Články k tématu: Nigérie

Střety muslimů a křesťanů v Nigérii si vyžádaly nejméně 26 mrtvých

17.10. 17:10

Abuja - V centrální části Nigérie po útoku muslimských pastevců na křesťanské zemědělce zahynulo téměř 30 lidí. K incidentu došlo v pondělí. Mohlo jít o odplatu za nedělní incident, při kterém šest muslimů zabila palba neznámých ozbrojenců.

Nigérie odsoudila 45 osob za jejich roli v Boko Haram

13.10. 23:23

Abuja - Nigérie dnes k trestům odnětí svobody v rozmezí tří až 31 let odsoudila 45 lidí podezřelých z členství v teroristické skupině Boko Haram. Informovala o tom agentura Reuters.

V Nigérii začal obří proces s údajnými bojovníky skupiny Boko Haram

09.10. 19:20

Abuja - Více než 6600 osob obviněných z podílu na krvavém povstání teroristické skupiny Boko Haram stanulo před soudem. V Nigérii začala první část obřího procesu, informuje BBC.

reklama

Boko Haram v Nigérii zabil učitele a zničil školy, milionům dětí hrozí negramotnost

29.09. 16:05

Abuja - Více než polovina škol ve státě Borno na severovýchodě Nigérie zůstává zavřená kvůli násilí, které rozpoutali islamisté z Boko Haram. Oblast trpí nedostatkem pedagogů, od roku 2009 zde radikálové zabili přes 2200 učitelů.

Kamerun násilím deportoval 100 tisíc, tvrdí HRW. Šli dobrovolně, oponují úřady

27.09. 19:04

Yaoundé - Kamerunská armáda od roku 2015 násilím vrátila do Nigérie nejméně 100.000 nigerijských běženců, tvrdí Human Rights Watch (HRW). Kamerun to odmítá, uprchlíci se údajně domů vracejí z vlastní vůle.

Cholera si v Nigérii vyžádala už 44 obětí, na její zastavení jsou třeba miliony dolarů

19.09. 08:03

Abuja - Cholera si v severovýchodní Nigérii od poloviny srpna vyžádala 44 obětí na životech, v téměř 2300 případech byla zaznamenána nákaza či podezření na nákazu. K zastavení šíření nemoci je podle Spojených národů zapotřebí téměř deset milionů dolarů (zhruba 219 milionů korun). S odkazem na…

Atentátnice se odpálily v uprchlickém táboře v Nigérii, zabily nejméně 15 lidí

18.09. 17:27

Abuja - Uprchlickým táborem na severovýchodě Nigérie otřásly tři sebevražedné atentáty. Zahynulo 15 lidí a 45 dalších je zraněno. Za útoky pravděpodobně stojí islamisté z Boko Haram.

Mladá atentátnice zaútočila v mešitě v Kamerunu, pět lidí zemřelo

13.09. 21:41

Yaoundé – Mladá dívka opásaná výbušninami dnes v severním Kamerunu zabila pět věřících. Informovala o tom agentura Reuters.

400 mrtvých za 5 měsíců, to je bilance islamistů z Boko Haram

05.09. 08:52

Abuja - Útoky Boko Haram na severovýchodě Nigérie a severu Kamerunu si od dubna vyžádaly již 400 obětí z řad civilistů. Nigerijské armádě si sice daří islamisty likvidovat, region je ale stále nestabilní.

Teroristé z Boko Haram vzali útokem uprchlický tábor, 11 mrtvých

02.09. 10:03

Kano - Příslušníci teroristické organizace Boko Haram v nigerijském uprchlickém táboře na severovýchodě země blízko hranice s Kamerunem dnes ubodali 11 vysídlených osob a další dva běžence zranili.

Policie odblokovala byty afrického dodavatele zbraní v Praze

29.08. 10:35

Praha - Byznysmen z Nigeru Hima Aboubakar může opět volně nakládat se třemi pražskými byty, které mu počátkem roku zablokovala česká policie kvůli podezření z korupce u dodávek zbraní pro Nigérii. Zajištěný majetek za víc než 50 milionů korun Nigérie odmítla převzít.

Skupina Boko Haram letos vyslala na sebevražedné mise čtyřikrát více dětí než loni

22.08. 17:22

Abuja - Dětský fond OSN (UNICEF) dnes oznámil, že ozbrojenci z Boko Haram letos vyslali na sebevražedné mise čtyřikrát více dětí než loni. Islamisté již osm let terorizují severovýchod Nigérie i příhraniční oblasti sousedních států.

Nigerijský prezident Buhari chce zesílit boj proti Boko Haram

21.08. 14:33

Abuja - Nigerijský prezident Muhammadu Buhari, který se po více než třech měsících vrátil z léčení v Británii, měl dnes projev k národu. Slíbil v něm, že vláda bude pokračovat v boji proti islamistům z Boko Haram, kteří terorizují severovýchod země.

Nigerijský prezident se vrátil z léčení, svůj zdravotní stav dál tají

19.08. 20:37

Abuja - Nigerijský prezident Muhammadu Buhari (74) se dnes po tříměsíční léčbě v Británii vrátil do vlasti. V africké zemi se nedávno konala vlna protestů, v rámci nichž někteří žádali prezidentovu rezignaci a jiní se dožadovali větší transparentnosti ohledně jeho zdravotního stavu.

Nigerijský prezident Buhari se léčil v Británii, teď je ale už připraven na návrat domů

13.08. 10:17

Londýn - Nigerijský prezident Muhammadu Buhari se po léčbě v Británii cítí zdráv a je připraven vrátit se domů. Čeká už jenom na povolení lékařů.

Překvapující studie: Většinu atentátů Boko Haram provedly ženy a dívky

11.08. 14:46

New York - Nigerijská teroristická skupina Boko Haram podnikla od roku 2011 přes 400 bombových útoků a do více než poloviny z nich vyslala ženy či dívky.

Ozbrojenci Boko Haram povraždili rybáře u Čadského jezera

08.08. 15:24

Abuja - Teroristé hnutí Boko Haram v noci na dnešek u nigerijské části Čadského jezera zabili nejméně 31 rybářů.

Přestřelka v kostele: Ozbrojenci zabili nejméně 11 věřících

07.08. 09:23

Abuja - Více než jedenáct lidí přišlo o život v kostele ve městě Onitsha na jihovýchodě Nigérie. V neděli zde jeden či více ozbrojenců střílelo po věřících.

Zloději se zaměřili na dům exprezidenta Nigérie odnesli si televize, ledničky i dveře

03.08. 08:39

Abuja - Do domu nigerijského exprezidenta Goodlucka Jonathana pronikli zloději. Mimo jiné si odnesli šest televizí a tři ledničky. Jsou stále na útěku. Bylo však zatčeno šest policistů pověřených ostrahou vily.

Masakr v Nigérii: Při pokusu o osvobození zajatců Boko Haram zemřelo 50 lidí

28.07. 09:07

Abuja – Bojovníci teroristické skupiny Boko Haram zabili nejméně 50 lidí. K masakru došlo ve chvíli, kdy se armáda pokusila osvobodit skupinu zajatých geologů zkoumajících zásoby ropy na severovýchodě Nigérie. 

V Nigérii bylo uneseno deset členů výzkumného týmu

26.07. 11:59

Abuja - Z nigerijské vesnice Jibi bylo uneseno deset členů geologického výzkumného týmu, včetně profesorů, řidičů a dalších zaměstnanců univerzity Maiduguri.

V nigerijských táborech se odpálily čtyři atentátnice Boko Haram, zabily nejméně osm osob

24.07. 13:46

Abuja - Ve dvou táborech pro vysídlené osoby ve městě Maiduguri na severovýchodě Nigérie v neděli zaútočily sebevražedné atentátnice, které vyslali islamisté z Boko Haram.

V nigerijské mešitě se odpálila teroristka, zabila osm lidí

17.07. 15:25

Abuja - Při sebevražedném útoku na mešitu v severonigerijské metropoli Maiduguri dnes zahynulo osm lidí a 15 osob utrpělo zranění. Islamisté z Boko Harama nasazuje na atentáty stále častěji ženy.

Biafra: Při jedné z nejhorších válek postkoloniální Afriky zemřely miliony lidí

04.07. 10:37

Lagos - Jedna z prvních a nejkrvavějších válek v moderních dějinách Afriky se odehrála v Biafře na jihu Nigérie. Za dva a půl roku podle odhadů zahynulo až několik milionů lidí. Většinu ale zahubil hladomor, když vládní jednotky odřízly separatisty od zásobovacích cest. Symbolem Biafry se staly…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací