Články k tématu: Rusko

Jak poznat dezinformace a propagandu? Čeští a ukrajinští experti poučují studenty

17.02. 20:13

Praha – V loňském roce se seminářů zaměřených na boj s ruskou propagandou a ověřování nepravdivých informací v médiích zúčasnilo více než 500 ukrajinských studentů a novinářů. Úvahy o zneužívání vlivu médií a schopnosti veřejnosti zhodnotit obsah informací se staly tématem i pro české politiky. 

Kreml nemá o zlepšení rusko-amerických vztahů žádné iluze, tvrdí Peskov

17.02. 17:08

Moskva - Období tání ve vztazích mezi Ruskem a USA po nástupu prezidenta Donalda Trumpa nenastalo. Podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova si Moskva nikdy nedělala iluze, že dojde k obratu. S definitivními závěry Rusko počká až na osobní setkání obou prezidentů.

Nacistický puč v Kyjevě? Putin prý nesdílí "sporný" názor svého poradce na Steinmeiera

17.02. 16:58

Moskva - Putinův poradce Sergej Glazjev dnes na twitteru obvinil nového německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera ze spoluúčasti na "nacistickém puči" v Kyjevě. Kreml se posléze od "sporného stanoviska" distancoval.

reklama

Proruští separatisté jsou odhodláni obsadit celý Donbas silou, Kyjevu poslali ostrý vzkaz

17.02. 16:54

Kyjev - Podle dnešního vyjádření vůdce proruských separatistů Alexandra Zacharčenka jsou povstalci odhodláni obsadit silou donbaská území kontrolovaná Kyjevem, pokud se to nepodaří politickými prostředky. Moskva jeho slova sice odmítla, nicméně pro ně má pochopení vzhledem ke stávající situaci.

Brusel rozhodl: Ruská televize podněcovala k nenávisti. Litva měla právo stopnout vysílání

17.02. 16:18

Brusel - Evropská komise dnes konstatovala, že rozhodnutí litevských úřadů pozastavit v zemi na tři měsíce vysílání ruské televize RTR Planeta kvůli podněcování k nenávisti není v rozporu s evropským právem.

Západ je v ohrožení, ale nejde jen o Rusko. Nebezpečí přichází i z jiné strany, varují analytici

Aktualizovali jsme 16.2.2017, 22:53, 16.02. 08:09

Londýn - Západní země neohrožuje pouze Rusko. Stejné nebezpečí hrozí i z Číny, kterou není radno podceňovat. Vyplývá se to ze zprávy, kterou zveřejnil Mezinárodní institut pro strategická studia (IISS) se sídlem v Londýně.

Německo tlačí na Rusko kvůli krizi v Donbasu

16.02. 21:10

Bonn - Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel při jednání se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem vyzval Rusko, aby učinilo vše pro posílení příměří v Donbasu. Tamní komflikt rvá od jara 2014 a vyžádal si přes 10 tisíc obětí.

Nové ohnisko ptačí chřipky je na Pardubicku je u Nasavrk

16.02. 17:11

Praha - Rusko povolilo dovoz zboží, kde je zpracované drůbeží maso z českých závodů. Musí však být ošetřené tak, aby v něm byl zničen potenciální virus ptačí chřipky. V Česku je 29 ohnisek nemoci. Nejnovější výskyt viru H5N8 byl zaznamenán v obci Ochoz v Pardubickém kraji.

NATO bude více cvičit v Černém moři, chce podpořit spojenecké země obávající se Ruska

16.02. 16:03

Brusel - Námořní síly NATO budou více a častěji cvičit v Černém moři. Podle generálního tejemníka aliance Jense Stroltenberga jde o podporu spojeneckým zemím jako Rumunsko a Bulharsko, které jsou znepokojeny chováním Moskvy.

Putin varoval před provokacemi ze strany NATO, volá po spolupráci s tajnými službami USA

16.02. 15:32

Moskva - Prezident Vladimir Putin dnes v projevu k pracovníkům ruské tajné služby FSB uvedl, že NATO neustále Rusko provokuje a snaží se je vtáhnout do konfrontace. Ukrajinu pak obvinil, že sází na silové řešení konfliktu v Donbasu, který vypukl na jaře 2014.

Problémů je mnoho a my ztrácíme čas, vzkazuje Kreml Washingtonu

16.02. 15:17

Moskva - Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes na tiskové konferenci uvedl, že absence normálních styků mezi Ruskem a USA vede k tomu, že zůstávají neřešeny problémy vyžadující společnou pozornost.

Voroněnkov z Kyjeva provokuje Rusko: Putinovi spolupracovníci anexi Krymu nechtěli

16.02. 10:51

Kyjev/Moskva - Ruský exposlanec Denis Voroněnkov, který emigroval na Ukrajinu, vydal k nelibosti Moskvy další prohlášení. Tvrdí, že nejbližší spolupracovníci prezidenta Vladimira Putina s připojením Krymu k Ruské federaci nesouhlasili.

Panenka Barbie v ohrožení? Rusko zakáže hračky, které vyvolávají zájem o sex

16.02. 10:42

Moskva - Pozornost úřadů v Euroasijské hospodářské unii v čele s Ruskem se nově zaměřila na hračky. Týmy expertů dostaly za úkol analyzovat hračky, které mohou poškodit dětskou psychiku nebo "vyvolat zájem o sex".

Z kyjevského kotletu je krymský, z hamburgeru krymburger. Ruská diplomacie má nový jídelníček

16.02. 10:02

Moskva - Ukrajinská krize se projevila také v diplomatické jídelně ruského ministerstva zahraničí. Podle listu Moskovskij komsomolec se kyjevský kotlet na krymský kotlet. Pozornosti úřadů neunikly ani hamburgery.

Co Rusové chtějí? Roste popularita Stalina, Brežněva a Putina

16.02. 08:35

Moskva - Popularita diktátora Josifa Stalina dosáhla v Rusku historického maxima za posledních 16 let. Ještě oblíbenější jsou sovětský vůdce Leonid Brežněv a zejména nynější prezident Vladimir Putin.

Putin a Trump mají hodně společného. Ale zeď s Mexikem by vůdce Kremlu nikdy nepostavil, tvrdí novinářka

16.02. 08:11

Moskva – Mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem existují silné paralely, protože mají mnoho společného. Jedno je ale zásadně odlišuje – je to přístup k migraci, především té nelegální a muslimské. Putin by na rozdíl od Trumpa nikdy nepostavil zeď, aby ji…

Americký kongres může šetřit kontakty Trumpova týmu s Ruskem

15.02. 22:39

Washington - Pokud štáb nového amerického prezidenta Donalda Trumpa během předvolební kampaně udržoval nevhodné vztahy s ruskými představiteli, měl by Kongres ustavit společnou vyšetřovací komisi republikánských a demokratických zákonodárců.

Francie nedovolí Rusku, aby se vměšovalo do voleb

15.02. 21:35

Paříž - Francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault prohlásil, že Paříž nedovolí nikomu, ani Rusku, aby se vměšoval do volebního procesu ve Francii.

Trump se pustil do Obamy: K anexi Krymu došlo za jeho vlády. Byl snad vůči Rusku měkký?

15.02. 16:55

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes časně ráno washingtonského času rozeslal sérii tweetů, v nichž naznačil, že má výhrady k politice svého předchůdce Baracka Obamy vůči Rusku. Neušetřil ani některá média, která označil za prolhaná.

Závažné obvinění médií: Trumpovi lidé byli během kampaně v kontaktu s ruskými agenty

Aktualizovali jsme 15.2.2017, 13:58, 15.02. 08:43

Washington - Podle informací listu The New York Times (NYT) členové volebního týmu Donalda Trumpa byli během prezidentské kampaně opakovaně v kontaktu s představiteli ruských tajných služeb a ruské vlády. Trump zprávu označil za konspiraci prolhaných médií.

Rusko porušilo odzbrojovací dohodu s USA, Kreml se brání

15.02. 13:15

Moskva - List The New York Times v úterý napsal, že Rusko tajně rozmístilo novou střelu s plochou dráhou letu, čímž porušilo odzbrojovací dohodu. Kreml toto tvrzení dnes rezolutně odmítl.

Rusko dobývají písně o hrdinných činech žoldáků ze Sýrie

15.02. 11:00

Moskva - Na ruském internetu roste popularita písní o hrdinských činech a životě ruských žoldáků válčících v Sýrii na straně vládních vojsk.

Rus využil zákon a od státu žádá pozemek velmi zvláštního tvaru

15.02. 09:27

Moskva - Ruští občané mají podle zákona nárok na bezplatné přidělení pozemku o výměře jednoho hektaru na řídce osídleném Dálném východě. Toho využil jistý šprýmař. Hranice jeho parcely přímo v centru obce Kiparisovo připomínají penis.

Británie jako vojenská velmoc a postrach Evropy? Prověrky odhalily znepokojivé věci

Aktualizovali jsme 14.2.2017, 21:13, 14.02. 09:30

Londýn - Britské námořnictvo a obecně armáda byla v dřívějších dobách jednou z největších vojenských sil světa. Od dob kolonizace se toho ale mnohé změnilo a některé kusy armádní techniky dnes vypadají, jako kdyby dobu před stovkami let ještě pamatovaly. Současný stav technického vybavení britské…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace