Články k tématu: Rusko

Odejít či bojovat? Rusko se musí rozhodnout, tvrdí bývalý velvyslanec

18.12. 09:58

Pád východního Aleppa pod kontrolu syrského režimu a pád Palmýry do područí Islámského státu (IS), k nimž došlo minulý týden, mají strategické dopady pro ruskou operaci v Sýrii. Myslí si to mezinárodněpolitický analytik Vladimir Frolov. Bývalý ruský diplomat aktuální složitou situaci v Sýrii…

Ukrajina chce uvalit protiruské sankce na další občany

Aktualizovali jsme 17.12.2016, 19:11, 17.12. 11:56

Kyjev - Ukrajina chce rozšířit seznam ruských občanů, na které uvalila sankce. Podle agentury TASS pracuje Ukrajina na seznamu neustále.

Spasí situace v Halabu Sýrii? Rusko promluvilo o příměří

17.12. 18:28

Damašek/Moskva - Rusko se domnívá, že evakuace ze syrského Halabu (Aleppo) otevírá možnost pro další příměří i v dalších částech Sýrie.

reklama

Trumpa ve volbách podporovalo Rusko, shodují se americké tajné služby

16.12. 22:10

Washington – Názor, že Rusko v nedávných amerických prezidentských volbách pomáhalo Donaldu Trumpovi zvítězit, podporuje vedle amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) i Ústřední zpravodajské služby (CIA).

Rusko nese zodpovědnost za hackerské útoky před volbami, potvrdil Obama

16.12. 22:09

Obama – Americký prezident Barack Obama dnes vystoupil na bilanční tiskové konferenci to dnes ve Washingtonu. Při té příležitosti řekl, že jsou Rusové jsou odpovědní za hackerské útoky proti Demokratické straně během volební kampaně. Dodal, že podobným útokům musí Spojené státy zabránit.

Kvůli situaci v Halabu se mimořádně schází Rada bezpečnosti OSN

16.12. 20:46

New York – Na žádost Francie se má dnes sejít Rada bezpečnosti OSN. Mimořádné jednání má být věnováno problémům kolem evakuace východního Halabu.

Připravte plán pro případ války, vyzval Stockholm švédské regiony

16.12. 20:17

Stockholm - Švédsko vyzvalo dopisem místní samosprávy po celé zemi, aby zintenzivnily pohotovostní plánování pro případ války. Uvádí to agentura Reuters s odvoláním na Úřad pro řešení nepředvídatelných událostí.

Kolik zaplatilo Rusko za útoky v Sýrii? Nová čísla

16.12. 17:32

Moskva – Rusko 30. září 2015 zahájilo letecké údery v Sýrii. O pomoc Moskvu požádal syrský prezident Bašár Asad, s nímž má ruský prezident Vladimir Putin dobré vztahy. Po více než roce slaví tato koalice úspěch – tento týden se jí podařilo převzít plnou kontrolu nad městem. Ruská média teď…

Obama hrozí Rusům odplatou. Pitomost, opáčil Lavrov

Aktualizovali jsme 16.12.2016, 16:46, 16.12. 09:04

Washington - Americký prezident Barack Obama pohrozil, že USA neponechají bez odpovědi vměšování ruských hackerů do prezidentských voleb. Povahu odvetných kroků ale blíže neupřesnil. Volby 8. listopadu vyhrál republikán Donald Trump. Moskva jakékoli obvinění z kybernetických útoků či z vměšování do…

V Sýrii dochází k destrukci lidskosti. Kdo za to může?

16.12. 09:32

Sledovat pád starověkého syrského města Aleppo je podle úvodníku serveru New York Times mučivé. Vlivný americký server v něm připomíná, že civilisté, kteří přežili týdny intenzivního ostřelování, jsou podle dostupných zpráv masakrováni vojsky Asadova režimu při pokusech o útěk z bitevní zóny,…

Zadržený ruský oligarcha se chce po vzoru Trumpa postavit Putinovi

15.12. 22:02

Moskva - Výhra Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách inspirovalo ruského oligarchu Sergeje Polonského přihlásit se jako kandidát na úřad ruského prezidenta.

Velvyslanci NATO se v pondělí sejdou s ruským protějškem

15.12. 17:03

Brusel - Velvyslanci zemí Severoatlantické aliance se v pondělí sejdou se svým ruským protějškem.

Trump zpochybnil roli Ruska na hacknutí e-mailů demokratů

15.12. 16:45

New York - Budoucí americký prezident Donald Trump opět zpochybnil roli Ruska na kybernetickém útoku proti serverům Demokratické strany.

V Rusku byla zatčena skupina plánující útoky v Moskvě

15.12. 12:46

Moskva - Ruské metropoli údajně hrozily teroristické útoky. Měl za nimi stát Islámský stát.

Rusko nesouhlasí s rozhodnutím soudu o vrácení zlatých věcí Ukrajině

15.12. 10:50

Moskva - Rusko se odvolá proti středečnímu rozhodnutí nizozemského soudu. Ten určil, že sbírka zlatých předmětů z Krymu, které mělo zapůjčené archeologické muzeum v Amsterodamu, musí být vrácena Ukrajině.

TOP 7 největších hrozeb roku 2017

Aktualizovali jsme 14.12.2016, 19:23, 14.12. 11:34

Washington - Americká nezisková organizace Council on Foreign Relation sestavila žebříček hrozeb, se kterými se bude muset svět v příštím roce potýkat. Nechybí v něm například ohrožení ze strany Severní Korei nebo stupňování konfliktu v Sýrii.

VIDEO: Putin pustil na japonské novináře psa, tuhla jim krev v žilách

Aktualizovali jsme 14.12.2016, 18:22, 14.12. 15:29

Moskva - Nečekaný zážitek za sebou mají japonští novináři, kteří přiletěli na návštěvu Kremlu za ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Hlava ruské federace na ně "vypustila" psa, což některé ze zástupců médií pořádně vyděsilo.

Rusko chce v zemi více migrantů. Plánuje pro ně speciální akci

14.12. 18:08

Moskva - Ruští zákonodárci se snaží zvýšit počet příchozích migrantů. Plánují, že jim nabídnou povolení k trvalému pobytu prostřednictvím volné loterie pro cizí občany. Tento princip by měl být podle ruského serveru RT podobný "loterii zelených karet ", která se každoročně konaná v USA.

Opravdu Rusko ovlivnilo americké volby? Z Kalifornie přišly nové informace

Aktualizovali jsme 14.12.2016, 16:51, 14.12. 10:16

Jak odcházející Obamova administrativa, tak lídři nově zvoleného Kongresu si uvědomují, že je nutno plně objasnit, zda se ruská vláda organizovala kybernetickou válku s cílem ovlivnit výsledek nedávných prezidentských voleb v USA, konstatuje úvodník serveru Los Angeles Times. Liberální kalifornský…

Asad o situaci v Sýrii: Západní vlády se více starají o záchranu teroristů než civilistů

14.12. 15:04

Damašek – Bitva o syrské Aleppo se chýlí ke konci, povstalci přišli o další desítky lidí a stáhli se ze všech šesti důležitých čtvrtí, které dosud ovládali, oznámil už v pondělí Ramí Abdar Rahmán, šéf exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR). Východní část města měla být ve středu…

Ruská FSB brutálně mučí vězně: Muž popsal kruté praktiky, které musel snášet

14.12. 13:46

Kyjev – Ruská Federální služba bezpečnosti (FSB) velmi brutálně mučí zadržené osoby. Tvrdí to dva údajní ukrajinští sabotéři z Krymu. Jeden z nich teď z ruského vězení popsal velmi kruté praktiky, které musel podstoupit.

NATO je připraveno zasáhnout na Balkánu, tvrdí tajný dokument

13.12. 21:17

Záhřeb - Severoatlantická aliance je připravena intervenovat na západním Balkánu. Učiní tak ve chvíli, kdy bude nutné zabránit mezietnickému střetu a podpořit bezpečnost a stabilitu. Napsal to dnes záhřebský deník Večernji list.

Muž podezřelý z vraždy Němcova asi dostane obrovské odškodnění

13.12. 20:55

Moskva - Tamerlanu Eskerchanovovi, který je obviněný z vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova, vláda možná vyplatí odškodné. Má se tak stát kvůli údajnému porušování lidských práv ve vazbě.

Ruská armáda propustila 12 vojáků, nechtěli do Sýrie

13.12. 17:53

Moskva - Ze služeb ruské armády bylo propuštěno dvanáct vojáků. Všichni totiž odmítli bojovou misi v Sýrii.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie