Články k tématu: Německo

Brána s nápisem Arbeit macht frei se vrátila do Dachau, zloděj ale chycen nebyl

22.02. 16:53

Mnichov - Do bývalého koncentračního tábora Dachau se dnes vrátila vstupní brána s nechvalně proslulým nápisem Arbeit macht frei (Práce osvobozuje), kterou na konci roku 2014 někdo ukradl.

Kvůli střelci v německé škole dorazila i zásahová jednotka, šlo o falešný poplach

22.02. 15:22

Berlín - Na škole v západoněmeckém městě Menden dnes zasahovaly desítky policistů kvůli podezření, že je v její budově střelec. Nakonec se ukázalo, že jde o planý poplach.

Kontrola SIM karet, elektronické náramky. Německo chce zjednodušit deportace migrantů

22.02. 15:13

Berlín - Deportace neúspěšných žadatelů o azyl budou se v Německu zjednoduší. Nařízení, které dnes schválila spolková vláda kancléřky Angely Merkelové, umožní kontrolovat mobilní telefony a SIM karty uprchlíků. Počítá se také s nasazením elektronických náramků v některých případech.

reklama

Nepříjemný dopis: Pozůstalí obětí berlínského útoku dostali od nemocnice účet za ohledání mrtvol

22.02. 12:33

Berlín - Velmi nepříjemné překvapení čekalo na pozůstalé po obětech předvánočního útoku v Berlíně. Nemocnice Charité jim poslala účet na 51 eur (1380 korun) za ohledání mrtvol. Tunisan Anis Amri vjel 19. prosince do davu lidí. Zahynulo 12 osob včetně jedné Češky.

Poprask na americké základně v Evropě: Stupeň ohrožení vysoký. Raketový útok

22.02. 08:04

14. únor letošního roku se pro americké vojáky na základně v německém Spangdahlemu zdál být den jako každý jiný. Každodenní rutinu ovšem narušila červená poplašná zpráva. Na všech počítačích se znenadání objevilo: „Raketový útok. Okamžitě vyhledej úkryt. Stupeň ohrožení: vysoký.“

Uprchlíci musí do léta pryč. Berlín je chce přestěhovat z letiště Tempelhof

Aktualizovali jsme 21.2.2017, 16:48, 20.02. 19:41

Berlín - U bývalého letiště Tempelhof na jihozápadě Berlína nyní žije asi 600 migrantů, původně jich bylo zhruba 2500. Prostory už se plně nevyužívají a jsou jen zdrojem vysokých ztrát. Město proto chce, aby zbylí uprchlíci opustili provizorní ubytovnu do léta.

Navracení uprchlíků může být letos složitější, varuje de Maiziére

20.02. 20:46

Berlín - Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU) dnes varoval, že vracet uprchlíky do zemí původu může být v letošním roce složitější než dříve.

Ceny nemovitostí ve velkých městech jsou předražené až o 30 procent, tvrdí Bundesbanka

20.02. 16:10

Frankfurt - Obytné nemovitosti ve velkých německých městech jsou o 15 a 30 procent předražené. Uvedla to německá Bundesbanka ve své dnešní měsíční zprávě o hospodářském vývoji v zemi. Největší evropská ekonomika si ale jinak vede dobře a silně roste zejména průmyslová a stavební produkce, sdělila…

Bude muset Merkelová prozradit, co tajila před veřejností? Soud se postavil na stranu novináře

20.02. 11:42

Berlín - Soud první instance vyhověl žádosti redaktora listu Tagesspiegel. Německá kancléřka Angela Merkelová má zveřejnit seznam novinářů, s nimiž loni hovořila mimo záznam, i přehled témat, která spolu probírali. V kauze ale definitivně rozhodne až odvolací soud.

Německá vláda se pře: Gabriel zpochybnil plány Merkelové

18.02. 16:37

Mnichov - Mnichovská bezpečnostní konference ukázala rozpory v německé politice. Zatímco kancléřka Angela Merkelová dnes uvedla, že závazek dvě procenta HDP na obranu do roku 2024 se její země bude snažit splnit, ministr zahraničí Sigmar Gabriel to zpochybňuje.

V Mnichově se jedná o mezinárodní bezpečnosti. Země NATO nemohou spoléhat jen na USA

17.02. 19:11

Mnichov - V Mnichově dne začala mezinárodní bezpečností konference, kterou zahájila německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová. Řekla, že svůj díl zodpovědnosti musejí nést všechny země NATO, není možné spoléhat pouze na Spojené státy.

Špehovali muslimští duchovní pro Ankaru? Turecko stáhlo z Německa šest imámů

17.02. 18:39

Ankara - Německá policie před dvěma dny prohledala byty čtyř imámů kvůli podezření ze špionáže ve prospěch Turecka a Ankara už reaguje. Tamní přady dnes odvolaly z Německa šest muslimských duchovních.

Berlín vyhostí dva Afričany, kteří údajně připravovali útok

17.02. 16:53

Berlín - Německo vyhostí Nigerijce (22) a Alžířana (27), kteří jsou podezřelí z přípravy teroristického útoku. Úřady je zatkly minulý týden při rozsáhlé razii v dolnosaském Göttingenu.

Německo má problémy kvůli "mýtnému pro cizince". Podle právníků je diskriminační

17.02. 16:17

Brusel/Berlín - Právní posudek vědecké služby německého Spolkového sněmu nepotěší vládu Angely Merkelové. Vyplývá z něj, že i nová podoba mýtného je v rozporu s předpisy EU. Je totiž diskriminační nepřímo.

Merkelová vypovídala před komisí: Netušila jsem, že naši zpravodajci špehují spojence

Aktualizovali jsme 16.2.2017, 22:53, 16.02. 16:10

Berlín - Kancléřka Angela Merkelové dnes předstoupila před parlamentní vyšetřovacím komisí, která se zabývá činností americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA) v Německu. Řekla, že nevěděla v roce 2013 o tom, že Spolková zpravodajská služba (BND) špehuje spojence.

Německo tlačí na Rusko kvůli krizi v Donbasu

16.02. 21:10

Bonn - Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel při jednání se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem vyzval Rusko, aby učinilo vše pro posílení příměří v Donbasu. Tamní komflikt rvá od jara 2014 a vyžádal si přes 10 tisíc obětí.

Z továrny v Oberhausenu unikl jedovatý plyn, lidé dostali varování

16.02. 12:32

Berlín - Z chemické továrny v Oberhausenu na severozápadě Německa dnes unikl nebezpečný plyn. Oblak odnesl vítr nad město. Lidé mají utěsnit okna a neměli by vycházet z domu.

Uprchlíci se dopouští desetitisíců trestných činů, veřejnost o nich ale neví, ukázalo vyšetřování

16.02. 11:07

Berlín - Kriminalita mezi migranty je obrovská, na veřejnosti se o ní ale neví, a proto se o ní nemluví. Vyplývá to ze závěrů šetření, které proběhlo mezi uprchlíky v německých migračních táborech.

Silvestrovské útoky migrantů jsou vymyšlené. Policie svědkům neuvěřila

16.02. 08:04

Frankfurt nad Mohanem – Jak jsme vás již informovali, několik svědků ohlásilo, že silvestrovské oslavy v Německu neproběhly tak klidně, jak se tvrdilo. Když se přihlásili na policii, začalo vyšetřování, které už po pár dnech odhalilo nečekané věci – svědci si podle všeho útoky vymysleli. Informuje…

Stropnický podepsal s Německem dohodu o vojenské spolupráci

15.02. 19:12

Brusel - Ministři obrany Martin Stropnický a Ursula von der Leyenová. dnes v Bruselu podepsali dohodu o budoucí těsné spolupráci české 4. brigády rychlého nasazení s německou 10. obrněnou divizí.

Němci zakročili proti muslimským duchovním, donášeli prý Ankaře na odpůrce režimu

15.02. 16:58

Berlín - Německá policie dnes zasahovala proti čtyřem muslimským duchovním, kteří měli do Ankary posílat informace o odpůrcích tureckého režimu. Při razii jim úřady zabavily datové nosiče, komunikační prostředky a písemné podklady.

Německé orgány v problémech? Občané jim kvůli migraci přestávají věřit, ukázal průzkum

15.02. 11:12

Berlín – Nová studie ukázala, že Němci jsou stále více skeptičtí, pokud jde o oficiálně zveřejněné vládní statistiky, zejména pokud se týkají přistěhovalectví. Informuje o tom list Die Welt. Podle deníku to nahrává populistům.

Někteří muslimové tu chtějí šířit svou středověkou víru, Musíme vyznávat nulovou toleanci, volá odborník

Aktualizovali jsme 14.2.2017, 22:23, 13.02. 18:49

Berlín – Holandský migrační expert a profesor Ruud Koopmans varuje, že na celém světě existuje asi 50 milionů muslimů, kteří jsou ochotni akceptovat násilí a podporovat ty, kteří provádějí teroristické útoky na obranu svého náboženství.

Přitvrdí Německo vůči migrantům? Zabavte jim telefony, ty vám o nich všechno řeknou, navrhuje premiér

Aktualizovali jsme 14.2.2017, 21:13, 14.02. 09:28

Berlín – Německá Federální agentura pro migraci a uprchlíky (BAMF) opakovaně poukazovala na to, že se jen velmi těžkou prokazuje skutečná země původu u těch migrantů, kteří přicházejí bez dokladů. Brzy by se to ale mohlo změnit. Jak informuje německý list Die Welt, úřady by podle nového návrhu…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie