Byznys

Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku stagnuje. Stojí za tím brexit?

13.09. 15:13

Berlín - Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v září překvapivě nepokračovala v srpnovém růstu. Úřady již dříve oznámily, že klesá produkce v německém průmyslu, propadl se také export.

ČNB: Platební bilance ve 2. čtvrtletí skončila schodkem 56 milionů

13.09. 11:00

Praha - Podle dnes zveřejněných dat České národní banky (ČNB) skončil běžný účet platební bilance ve druhém čtvrtletí schodkem 56 milionů korun.

Miliony Britů trpí, 10 procent vlastní polovinu majetku

13.09. 10:48

Londýn - Organizace Oxfam upozornila, že nejbohatších deset procent Britů vlastní přes polovinu majetku v zemi. Tento fakt byl prý jedním z faktorů, které přispěly k odhlasování odchodu Británie z EU.

reklama

Německo se bouří proti obchodní dohodě mezi EU a Kanadou

12.09. 18:45

Berlín - Ačkoliv dohodu o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou (CETA) by měli už na podzim podepsat zástupci obou stran, v Německu se proti ní šikují odpůrci, kteří ji chtějí zastavit nebo alespoň změnit.

Odbory a vláda jednaly o platech řidičů autobusů. Babiš se navezl do Haška

12.09. 18:29

Praha - Zástupci odborů, vlády i zaměstnavatelů na dnešním jednání tripartity znovu jednají o zvyšování platů řidičů linkových autobusů. Tentokrát jejich debatě přihlíží i prezident Miloš Zeman, který se zúčastní i večerního jednání vlády. Na Úřad vlády dorazil ve dvě hodiny odpoledne.

MMF chce pomoci Ukrajině se splacením dluhu

12.09. 17:36

Moskva - Ukrajina dluží Rusku tři miliardy dolarů. Moskva sice bude hlasovat proti uvolnění další splátky pomoci Kyjevu od Mezinárodního měnového fondu (MMF), je ale připravena jednat o mimosoudním řešení sporu o dluh. Jako podmínku si ale stanovila, že Ukrajina změní návrh restrukturalizace…

Ministerstva mají nové požadavky na státní rozpočet, Babiš o tom nevěděl

12.09. 16:12

Praha - Některé resorty mají nové požadavky na státní rozpočet pro příští rok, což se ministr financí Andrej Babiš (ANO) podle svých slov dozvěděl až z médií.

ČSSD postrádá v rozpočtu ještě 2,3 miliardy

12.09. 15:06

Praha - Dnes odpoledne jedná tripartita a vláda o rozpočtu na příští rok. Sociální demokraté podle premiéra a šéfa strany Bohuslava Sobotky v něm postrádají 700 milionů korun na sociální služby, 300 milionů korun na vysoké školy a 1,3 miliardy korun na posílení bezpečnosti a financování…

Černý trh s alkoholem se zmenšil, říkají výrobci lihovin čtyři roky po metanolové kauze

12.09. 14:02

Praha - Metanolová aféra, která si od září 2012 do února 2014 vyžádala 48 obětí, a následná legislativní opatření výrazně zasáhla černý trh s alkoholem. Podle výrobců lihovin by se ale mělo ještě přitvrdit.

NKÚ prověřil programové financování v ČR, má špatné zprávy

Aktualizovali jsme 12.9.2016, 11:18, 12.09. 08:49

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil peníze vynaložené na informační systémy k podpoře programového financování a dotací. Programové financování slouží k alokování peněz ze státního rozpočtu na cíle, které si stát stanovil, a to podle jejich priorit. Rozpočtování orientované na cíle…

Britskou ekonomiku nečeká nic dobrého, tvrdí obchodní komora

12.09. 09:30

Londýn - Ekonomika Spojeného království letos a příští dva roky zpomalí růst, odhaduje Britská obchodní komora (BCC). Zároveň apeluje na vládu, aby více investovala do infrastruktury.

Kapitalismus nutí lidi podvádět, poctivce smete, tvrdí nositel Nobelovy ceny

Aktualizovali jsme 11.9.2016, 15:57, 11.09. 11:11

Berlín - V kapitalismu jsou lidé denně podváděni a nuceni k morálně pochybnému jednání. Uvedl to nositel Nobelovy ceny za ekonomii Robert Shiller v rozhovoru pro nové vydání německého týdeníku Die Zeit.

EU podle Kažimíra potřebuje lepší předvídatelnost systému daní

10.09. 14:57

Bratislava - Členské země Evropské unie by měly zajistit předvídatelnost daňových systémů a přistoupit ke sladění daňových pravidel s cílem udržet konkurenceschopnost unie.

Americké úřady vydaly doporučení vůbec nepoužívat telefon Galaxy Note 7

10.09. 09:58

Washington - Americké úřady vydaly doporučení nepoužívat chytrý telefon Galaxy Note 7 od společnosti Samsung Electronics. Americká Komise pro bezpečnost spotřebních výrobků (CPSC) to zdůvodnila hrozbou vznícení baterie. Už předtím americký Federální úřad pro letectví (FAA) vyzval cestující, aby…

Jeden z inženýrů VW se v USA přiznal k podílu na emisním skandálu

09.09. 19:27

Washington - Jeden z inženýrů německého automobilového koncernu Volkswagen se dnes u amerického soudu přiznal k podílu na skandálu kolem falšování testů emisí naftových vozů.

Výrobce počítačů Dell propustí až 3000 zaměstnanců

09.09. 17:06

New York - Výrobce počítačů Dell Technologies, který ve středu dokončil převzetí společnosti EMC zabývající se ukládáním a správou dat, propustí 2000 až 3000 zaměstnanců. Informuje o tom agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.

Eurozóna hrozí Řecku: Bez reforem nebude finanční pomoc

09.09. 14:43

Bratislava - V Bratislavě se dnes konala schůzka ministrů financí zemí eurozóny. Při jednání zazněl důrazný apel na Řecko, aby urychlilo reformy, které jsou podmínkou k čerpání další finanční pomoc ze záchranného úvěru.

Studie ukázala, které státy nejvíce těží z globalizace. Zmiňuje i Česko

09.09. 14:29

Berlín - Aktuální analýza německé Bertelsmannovy nadace ukázala, že z globalizace nejvíce těží otevřené ekonomiky včetně malých států. Klíčem k hospodářskému úspěchu je podle studie velké zapojení ve světovém obchodu.

Srpnová inflace byla podle ČNB v souladu s prognózou

09.09. 13:34

Praha - Podle údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad, vzrostla cenová hladina v srpnu 2016 meziročně o 0,6 %. Po očištění o primární dopady změn nepřímých daní se spotřebitelské ceny v srpnu meziročně zvýšily o 0,4 %. Inflace se tak nadále nachází výrazně pod cílem České národní banky …

Skansku nově vede Michal Jurka

09.09. 12:54

Praha - Ve čtvrtek se novým šéfem stavební firmy Skanska v Česku a na Slovensku stal Michal Jurka (38). Strategické směřování firmy se tím nemění.

ČSÚ: Růst cen v ČR mírně zrychlil

09.09. 10:02

Praha - Spotřebitelské ceny klesly v srpnu proti červenci o 0,2 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména snížení cen v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje a v oddíle doprava. Meziroční růst spotřebitelských cen zrychlil v srpnu na 0,6 % z 0,5 % v červenci. Uvedl to dnes Český statistický úřad.

Prestižní list varuje: Britové odmítají pravdu, brexit bude krutý

09.09. 09:37

Londýn - Tři měsíce po hlasování o vystoupení Británie z EU se zdá, že brexit žádnou pohromu nezpůsobil a že Spojenému království bude mimo EU lépe. Některé detaily nabízí ale i odlišný pohled, napsal komentátor britského listu Financial Times Philip Stephens.

Německá ekonomika překvapivě slábne

09.09. 09:25

Berlín - Vedle průmyslové produkce v Německu překvapivě klesá také export. Největší evropská ekonomika, na které je závislá řada českých firem, tak na počátku třetího čtvrtletí slábla.

VW tvrdí, že emisním skandálem pravidla EU neporušil

08.09. 21:29

Frankfurt nad Mohanem/Brusel - Německá automobilka Volkswagen odmítá, že by v souvislosti se svým emisním skandálem porušila pravidla EU na ochranu spotřebitelů.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace