Byznys

Evropská komise vyšetřuje železniční přepravce kvůli kartelovým dohodám

07.07. 13:41

Bratislava - Evropská komise vyšetřuje několik železničních přepravců kvůli možným kartelovým dohodám. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) dnes potvrdila, že se zástupci Bruselu u něj zajímali o postupy při prodeji použitých kolejových vozidel.

Policie podnikla razii ve slovinské centrální bance. Prezident ECB hrozí právními kroky

07.07. 12:41

Lublaň - Slovinská policie včera při razii zabavila dokumenty z tamní centrální banky. Zákrok odsoudil prezident Evropské centrální banky Mario Draghi a pohrozil právními kroky.

Česku obchod se zahraničím funguje.Přebytek vzrostl už na 18,2 miliard

07.07. 10:27

Praha - Podle předběžných údajů skončila v květnu bilance zahraničního obchodu v národním pojetí v běžných cenách přebytkem 18,2 mld. Kč, který byl meziročně o 7,7 mld. Kč vyšší. Uvedl to dnes Český statistický úřad.

reklama

Květen přinesl překvapení v německém průmyslu, výroba se snížila o 1,3 procenta

07.07. 10:02

Berlín - Analytici očekávali, že průmyslová produkce v Německu zůstane v květnu na dubnové úrovni, prognóza jim nevyšla. Výroba se naopak snížila o 1,3 procenta po dubnovém nárůstu o 0,5 procenta.

Ceny pohonných hmot stagnují. Kde natankujete nejlevněji?

Aktualizovali jsme 7.7.2016, 10:02, 07.07. 08:32

Praha - Natural 95 nyní v Česku natankujete v průměru za 29,91 Kč, tedy stejně jako minulou středu. Nejdražší benzin je na Vysočině, nejlevnější v Moravskoslezském kraji. Nafta za týden zdražila jen o dva haléře na průměrných 28,33 Kč/l.

McDonald's vyhrál soudní spor o značku

05.07. 17:47

Štrasburk - Singapurská firma Future Enterprises si chtěla v Evropské unii zaregistrovat jako ochrannou známku pro potraviny a nápoje MACCOFFEE, což u evropskéhu soudu napadl McDonald's. Soudní při nakonec americký fastfood vyhrál.

Centrální banka Británie očekává po brexitu problémy

05.07. 15:30

Londýn - Na brexit a jeho ekonomické následky už musí reagovat Britská centrální banka. Zmírní pravidla pro komerční banky, aby zajistila, že po referendu budou nadále poskytovat úvěry.

Brexit se nelíbí stále více Britům. Bojí se o ekonomiku

05.07. 10:22

Londýn - Počet firem s pesimistickým náhledem na vývoj britské ekonomiky v období příštích 12 měsících se v týdnu po konání referenda o brexitu zvýšil na 49 procent. 26 procent společností má obavy i o vlastní podnikání.

Bude Británie daňovým rájem? Ministr financí chystá razantní změny v daních

04.07. 15:54

Londýn - Britský ministr financí George Osborne chce po brexitu zabránit masivnímu odchodu investorů z Británie, plánuje proti snížit daň z příjmu právnických osob ze současných 20 procent na méně než 15 procent.

Dopady brexitu na ekonomiku Británie. Vypadá to zle

04.07. 13:45

Berlín - Agentura DPA institut Prognos odhaduje, že by kvůli brexitu mohl být výkon britské ekonomiky v roce 2025 o 15 procent nižší než při setrvání v EU. Brexit také negativně ovlivní trh práce.

EET se bude brzy spouštět, ale daňová správa stále není připravená, tvrdí komora

04.07. 12:38

Praha - Do spuštění první vlny elektronické evidence tržeb (EET) zbývá méně než půl roku, a proto Komora daňových poradců České republiky (KDP ČR) vyzývá daňovou správu, aby co nejdříve připravila detailní návrh metodiky pro uplatňování EET, aby ji předložila odborné veřejnosti a její připomínky…

Vývoz německých zbraní se téměř zdvojnásobil

03.07. 21:48

Berlín - Hodnota vývozu zbraní z Německa se loni téměř zdvojnásobila na 7,86 miliardy eur, dostala se tak na nejvyšší úroveň od začátku tohoto století.

V Abů Zabí vzniká největší banka na Blízkém východě

03.07. 20:28

Dubaj - V emirátu Abú Zabí vznikne největší banka na Blízkém východě s tržní hodnotou kolem 29 miliard dolarů, čímž překoná například britské banky Standard Chartered a Royal Bank of Scotland.

Ekonomický růst Saúdské Arábie je minimální, může za to levná ropa

03.07. 19:01

Dubaj - Saúdská Arábie těžce doplácí na pokles cen ropy. Hrubý domácí produkt země letos v prvním čtvrtletí meziročně stoupl o 1,5 procenta, což je nejpomalejší růst za poslední tři roky.

Británii čeká inflace a recese. Státní rozpočet Spojeného království se také změní

03.07. 12:38

Aix-en-Provence (Francie) - Británie bude po hlasování pro odchod z Evropské unie čelit současně inflaci a ekonomické recesi. Brexit bude mít vliv také na státní rozpočet Spojeného království.

Přibudou další slevy na děti? Vláda to má v plánu projednat

03.07. 11:36

Praha - Vláda na svém zasedání, které bude nezvykle ve čtvrtek, projedná několik návrhů. Mezi nimi například další zvýšení daňového zvýhodnění na druhé a další dítě nebo úpravu nároku na daňový bonus u dítěte.

Všechny bankovní účty budou v registru, schválila Sněmovna

01.07. 20:24

Praha - Sněmovna dnes schválila vládní předlohu, která má pomoci v boji s daňovými úniky nebo s financováním terorismu. Všechny účty, které vedou tuzemské banky svým klientům, tak zřejmě budou evidovány v centrálním registru. Normu ještě musí schválit Senát a podepsat prezident.

České domácnosti jsou bohatší. Výdaje stouply o 60 procent

01.07. 13:30

Praha - Český statistický úřad dnes zveřejnil národní účty za posledních dvacet let. Vyplývá z nich, že ve srovnání s rokem 1995 jsou české domácnosti bohatší. Jejich výdaje stouply reálně o 60 procent a proměnila se jejich struktura.

Ekonomika u nás vzrostla o 3 procenta

01.07. 10:45

Praha - Česká ekonomika v 1. čtvrtletí podle Českého statistického úřadu vzrostla meziročně o 3,0 procenta. Proti předchozímu čtvrtletí hrubý domácí produkt vzrostl o 0,4 procenta. V 1. čtvrtletí byl také zaznamenán rychlejší růst mzdových nákladů, což mělo za následek snížení ziskovosti podniků na…

Sobotka naznačil, jak to bude s urychlením evropské měny

30.06. 17:31

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes při interpelacích v Poslanecké sněmovně mluvil o budoucnosti Evropské unie i jeho postoji k přijetí jednotné evropské měny. Sobotka odpovídal na dotaz Martina Novotného (ODS) mimo jiné tom, zda důsledkem brexitu nemůže být paradoxně prohloubení evropské…

Terorismus má obrovský vliv na málo rozvinuté země, ukázala studie

30.06. 15:36

Berlín - Studie Hamburského institutu pro mezinárodní ekonomiku (HWWI) a bankovní společnosti Berenberg ukázala, že terorismus má na hospodářský růst ve vyspělých zemích jen malý vliv, může mít ale obrovské dopady na méně rozvinuté ekonomiky.

Kurz koruny k EURU zůstává. Intervence ČNB pokračují

30.06. 13:49

Praha - Dnes zasedla Bankovní rada České národní banky. Její členové se dohodli, že bude pokračovat režim devizových intervencí s cílem udržet kurz poblíž 27 Kč/EUR. Úrokové sazby byly ponechány na historických minimech.

Poslanecká sněmovna dnes probírá OKD. Sobotka se situaci snaží vysvětlit

30.06. 12:03

Praha – Poslanecká sněmovna se dnes zabývá okolnostmi někdejší privatizace těžební společnosti OKD. Tento mimořádný bod iniciovali poslanci strany Úsvit a KSČM. Ti chtějí zřídit parlamentní vyšetřovací komisi, která by se privatizací zabývala.

I Německo doplatilo na brexit. MMF zhoršil výhled na růst ekonomiky

30.06. 11:06

Berlín - Na brexit patrně doplatí Německo. Mezinárodní měnový fond (MMF) plánuje v příštích týdnech zhoršit výhled růstu tamní ekonomiky. S propadem už počítá německý hospodářský institut DIW.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací