, varuje OSN. Situaci ještě zhoršuje Boko Haram

24.05. 10:56

Abuja - Finančních darů na pomoc Nigérii je nedostatek a OSN varuje, že statisícům lidí na severovýchodě země hrozí smrt hladem. Situaci v tomto regionu komplikují islamisté z Boko Haram. Očekává se, že ani letošní sklizeň nepřinese dostatečnou úrodu.

Více než sto dívek propuštěných ze zajetí Boko Haram se vrátí do školy

11.05. 17:46

Abuja – V září by se do školy mělo vrátit více než 100 dívek, které se dostaly na svobodu poté, co byly zajaty skupinou Boko Haram. Dívky jsou teď ve speciální léčebně v Abuji, kde o ně pečují psychologové. 

Teroristé z Boko Haram propustili 82 nigerijských školaček

07.05. 12:00

Abuja - Nigérijská teroristická skupina Boko Haram propustila 82 školaček unesených před třemi lety. Informovala tom dnes agentura AP s odvoláním na zprávu nigerijské vlády.

Při útocích v Nigérii byl zraněn vůdce Boko Haram

03.05. 15:50

Abuja - Abubakar Shekau, vůdce islamistické skupiny Boho Haram, byl při náletech nigerijské armády zraněn. Jeho zástupce přišel o život, uvedly nigerijské bezpečnostní zdroje. Podobné zprávy se objevily již v minulosti, nakonec se ukázalo, že nebyly pravdivé.

Neštěstí v Nigérii: Při pádu elektrického vedení zemřelo sedm lidí

21.04. 13:33

Warri (Nigérie) - Sedm lidí v jihonigerijském městě Calabar ve čtvrtek přišlo o život, když na ně při sledování fotbalového zápasu spadlo elektrické vedení.

Při útoku Boko Haram v Nigérii zemřel voják a dva atentátníci

13.04. 17:50

Kano (Nigerie) – Ve středu večer na severovýchodě Nigérie zaútočili teroristé ze skupiny Boko Haram. Islamistická skupina terorizuje hlavně severovýchod Nigérie a příhraniční oblasti okolních států. Jejím cílem je vytvořit v regionu stát s přísnými islámskými pravidly.

Útočníci unesli z nigerijského hotelu dva turisty

11.04. 18:03

Ontisha (Nigérie) - Dva turečtí občané byli uneseni z hotelového pokoje ve městě Eket na jihovýchodě Nigérie.

Nepodařený sebevražedný útok: Život svatebčanům zachránil pes, sám zemřel

06.04. 08:06

Maiduguri – O štěstí v neštěstí mohou mluvit svatebčané, kteří se veselili ve městě Maiduguri na severovýchodě Nigérie. Na svatbu chtěly zaútočit bojovnice Boko Haram, jejich plán jim ale překazil pes.

Ozbrojenci napojení na Boko Haram zaútočili na vesnici v Nigérii

27.03. 20:22

Kano – Na vesnici na severovýchodě Nigérie zaútočila skupina ozbrojenců údajně napojená na teroristy z Boko Haram.

Německý soud využil nový zákon. Dva Afričany narozené v Německu čeká deportace

22.03. 15:34

Berlín -Německo vyhostí dva islamisty afrického původu, ačkoli se oba narodili již ve spolkové republice. S deportací, kterou nařídil dolnosaský zemský ministr vnitra Boris Pistorius, již souhlasil soud. Podle BBC jde o první takový případ.

Kamerun vyhání tisíce uprchlíků. Děti a těhotné ženy nutí k návratu do Nigérie

22.03. 10:01

Yaoundé - Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) kritizuje Kamerun, že nutí tisíce uprchlíků, kteří utekli před islamisty z Boko Haram, k návratu do Nigérie. Obě africké země přitom podepsaly dohodu, která měla takovým excesům zabránit.

Nigerijský 'Michael Jackson': V Maiduguri řídí provoz tančící policista

18.03. 11:46

Maiduguri - Nigerijský policista z města Maiduguri na severovýchodě Nigérie se stal hitem internetu. Řídí provoz tancem, který se podobá měsíční chůzi krále popu Michaela Jacksona.

Teroristé z Boko Haram popravili zajatce kvůli špiónáži, vše natočili na video a zveřejnili

16.03. 13:32

Abuja - Teroristé z Boko Haram v pondělí zveřejnili video, ve kterém zabili tři zajatce zastřelením a useknutím hlavy. Ačkoliv je na začátku dratických záběrů zmiňován Islámský stát (IS), jde opravdu o autentické video nigerijských islamistů. Uvedla to organizace SITE.

Evropa stárne, potřebuje africké migranty. Jsou přínosem, tvrdí zástupce EU v Nigérii

07.03. 20:06

Abuja – Velvyslanec Evropské unie v Nigérii Michel Arrion údajně řekl, že evropské „stárnutí populace" znamená, že kontinent potřebuje otevřít legální cesty pro africké migranty. Jeho slova cituje server Breitbart.

Nigerijci, vyhněte se cestám do USA, i když máte víza, radí vláda svým občanům

06.03. 17:01

Abuja - Navzdory platným vízům byl v minulých týdnech zakázán několika Nigerijsům vstup do USA. Vláda afrického státu proto vydala prohlášení, v němž občanům nedoporučuje cestovat za Atlantik.

Zkušenosti ze Súdánu Jaška neodradily, plánuje další africkou misi

05.03. 13:36

Kladno - Petr Jašek, který strávil 14,5 měsíce v súdánských věznicích se i po této trpké zkušenosti do Afriky vrátí. Jeho další cesta by mohla vést do Nigérie.

Nigerijští únosci propustili dva německé archeology zajaté ve středu

26.02. 21:23

Abuja - Nigerijští únosci propustili dva německé archeology. Zmocnili se jich ve středu na severozápadě země.

Útok radikálů z Boko Haram připravil o život sedm vojáků

24.02. 21:18

Abuja - Ozbrojenci z teroristické skupiny Boko Haram na severovýchodě Nigérie zaútočili na vojenské stanoviště a zabili sedm vojáků.

Švýcarsko chce odradit migranty. Natočí pro ně odstrašující seriál

23.02. 15:34

Švýcarsko – Švýcarsko sice nepatří mezi země Evropské unie, rozhodně to ale neznamená, že by o něj migranti neměli zájem. Ty z Afriky, konkrétně z Nigérie, se rozhodla tamní vláda odradit vskutku netradičně – bude financovat nigerijskou televizní show.

Krutovláda Boko Haram v Nigérii: Násilí si vyžádalo 20 tisíc mrtvých a tisíce unesených žen a dívek

13.02. 20:14

Abuja - V posledních letech unesli islamisté z teroristické skupiny Boko Haram na severovýchodě Nigérie několik tisíc žen a dívek. Uvedla to dnes BBC s odkazem na místní neziskovou organizaci, která se věnuje zachráněným obětem této skupiny. 

Nigerijský muslimský duchovní po sobě zanechal sto vdov. Korán si interpretoval po svém

31.01. 09:41

Abuja - V Nigérii zemřel bývalý muslimský duchovní Mohammed Bello Abubakar (93), který proslul vlastní interpretací Koránu. Dospěl k závěru, že se muž může oženit s tolika ženami, o kolik se dokáže postarat.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací