Články k tématu: registr smluv na internetu

Ústavní soud podržel zákon o registru smluv. Jednomyslně zamítl stížnost senátorů

30.01. 17:00

Ústavní soud jednomyslně odmítl zrušení zákona o registru smluv. Návrh skupiny senátorů, kteří usilovali o jeho pozměnění nebo úplné anulování, tak nebyl vyslyšen a zákon nadále platí.

Piráti si vyšlápli na ČEZ. Smlouvy na internetu mají zveřejňovat také

03.01. 16:50

Praha - Poslanci Pirátů předložili novelu, podle které by ČEZ a další státní firmy neměly výjimky z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Argumenty o ohrožení konkurenceschopnosti společností pokládají Piráti za liché.

Štěch, Kubera, Valenta a další senátoři navrhují Ústavnímu soudu zrušení registru smluv

01.11. 17:15

Praha/Brno - Tři desítky senátorů navrhly Ústavnímu soudu zrušení zákona o registru smluv. V důsledku aplikace zákona podle nich hrozí škody v řádech miliard a v některých případech i zánik institucí a organizací zřizovaných veřejným sektorem.

reklama

Stát obchoduje i s firmami, které nedodržují zákony

25.09. 13:00

Praha - Povinností zadavatelů zakázek je uzavírat smlouvy pouze s transparentními společnostmi. Většina firem uvedených v registru smluv ale nezveřejňuje své finanční výkazy a navíc celá řada z nich vznikla těsně před získáním zakázky. Upozornila na to poradenská společnost Bisnode.

Šéf Budvaru varuje před registrem smluv. Může prý snížit výkonnost podniku

23.05. 20:08

České Budějovice - Internetový registr smluv může snížit výkonnost pivovaru Budějovický Budvar. Tvrdí to jeho ředitel Petr Dvořák. Problém vidí v tom, že kvůli registru by se každá smlouva zveřejňovala na internetu.

Senát zrušil plošné výjimky ze zveřejňování smluv v registru. Mimo zůstane jen Budvar

19.04. 22:26

Praha – Senátoři se dnes postavili proti plošným výjimkám ze zveřejňování smluv v jejich registru. Odmítli návrh, aby se výjimky vztahovaly na státní, krajské či obecní firmy.

Senátoři nepodpořili rychlé přijetí plošných výjimek v registru smluv

19.04. 19:00

Praha - Senát neumožnil rychlé přijetí sněmovní verze novely o registru smluv. Ta počítá s plošnými výjimkami pro státní a obecní firmy.

Zrušte výjimky z registru smluv, žádají protikorupční osobnosti

18.04. 19:21

Praha - Zrušte rozsáhlé plošné výjimky v zákoně o zveřejňování smluv v jejich internetovém registru, žádá zákonodárce deset osobností zabývajících se bojem proti korupci. Poslanci v novele schválili výjimku ze zveřejňování smluv pro všechny státní podniky a podniky vlastněných státem, kraji a…

Registr smluv by Senát neměl potápět, tvrdí senátor

12.04. 18:57

Praha – Už za týden čeká senátory dlouho očekávaná diskuze a hlasování o novele zákona o registru smluv. Původně jedna z vládních priorit vzbuzuje velké emoce od chvíle, kdy Sněmovna již schválený zákon novelizovala. Tehdy pro novelu hlasovali i zástupci vládní ČSSD a KDU-ČSL. Podle bývalého člena…

Kraus udeřil: Nesnesitelný skandál, takto nejde. A chtějí nám zvednout daně

03.03. 08:58

Praha - Moderátor Jan Kraus se ve svém pořadu tvrdě pustil do poslanců kvůli registru smluv do ČSSD a jejich daňovým plánům. Bavič se netají tím, že současné politické dění se mu ale vůbec nelíbí.

Kvůli obchodním tajemstvím se nemusel měnit registr smluv, myslí si Babiš

22.02. 17:00

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že se problémy s ochranou obchodního tajemství daly řešit lépe než přijatou verzí zákona o registru smluv. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) není spokojen s tím, v jaké podobě dnes prošla Sněmovnou novela o registru smluv.

Hospodaření státu: Od pátku bude muset zveřejňovat smlouvy v registru

29.06. 10:01

Praha - Stát, kraje, větší obce a další organizace budou muset od pátku, kdy vstoupí v platnost nový zákon, zveřejňovat smlouvy v centrálním internetovém registru.

Zdravotní pojišťovny zveřejnily na webech už téměř 530 tisíc smluv se zdravotnickými zařízeními

06.06. 15:58

Praha - Zdravotní pojišťovny na webech zveřejňují smlouvy se zdravotnickými zařízeními tak, jak jim nařizuje zákon od loňského září. Postup byl konzultován s Úřadem pro ochranu osobních údajů.

reklama

Fotogalerie