Články k tématu: Zima

Předpověď počasí na noc a pátek 11. ledna

10.01. 10:31

Od severozápadu počasí u nás ovlivní frontální systém, informuje portal.chmi.cz.

Meteorologové varují: Na většině území Čech bude dál sněžit. Hrozí závěje a náledí

09.01. 16:58

Na většině území Čech bude zřejmě dále sněžit a hrozí tvorba sněhových jazyků, závějí a náledí. Vyplývá to z dnes zveřejněné výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výstraha před náledím platí také pro Moravu a Slezsko. Pro část regionů varování trvá až do pátku.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 10. ledna

09.01. 10:49

Po přední straně tlakové výše se středem nad Britskými ostrovy bude do střední Evropy proudit studený vzduch od severu, informuje portal.chmi.cz.

reklama

Meteorologové varují: Vydatně bude sněžit až do čtvrtka, přidá se silný vítr

08.01. 14:30

Sněžení na horách v Čechách v nejbližších hodinách neustane. Zejména na severozápadě a severu bude vydatně sněžit do čtvrtečního rána, do té doby tam připadne 20 až 50 centimetrů sněhu. ČTK to dnes sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V Jeseníkách a Beskydech by mělo sněžit, jak…

Předpověď počasí na noc a středu 9. ledna

08.01. 10:35

Tlaková níže bude postupovat z Polska přes naše území nad Balkán, po její zadní straně k nám začne proudit studený vzduch od severovýchodu až severu, informuje portal.chmi.cz.

Sněhová vánice zasáhne Česko. Napadne až 40 centimetrů

07.01. 15:29

Většinu České republiky zasáhne další sněžení. Od úterního do středečního rána napadne v nižších polohách od pěti do 15 centimetrů sněhu a na horách mezi deseti až 40 centimetry. V Čechách se ke sněžení přidá i silný vítr a bude na silnicích místy tvořit sněhové jazyky nebo závěje.

Předpověď počasí na noc a úterý 8. ledna

07.01. 09:46

Přes Polsko bude postupovat k jihovýchodu tlaková níže a s ní spojený frontální systém ovlivní počasí u nás, informuje portal.chmi.cz.

Příští týden bude mrazivý, teploty klesnou hluboko pod nulu

06.01. 09:20

Českou republiku příští týden zasáhnou mrazivé teploty klesající hluboko pod nulu. Hrozí rovněž další prudké sněžení, závěje, sněhové jazyky a silný vítr. Vyplývá to z předpovědi meteorologů.

Česko se prohýbá pod závějemi sněhu, meteorologové varují řidiče

05.01. 09:48

Dopravu ve Česku komplikuje dnes ráno místy vytrvalé sněžení, které snižuje dohlednost. Silnice v nižších polohách pokrývá převážně rozbředlý sníh a v některých úsecích navíc namrzají. Mnoho z nich je tak průjezdných s velkou opatrností.

Meteorologové varují: Od pátečního večera bude vydatně sněžit, a to nejen na horách

04.01. 15:53

Od dnešního večera začne podle meteorologů vydatně sněžit, a to zejména v Jizerských horách, na Šumavě, na Českomoravské vrchovině, v Jeseníkách a Beskydech. V Moravskoslezském a Zlínském kraji se sníh objeví i v polohách nad 400 metrů nad mořem, kde napadne sedm až 12 centimetrů. Na horách se…

Jak správně odklízet sníh, abyste si neodrovnali záda?

04.01. 14:42

Mnoho lidí se v zimě nevyhne odklízení sněhu. Pokud není člověk fyzicky zdatný a trénovaný, může si při špatné technice způsobit bolesti zad či nepříjemné zranění.

Předpověď počasí na noc a sobotu 5. ledna

04.01. 09:43

Po zadní straně tlakové níže nad východní Evropou bude postupovat přes střední Evropu k jihovýchodu frontální systém, informuje portal.chmi.cz.

Jak bez úhony přežít zimu? Myslete na obuv, zásoby, a vyzkoušejte školu

03.01. 20:30

Zima zasáhla Česko plnou silou a na řadě míst napadnul sníh. Venku se tvoří také ledovka, která potrápí nejen řidiče, ale i chodce. Víte, jak se těmto živlům bránit?

V čepici vám bude teplo, když se neoblečete, nastydnete. Největší mýty o oblékání v zimě

03.01. 13:12

Je nemyslitelné, abychom v zimě vyšli ven nedostatečně oblečení. Co kdybychom nastydli. Kromě bundy a huňatého svetru pod ním je ideální i čepice na hlavu a leckdo si dopřeje i nějakého toho "panáka" na zahřátí. Pokud se v tom poznáváte, pak pro vás máme špatnou zprávu. Vše zde uvedené jsou…

Předpověď počasí na noc a pátek 4. ledna

03.01. 09:23

Po přední straně tlakové výše nad Britskými ostrovy bude postupovat do střední Evropy od severozápadu teplá fronta, uvedl portal.chmi.cz.

Zima udeřila v plné síle: Sněhová kalamita, teploty mrazivé. Čtěte předpověď

02.01. 18:02

Meteorologové očekávají, že během následujících dní bude do České republiky proudit chladný vzduch, zejména ve čtvrtek a v pátek očekáváme celodenní mráz takřka na celém území Česka, do konce pracovního týdne bude sněžit také s nížinách. A sněžit by mělo i o víkendu.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 3. ledna

02.01. 10:48

Po zadní straně tlakové níže, která bude postupovat z Pobaltí nad Ukrajinu, bude do střední Evropy proudit studený vzduch od severu, uvedl portal.chmi.cz.

Co dělat, když se pod vámi prolomí led? Roli hrají vteřiny

01.01. 12:12

Pro mnohé je to nejhorší noční můra – když se pod námi propadne tenký led, jde doslova o krk. Existuje ale několik rad, který vám v tomto případě mohou zachránit nejen zdraví, ale i holý život.

Předpověď počasí na noc a pondělí 31. prosince

30.12. 11:28

Počasí u nás bude ovlivňovat okluzní fronta postupující k východu, informuje portal.chmi.cz.

Zima se vrací, do Česka vpadne vzduch ze severu. Předpověď na leden 2019

29.12. 18:05

Teplotně nadprůměrné počasí, které trvá na našem území od poloviny prosince, začátkem příštího končí. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

Předpověď počasí na noc a neděli 30. prosince

29.12. 09:36

Od severozápadu bude postupovat přes naše území frontální systém, portal.chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a sobotu 29. prosince

28.12. 10:00

Po okraji tlakové výše, zasahující od západu do střední Evropy, bude postupovat frontální systém, který v sobotu večer začne ovlivňovat počasí u nás, informuje portal.chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pátek 28. prosince

27.12. 09:34

Přes Polsko a Pobaltí bude postupovat mělká brázda nízkého tlaku vzduchu a s ní spojená studená fronta přejde přes naše území k jihu, informuje portal.chmi.cz.

Počasí do konce roku? Přijdou teplotní skoky. Nová předpověď zde

Aktualizovali jsme 26.12.2018, 19:38, 26.12. 11:52

Silničáři na severu Čech varují před sněhovými jazyky a závějemi, na které mohou řidiči narazit v Krkonoších a Krušných horách. Motoristé by proto do hor bez zimní výbavy neměli vyjíždět, a přibalit se vyplatí i lopatu a sněhové řetězy. Na silnicích nižších tříd, které se nesolí, leží silná vrstva…

reklama

Fotogalerie