Články k tématu: Rusko

USA mohou spustit válku s Ruskem, varuje spisovatel

26.10. 16:02

Washington – Přestože může být předpověď války mezi Ruskem a USA považována za zbytečné vyvolávání paniky, právě k tomuto cíli směřují všechny kroky stávající americké administrativy. Varuje před tím v komentáři server American Thinker.

Kdo může za krizi na Ukrajině? Známý politolog má odpověď

26.10. 10:50

Prakticky se nedá očekávat, že by Spojené státy v jakkoliv dohledné době odvolaly sankce uvalené na Rusko. Tvrdí to alespoň známý americký politolog John Mearsheimer, který proslul teorií ofenzivního realismu v mezinárodních vztazích. Profesor působící na Chicagské univerzitě v rozhovoru pro server…

Zahraniční tisk opět píše o Česku. Chválí ho, ale...

Aktualizovali jsme 25.10.2016, 21:22, 25.10. 14:45

Praha - Zahraniční média si všímají českého boje s proruskou propagandou. Poukazují na skupinu odborníků, která má od příštího roku fungovat pod ministerstvem vnitra a bránit šíření dezinformací a propagandistických materiálů.

reklama

Fico je druhý Putin, Slovensko se pomalu mění v Rusko, ukazuje studie

Aktualizovali jsme 25.10.2016, 17:54, 25.10. 10:36

Bratislava - Prokremelská propaganda cílí svůj vliv nejen na Českou republiku, ale i na další země Evropy. Podléhá jí například Slovensko, které se postupně přetváří ve druhé Rusko. Uvádí to studie ruské propagandy z amerického centra pro mezinárodní a bezpečnostní studia Kremlin Playbook.

NATO chce v Pobaltí odstrašit Rusko, ne rozpoutat válku

25.10. 17:41

Brusel - NATO chce mít v tomto týdnu jasněji o konkrétní podobě čtyř vícenárodních praporů, které mají v Pobaltí a Polsku začít působit na jaře roku 2017. Jejich vznik je reakce na zhoršené vztahy s Ruskem.

Ruská letadlová loď je vrak, nefungují ani záchody, píší ruská média

25.10. 17:23

Moskva - Pokud by sílu námořnictva určoval počet a stav letadlových lodí, Rusko by na tom v celosvětovém měřítku nebylo příliš dobře. Jediná ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov je v dezolátním stavu a tamní média si toho moc dobře všímají. Kremlu to proto pořádně osladily.

VIDEO: Ruské loďstvo v pohybu. Letadlová loď pluje do Středozemního moře

25.10. 17:16

Moskva - Ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov se vydala do východního Středomoří. Míří tam v doprovodu raketového křižníku Petr Veliký a protiponorkových lodí Severomorsk a Viceadmirál Kulakov.

Rusko má novou zbraň. Raketa Satan 2 je schopná zničit plochu o velikosti Francie

25.10. 17:14

Moskva – Rusko světu oficiálně představilo svou novou a velmi děsivou mezikontinentální střelu jménem Satan 2. Podle oficiálních údajů je raketa s oficiálním jménem RS – 28 Sarmat schopna vyvinout rychlost 7 kilometrů za vteřinu a dokáže uletět přes 10 000 kilometrů.

V Rusku soudí studentku, která odjela bojovat k IS

25.10. 16:11

Moskva - Ruska Varvara Karaulová (19) podle policie v květnu 2015 odjela bojovat za Islámský stát (IS), hrozí jí až deset let vězení. Nedávno se v této kauze konalo už sedmé soudní přelíčení.

Americké volby jsou zmanipulované, tvrdí ruské státní televize

25.10. 15:50

Moskva - Podle listu The Moscow Times ruské státní televizní kanály věří, že volby v USA jsou zmanipulované penězi z účtů demokratické kandidátky Hillary Clintonové.

Průzkumná expedice objevila na dně Černého moře 40 vraků lodí z osmanské říše

Aktualizovali jsme 25.10.2016, 14:07, 25.10. 08:07

Moskva - Průzkum dna Černého moře, který zorganizoval univerzita v britském Southamptonu, se vyplatil. Vědci objevili vraky 40 lodí z dob osmanské a byzantské říše.

Na Halab už neútočíme, tvrdí Kreml. SOHR říká něco jiného

25.10. 11:09

Damašek/Moskva - Příměří v syrském Halabu vypršelo v sobotu a podle SOHR byly nálety na povstalecké čtvrti města ihned obnoveny. Rusko ale tvrdí, že jeho ani syrská letadla nebombardovala povstalce už sedm dní.

Sankce proti Rusku nefungují. Je to jako dávat obklady člověku se žloutenkou, varuje ekonom

25.10. 08:53

Praha - Sankce proti Rusku se míjejí účinkem. Je to jako dávat obklady člověku se žloutenkou, tvrdí ředitel Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko Pavel Drahotský. Jaký proto navrhuje postup?

Novináře poslat do plynových komor? Komentář prokremelského listu vyvolal rozruch

24.10. 19:44

Moskva – Velmi kontroverzní komentář zveřejnil ruský prokremelský list Komsomolskaja pravda. Podle komentátora listu mohou neloajální ruské žurnalisty vyléčit jen plynové komory. 

Oddanost studentů ruské politice? Vědci dělali dlouholetý průzkum, o kterém prý Putin nevěděl

24.10. 17:09

Moskva - Ruský státní Ústav strategických studií a prognóz v průzkumu zjišťoval oddanost politice Kremlu. Dmitrij Peskov, mluvčí prezidenta Vladimira Putina na dotaz agentury Interfax prohlásil, že ruské vedení o výzkumu nic neví.

Zapadlé vzpomínky: Takhle se kupovala auta v Sovětském svazu

Aktualizovali jsme 24.10.2016, 13:50, 23.10. 16:08

Moskva - Uteklo skoro čtvrt století od chvíle, kdy se auta stala pro obyvatele Ruska dostupným zbožím. Už je ale dávno zapomenuto, jak se opatřovala auta za dob Sovětského svazu.

Rusko rozdělila bysta Stalina v Surgutu

22.10. 16:14

Surgut (Rusko) - Na promenádě na břehu řeky Ob západosibiřského města Surgut byla v umístěna bronzová bysta Stalina. Ta dodnes rozděluje společnost.

Vážná nehoda vrtulníku v Rusku: Zemřelo nejméně 19 osob

22.10. 10:10

Moskva - Při nehodě vrtulníku v severním Rusku přišlo o život nejméně 19 osob. Pouze tři z 22 cestujících na palubě vrtulníku Mi-8 nehodu přežili.

Ruský velvyslanec ocenil Itálii za boj proti sankcím

21.10. 20:45

Verona (Itálie) - Ruský velvyslanec v Itálii Sergej Razov dnes pochválil Řím. Líbí se mu jeho boj proti sankcím.

Moskva popírá, že jí Egypt předal francouzské lodě Mistral

21.10. 20:44

Varšava/Moskva - Jako "hloupost" dnes Moskva označila tvrzení polského ministra obrany, který tvrdí že Egypt za jeden dolar prodal Rusku francouzské lodi třídy Mistral.

Evropa vyrazila s Porošenkem dveře, zuří Ukrajina

Aktualizovali jsme 21.10.2016, 16:37, 21.10. 11:32

Paříž - Cílem setkání normandské čtyřky v Berlíně mělo být přimět Ukrajinu k plnění závazků vyplývajících z minských dohod. Místo toto s prezidentem Petrem Porošenkem vyrazili státníci dveře, tvrdí Bývalý ministr obrany Ukrajiny a poslanec Anatolij Gricenko.

Putinův prohnilý stát. Každý týden vymýšlí, jak nás vyděsit, zní z USA

21.10. 13:48

Washington – Zatímco před několika málo lety před Ruskem varovali republikáni, dnes se role obrátila a jediný, kdo Rusko a jeho prezidenta brání, je republikánský prezidentský kandidát Donald Trump. A přestože se končící americká administrativa domnívá, že Rusko slábne a není třeba se tolik bát,…

Ruská krutovláda v nejhorším možném bodě? Kasparov kritikou nešetřil

21.10. 08:53

Praha - Rusko napadá jiné země a začíná s genocidou. Tvrdí to jeden z předních Putinových kritiků, šachový velmistr Garry Kasparov s tím, že hůř už zkrátka být nemůže.

Summit EU odsoudil násilí v Halabu. O co jde Rusku?

21.10. 08:21

Brusel - Včera skončill první den summitu EU, který se kromě migrace z Afriky zabýval také situací v syrském Halabu. Na noční tiskové konferenci předseda unijních schůzek Donald Tusk řekl, že EU ostře odsuzuje násilí na civilistech, kterého se dopouští režim prezidenta Bašára Asada a jeho ruský…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie