Články k tématu: ministerstva

Sexuální obtěžování se nevyhýbá ani ministerstvům. Dostanou návod, jak problémy řešit

07.06. 14:05

Praha - Sexuální obtěžování se podle průzkumu nevyhýbá ani ministerstvům a vysokým úřadům v Česku. Měla by proto do jednoho roku dostat návod, jak mají takové případy řešit. Opatření proti sexuálnímu obtěžování doplnila vládní strategii k prosazování rovnosti pohlaví na roky 2014 až 2020. Materiál…

Transparency International si posvítila na Babišovy čistky, vláda propustila víc vysokých úředníků, než tvrdila

31.05. 09:52

Praha - Vláda Andreje Babiše (ANO) propustila podle organizace Transparency International (TI) v rámci systemizace loni v prosinci výrazně víc vysokých úředníků, než tvrdila. Podle vlády bylo zrušeno 23 služebních míst. Podle dnešní tiskové zprávy TI se ale systemizace dotkla nejméně 37 pozic…

Zeman už od Hamáčka zná jména ministrů, veřejnost si ale ještě počká

17.05. 15:14

Ostrava - Předseda ČSSD Jan Hamáček seznámil prezidenta Miloše Zemana na dnešní schůzce v Ostravě s návrhy jmen sociálnědemokratických ministrů do nové vlády. Podrobnosti novinářům nesdělil, komentovat nechtěl ani postoj Zemana.

reklama

Šlechtová napsala Babišovi, brání se proti obviněním

16.05. 20:12

Praha - Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) chce po premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO) vyhodnocení nákladů všech ministerstev minulé vlády na pracovní cesty. Požadavkem se brání obvinění z nehospodárnosti při využívání VIP služeb.

V pátek bude předsednictvo ČSSD projednávat kandidáty na ministry

15.05. 16:14

Praha - V pátek odpoledne se sejde předsednictvo ČSSD, aby projednalo stranické nominace do menšinové vlády, kterou by sociální demokracie mohla vytvořit s hnutím ANO za podpory KSČM. ČTK to dnes řekl mluvčí ČSSD Petr Vurbs. Sociální demokraté by měli v kabinetu obsadit pět ministerstev a jména…

Jména ministrů se hned tak nedozvíme, ANO si se zveřejněním dává na čas

14.05. 14:29

Praha/Ústí nad Labem - ANO nezveřejní jména svých ministrů v případné vládě s ČSSD před vnitrostranickým referendem v sociální demokracii, které začne příští týden. Dnes to při návštěvě Ústeckého kraje řekl novinářům premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Jména všech členů kabinetu chtěla znát část…

Babišovi ministři jsou pro změnu služebního zákona. V resortech chtějí mít své lidi

21.02. 10:23

Praha - Ministři v demisi hájí plánované změny služebního zákona. Tvrdí, že nemohou své resorty efektivně řídit, protože jim nyní zákon nedovoluje přivést si nejbližší kolegy. Poukazují rovněž na problémy při nesouladu s odbornými náměstky.

Babiš chce v budovách po ministerstvech by muzea

18.12. 19:33

Praha - Vládní čtvrť, kterou by chtěl postavit nový premiér Andrej Babiš (ANO), má podle něj smysl kvůli úsporám, například za energie či nájem.

Hledáte práci? Na ministerstvech je přes 10 procent volných zaměstnaneckých míst

02.12. 15:45

Praha - Na ministerstvech je kolem 10,6 procent volných zaměstnaneckých míst. Pracovních a služebních míst je na 14 ministerstvech celkem 15.848, z nichž je zhruba 1687 neobsazených.

Zeman: Poznám laika, který se vydává za odborníka

01.12. 17:41

Boskovice - Znám problematiku resortů a dokážu poznat totálního laika, který se vydává za odborníka, řekl dnes Miloš Zeman novinářům na tiskové konferenci v Boskovicích. Uvedl to před plánovanými schůzkami s kandidáty na budoucí ministry,

Vláda odborníků? Babiš lže, je to podvodník, udeřil bývalý politik

Aktualizovali jsme 4.11.2017, 22:56, 04.11. 11:25

Praha – Andrej Babiš se nechal slyšet, že sestaví vládu nejen ze svých ministrů, ale také z řad odborníků mimo hnutí ANO. Jenže mnozí poukazují, že tak jednoduché to rozhodne nebude.

Resort dopravy nemá dost rezerv pro rozpočtový příspěvek, upozorňuje vládu Ťok

11.09. 16:13

Praha - Ministerstva do rozpočtu na příští rok přispějí čtvrtinou svých rezerv, celkem půjde o deset miliard korun. Resort dopravy má do této částky přispět 600 miliony korun, k dispozici v rezervě má ale volných zhruba jen 350 milionů.

Čechy drtí letní teploty. Lidé kolabují, úřady zkracují pracovní dobu

22.06. 18:32

Praha - Některé úřady a instituce dnes zkrátily kvůli vedru svým zaměstnancům pracovní dobu. Pražští záchranáři dnes zasahovali zatím u 15 případů kolapsu způsobených horkým počasím.

Jak si vedou ministerstva a Zemana kancelář? Češi nejlépe hodnotí resort kultury

07.06. 18:03

Praha - V květnu 2017 byla do výzkumu Naše společnost zařazena otázka, ve které respondenti na škále odpovídající školnímu známkování hodnotili působení jednotlivých ministerstev, Úřadu vlády a Kanceláře prezidenta republiky v uplynulých dvanácti měsících. Nejlepší z hodnocených úřadů je…

ÚOOZ v roce 2016 rozdal pokuty za šest milionů, kontroloval i uprchlická zařízení

03.03. 16:00

Praha - Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) loni na pokutách vybral přes šest milionů korun, což je čtyřnásobek při srovnání s rokem 2015. Kontrolou prošly nejen soukromé firmy, ale i státní instituce včetně ministerstev či uprchlických zařízení.

Na sociální dávky předloni padlo 12,5 procent HDP

19.01. 13:36

Praha - Největší část výdajů ministerstev a dalších vládních institucí šla v Česku v roce 2015 na sociální dávky, a to v rozsahu 12,5 procenta HDP. Uvedli to dnes zástupci Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Unikátní úřadnický areál? Babiš má plán za miliardy

27.12. 09:29

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) navrhuje postavit společné sídlo ministerstev u metra v pražských Letňanech za šest miliard korun, píše Právo.

Propagační a mediální projekty? Stát utratil za reklamu 250 milionů, výsledek nulový

Aktualizovali jsme 27.6.2016, 11:58, 27.06. 08:53

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil peníze, které Ministerstvo školství (MŠMT), Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) a Regionální rada regionu soudržnosti Střední Čechy používaly v letech 2008 až 2015 na propagaci projektů podporovaných z evropských fondů.

Stát připravuje tendr na 1500 osobních aut

07.06. 12:49

Praha - Stát plánuje koupi 1500 osobních aut pro ministerstva. Tendr by měl vypsat ještě tento rok, napsala to dnes Mladá fronta Dnes (MfD). Podle deníku by mohly vozy stát více než půl miliardy korun, stát cenu nezveřejnil.

Ministerstva i kancelář prezidenta byly oznámkovány jako ve škole. Jaké jsou výsledky?

27.05. 14:09

Praha - V květnu 2016 byla do výzkumu Naše společnost zařazena otázka, ve které respondenti na škále odpovídající školnímu známkování hodnotili působení jednotlivých ministerstev, Úřadu vlády a Kanceláře prezidenta republiky v uplynulých dvanácti měsících.

NKÚ zkontroluje ministrům ušetřené výdaje

06.03. 18:34

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad zahájil v březnu čtyři nové kontroly. Prověří například tzv. nároky z nespotřebovaných výdajů, tedy peníze, která vybraná ministerstva ušetřila v minulosti.

Platy na ministerstvech: Úředníci dostávají i milionové odměny

03.03. 19:24

Praha - Zatímco průměrný plat v Česku je asi 27 tisíc, pracovníci ministerstev berou statisíce. Dostávají navíc rekordní odměny, jeden náměstek dostal bonus přes milion. Průměrně si nejvyšší zaměstnanci přišli za rok 2015 asi na milion a půl.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie