Články k tématu: uprchlíci

Británie přijme několik set dětských uprchlíků z Calais, úřady už začaly s registrací

15.10. 10:21

Paříž - Úřady zahájily v uprchlickém táboře "Džungle" u Calais registraci nezletilých migrantů, kteří se chtějí dostat za svými příbuznými do Británie. Očekává se, že Spojené království přijme přes 300 dětí.

Organizovaný útok: Migranti využili počasí a utekli před zraky policie

Aktualizovali jsme 14.10.2016, 18:43, 14.10. 09:59

Melilla – Jak zoufale se afričtí migranti snaží dostat do Evropy dokazuje příklad ze španělské enklávy Melilla ležící na březích Afriky. Tam běženci využili nepříznivého počasí, aby unikli strážím.

Vídeň pochválila Káhiru za přebírání migrantů. OSN však varuje před Egyptem

14.10. 18:13

Vídeň/Káhira - Rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz dnes pochválil chování Egypta v otázce uprchlíků. Vídeň si podle něj cení toho, že přebírá uprchlíky zadržené ve Středozemním moři.

reklama

Aféra kolem migrantů, kteří měli znásilnit ženu na vozíku, graduje. Došlo na výhružky

14.10. 09:29

Visby (Švédsko) – Před několika dny jsme vás informovali o údajném znásilnění švédské ženy na vozíku, kterého se měla dopustit skupina až šesti migrantů z tamního zařízení. Kvůli nedostatku důkazů jsou muži vyšetřováni na svobodě. To ale rozzuřilo místní, kteří se vydali do ulic. Někdo navíc…

Komedie za kterou platíme: Masová migrace rozbije EU, zlobí se ekonom

14.10. 09:18

Praha – Ekonom a vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause v letech Jiří Weigl se ostře pustil do organizací, které ve Středozemním moři pomáhají uprchlíkům a z vratkých lodí je převáží bezpečně do Evropy. Mluví o šarádě a odporné komedii.

Francie rozhodla. Zlikviduje migrantům obchody a restaurace

Aktualizovali jsme 13.10.2016, 22:06, 13.10. 12:31

Calais - Nejen migrační tábor "džungle" ležící poblíž francouzského Calais zmizí z mapy. Francouzský soud rozhodl o likvidaci dalších zařízení, která hojně navštěvovali uprchlíci. Jde zejména o obchody a restaurace.

Migranti by měli mít vlastní autobusy, navrhuje starosta. A politici se rozjeli

Aktualizovali jsme 13.10.2016, 21:48, 13.10. 14:46

Calizzano (Itálie) - Starosta severoitalského města čelí kritice poté, co požádal, aby uprchlíci nepoužívali stejné autobusy jako místní školáci. Regionální zástupci demokratické strany premiéra Mattea Renziho to přirovnali k segregaci během „apartheidu". Starosta však na svých slovech trvá.

Kolik země přijaly migrantů? Těmto číslům neuvěříte

13.10. 18:08

Brusel - Evropský podpůrný azylový úřad (EASO) připravil statistiku, která zaznamenává, kolik bylo po roce od zavedení schématu na přesídlování uprchlíků z Řecka a Itálie rozmístěno migrantů do ostatních zemí EU. Číslo podle dokumentu není nikterak závratné.

Brutální útok mezi migranty. Něco tak krvavého jsme ještě neviděli, přiznává policie

13.10. 16:17

Frankfurt nad Mohanem – Německá policie zatkla migranta, který údajně jinému migrantovi ukousl uši, rty a oční víčka. Navíc ho měl bodnout do obou očí. Případ doslova šokoval nejen policii, ale i místní obyvatele. Informuje o tom server Express.

Problém při likvidaci Džungle: V táboře je 1300 nezletilých migrantů

13.10. 14:06

Paříž - Mezi zhruba 9000 obyvateli "Džungle" u Calais žije 1290 nezletilých imigrantů bez rodin. Toto zjištění může zkomplikovat plánovaou likvidaci uprchlického tábora.

Stát že nic nedělá? Naopak, migrantům se bráníme, tvrdí Štěch

13.10. 09:39

Praha – Ačkoliv je téma migrace a uprchlické krize spíše celorepublikové a celoevropské, ovlivnilo i nedávné volby krajské. Myslí si to šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD).

VIDEO: Každý slušný občan EU by měl mít svého černocha, říká bavič Miloš Knor

13.10. 00:56

Známý bavič Miloš Knor se nedávno pustil vtipnou formou do migrantů. Je snad prý jediným Čechem, který si přeje rozšíření evropských kvót na přijímání uprchlíků. To musíte slyšet.

Česko se připravovalo na příchod migrantů. Tábory ale zejí prázdnotou

12.10. 17:37

Praha - Česká republika se před několika měsíci horlivě připravovala na příchod masy migrantů. Některé uprchlické tábory ale zejí prázdnotou a zaměstnání v nich nacházejí lidé, kteří se nemají o koho starat. O své místo ale nepřijdou.

Země, které odmítnou uprchlíky, by neměly dostat dotace z EU, prohlásil Renzi v parlamentu

12.10. 16:28

Řím - Italský premiér Matteo Renzi dnes v parlamentu prohlásil, že by země východní části EU, které odmítají uprchlické kvóty, měly přijít o evropské dotace. Přijímat běžence se zdráhají především země V4, tedy Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko.

Merkelová cestuje po Africe. Uprchlíkům sděluje špatné zprávy

Aktualizovali jsme 12.10.2016, 16:27, 12.10. 10:35

Addis Abeba - Německá kancléřka Angela Merkelová při své cestě napříč Afrikou varuje migranty. Tvrdí, že by neměli mít falešné představy o Evropě.

Konec migrantů v Evropě? Německo má plán

12.10. 15:55

Berlín – Německo projednává návrh zákona, který by měl zpřísnit podmínky pro ty žadatele o azyl, kteří se svou žádostí neuspěli. Ve středu o tom informoval deník Die Welt.

Němečtí politici žádají o udělení vyznamenání syrským hrdinům z Lipska

12.10. 15:51

Berlín - Syřané, kteří pomohli zadržet Džábira Bakra podezřelého z plánování teroristického útoku, by měli dostat státní vyznamenání. Žádají to někteří poslanci, přičemž zazněl i návrh na okamžité udělení azylu.

Do Německa letos přišlo už 213 tisíc uprchlíků

12.10. 14:53

Berlín - Spolkový ministr vnitra Thomas de Maizière dnes zveřejnil nové statisticky týkající se uprchlíků. Těch letos do Německa dorazilo 213 tisíc, většina jich je ze Sýrie a Afghánistánu. Oproti loňsku je tak situace daleko klidnější.

Rakousko limit pro uprchlíky nepřekoná, pod jednou podmínkou

12.10. 14:26

Vídeň - Letos Rakousko umožnilo požádat o azyl 28.000 migrantů. Horní hranice pro rok 2016 je 37.500 a alpská země nepročítá s tím, že by byla překročena. Takzvaná balkánská trasa však musí zůstat nadále uzavřena.

Na hranicích čekají masy uprchlíků. Maďarsko varuje před hrozbou, o které se nemluví

12.10. 12:58

Budapešť - Ačkoliv se Evropa všemi dostupnými prostředky snaží zmírnit migrační krizi, nezvládá zároveň s tím řešit uprchlíky, kteří se už v ní nachází. Vyplývá to z prohlášení, které poskytl televizi M1 hlavní poradce premiéra pro vnitřní bezpečnost György Bakondi.

Syrská jeptiška burcuje kvůli uprchlíkům: Probuďte se, nebo je budoucnost zničena

Aktualizovali jsme 11.10.2016, 20:08, 11.10. 12:20

Berlín - Syrská ortodoxní jeptiška, o které německá média píší jako o „moderní Matce Tereze", varuje, že evropská migrační politika umožňuje vstup „vlkům" a oddaným muslimům, kteří představují hrozbu pro celý kontinent. Sestra Hatune Doganová, která 26 let pomáhá křesťanům a jezídům, tvrdí, že…

V Německu oslavují Syřany, kteří pomohli dopadnout teroristu Bakra

11.10. 17:48

Lipsko - Německo oslavuje jako hrdiny trojici Syřanů, kteří v Lipsku přemohli svého krajana Džábira Bakra, jenž nejspíš plánoval teroristický útok.

Mladí Afričané mají falešné představy o Evropě, řekla Merkelová na návštěvě v Etiopii

11.10. 17:43

Addis Abeba - Německá kancléřka Angela Merkelová během dnešní návštěvě Etiopie prohlásila, že mladí Afričané často přicházejí do Evropy s falešnými představami.

Makedonie se bojí nové migrační trasy. Chce prodloužit mimořádná opatření

11.10. 16:01

Skopje - Makedonie má obavy z nové migrační vlny, chce proto prodloužit mimořádná opatření přijatá už dříve kvůli množství uprchlíků mířících do bohatších států Evropské unie.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie