Články k tématu: uprchlíci

Sobotka poslance informoval o migrantech. Opozice se situací spokojena není

13.09. 20:08

Praha – Před poslance dnes předstoupil premiér Bohuslav Sobotka, který je informoval o aktuálním stavu spojeném z uprchlíky. Uvedl například, že Česko dál není cílovou zemí pro imigranty a není ani součástí některé z jejich hlavních tras.

Vyhoďte Maďarsko z EU, k uprchlíkům se chová otřesně, žádá ministr

Aktualizovali jsme 13.9.2016, 17:03, 13.09. 10:15

Lucemburk/Budapešť - Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn požaduje vyloučení Maďarska z EU. S uprchlíky podle něj země zachází skoro hůře než se zvířaty. Politik se ale pustil i do dalších zemí V4.

Na Dunaji se převrátil člun s uprchlíky. Dva se utopili

13.09. 17:00

Sofia - Minulý týden se skupina uprchlíků pokusila na člunu přeplout Dunaj z Bulharska do Rumunska, skončilo to tragicky. Dva Iráčané se utopili, čtyři další se pohřešují.

reklama

Migranti opět zaútočili. Lidé chtějí uprchlíky vyhodit, města zavádí zákazy vycházení

13.09. 15:32

Mödling (Rakouska) – Ze sousedního Rakouska pravidelně přicházejí zprávy o sexuálních útocích, kterých se dopouští migranti. Minulý týden byla podle serveru The Local napadena skupinou nezletilých Afghánců žena, která venčila psa. Starostové některých postižených obcí proto zavádí radikální…

Řecko pátrá po zmizelých migrantech. 40 lidí se ztratilo na moři

13.09. 14:59

Atény - Pohraniční jednotky agentury Frontex pátrají u řeckých břehů po desítkách migrantů. Ti by měli být podle informací tamních médií někde na moři, nikdo však neví kde.

Německá policie provedla razii v migračních táborech. Zatkla uprchlíky podezřelé z napojení na IS

Aktualizovali jsme 13.9.2016, 13:59, 13.09. 09:32

Berlín - Německá policie provedla razii ve Šlesvicku-Holštýnsku a Dolním Sasku, která se zaměřila na uprchlická zařízení. Zatčeni byli tři Syřané, jsou podezřelí ze spolupráce s Islámským státem. Také měli patrně vazby na teroristy z Paříže.

Řecko se bojí dalších uprchlíků. Požaduje evropský mechanismus návratů

13.09. 11:01

Atény - Řecký ministr pro migraci Janis Muzalas požaduje, aby se v rámci řešení migrační krize vytvořil "evropský mechanismus návratů". Ten by dle Atén umožnil urychlit vracení přistěhovalců do zemí jejich původu.

Uprchlíci jdou za penězi? Expert vyvrací zavedené mýty

13.09. 09:54

Praha – Mezi uprchlíky proudícími do Evropy se velmi často objevují také Afričané, o kterých se mluví spíše jako o ekonomických migrantech, Jak ale poukazuje islamolog, arabista a afrikanista Luboš Kropáček, není to tak úplně pravda.

Další spor v Evropě: Kvůli uprchlíkům se hádá Rakousko se Slovinskem

13.09. 09:46

Vídeň - V Evropě se rozhořel další spor kvůli migrantům. Není tomu tak dávno, co se Rakousko dohadovalo kvůli uprchlické krizi s Maďarskem, nyní náš soused řeší kvůli údajně nezákonnému postupu konflikt se Slovinskem.

Konec uprchlické vlny? Z Bruselu přichází další plán

Aktualizovali jsme 12.9.2016, 22:30, 12.09. 17:08

Brusel - Evropská komise chce v příštích letech pomoci s rozvojem zemí na severu Afriky a na Blízkém východě, odkud do Evropy proudí nejvíce uprchlíků. Bude to stát miliardy eur.

Německé úřady pro migraci jsou zahlceny. Na konci srpna čeaklo na žádost 90 tisíc běženců

12.09. 14:46

Berlín - Podle Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) čekalo v Německu ještě koncem srpna asi 90 tisíc běženců na to, aby mohlo podat žádost o azyl.

Vláda schytala kritiku od komunistů. Prozradili, co s migrací

12.09. 12:50

Praha - Vládní koalice by se místo dohadování měla zaměřit na problémy, které trápí občany. Tvrdí to poslanec za KSČM Alexander Černý v komentáři, který obdržel server EuroZprávy.cz. Podle něj by se měla řešit především migrace, a to ve spolupráci s dalšími zeměmi V4.

40 policistů odjelo střežit hranici Makedonie a Řecka

12.09. 12:25

Praha - 40 českých policistů dnes odjelo do Makedonie, kde budou pomáhat střežit hranici s Řeckem před náporem uprchlíků. V pořadí již pátý kontingent bude v balkánské zemi do konce října.

Afghánistán volá zpátky uprchlíky: Potřebujeme vás. Pocty se dočkala i Merkelová

12.09. 09:43

Dortmund - Bývalý afghánský prezident Hámid Karzaj vyzval afghánské uprchlíky v Německu, aby se vrátili do své vlasti. Hromadná emigrace podle něj už musí skončit, uvedl v rozhovoru pro tiskovou agenturu DPA.

Lídři se nedohodli. Spor CDU a CSU o migrační politiku trvá

11.09. 19:52

Berlín - Lídři německé vládní koalice se dnes sešly v Berlíně k jednání s cílem obnovit a posílit jednotu koalice. Narušuje ji především spor mezi sesterskými stranami Křesťanskosociální unií (CSU) a Křesťanskodemokratickou unií (CDU) v otázce migrační politiky.

Británie studuje kvůli migraci systém pracovních povolení

11.09. 13:36

Londýn - Británie studuje systém pracovních povolení s ohledem na migraci z Evropské unie. Řekla to dnes ministryně vnitra Amber Ruddová, která podporuje omezení migrace.

Uprchlíci míří na dovolenou do zemí, ze kterých utekli

11.09. 13:03

Berlín - Někteří běženci, kteří v Německu dostali azyl, navštěvují krátkodobě země, z nichž před časem oficiálně uprchli.

EU víc než zdvojnásobila částku určenou Řecku na pomoc uprchlíkům

10.09. 18:25

Brusel - Evropská unie víc než zdvojnásobila částku určenou pro okamžitou pomoc Řecku při zlepšování životních podmínek uprchlíků, kteří v zemi už několik měsíců přebývají.

Německo potřebuje horní hranici migrantů, jinak to nezvládne, varuje Seehofer

09.09. 22:27

Schwarzenfeld (Německo) - Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) dnes na přijala sporný dokument, v němž požaduje změny migrační politiky. Chce například stanovit maximální počet 200.000 běženců za rok.

Nic horšího než tábor v Calais jsem neviděl. Europoslanec popsal hrůzy, které se tam dějí

Aktualizovali jsme 9.9.2016, 22:14, 08.09. 08:40

Praha/Calais - Europoslanec Tomáš Zdechovský navštívil migrační tábor v Calais a jak tvrdí, nic horšího během cest po Evropě prý ještě neviděl. Cítil zde prý zejména strach a beznaděj.

Hofer se nečekaně zastal Merkelové. Pak spustil kanonádu na uprchlíky

Aktualizovali jsme 9.9.2016, 18:49, 09.09. 09:49

Praha - Kandidát na rakouského prezidenta za Svobodnou stranu Rakouska Norbert Hofer by nechtěl vidět znovu to, co loni. Migranti, kteří přespávali na nádražích, podle něj nepracují a pouze berou dávky. To ale prý Rakousko nezvládne.

Summit EU se blíží. Tusk vyzve země, aby pomohly Bulharsku chránit hranice před migranty

09.09. 17:04

Tallinn - Příští týden se bude v Bratislavě konat summit EU, na kterém předseda Evropské rady Donald Tusk vyzve členské státy, aby pomohly Bulharsku chránit hranice před migranty. Jejich počet se totiž na JV Evropě stále zvyšuje.

Stovky migrantů mladší 14 let žijí v Německu v manželství

09.09. 16:31

Berlín - Podle spolkového ministerstva vnitra žije mezi migranty v Německu téměř 1500 vdaných dívek a ženatých chlapců, kteří ještě nedosáhli zletilosti. Cizinců mladších 14 let žije v zemi v manželství nejméně 361.

Turecko tlačí na EU. Chce peníze na uprchlíky

09.09. 16:14

Ankara - Na návštěvu Turecka dnes přicestovali šéfká unijní diplomacie Federika Mogheriniová a komisař pro rozšíření Johannes Hahn. Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu dla jasně najevo, že Ankara chce rychlejší přidělování finanční pomoci, kterou jí Evropská unie slíbila na řešení migrační…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace