Články k tématu: dotace

Pozastavení dotačního programu drží v nejistotě 700 českých firem

11.04. 14:45

Praha - Pozastavení dotačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost ze strany Evropské komise nechává v nejistotě zhruba 700 českých firem. Ministr průmyslu v demisi Tomáš Hüner dostal za úkol připravit krizový plán.

Česko má problém? Evropská komise pozastavila ČR dotační program se 114 mld. Kč

10.04. 09:47

Praha/Brusel - Tisíce českých podnikatelů čekají potíže. Evropská komise totiž pozastavila Česku operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, který spadá pod ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Důvodem je výsledek auditu, který v programu odhalil 14procentní chybovost.

ROP Střední Čechy zatím nemá analýzu, jak postupovat v kauze Čapí hnízdo

06.04. 17:29

Praha - Úřad regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy zatím neobdržel právní analýzu, jak dál postupovat v kauze Čapí hnízdo. Další kroky včetně případné daňové kontroly vyplynou ze závěrů právníků.

reklama

Česko kvůli Čapímu hnízdu nepřišlo o peníze z EU, říká zástupce EK

27.03. 16:24

Brusel/Praha - Šéf generálního ředitelství Evropské komise pro regionální a městskou politiku dnes ujistil, že vyjmutí projektu farmy Čapí hnízdo z evropského financování neznamená, že by se snížil celkový rozpočet Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy.

NKÚ kritizuje stát? Neověřil využití miliard na opravy krajských silnic

12.03. 09:54

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na opravy, modernizace a rozvoj silnic II. a III. tříd v letech 2014 až 2016. Kontrola neodhalila, že by peníze byly využívány neúčelně. Jejich přínos ale Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) nevyhodnocoval, přitom v letech 2015 a 2016 na…

NKÚ odhalil špatné rozdělování peněz z programu resortu kultury

26.02. 09:23

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na rozdělování peněz z „Programu péče o národní kulturní poklad“ v letech 2012 až 2017. Peníze měly zlepšit podmínky pro uchovávání kulturního dědictví, o které pečují některá významná muzea, knihovny a archivy. Kontrola ukázala, že peníze byly…

ROP věděl o rizicích Čapího hnízda? Posudky ukazují pochybnosti

12.02. 12:58

Praha - Posudky, které si v roce 2008 nechal zpracovat Úřad regionální rady Regionálního operačního programu Střední Čechy k výstavbě areálu Čapí hnízdo, upozorňovaly na rizika projektu.

Firma Imoba vrátila peníze na chov zvířat na Čapím hnízdě. Dotace čerpala neoprávněně

02.02. 16:34

Praha - Společnost Imoba vrátila dotace na chov zvířat, které od státu dostala farma Čapí hnízdo, jež pod Imobu spadá. Farma pobírala dotace určené pro malé a střední podniky. Imoba je ale součástí koncernu SynBiol, který měl předloni tržby 3,4 miliardy korun.

Čapí hnízdo stále pobírá dotace určené malým firmám, dostalo tisíce na chov koz a ovcí

02.02. 10:57

Praha - Farma Čapí hnízdo stále dostává dotace na chov zvířat nebo přepravu koní na výstavy. Jde většinou o několik tisíc korun, peníze z rozpočtu ministerstva zemědělství jsou ale určené pro malé a střední podniky. Ministerstvo přitom dřív tvrdilo, že farma státní dotace nikdy nebrala.

Města boří domy v sociálně vyloučených lokalitách, ministerstvo jim pošle 100 milionů

30.01. 12:29

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) pošle 100 milionů korun z dotací na demolice chátrajících budov v sociálně vyloučených lokalitách. Nejvíce žádostí se sešlo z Ústeckého kraje. Další dorazily z Královéhradeckého, Olomouckého nebo Středočeského kraje.

Pět lidí obviněno. Zmrazeno 32 miliónů. Policie šetří stavbu wellness hotelu

22.01. 10:27

České Budějovice - Policie obvinila kvůli dotačnímu podvodu při stavbě wellness hotelu v Hluboké nad Vltavou pět lidí. Kriminalisté na jejich účtech zmrazili dohromady 32 milionů korun.

Kde je těch 14 miliard, které měly jít na internet? Čerpání z evropských fondů podle Babiše není ideální

11.01. 16:05

Praha - Čerpání peněz z evropských fondů není podle premiéra Andreje Babiše (ANO) úplně ideální. Česko mělo ke konci loňského roku na účtech proplaceno 65 miliard korun, tedy 11 procent z částky přidělené na programové období 2014 až 2020. V květnu začne Česko diskutovat s Evropskou komisí (EK) o…

Čapí hnízdo bude vyňato z evropských projektů

04.01. 15:18

Praha - Ministerstvo financí /MF) dnes navrhlo úřadům, aby vyňaly z evropského financování projekty, které vyšetřuje Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) nebo jsou předmětem správního či trestního řízení.

Na hejtmana Libereckého kraje Půtu a dalších 12 lidí byla podána obžaloba

21.12. 14:08

Liberec - Liberecký státní zástupce Radim Kadlček podal rozsáhlou žalobu na 13 lidí a čtyři firmy v souvislosti s úplatky u dvou evropských projektů. Mezi obviněnými je i hejtman Martin Půta (STAN).

Dotace na Čapí hnízdo? OLAF uzavřel vyšetřování

20.12. 16:50

Praha - Evropský úřad proti podvodům (OLAF) uzavřel své vyšetřování okolo dotací pro farmu Čapí hnízdo a výsledky byly postoupeny příslušným orgánům v Česku a Evropské komisi. Ministerstvo financí ČR tvrdí, že zatím žádné dokumenty neobdrželo.

Agrofert dál dostává závratné dotace. Ze 400 milionů pro potravináře si přivlastnil čtvrtinu

18.12. 13:00

Praha - Česko letos na národních dotacích rozdělilo potravinářským podnikům 400 milionů korun, z toho více než čtvrtinu firmám z Agrofertu. Holding, jehož majitelem byl exministr financí a nynější premiér Andrej Babiš (ANO), tak žebříček příjemců dotací vede.

Zemědělci dostanou z národních dotací přes 2 miliardy, rozhodla končící vláda

06.12. 10:06

Praha - Zemědělci a potravináři by měli dostat v příštím roce z národních dotací 2,05 miliardy korun. Největší podíl - 600 milionů korun, plánuje ministerstvo zemědělství dát do fondu na tlumení nákaz. Plán schválila vláda Bohuslava Sobotky dnes ráno na svém posledním zasedání.

Česko získá z EU 30 miliard na dopravní projekty

03.12. 14:01

Praha - Evropská unie uznala všechny dopravní projekty, na které chce Česko využít prostředky z fondu na propojení Evropy CEF (Connecting Europe Facility).

Dotace až 2 miliardy si rozdělí zemědělci

03.12. 12:48

Praha - Zemědělci a potravináři by měli v příštím roce dostat v národních zemědělských dotacích 2,05 miliardy korun. Největší část peněz plánuje ministerstvo zemědělství dát do fondu na tlumení nákaz.

Odhalení: Agrofert neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech, navíc na ně pobírá dotace

28.11. 10:37

Praha - Podle informací Radiožurnálu holding Agrofert neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy a na většinu těchto pozemků navíc pobírá dotace. Podle právníka jde o trestný čin. Mluvčí Agrofertu Jan Pavlů to odmítl.

Dostal Okamura dotace právem? Praha se pře o miliony

16.11. 15:50

Praha - Opozice v pražském zastupitelstvu kritizuje dotaci firmě Miki Travel, jejímž jednatelem je poslanec a předseda SPD Tomio Okamura. Metropole pět milionů poskytla v květnu na festival Japan Week, který začne tuto sobotu.

Už žádné dotace pro Babiše? Europarlament čeká hlasování, které se týká i Čechů

19.09. 10:27

Praha/Brusel - Evropský parlament čeká hlasování o zprávě o odpovědnosti, transparentnosti a integritě v orgánech EU. Tato zpráva vyzývá ke změně pravidel lobbování, definice střetu zájmů v rámci Evropského parlamentu, zvýšení transparentnosti v rámci evropských institucí, orgánů, úřadů a agentur.

Zájem o dotace pro záchranáře, hasiče a policii je obrovský, přišly žádosti za 8 miliard

18.09. 12:48

Praha - Zájem o evropské dotace na podporu záchranářů, hasičů a policie byl v porovnání s poskytnutými penězi dvojnásobný. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vypsalo ve třech výzvách projekty zhruba za 3,9 miliardy korun, přišlo celkem 527 žádostí za 7,9 miliardy korun.

Program Dešťovka je znovu tady: Po dvou hodinách si o dotace požádalo přes tisíc lidí

07.09. 15:12

Praha - O dotace ve druhé vlně programu Dešťovka požádalo dnes po dvou hodinách od jeho spuštění 1039 lidí o 50,7 milionu korun. K dispozici je 240 milionů korun. Největší zájem o peníze je z Prahy, středních Čech, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje, podobně jako tomu bylo u první výzvy. Lidé…

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html