Články k tématu: dotace

ROP věděl o rizicích Čapího hnízda? Posudky ukazují pochybnosti

12.02. 12:58

Praha - Posudky, které si v roce 2008 nechal zpracovat Úřad regionální rady Regionálního operačního programu Střední Čechy k výstavbě areálu Čapí hnízdo, upozorňovaly na rizika projektu.

Firma Imoba vrátila peníze na chov zvířat na Čapím hnízdě. Dotace čerpala neoprávněně

02.02. 16:34

Praha - Společnost Imoba vrátila dotace na chov zvířat, které od státu dostala farma Čapí hnízdo, jež pod Imobu spadá. Farma pobírala dotace určené pro malé a střední podniky. Imoba je ale součástí koncernu SynBiol, který měl předloni tržby 3,4 miliardy korun.

Čapí hnízdo stále pobírá dotace určené malým firmám, dostalo tisíce na chov koz a ovcí

02.02. 10:57

Praha - Farma Čapí hnízdo stále dostává dotace na chov zvířat nebo přepravu koní na výstavy. Jde většinou o několik tisíc korun, peníze z rozpočtu ministerstva zemědělství jsou ale určené pro malé a střední podniky. Ministerstvo přitom dřív tvrdilo, že farma státní dotace nikdy nebrala.

reklama

Města boří domy v sociálně vyloučených lokalitách, ministerstvo jim pošle 100 milionů

30.01. 12:29

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) pošle 100 milionů korun z dotací na demolice chátrajících budov v sociálně vyloučených lokalitách. Nejvíce žádostí se sešlo z Ústeckého kraje. Další dorazily z Královéhradeckého, Olomouckého nebo Středočeského kraje.

Pět lidí obviněno. Zmrazeno 32 miliónů. Policie šetří stavbu wellness hotelu

22.01. 10:27

České Budějovice - Policie obvinila kvůli dotačnímu podvodu při stavbě wellness hotelu v Hluboké nad Vltavou pět lidí. Kriminalisté na jejich účtech zmrazili dohromady 32 milionů korun.

Kde je těch 14 miliard, které měly jít na internet? Čerpání z evropských fondů podle Babiše není ideální

11.01. 16:05

Praha - Čerpání peněz z evropských fondů není podle premiéra Andreje Babiše (ANO) úplně ideální. Česko mělo ke konci loňského roku na účtech proplaceno 65 miliard korun, tedy 11 procent z částky přidělené na programové období 2014 až 2020. V květnu začne Česko diskutovat s Evropskou komisí (EK) o…

Čapí hnízdo bude vyňato z evropských projektů

04.01. 15:18

Praha - Ministerstvo financí /MF) dnes navrhlo úřadům, aby vyňaly z evropského financování projekty, které vyšetřuje Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) nebo jsou předmětem správního či trestního řízení.

Na hejtmana Libereckého kraje Půtu a dalších 12 lidí byla podána obžaloba

21.12. 14:08

Liberec - Liberecký státní zástupce Radim Kadlček podal rozsáhlou žalobu na 13 lidí a čtyři firmy v souvislosti s úplatky u dvou evropských projektů. Mezi obviněnými je i hejtman Martin Půta (STAN).

Dotace na Čapí hnízdo? OLAF uzavřel vyšetřování

20.12. 16:50

Praha - Evropský úřad proti podvodům (OLAF) uzavřel své vyšetřování okolo dotací pro farmu Čapí hnízdo a výsledky byly postoupeny příslušným orgánům v Česku a Evropské komisi. Ministerstvo financí ČR tvrdí, že zatím žádné dokumenty neobdrželo.

Agrofert dál dostává závratné dotace. Ze 400 milionů pro potravináře si přivlastnil čtvrtinu

18.12. 13:00

Praha - Česko letos na národních dotacích rozdělilo potravinářským podnikům 400 milionů korun, z toho více než čtvrtinu firmám z Agrofertu. Holding, jehož majitelem byl exministr financí a nynější premiér Andrej Babiš (ANO), tak žebříček příjemců dotací vede.

Zemědělci dostanou z národních dotací přes 2 miliardy, rozhodla končící vláda

06.12. 10:06

Praha - Zemědělci a potravináři by měli dostat v příštím roce z národních dotací 2,05 miliardy korun. Největší podíl - 600 milionů korun, plánuje ministerstvo zemědělství dát do fondu na tlumení nákaz. Plán schválila vláda Bohuslava Sobotky dnes ráno na svém posledním zasedání.

Česko získá z EU 30 miliard na dopravní projekty

03.12. 14:01

Praha - Evropská unie uznala všechny dopravní projekty, na které chce Česko využít prostředky z fondu na propojení Evropy CEF (Connecting Europe Facility).

Dotace až 2 miliardy si rozdělí zemědělci

03.12. 12:48

Praha - Zemědělci a potravináři by měli v příštím roce dostat v národních zemědělských dotacích 2,05 miliardy korun. Největší část peněz plánuje ministerstvo zemědělství dát do fondu na tlumení nákaz.

Odhalení: Agrofert neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech, navíc na ně pobírá dotace

28.11. 10:37

Praha - Podle informací Radiožurnálu holding Agrofert neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy a na většinu těchto pozemků navíc pobírá dotace. Podle právníka jde o trestný čin. Mluvčí Agrofertu Jan Pavlů to odmítl.

Dostal Okamura dotace právem? Praha se pře o miliony

16.11. 15:50

Praha - Opozice v pražském zastupitelstvu kritizuje dotaci firmě Miki Travel, jejímž jednatelem je poslanec a předseda SPD Tomio Okamura. Metropole pět milionů poskytla v květnu na festival Japan Week, který začne tuto sobotu.

Už žádné dotace pro Babiše? Europarlament čeká hlasování, které se týká i Čechů

19.09. 10:27

Praha/Brusel - Evropský parlament čeká hlasování o zprávě o odpovědnosti, transparentnosti a integritě v orgánech EU. Tato zpráva vyzývá ke změně pravidel lobbování, definice střetu zájmů v rámci Evropského parlamentu, zvýšení transparentnosti v rámci evropských institucí, orgánů, úřadů a agentur.

Zájem o dotace pro záchranáře, hasiče a policii je obrovský, přišly žádosti za 8 miliard

18.09. 12:48

Praha - Zájem o evropské dotace na podporu záchranářů, hasičů a policie byl v porovnání s poskytnutými penězi dvojnásobný. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vypsalo ve třech výzvách projekty zhruba za 3,9 miliardy korun, přišlo celkem 527 žádostí za 7,9 miliardy korun.

Program Dešťovka je znovu tady: Po dvou hodinách si o dotace požádalo přes tisíc lidí

07.09. 15:12

Praha - O dotace ve druhé vlně programu Dešťovka požádalo dnes po dvou hodinách od jeho spuštění 1039 lidí o 50,7 milionu korun. K dispozici je 240 milionů korun. Největší zájem o peníze je z Prahy, středních Čech, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje, podobně jako tomu bylo u první výzvy. Lidé…

Strany jsou do voleb s plánem na zjednodušení čerpání evropských dotací

03.09. 16:26

Praha - Čerpání evropských dotací je dlouhodobý problém Česka, mnoho peněz zůstane nevyužitých nebo se naopak musí kvůli podezřelým čachrům vrátit. Politické strany proto ve svých programech před sněmovními volbami navrhují systém zjednodušit a zrychlit.

Na nový kotel až 150 tisíc? Nová zelená úsporám startuje v pondělí

01.09. 18:25

Praha - Program Nová zelená úsporám slibuje od pondělí nové bonusy. Zažádat o příspěvek na výměnu kotle za ekologičtější bude jednodušší. Státní fond životního prostředí (SFŽP) spustil nový web, kde zájemci najdou všechny informace na jednom místě. Na podporu zateplování a obnovitelných zdrojů…

Čerpání dotací EU je pomalé, vláda se z chyb nepoučila, varují experti

27.08. 11:51

Praha - Čerpání evropských dotací v nynějším programovém období 2014 až 2020 je pomalé, současná vláda se příliš nepoučila z chyb, které dělala minulá koalice. Shodla se tom většina odborníků, které oslovila ČTK.

Jihomoravské obce žádají ministerstvo pro místní rozvoj o 111 milionů na hřiště a tělocvičny

26.08. 13:52

Brno - Celkem 47 obcí z Jihomoravského kraje požádalo ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci na obnovu sportovní infrastruktury, tedy hřišť a tělocvičen.

Praha zřídí úřad ombudsmana pro evropské fondy

18.08. 17:50

Praha - Pražský magistrát zavede ombudsmana pro evropské fondy, který bude posuzovat stížnosti žadatelů a příjemců dotací a zároveň zachová jejich anonymitu. Od začátku září se na něj zájemci budou moci obracet v rámci operačního programu Praha - pól růstu ČR.

Slovenský ministr školství oznámil demisi Plavčan

17.08. 10:58

Bratislava - Slovenský ministr školství Peter Plavčan dnes podle očekávání oznámil demisi. Důvodem netransparentní rozdělování dotací z evropských fondů. Nebyla to první aféra, v které politik figuroval. Jméno jeho nástupce zatím není známé.

reklama
Fotogalerie