Články k tématu: protiruské sankce

Trump se zlobí na Rusko, spustil druhou sérii sankcí za útok na Skripala

Aktualizovali jsme 2.8.2019, 16:06, 02.08. 15:04

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek podepsal příkaz k vyhlášení nových sankcí proti Rusku, které jsou reakcí na údajný ruský útok proti dvojímu agentovi Sergeji Skripalovi v Británii loni na jaře. Jde o druhou sérii sankcí po opatření z loňského srpna, jímž Bílý dům vyhlásil mimo jiné zákaz…

Bílý dům prověřuje nové protiruské sankce

29.03. 18:58

Americká ministerstva financí a zahraničí předložila Bílému domu ke schválení nový balíček sankcí proti Rusku za otravu někdejšího ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije nervově paralytickým jedem v Británii. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Bílý dům…

Putin otočil sankce ve svůj prospěch. Podařil se mu neuvěřitelný obrat

Aktualizovali jsme 22.3.2019, 02:17, 21.03. 15:20

Komentář Petra Šulky – Protiruské sankce zavedené před pěti lety měly poškodit Putinovu vládu a oligarchy s ní spojené. Nikdo ovšem při jejich zavedení nepočítal s tím, že Vladimír Putin zavede protisankce. A ty využije ve prospěch Ruska a zbavení se konkurence.

reklama

Sankce proti Rusku byly prodlouženy, lídři EU se shodli jednomyslně

13.12. 21:40

Lídři zemí Evropské unie se dnes na summitu v Bruselu jednomyslně shodli na dalším půlročním prodloužení hospodářských sankcí proti Rusku. Uvedl to na twitteru předseda Evropské rady Donald Tusk. EU uvalila ekonomické sankce na Rusko v roce 2014 kvůli anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Zeman se v ruské televizi pustil do EU, zkritizoval i protiruské sankce

09.12. 17:12

Český prezident Miloš Zeman v rozhovoru poskytnutém tento týden ruské televizi NTV znovu označil protiruské sankce za zbytečné. V interview, které bylo zveřejněno dnes, zároveň řekl, že Evropská unie nemá v současné době silného vůdce, jací jsou v Rusku, v Číně nebo v USA.

Zachovat protiruské sankce? V televizi se střetl Kubera s Vondráčkem, došlo i na Zemana

02.12. 16:03

Předsedové obou parlamentních komor - šéfové Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a Senátu Jaroslav Kubera (ODS) - jsou pro pokračování ekonomických sankcí vůči Rusku. Od ledna by je ale nezpřísňovali. Oba politici to dnes řekli v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Podle Vondráčka a…

Ukrajina žádá svět o pomoc proti ruské agresi, navrhuje další sankce

27.11. 08:01

Ukrajinský parlament po schválení dekretu o válečném stavu přijal rezoluci, která vyzývá námořní mocnosti, aby do regionu Černého a Azovského moře vyslaly bojová plavidla s cílem odvrátit další ruskou eskalaci napětí. Rezoluce je adresována mezinárodním organizacím včetně OSN, Evropského parlamentu…

EU prodloužila sankce za podkopávání ukrajinské suverenity

13.09. 15:28

Brusel - Evropská unie dnes o šest měsíců prodloužila platnost sankcí, které uvalila na ruské a ukrajinské jednotlivce a firmy kvůli podkopávání územní celistvosti, suverenity a nezávislosti Ukrajiny. Opatření se v současnosti týká 155 osob a 44 firem.

Rusko se bouří proti americkým sankcím. Hovoří o pokrytectví

27.08. 21:29

Moskva - Ruská diplomacie dnes obvinila americké úřady ze zaujatosti a pokrytectví při uplatňování nových protiruských sankcí, které administrativa prezidenta Donalda Trumpa ohlásila 8. srpna v reakci na útok paralytickým jedem v Británii na ruského agenta Sergeje Skripala.

Rusko pohrozilo odvetou za rozšiřování amerických sankcí

23.08. 13:58

Moskva - Moskva na americké sankce vůči ruským firmám a občanům odpoví přesně stejnými kroky, uvedl dnes náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

Britský ministr vyzve USA k uvalení dalších sankcí na Rusko

21.08. 10:31

Londýn - Británie vyzve administrativu amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby na Rusko kvůli případu použití nervové látky novičok na jihu Anglie uvalila další sankce.

Odveta za sankce? Kreml zatím vyčkává

20.08. 21:23

Moskva - Nové americké sankce vůči Rusku mají vstoupit v platnost 22. srpna. Kreml prozatím s reakcí vyčká. Rusko se podle mluvčího prezidenta Vladimira Putina snaží dostat vztahy s USA z krize, ale nechystá se držet smutek, pokud se nesetká ve Washingtonu s pochopením.

Odveta za americké sankce? Rusko se chce zbavovat amerických dluhopisů a vyhýbat se dolaru

12.08. 21:19

Moskva - Moskva už reaguje na novou sérii amerických sankcí. Ministr financí Anton Siluanov, že se Rusko chce zbavovat státních dluhopisů USA a při mezinárodních transakcích plánuje na úkor dolaru více využívat rubl a další měny včetně eura.

Moskva zuří kvůli novým sankcím: Lavrov si dnes Pompeovi stěžoval

10.08. 20:07

Moskva/Washington - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes telefonicky jednal se svým americkým protějskem Mikem Pompeem. Při té příležitosti ostře kritizoval nové protiruské sankce zavedené Washingtonem. První fáze sankcí má podle Bílého domu vstoupit v platnost kolem 22. srpna, druhá o tři…

Nové sankce USA mohou Moskvu stát miliony dolarů. Druhá vlna by byla zdrcující

10.08. 15:42

Washington - Nově vyhlášené sankce USA za údajnou účast Ruska na otravě ruského agentura Sergeje Skripala a jeho dcery v Británii mohou stát ruskou ekonomiku stovky milionů dolarů. Nejmenovaný člen americké administrativy seznam zakázaných položek označil za velmi podrobný.

Kvůli novým sankcím USA to vře. Rusko mluví o vyhlášení obchodní války

10.08. 11:46

Moskva - Nové protiruské sankce, které chystá Washington, ve čtvrtek ostře kritizoval mluvčí prezidenta Vladimira Putina, dnes se přidal i ruský premiér Dmitrij Medveděv. Jakékoli sankce USA, které se dotknou ruských bankovních operací nebo devizového obchodu, bude podle něj Rusko považovat za…

Rusko se naštvalo kvůli novým americkým sankcím za otravu Skripala

09.08. 12:23

Moskva/Washington - USA v souvislosti s otravou dvojího agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v jihoanglickém Salisbury uvalily na Rusko nové sankce. Ruské velvyslanectví ve Washingtonu je označilo za drakonické.

Kongres USA dostal návrh nových sankcí proti Rusku, prý jsou "pekelné"

03.08. 12:39

Washington - Kongres USA projedná návrh zákona, který v případě přijetí uvalí další velmi tvrdé sankce na Rusko. Má jít o trest za údajné vměšování Moskvy do amerických prezidentských voleb. Nové sankce postihnou transakce s ruskými dluhopisy, energetické a ropné projekty a dovoz ruského uranu.…

EU zmrazila majetek firmám z Ruska, které stavěly most na Krym

31.07. 14:45

Brusel - EU zmrazila evropský majetek šesti firmám z Ruska a Krymu, které se podílely na výstavbě mostu přes Kerčský průliv na anektovaný poloostrov. Počet společností dotčených unijními sankcemi se tím zvýšil na 44.

Republikánští senátoři vyzvali k zavedení nových protiruských sankcí

22.07. 21:22

Washington - Pro zavedení nových sankcí proti Rusku kvůli jeho údajnému vměšování do amerických voleb se dnes vyslovili dva významní republikánští senátoři

Ukrajina řeší s Evropou a USA další protiruské sankce

21.07. 21:34

Kyjev - Ukrajina jedná se Spojenými státy a evropskými spojenci o zavedení sankcí proti ruským přístavům v Černém moři. V kyjevské televizi 112 Ukrajina to dnes řekl ministr infrastruktury Volodymyr Omeljan.

Itálie hodlá navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku, oznámil v Moskvě Salvini

16.07. 16:13

Moskva - Italský ministr vnitra Matteo Salvini dnes při návštěvě Moskvy prohlásil, že hodlá navrhnout členským státům EU, aby odvolaly hospodářské sankce proti Rusku. Ty byly uvaleny v roce 2014 kvůli anexi Krymu a podpoře proruských separatistů v Donbasu na východě Ukrajiny.

Ruská ratingová agentura varuje. Další západní sankce by byly pohromou

10.07. 15:14

Moskva - Podle ruské ratingové agentury AKRA by případné nové západní sankce vůči Moskvě významně ohrozily ruskou ekonomiku. Už platné sankce zasáhly více než 20 procent ruského firemního sektoru.

EU prodloužila ekonomické sankce proti Rusku, platit budou nejméně do ledna 2019

05.07. 21:03

Brusel - EU dnes oficiálně prodloužila ekonomické sankce vůči Rusku o dalšího půl roku. Platí tak do 31. ledna 2019. Nejvyšší představitelé EU na sankce kývli už během summitu v Bruselu 28. a 29. června.

reklama
Fotogalerie