Články k tématu: Kyjev

Terorismus v Kyjevě: V areálu velvyslanectví USA vybuchla trhavina

08.06. 10:25

Kyjev - V areálu velvyslanectví USA v Kyjevě v noci na dnešek explodovala trhavina, nikdo nebyl zraněn. Vyšetřovatelé označili incident za teroristický útok.

Kyjevský správní soud byl evakuován kvůli bombě

Aktualizovali jsme 7.6.2017, 17:19, 07.06. 16:34

Kyjev - Sídlo ukrajinského nejvyššího správního soudu v Kyjevě muselo být dnes vyklizeno kvůli anonymní výhrůžce bombou. Dříve soud oznámil, že přerušuje práci kvůli požáru. Na místě nyní zasahují kriminalisté, pyrotechnici i psovodi. Nikdo nebyl zraněn.

Kyjev přejmenoval bulvár na Bulvár Václava Havla

10.11. 16:11

Kyjev - Jeden z městských bulvárů Kyjeva se přejmenuje na počest Václava Havla, rozhodli o tom dnes zastupitelé ukrajinské metropole. Asi pět kilometrů dlouhá ulice leží v Solomenském obvodu v západní části Kyjeva a vznikla v 50. let 20. století.

reklama

Mezi Moskvou a Kyjevem to opět jiskří. Co se stalo tentokrát?

04.08. 20:21

Kyjev/Moskva – Další spor se rozhořel mezi Ruskem a Ukrajinou. Tentokrát se spory vedou o ruského velvyslance v Kyjevě.

Likvidace totalitního dědictví: Kyjev dostane novou tvář bez ikon SSSR

23.05. 09:55

Kyjev - V ukrajinské metropoli dnešním dnem skončily dva roky "dekomunizace". Z Kyjeva zmizely stovky budov, pomníky, pamětní desky a veškeré umění ze sovětské éry. Desítky ulic byly přejmenovány. V celé zemi má být likvidace totalitního dědictví ukončena do počátku června.

Stovky lidí demonstrovali před ruskou ambasádou v Kyjevě

07.03. 01:38

Kyjev - Stovky lidí dnes demonstrovaly před ruskou ambasádou v Kyjevě, protestující dav se dožadoval propuštění ukrajinské letkyně Nadiji Savčenkové.

reklama
Fotogalerie