Články k tématu: Německo

Německo čeká další nelehký boj s migranty

29.04. 15:45

Norimberk - O tom, že politika Angely Merkelové čelí řadě překážek asi nikdo nepochybuje. Německo v posledních letech přijalo více než milion žadatelů o azyl a nyní je čeká další velký úkol: začlenění do společnosti.

Dozorce z Osvětimi se podílel na holokaustu, dnes se za to u soudu omluvil

29.04. 15:29

Berlín - Reinhold Hanning (94), bývalý dozorce v Osvětimi, se dnes u soudu v německém Detmoldu omluvil, že nečinně přihlížel páchání bezpráví.

Podle německých médií vede nová stezka uprchlíků přes ČR. Chovanec ale o ničem neví

29.04. 14:03

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se ohradil proti tvrzení německého tisku, že přes Českou republiku vede nová trasa pro pašeráky uprchlíků. Informace podle něj nejsou pravdivé. Ministerstvo to uvedlo v dnešní tiskové zprávě. List Passauer Neue Presse napsal, že po uzavření balkánské…

reklama

Počet útoků pravicových extrémistů na uprchlíky roste

29.04. 13:51

Berlín - Německá policie letos eviduje již 368 trestných činů namířených proti uprchlickým zařízením. Jejich pachatelé pocházejí většinou z řad pravicových extremistů.

Itálie v ohrožení: vlna migrantů se blíží, varují Němci

29.04. 13:45

Postupim - Německo se obává, že po uzavření balkánské trasy v létě výrazně vzroste počet migrantů z Libye, kteří se budou chtít do střední Evropy přes Středozemní moře a Itálii. Podle německého ministra vnitra Thomase de Maizière a jeho rakouského kolegy Wolfganga Sobotky by proto Itálie měla…

Výrazné omezení muslimů a jejich svatostánků v Německu. Jaký je plán?

29.04. 13:12

Berlín – Německé orgány by si měly dávat větší pozor na obsah kázání v německých mešitách. Uvedl to jeden z vysoce postavených členů Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové.

Cesta k úspěchu německé strany AfD nekončí, chystá se na voliče Merkelové

29.04. 09:24

Berlín – Německá protiimigrační strana Alternativa pro Německo (AfD) na sebe významným způsobem upozornila, když se jí podařilo uspět v březnových volbách. Jak ale uvádí server Politico, cesta této politické strany za dalším úspěchem ani zdaleka není u konce. Dalším cílem jsou voliči německé…

Dva mladíci, kteří zaútočili na sikhskou modlitebnu, se hlásí k Islámskému státu

28.04. 17:51

Berlín - Dva 16letí chlapci, které německá policie před týdnem zadržela kvůli nedávnému bombovému útoku na sikhskou modlitebnu v Essenu, se hlásí k Islámskému státu.

Němečtí radikálové chystali na uprchlíky hřebíkové bomby. Chtěli vtrhnout do azylového centra

28.04. 11:13

Berlín – Členové skupiny německých neonacistů, která si říká „Old School Society“, stanuli ve středu před soudem. Jsou obviněni z toho, že sestavili teroristickou skupinu, která plánovala útok na ubytovny pro žadatele o azyl.

Německo výrazně omezí sociální dávky pro cizince. Chce tak zamezit migraci z chudých zemí

28.04. 10:56

Berlín - Německo se chystá výrazně omezit sociální dávky pro cizince ze zemí Evropské unie. Podporu v nezaměstnanosti a další příspěvky získají pouze tehdy, jestliže se budou bez pomoci státu v Německu živit přinejmenším pět let a platit příslušné odvody.

Německo hlásí nečekaný pokles nezaměstnanosti

28.04. 10:48

Berlín - V dubnu bylo v Německu 2,706 milionu nezaměstnaných, což je nečekaný pokles o 16 tisíc osob ve srovnání s březnem. Důvodem je jarní oživení pracovního trhu. Jedná se o sezonně upravené údaje.

Merkelová zklamala Seehofera. V dopise neřekla nic nového

27.04. 17:56

Mnichov - Odpověď německé kancléřky Angely Merkelové zklamala bavorského premiéra Horsta Seehofera. Podle jeho slov reakce na dopis v souvislosti s uprchlickou politikou nepřinesla nic nového.

Budoucnost Německa v rukou strany AfD. Jaké jsou vyhlídky?

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 17:44, 27.04. 15:56

Berlín – Německá strana Alternativa pro Německo (AfD – Alternative für Deutschland) překvapila celou Evropu, když v březnových volbách porazila CDU (Křesťanskodemokratickou unii) Angely Merkelové. Bruselský týdeník Poolitico Europe nahlédl do pozadí a struktury této politické strany.

Důvěra spotřebitelů v Německu je na maximu. Plánuje se zvýšení platů

27.04. 10:51

Berlín - Index spotřebitelské nálady v Německu se vyšplhal na osmiměsíční maximum, pro květen stoupl na 9,7 bodu z dubnových 9,4 bodu. Přispěl k tomu rostoucí optimismus ohledně budoucích příjmů.

Německo se rozhodlo učinit rázný krok proti IS

27.04. 08:29

Berlín - Německu dochází trpělivost s hrozbami ze strany Islámského státu a rozhodlo se jednat. Na jihu Turecka chce vystavět obří leteckou základnu za 65 milionů eur.

Prezidentské volby v Rakousku jsou jasným varováním pro Merkelovou

25.04. 12:58

Berlín - První kol prezidentských voleb v Rakousku přesvědčivě vyhrál kandidát populistické pravice Norbert Hofer. Podle komentářů v německém tisku jde o varování pro kancléřku Angelu Merkelovou.

Obama přiletěl do Hannoveru, setká se s Merkelovou

24.04. 14:08

Hannover - Americký prezident Barack Obama dnes přiletěl do německého Hannoveru, Nejprve bude jednat s kancléřkou Angelou Merkelovou, večer oba zahájí průmyslový veletrh.

Turecku se nelíbí slovo genocida, vyvíjí tlak na německý orchestr

24.04. 09:40

Berlín - Drážďanský orchestr obvinil turecké úřady, že na něj vyvíjejí tlak kvůli slovu genocida. Diplomaté prý poukazovali na to, že v projektu je pro vyvražďování Arménů použit právě tento výraz, který Ankara striktně odmítá.

Obama bude žádat po Merkelové větší zapojení armády na východě Evropy

23.04. 15:59

Berlín - Prezident USA Barack Obama přijede v neděli na návštěvu Německa, kde se mimo jiné sejde s kancléřkou Angelou Merkelovou. Podle informací týdeníku Der Spiegel bude Bílý dům naléhat na větší zapojení Německa do trvalé mise NATO na východě Evropy.

Celkem 25 tisíc lidí v Německu protestovalo proti dohodě EU s USA o volném obchodu

23.04. 15:49

Hannover - Na 25 tisíc lidí dnes v německém Hannoveru protestovalo proti dohodě EU a USA o volném obchodu (TTIP). Smlouva by podle kritiků mohla ohrozit stávající míru ochrany spotřebitelů i životního prostředí, kterou garantuje EU.

Dusno v Německu: Mezi vládou a zeměmi panuje napětí kvůli uprchlíkům

22.04. 20:31

Berlín - Při jednání mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou a zemskými premiéry se nepodařilo najít způsobe jak si spolková vláda a jednotlivé země rozdělí náklady na péči o běžence.

Průzkum ukázal, že Merkelová nadále ztrácí popularitu

22.04. 15:20

Berlín - Nový průzkum společnosti Infratest dimap ukázal, že německé kancléřce Angele Merkelové dál klesá popularita. Konzervativní unii CDU/CSU by nyní volilo 33 procent lidí. Vedle uprchlické krize Němce také tíží důchody.

Nezaplatíš a vyhostíme tě. Německem otřásá skandál ze zařízení pro uprchlíky

22.04. 14:58

Mnichov – Velké pobouření vyvolala v Německu podle listu The Telegraph kauza týkající se ochranky, která pracuje v tamních zařízeních pro uprchlíky. Členové ochranky měli údajně vydírat žadatele o azyl a žádat po nich peníze.

Provozní zisk koncernu Daimler je nižší o děvet procent

22.04. 10:17

Frankfurt nad Mohanem - Ačkoli se automobilce Daimler daří na trzích v Číně, celkově klesl německému koncernu provozní zisk v prvním čtvrtletí o devět procent.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací