Články k tématu: USA

Trump zůstal přepočtu hlasů vítězem ve Wisconsinu

13.12. 14:49

Washington - Republikán Donald Trump je definitivním vítězem voleb v amerických státech Wisconsin a Pensylvánie, kde se jedna z poražených protikandidátek domáhala přepočtu hlasů. Volitelský sbor se k formálnímu potvrzení Trumpova vítězství sejde příští pondělí.

Rex Tillerson zřejmě bude novým šéfem diplomacie USA

Aktualizovali jsme 13.12.2016, 13:27, 13.12. 08:05

Washington - Donald Trump nominuje na post ministra zahraničí Rexe Tillersona (64), současného ředitele energetické společnosti Exxon Mobil. Demokratům, ale i některým republikánům je ovšem kvůli svým vazbám na Rusko a kladným vztahem k Vladimiru Putinovi trnem v oku.

Nástup Trumpa může otřást americkými zásadami, varuje agentura AP

13.12. 11:28

Washington - Donald Trump podle názoru americké agentury AP otřese všemi prezidentskými precedenty o konfliktu zájmů. Navíc hrozí, že se dostane i do střetu s ústavou.

reklama

Gorbačov se pustil do Západu. Vyčítá mu triumfalismus po zániku SSSR

13.12. 11:21

Moskva - Bývalý sovětský vůdce Michail Gorbačov (85) v rozhovoru pro agenturu AP vyjádřil naději, že by se vztahy mezi Ruskem a USA po nástupu Donalda Trumpa do Bílého domu mohly zlepšit. Nechyběla ani ostrá kritika politiky Západu.

Trump má problém. Na jeho inauguraci nikdo nejde

Aktualizovali jsme 12.12.2016, 22:22, 12.12. 14:54

Washington - Inaugurace budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa se blíží a výboru, který má tento akt na starosti, hrozí pořádná ostuda. Slavnostního uvedení Trumpa do funkce nejmocnějšího muže světa se totiž nikdo nechce zúčastnit. Bílý dům tak bude muset sáhnout do peněženky.

Americký tisk: Trump jednal s Fiorinaovou o funkci šéfa tajných služeb

12.12. 21:07

New York -  Donald Trump se dnes sešel se svou soupeřkou ze stranických primárek, někdejší šéfkou společnosti Hewlett-Packard Carly Fiorinaovou. List The New York Times píše, že spolu diskutovali o její možné nominaci na vlivný post ředitelky amerických tajných služeb.

Přepočítání volebních hlasů v Pensylvánii nebude, rozhodl soud

12.12. 19:52

Washington - Prezidentská kandidátka Jill Steinová neuspěla se svou žádostí o přepočítání hlasů odevzdaných v listopadových prezidentských volbách a o kontrolu elektronických hlasovacích zařízení v Pensylvánii. Soud její žádost zamítl.

Ilegální studenti by neměli cestovat.Trump pro ně představuje velkou hrozbu

12.12. 13:26

Washington - Studenti z přistěhovaleckého prostředí, kteří se do USA dostali nelegálně jako děti, by neměli cestovat. Radí jim to advokáti, právníci i univerzity. Obavy vzbuzuje nově zvolený prezident Donald Trump, který by mohl zrušit program svého předchůdce Baracka Obamy, který tyto lidi chránil…

VIDEO: Co je to Islámský stát a jak ho zabiju? Trump panikaří a neví si rady. Američtí komici se vysmáli budoucímu prezidentovi

12.12. 11:49

Washington – Republikán Donald Trump ještě ani nenastoupil do prezidentského úřadu, už teď je ale terčem celé řady vtipů a scének. Již několikrát se na něj zaměřili také herci a baviči ze známého amerického pořadu Saurday Night Show. V jedné ze svých scének si budoucího prezidenta berou na paškál…

Peking se navezl do Trumpa: On že nás nebude respektovat?

12.12. 09:50

Peking - Donald Trump ještě oficiálně nenastoupil do úřadu prezidenta USA a už si znepřátelil Čínu. Peking rozzlobilo prohlášení realitního magnáta, že nemíní respektovat politiku jedné Číny.

Útok v Kalifornii: Muž pobodal muslima, půjde před soud

12.12. 09:24

Los Angeles - Útočník v kalifornském městě Simi Valley pobodal v sobotu u mešity muslima. Pachatel byl zatčen a v úterý stane před soudem. Dle policie se jednalo o nenávistí motivovaný trestný čin.

Nový plán: Povstalci i civilisté budou mít na opuštění Halabu 2 dny

11.12. 20:40

Damašek - Rusko a USA dnes předložily syrským rebelům společný návrh na bezpečný odchod bojovníků i civilistů z Halabu. Počítá se s 48hodinovou lhůtou, po kterou bude odchod zajištěn. Na dodržování stanovených pravidel má dohlížet OSN.

VIDEO: Děda Mráz nebo Santa Claus? Podívejte se, jak se slaví Vánoce ve světě

11.12. 19:24

Londýn/Paříž - Vánoce se blíží a připravuje se na ně celý svět. Jiný kraj ale znamená jiný mrav a ne všude se slaví tak, jako u nás. Víte, jak probíhají svátky klidu a pohody například v Británii nebo ve Francii?

Nechci, aby mi Peking diktoval, spustil Trump

11.12. 17:48

New York - Budoucí prezident USA Donald Trump minulý týden čelil kritice za telefonát s tchajwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen a dnes prohlásil, že nerozumí politice jedné Číny.

Teherán podepsal s Boeingem smlouvu na 80 letadel za miliardy dolarů

11.12. 17:00

Teherán - Společnost Iran Air podepsal s americkým výrobcem letadel Boeing smlouvu o nákupu 80 letounů za celkem 16,6 miliardy dolarů (425 miliard Kč). Kontrakt umožnilo zrušení sankcí, které následovalo po uzavření jaderné dohody mezi Íránem a světovými velmocemi.

Americké tajné služby sledovaly zrod Charty 77, sledovaly její dopad na celý východní blok

11.12. 13:10

Praha - Důvěrné depeše velvyslanectví USA v Praze a zprávy a analýzy tajných služeb byly ve druhé polovině 70. let minulého století podkladem pro stanoviska vlády USA k disidentskému hnutí v tehdejším Československu a k aktivitám signatářů Charty 77. Washington se zajímal o názory chartistů i o…

Trump je nezkušený a dost neznalý, aby způsobil skutečnou škodu americkým zájmům. Magazín Rilling Stones vydal velmi ostrý komentář

11.12. 12:11

Washington – Už za šest týdnů bude bude Donald Trump stát na pódiu u budovy Kapitolu a skládat inaugurační přísahu, aby se stal 45. prezidentem USA. Co se stane dál, je ve hvězdách. Jeho administrativa ale pravděpodobně bude tak špatná, jak si myslíte – a možná ještě horší, píše v komentáři server…

Americkou diplomacii zřejmě povede Rex Tillerson, šéf firmy Exxon Mobil

10.12. 20:29

Washington - Šéfem americké diplomacie se ve vládě Donalda Trumpa patrně stane Rex Tillerson, generální ředitel energetické společnosti Exxon Mobil. Definitivně by mělo být rozhodnuto příští rýden.

Trump popřel zprávy, že bude producentem americké reality show. Je to směšné, tvrdí

10.12. 16:49

Washington - V médiích se objevila zpráva, že se Donald Trump i po nástupu do úřadu amerického prezidenta bude věnovat televiznímu byznysu a produkovat úspěšnou reality show The Apprentice (Učedník). Ten to dnes popřel.

Úleva pro americké státní agentury: Senát schválil zákon o financování vlády do dubna

10.12. 10:10

Washington - Agentury, které jsou financovány vládou USA, nemusí ukončit svůj provoz. Nakonec se podařilo schválit zákon, který jim zajistí finance až do dubna 2017.

Trump dělá pořádek ve svých firmách. Činnost několika z nich už ukončil

10.12. 10:04

Washington - Donald Trump, který se 20. ledna 2017 ujme úřadu prezidenta USA, by měl brzy oznámit změny, která hodlá učinit ve svém podnikání, aby zabránil případnému střetu zájmů. Už nyní ale dělá "úklid", když ukončil činnost některých svých společností, včetně čtyř, které byly zřejmě napojené na…

Soud v USA přepočet hlasů ve Wisconsinu nezastaví

09.12. 22:06

Washington - Soud se postavil proti žádosti příznivců zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ti chtěli, aby úřady zastavily přepočet hlasů ve státě Wisconsin.

VIDEO: Policejní zásah ve škole. Strážník postřelil studenta

Aktualizovali jsme 9.12.2016, 19:03, 09.12. 11:51

Nevada - Na nevadské střední škole ohrožoval jeden z tamních studentů spolužáky nožem. Přivolaný školní strážník proto neváhal a zasáhl. Mladíka postřelil a ten byl v kritickém stavu převezen do nemocnice.

IS je jen termín, za který se Amerika schovává. Zbraně znovu skončí v nepovolaných rukou, varuje anatylik

09.12. 17:10

Washington - Rozhodnutí prezidenta Baracka Obamy o zrušení omezení ohledně podpory militantních skupin způsobí docela jiné důsledky, než se kterými se počítalo. Tvrdí to geopolitický analytik oslovený ruským serverem RT.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací