Články k tématu: Nigérie

Skupina Boko Haram letos vyslala na sebevražedné mise čtyřikrát více dětí než loni

22.08. 17:22

Abuja - Dětský fond OSN (UNICEF) dnes oznámil, že ozbrojenci z Boko Haram letos vyslali na sebevražedné mise čtyřikrát více dětí než loni. Islamisté již osm let terorizují severovýchod Nigérie i příhraniční oblasti sousedních států.

Nigerijský prezident Buhari chce zesílit boj proti Boko Haram

21.08. 14:33

Abuja - Nigerijský prezident Muhammadu Buhari, který se po více než třech měsících vrátil z léčení v Británii, měl dnes projev k národu. Slíbil v něm, že vláda bude pokračovat v boji proti islamistům z Boko Haram, kteří terorizují severovýchod země.

Nigerijský prezident se vrátil z léčení, svůj zdravotní stav dál tají

19.08. 20:37

Abuja - Nigerijský prezident Muhammadu Buhari (74) se dnes po tříměsíční léčbě v Británii vrátil do vlasti. V africké zemi se nedávno konala vlna protestů, v rámci nichž někteří žádali prezidentovu rezignaci a jiní se dožadovali větší transparentnosti ohledně jeho zdravotního stavu.

reklama

Nigerijský prezident Buhari se léčil v Británii, teď je ale už připraven na návrat domů

13.08. 10:17

Londýn - Nigerijský prezident Muhammadu Buhari se po léčbě v Británii cítí zdráv a je připraven vrátit se domů. Čeká už jenom na povolení lékařů.

Překvapující studie: Většinu atentátů Boko Haram provedly ženy a dívky

11.08. 14:46

New York - Nigerijská teroristická skupina Boko Haram podnikla od roku 2011 přes 400 bombových útoků a do více než poloviny z nich vyslala ženy či dívky.

Ozbrojenci Boko Haram povraždili rybáře u Čadského jezera

08.08. 15:24

Abuja - Teroristé hnutí Boko Haram v noci na dnešek u nigerijské části Čadského jezera zabili nejméně 31 rybářů.

Přestřelka v kostele: Ozbrojenci zabili nejméně 11 věřících

07.08. 09:23

Abuja - Více než jedenáct lidí přišlo o život v kostele ve městě Onitsha na jihovýchodě Nigérie. V neděli zde jeden či více ozbrojenců střílelo po věřících.

Zloději se zaměřili na dům exprezidenta Nigérie odnesli si televize, ledničky i dveře

03.08. 08:39

Abuja - Do domu nigerijského exprezidenta Goodlucka Jonathana pronikli zloději. Mimo jiné si odnesli šest televizí a tři ledničky. Jsou stále na útěku. Bylo však zatčeno šest policistů pověřených ostrahou vily.

Masakr v Nigérii: Při pokusu o osvobození zajatců Boko Haram zemřelo 50 lidí

28.07. 09:07

Abuja – Bojovníci teroristické skupiny Boko Haram zabili nejméně 50 lidí. K masakru došlo ve chvíli, kdy se armáda pokusila osvobodit skupinu zajatých geologů zkoumajících zásoby ropy na severovýchodě Nigérie. 

V Nigérii bylo uneseno deset členů výzkumného týmu

26.07. 11:59

Abuja - Z nigerijské vesnice Jibi bylo uneseno deset členů geologického výzkumného týmu, včetně profesorů, řidičů a dalších zaměstnanců univerzity Maiduguri.

V nigerijských táborech se odpálily čtyři atentátnice Boko Haram, zabily nejméně osm osob

24.07. 13:46

Abuja - Ve dvou táborech pro vysídlené osoby ve městě Maiduguri na severovýchodě Nigérie v neděli zaútočily sebevražedné atentátnice, které vyslali islamisté z Boko Haram.

V nigerijské mešitě se odpálila teroristka, zabila osm lidí

17.07. 15:25

Abuja - Při sebevražedném útoku na mešitu v severonigerijské metropoli Maiduguri dnes zahynulo osm lidí a 15 osob utrpělo zranění. Islamisté z Boko Harama nasazuje na atentáty stále častěji ženy.

Biafra: Při jedné z nejhorších válek postkoloniální Afriky zemřely miliony lidí

04.07. 10:37

Lagos - Jedna z prvních a nejkrvavějších válek v moderních dějinách Afriky se odehrála v Biafře na jihu Nigérie. Za dva a půl roku podle odhadů zahynulo až několik milionů lidí. Většinu ale zahubil hladomor, když vládní jednotky odřízly separatisty od zásobovacích cest. Symbolem Biafry se staly…

Lituji, že jsem v Evropě. Zpověď uprchlíka o cestě z Afriky

Aktualizovali jsme 25.6.2017, 22:50, 24.06. 11:27

Tripolis - Z Libye se stává velmi nebezpečné místo. Dokazují to příběhy uprhclíků, které zveřejňují světová média. Podle mezinárodních organizací v zemi čekají statistice lidí z celé řady afrických zemí, kteří se touží dostat do Evropy. Často se jim to ale nepovede.

Na dvou místech Nigérie zaútočili bojovníci Boko Haram, zemřelo nejméně pět lidí

21.06. 20:32

Kano – Při dvou útocích na severovýchodě Nigérie zemřelo nejméně pět lidí. Oba činy mají zřejmě na svědomí bojovníci radikální skupiny Boko Haram.

Na Sahaře zemřelo žízní více než 40 migrantů

01.06. 15:41

Niamey - Přes 40 migrantů ze západní Afriky zemřelo tento týden žízní poté, co se v Saharské poušti porouchal nákladní vůz, v němž cestovali. Mezi oběťmi je i pět dětí, včetně tří novorozenců.

Statisíce obyvatel Nigérie mohou bez pomoci zemřít hlady, varuje OSN. Situaci ještě zhoršuje Boko Haram

24.05. 10:56

Abuja - Finančních darů na pomoc Nigérii je nedostatek a OSN varuje, že statisícům lidí na severovýchodě země hrozí smrt hladem. Situaci v tomto regionu komplikují islamisté z Boko Haram. Očekává se, že ani letošní sklizeň nepřinese dostatečnou úrodu.

Více než sto dívek propuštěných ze zajetí Boko Haram se vrátí do školy

11.05. 17:46

Abuja – V září by se do školy mělo vrátit více než 100 dívek, které se dostaly na svobodu poté, co byly zajaty skupinou Boko Haram. Dívky jsou teď ve speciální léčebně v Abuji, kde o ně pečují psychologové. 

Teroristé z Boko Haram propustili 82 nigerijských školaček

07.05. 12:00

Abuja - Nigérijská teroristická skupina Boko Haram propustila 82 školaček unesených před třemi lety. Informovala tom dnes agentura AP s odvoláním na zprávu nigerijské vlády.

Při útocích v Nigérii byl zraněn vůdce Boko Haram

03.05. 15:50

Abuja - Abubakar Shekau, vůdce islamistické skupiny Boho Haram, byl při náletech nigerijské armády zraněn. Jeho zástupce přišel o život, uvedly nigerijské bezpečnostní zdroje. Podobné zprávy se objevily již v minulosti, nakonec se ukázalo, že nebyly pravdivé.

Neštěstí v Nigérii: Při pádu elektrického vedení zemřelo sedm lidí

21.04. 13:33

Warri (Nigérie) - Sedm lidí v jihonigerijském městě Calabar ve čtvrtek přišlo o život, když na ně při sledování fotbalového zápasu spadlo elektrické vedení.

Při útoku Boko Haram v Nigérii zemřel voják a dva atentátníci

13.04. 17:50

Kano (Nigerie) – Ve středu večer na severovýchodě Nigérie zaútočili teroristé ze skupiny Boko Haram. Islamistická skupina terorizuje hlavně severovýchod Nigérie a příhraniční oblasti okolních států. Jejím cílem je vytvořit v regionu stát s přísnými islámskými pravidly.

Útočníci unesli z nigerijského hotelu dva turisty

11.04. 18:03

Ontisha (Nigérie) - Dva turečtí občané byli uneseni z hotelového pokoje ve městě Eket na jihovýchodě Nigérie.

Nepodařený sebevražedný útok: Život svatebčanům zachránil pes, sám zemřel

06.04. 08:06

Maiduguri – O štěstí v neštěstí mohou mluvit svatebčané, kteří se veselili ve městě Maiduguri na severovýchodě Nigérie. Na svatbu chtěly zaútočit bojovnice Boko Haram, jejich plán jim ale překazil pes.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací