Články k tématu: obamacare

Obamacare je neústavní, rozhodl soudce v Texasu. Trump oslavuje

15.12. 12:19

Federální soudce v Texasu rozhodl, že americký systém zdravotního pojištění dřívějšího prezidenta Baracka Obamy známý jako Obamacare je protiústavní. Kauza týkající se Obamacare by mohla skončit až u Nejvyššího soudu USA, napsala agentura Reuters. Televize CNN ale na svém webu poznamenala, že pro…

Trump postupně likviduje Obamacare. Ruší dotace pro zdravotní pojišťovny

13.10. 09:30

Washington - Bílý dům oznámil, že se administrativa prezidenta Donalda Trumpa rozhodla zrušit dotační platby zdravotním pojišťovnám, které v rámci Obamacare dostávají jako náhradu za levnější pojistné pro sociálně slabé klienty.

Trump má smůlu: Republikáni nemají dost hlasů k další snaze o zrušení Obamacare

26.09. 07:55

Washington - Další republikánský pokus o zrušení zdravotní reformy bývalého prezidenta Baracka Obamy je zřejmě odsouzen k neúspěchu. Již tři republikáni v Senátu jednoznačně prohlásili, že nebudou hlasovat pro návrh podporovaný současným šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem. Při očekávaném…

reklama

Trump se navzdory neúspěchům nevzdá. Boj proti Obamacare bude pokračovat

31.07. 12:10

Washington - Bílý dům trvá na tom, aby ani po krachu tří senátních hlasování neustala snaha o zrušení a náhradu programu zdravotního pojištění bývalého prezidenta Baracka Obamy.

Zrušení Obamacare ani napotřetí americkým senátem neprošlo

28.07. 11:55

Washington – Ani napotřetí v tomto týdnu se republikánům v americkém Senátu nepodařilo odvolat zdravotní reformu někdejšího prezidenta Baracka Obamy. Pro republikány a prezidenta Donalda Trumpa, který zrušení Obamacare slíbil ve volební kampani, je výsledek hlasování v Senátu dalším politickým…

Trump neuspěl: Republikáni v Senátu USA zrušení Obamacare neprosadili

26.07. 08:07

Washington - Republikáni v americkém Senátu prozatím zrušení zdravotní reformy Obamacare neprosadili. Prezident Donald Trump tak čelí další politické porážce.

Návrat nemocného McCaina na hlasování o Obamacare je symbolický, Trump jej ocenil

25.07. 13:42

Washington - Účast vlivného republikánského senátora Johna McCaina na dnešním hlasování o tom, zda v Senátu USA zahájit debatu ke zrušení Obamacare, je doslova symbolická. Vážně nemocný McCain se dle amerických médií vrací do Washingtonu a hlas, který odevzdá, bude klíčový.

Trump bojuje proti Obamacare. Tento systém znamená smrt, hlasujte pro zrušení, vyzval senátory

25.07. 08:02

Washington - Americký prezident Donald Trump vyzval senátory, aby dnes hlasovali o zahájení debaty o zrušení systému zdravotního pojištění, který zavedl jeho předchůdce Barack Obama. Republikáni, kteří mají ve stočlenném Senátu pouze 52 křesel, nemají zřejmě pro přijetí zákona o zrušení takzvané…

Trump už toho má dost: Nejprve zrušte Obamacare, pak teprve řešte náhradu, žádá politiky

30.06. 22:19

Washington – Americký prezident Donald Trump vyzval zákonodárce k tomu, aby nejprve zrušili zásadní body zdravotnické reformy jeho předchůdce Baracka Obamy a až potom teprve řešit, čím jej nahradí. Přiměla ho k tomu údajná neschopnost republikánských senátorů shodnout se na návrhu zákona rušícího a…

Americká sněmovna schválila zrušení Obamacare a sankce proti KLDR

04.05. 21:35

Washington - Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu dnes po tvrdých bojích a houževnatém lobování těsným poměrem hlasů schválila novou reformu systému zdravotního pojištění.

Trump se vložil do debaty ohledně Obamacare

03.05. 22:27

Washington - Do debaty o zrušení systému zdravotního pojištění Obamacare se dnes opět vložil prezident Donald Trump. Pozval si skupinu tří vzpurných republikánských poslanců, aby zmírnil jejich odpor.

Americká Sněmovna reprezentantů bude hlasovat o Obamacare

01.05. 18:29

Washington - Sněmovna reprezentantů USA bude už tento týden možná hlasovat o náhradě zdravotní reformy někdejšího demokratického prezidenta Baracka Obamy.

Bílý dům navrhuje výěměnu Obamacare za hraniční zeď

22.04. 13:08

Washington - Bílý dům navrhl demokratickým poslancům Kongresu výměnný obchod. Na jedné straně by umožnil financování systému zdravotního pojištění Obamacare, na druhé straně zajistil financování stavby ochranné zdi na hranici s Mexikem.

Trump žádá nové hlasování o Obamacare

21.04. 19:09

Washington - Bílý dům se snaží přimět republikánské poslance ve Sněmovně reprezentantů, aby podnikli nový pokus o zrušení zdravotní reformy prezidenta Baracka Obamy.

Náhrada za Obamacare? Hlasování se odkládá na neurčito

06.04. 08:08

Washington - Bílý dům doufal, že se republikáni dohodnou na pozměnění či dokonce úplném zrušením zdravotní reformany zvané Obamacare. Nestalo se tak. Hlasování se odkládá patrně na neurčito.

Trump doufá v rychlé zrušení Obamacare

29.03. 11:18

Washington - Americký prezident Donald Trump se nevzdává a v úterý v Bílém domě prohlásil, že Kongres se na nové podobě Obamacare určitě dohodne. O fiasku z minulého týdne se nezmínil a patrně ho čeká další.

Trump v boji s Obamacare pohořel. Média píší o brutálním debaklu

25.03. 12:22

Washington - Tábor republikánů v americkém Kongresu se vzpamatovává z šoku po páteční prohře ve Sněmovně reprezentantů. Ta neslavně korunovala boj za zrušení reformy zdravotního pojištění dřívějšího prezidenta Baracka Obamy.

Zdravotnictví zachráněno? Trump stahuje návrh na likvidaci Obamacare

24.03. 21:30

Washington - Americký prezident Donald Trump podle televize CNN požádal šéfa Sněmovny reprezentantů Paula Ryana, aby hlasování o zrušení programu zdravotního pojištění známého jako Obamacare bylo staženo z dnešního programu. Ve Spojených státech je dnes kolem 155 milionů Američanů pojištěno přes…

reklama
Fotogalerie