Články k tématu: Německo

Protiruské sankce jsou nesmyslné, tvrdí potenciální prezident Francie

23.01. 20:59

Berlín – Jeden z kandidátů na francouzského prezidenta François Fillon označil dnes při návštěvě Německa hospodářské sankce proti Rusku za nesmyslné. Není prý přesvědčen, že jsou účinné.

NATO je alfou a omegou české bezpečnosti, upozorňuje Stropnický.

23.01. 18:58

Praha - Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) se domnívá, že v souvislosti s brexitem či změnou americké administrativy bude stoupat vliv Německa. Poznamenal, že bude zvědavě a netrpělivě pozorovat první kroky nové administrativy USA po nástupu Donalda Trumpa do úřadu prezidenta. Trump byl v…

Čeká nás zásadní změna? Německo chce zavést celoevropské silniční mýtné

23.01. 14:36

Berlín - Dosud se předpokládalo, že se německá vláda soustředila především na zavedení mýtného pro osobní auta jen na německém území. Podle informací magazínu Spiegel je ale Berlín připraven podpořit vytvoření celoevropského systému silničního mýtného.

reklama

Němci zadrželi údajného komplice rakouského islamisty, chystali spolu útok

23.01. 12:06

Berlín - Německá policie prošetřuje jedenadvacetiletého muže, který čelí podezření z přípravy teroristického útoků na policisty a vojáky. Podle vyšetřovatelů byl komplicem sedmnáctiletého Rakušana.

Vražda v Německu: Migrant údajně zabil seniorku, protože byla nevěřící a on chtěl její peníze

23.01. 11:04

Berlín – Německé úřady obvinily migranta původem ze Saúdské Arábie, že zavraždil sedmdesátiletou důchodkyni v jejím vlastním domě. Údajně proto, že byla nevěřící. Informuje o tom německý server Focus Online.

Musíme se připravit na neklidné časy, nevypočítatelnost a nové nejistoty, zní z Německa

22.01. 19:09

Berlín - Další politik se dnes vyjádřil k inauguračnímu projevu Donalda Trumpa, který se 20. ledna ujal úřadu amerického prezidenta. Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier varoval, že se musíme připravit na neklidné časy, leckteré nevypočítatelnosti a nové nejistoty.

Německo píše o Trumpovi. Není to hezké čtení

21.01. 19:51

Berlín - Trump se vyjádřil jasně, s nejasnými důsledky. Tak v titulku shrnul převládající názor německých médií k pátečnímu inauguračnímu projevu nového amerického prezidenta list Die Welt.

Reakce na Trumpův projev přišla i z Německa. Čtěte, co říká Merkelová

21.01. 16:47

Berlín - Na páteční inaugurační projev nového amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes reagovala také německá kancléřka Angela Merkelová. Uvedla, že bude vždy usilovat o kompromis.

Češi a Němci nejsou jen sousedé, ale i partneři, tvrdí Zaorálek

21.01. 15:03

Praha - Dnes je tomu přesně dvacet let, co byla v Praze podepsána Česko-německá deklarace. Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) řekl, že dokument pootočil vzájemné vztahy obou zemí směrem do budoucna a umožnil jim spolupracovat.

Proces s bývalým zdravotníkem SS v Osvětimi byl znovu odložen

20.01. 14:22

Neubrandenburg (Německo) - Proces s bývalým zdravotníkem z Osvětimi Hubertem Zafkem (96) se protahuje. Důvodem jsou dva chybějící lékařské posudky. Muž je je obviněn z podílu na vraždách nejméně 3681 lidí.

Další průšvih německých úřadů? Opět jde o nebezpečné islamisty

20.01. 10:11

Berlín - Úřady v Německu údajně ztratily z dohledu tři radikální islamisty, kteří jsou považováni za bezpečnostní riziko. Vláda je teď pod tlakem, aby zabránila opakování smrtícího útoku, jako byl ten, který se odehrál minulý měsíc na trhu v Berlíně, píše Deutche Welle.

Migrant z Maroka chtěl okrást ženu, strčil ji do kolejí

20.01. 10:09

Hamburk – Německá policie ve středu dopadla mladistvého migranta, která jen o několik hodin dříve strčil do kolejí v metru. Žena (34) po pokusu o krádež skončila v bezvědomí, píše německý list Die Welt.

Tajná služba by měla sledovat AfD, navrhuje Gabriel. Jaký k tomu má důvod?

19.01. 20:27

Berlín - Německou protiimigrační stranu Alternativa pro Německo (AfD) by měla sledovat tajná služba. Navrhl to dnes německý vicekancléř Sigmar Gabriel, který upozornil, že se strana radikalizuje.

Diplomaté vzpomínají: Jednání o česko-německé deklaraci bylo dobrodružstvím

19.01. 16:39

Berlín - Dle českého velvyslance v Berlíně Tomáše Podivínského i jeho předchůdce ve funkci Rudolfa Jindráka představovala Česko-německá deklarace zásadní zlom ve vztazích obou zemí. Jednání o dokumentu připomínala dle Jindráka "dobrodružství".

USA zůstanou hlavní exportní destinací Německa

18.01. 20:23

Berlín - Spojené státy zůstanou letos nejdůležitějším exportním odbytištěm německého průmyslu.

Zásadní pochybení německých úřadů? Terorista z Berlína chtěl útočit útočit dříve, ukázaly policejní materiály

18.01. 12:43

Berlín - Německo zveřejnilo časovou osu, která zachycuje, jak tamní orgány sledovaly a hodnotily tuniského migranta Anise Amriho, který kamionem najel do davu na vánočním trhu v Berlíně. Informuje o tom agentura AP.

Inflace v Německu zrychlila na 1,7 procenta

18.01. 09:04

Berlín - Spolkový statistický úřad ve své konečné zprávě oznámil, že se meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v prosinci více než zdvojnásobilo a dosáhlo 1,7 procenta. Evropská centrální banka (ECB) usiluje o to, aby se inflace v eurozóně pohybovala těsně pod dvěma procenty.

Přizpůsobí se migranti v Německu místní kultuře a čeho se lidé nejvíce bojí?

18.01. 07:39

Frankfurt - Ukazuje to poslední průzkum provedený v Hesensku. Počet migrantů proudících do této spolkové země minulý rok zpomalil. Informuje web Breitbart.

Tajné služby přinesly zneklidňující zprávu. Chce Rusko rozvrátit Evropskou unii?

17.01. 11:03

Berlín - Jedním z hlavních témat poslední doby je vliv Ruské federace na Evropskou unii a vztahy mezi pomyslným Východem a Západem. Podle zprávy německých tajných služeb ale ovlivňování unijních zemí probíhá už několik let a nejde tedy o nic nového.

Facebook začne blokovat lži. Využijí toho populisté?

17.01. 10:47

Berlín – Sociální síť Facebook čelí politickému tlaku ze strany Německa, které chce zastavit šíření dezinformací. Případy některých falešných zpráv dokonce skončily před soudem. Firma teď chce, aby bylo snazší hlásit falešné zprávy a omezit příjmy z reklamy pro falešné zpravodajské servery.

Facebook zavede systém ověřování pravdivosti příspěvků

15.01. 20:00

Berlín - Internetová sociální síť Facebook v příštích týdnech zavede v Německu systém pro ověřování pravdivosti příspěvků a označování falešných zpráv.

Německo žádá o svolání modelů automobilky Fiat do servisů

15.01. 17:52

Berlín - Německý ministr dopravy Alexander Dobrindt požaduje svolání některých modelů italsko-americké automobilky Fiat Chrysler. Informuje o tom německý list Bild am Sonntag.

Evropu trápí mrazivé počasí, statisíce domácností jsou bez vody a elektřiny

14.01. 20:34

Atény/Paříž/Berlín - Řada Evropanů se stále potýká s dopady silného sněžení a mrazivého počasí. Tisíce francouzských domácností zůstávají bez elektřiny, z Řecka jsou nadále hlášeny problémy s dodávkami vody.

Jak probíhal osudový silvestr v Kolíně? Policie zveřejnila novou statistiku

13.01. 22:35

Kolín nad Rýnem - V centru Kolína nad Rýnem se podle německé policie během silvestrovských oslav nenashromáždili převážně přistěhovalci ze severní Afriky, jak tvrdila původně, ale lidé ze zemí jako je Sýrie, Irák nebo Afghánistán.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie