Články k tématu: uprchlíci

Rozpolcené Německo: Zeď proti uprchlíkům je vyšší než Berlínská zeď

07.11. 14:03

Mnichov - V Mnichově vyrostla zeď, která má chránit obyvatele čtvrti Neuperlach před hlukem z azylového střediska. Se svými čtyřmi metry je vyšší než nechvalně proslulá berlínská zeď.

Migrant chce žít se dvěma manželkami. Co na to lidé?

Aktualizovali jsme 7.11.2016, 11:04, 07.11. 08:16

Kodaň – Spolu s uprchlíky se Evropa muí potýkat také s některými problémy, které s sebou tito lidí přinášejí. Německo se snaží zaujmout postoj k dětským nevěstám a sňatkům, v Dánsku se teď média zabývají otázkou mnohoženství.

Někteří uprchlíci se do Evropy vydávají nedobrovolně? UNICEF přišel s šokujícími informacemi

07.11. 10:15

Ženeva - Řada uprchlíků putuje do Evropy za lepším životem ve strachu před válkou, jiné k tomu vedou ekonomické zájmy. Někteří se ale na nebezpečnou cestu vydávají nedobrovolně. Upozornil na to dětský fond OSN UNICEF.

reklama

Uprchlický program selhal, rozšíření muslimských komunit je ostudné, zuří Trump

07.11. 08:56

Minneapolis - Republikán Donald Trump na nedělním mítinku v Minneapolisu opět otevřel otázku muslimských uprchlíků. Svým příznivcům řekl, že by jeho vláda nikde v USA neusídlovala migranty bez podpory místních obyvatel.

Německo má nový návrh, jak se vypořádat s migranty

06.11. 11:12

Berlín - Německý ministr vnitra Thomas de Maiziere chce vracet migranty do Afriky ještě před tím, než se jim podaří přes Středozemní moře dosáhnout evropských břehů.

Do Německa letos přijde méně než 300 tisíc uprchlíků

05.11. 20:49

Berlín - Do Německa letos podle Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) přijde méně než 300 tisíc běženců.

Sobotka v Rize jednal o migraci i EU

Aktualizovali jsme 5.11.2016, 16:34, 05.11. 12:00

Riga - Řešení migrační krize a možnou integraci Srbska a Makedonie do Evropské unie probíral premiér Bohuslav Sobotka se třemi premiéry balkánských zemí.

Do které země uprchlíci utíkají nejčastěji a proč? Výzkum ukázal nečekané věci

Aktualizovali jsme 4.11.2016, 22:14, 04.11. 11:41

Stockholm – Švédsko je jedním z nejčastějších cílů migrantů z Blízkého východu i Afriky. Tamní analytici se zaměřili na to, proč si běženci vybírají právě tuto zemi. A jejích zjištění může mnohé překvapit. Informuje o tom server The Local.

Policie zlikvidovala tábor migrantů v centru Mnichova

04.11. 21:22

Mnichov - Mnichovská policie dnes večer vyklidila tábor v centru bavorské metropole. V něm několik týdnů protestovaly desítky migrantů

Uprchlice ze slavné fotky bude vyhoštěna do Afghánitánu. Hrozilo jí 14 let vězení

04.11. 16:41

Islámábád - Pákistánský soud hodlá ženu, kterou proslavila fotografie v National Geographic, nakonec vyhostit do Afghánistánu. Koncem října se objevila zpráva, že Šarbat Gulaové hrozí až 14 let vězení.

Setkání evropských ministrů: Uprchlické kvóty nefungují, ČR chce pomáhat jen dobrovolně

Aktualizovali jsme 4.11.2016, 14:28, 04.11. 14:19

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes v Praze jednal s rakouským protějškem Wolfgangem Sobotkou a slovenským ministrem Robertem Kaliňákem. Česko podle něj chce pomáhat při řešení uprchlické krize, ovšem pouze na dobrovolném základě. Trvá na tom, že povinné uprchlické kvóty nefungují.…

Pochod uprchlíků z Calais: Kam se po zbourání Džungle vydali?

04.11. 13:21

Paříž/Brusel – Francouzské úřady definitivně zlikvidovaly nechvalně proslulý uprchlický tábor v severofrancouzském přístavu Calais. Obyvatelé byli přestěhováni do jiných zařízení po celé zemi. Některým se to ale nelíbí, a tak se raději před stěhováním ukryli. Část těchto běženců se teď vydala na…

Na severu Paříže se vyklízí další tábor. 3000 uprchlíků stanovalo na chodnících

04.11. 11:35

Paříž - Francouzské úřady dnes začaly s evakuací asi 3000 migrantů, kteří se utábořili pod visutou dráhou metra na severu Paříže. Většina z migrantů neusiluje o azyl ve Francii, ale chce se dostat do Británie.

Další otřesné útoky migrantů v Německu: Muž se vloupal do nemocnice, aby znásilnil pacientku, jiný chtěl uřezat hlavu lékařce

Aktualizovali jsme 3.11.2016, 22:55, 03.11. 10:21

Innsbruck – Rakousko hlásí hned několik případů útoků migrantů v nemocnicích. Jeden z přistěhovalců se pokusil znásilnit pacientku, další napadl psycholožku.

Uprchlík vyhodil své děti z okna, nelíbilo se mu chování manželky. Odsedí si 15 let

03.11. 21:05

Bonn – Zemský soud v Bonnu dnes k patnácti letům vězení odsoudil Syřana, který  který v únoru vyhodil z okna své tři děti - dcery ve věku jednoho roku a sedmi let i pětiletý syn čin svého otce přežili. Motivem byla pomsta.

Sedm Afghánců mělo opakovaně znásilňovat nezletilou, policie je zatkla

03.11. 20:04

Berlín – Sedm Afgánců, kteří v Německu žádají o azyl, dnes zadržela policie. Jsou podezřelí z opakovaného znásilňování nezletilé dívky.

Pouštěli do mě elektřinu, pak mi varlata vzali do kleští. Uprchlíci promluvili o tom, jak s nimi v Evropě zachází

Aktualizovali jsme 3.11.2016, 16:33, 03.11. 12:31

Řím – Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI) vydala zprávu, ve které varuje, že italská policie velmi špatně zachází s uprchlíky. Mluví dokonce o bití a mučení s cílem donutit migranty odevzdat otisky prstů. Někteří migranti otevřeně promluvili o tom, co museli po příjezdu…

Brusel musí okamžitě zrušit víza pro Turky nebo vypovíme migrační dohodu, hrozí Ankara

03.11. 16:29

Ankara - Ankara nadále požaduje, aby Brusel urychleně splnil závazek zrušit víza pro turecké občany, kteří cestují do zemí EU. V opačném případě ještě před koncem tohoto roku vypoví dohodu o navracení migrantů.

Nudíme se, frustraci si vyléváme ničením a demolováním, přiznávají migranti

03.11. 16:19

Stockholm – Švédsko už několik měsíců trápí žhářské útoky. Při nich neznámý pachatelé zapalují především auta. Tamnímu listu Vestmanlands Lans Tidning (VLT) se podařilo získat velmi upřimné rozhovory s migranty, kteří přiznávají, že oni a jejich kamarádi občas demolují cizí majetek „pro pobavení“.

Další neštětí ve Středomoří: U Libye zahynulo přes 200 migrantů

03.11. 14:24

Ženeva - Při ztroskotání dvou lodí u Libye zahynulo nejméně 239 migrantů, uvedla dnes OSN, která se odvolává na svědectví dvou přeživších. Okolnosti neštěstí nicméně nadále zůstávají nejasné.

Štrasburk kritizuje maďarskou policii, špatné zacházení s uprchlíky nebude tolerováno

03.11. 11:03

Budapešť - Maďarsko musí poučit policisty přicházející do styku s uprchlíky, že špatné zacházení nebude tolerováno. Takový požadavek dnes vznesl Výbor pro zabránění mučení při Radě Evropy, Budapešť ho admítl jako zbytečný.

Itálie se k migrantům chová jako ke zvířatům, burcuje AI

03.11. 10:30

Řím - Migranti, kteří utíkají před válkou ze zničeného Blízkého východu do Evropy, se ani zde nemají moc lépe. Často jsou vystavováni týrání a dokonce i mučení. Uvádí to agentura DPA.

Uprchlíci mohou orožovat Česko i daleko za hranicemi, varuje analytik

02.11. 16:55

Praha - Od části občanů a politiků lze slyšet volání po maximální kontrole hranic a nepřijímání imigrantů. Islámští radikálové ale mohou ohrožovat Českou republiku i daleko za našimi hranicemi. Upozornil na to analytik společnosti Bisnode Milan Petrák.

Německo na nohou: Naštvaný dav se vydal na "lov migrantů"

02.11. 15:42

Budyšín – Napětí kvůli uprchlíkům v Německu roste. Skupina asi 50 neonacistů se ve východoněmeckém Budyšíně vydala na „lov migrantů“. Podobné scény město prožilo už před dvěma měsíci. Starosta Budyšína Alexander Ahrens se už v říjnu setkal se členy krajně pravicových skupin a snažil se situaci…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie