Články k tématu: USA

Dobrovolná infikace virem zika? V USA hledají dobrovolníky

19.08. 12:37

Washington - Proti nákaze virem zika prozatím neexistuje vakcína a odborníci ještě ani neznají všechna rizika spojená s tímto patogenem. V nemocnici v americkém Baltimoru by proto měli být za úplatu infikováni dobrovolníci, aby vědci mohli sledovat reakci organismu.

FBI odhalila další skutečnost: Používat soukromý e-mail poradil Clintonové republikán Powell

19.08. 11:24

Washington - Dokumenty, které FBI předala Kongresu, dokazují, že používat soukromý e-mail pro rozesílání služební pošty poradil Hillary Clintonové někdejší republikánský ministr zahraničí Colin Powell.

Trump začal sekat dobrotu? Omluvil se za některé své výroky

19.08. 10:56

Washington - Doposud prostořeký Donald Trump patrně dal na kritiku a vůbec poprvé připustil, že některé jeho výroky mohou voliče popudit a způsobit jim bolest.

reklama

Obrovský požár v Kalifornii dostali hasiči částečně pod kontrolu, vzápětí začalo hořet jinde

19.08. 09:00

Los Angeles - Hasiči v Kalifornii dál svádějí boj s rozsáhlými požáry. Jeden se jim podařilo dostat pod kontrolu, vzápětí ale vypukl další.

Hackeři prý napadli počítače amerických republikánů

19.08. 08:52

Washington - Hackeři napadli počítače americké Republikánské strany i pracovníků kampaně jejího kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa. S odvoláním na zdroje z vyšetřování to dnes napsala agentura Reuters.

V USA se objevily sochy s nahým Trumpem

19.08. 02:49

Washington - Obyvatelé několika měst v USA měli ráno o zábavu postaráno. Donald Trump se dočkal velkého množství soch, o které ale patrně nestál. Ukazují ho totiž zcela nahého, napsal server Huffington Post.

Chlapec na tobogánu smrti nejel sám. Dvě ženy vypověděly, co se stalo

18.08. 22:03

Kansas City - Caleb Schwab (†10), který zemřel při jízdě na největší skluzavce světa, nejel na nafukovacím raftu sám. Byly s ním ještě dvě ženy, které tak celou hrůzu viděly na vlastní oči. Nyní o strašlivé nehodě promluvily. A vůbec poprvé od smrti desetiletého chlapce se k celé události vyjádřil…

Konec spolupráce mezi USA a Tureckem? Spojené státy budou přesunovat jaderné zbraně

18.08. 17:43

Washington/Ankara - Spojené státy americké se chystají přesunout zásobu jaderných zbraní z Turecké základny do Rumunska. Tvrdí to server EurActiv.com, který jako důvod uvádí zhoršení vztahů mezi zeměmi.

Amerika čelí největší katastrofě za posledních 10 let. Záplavy v Louisianě mají 13 obětí

18.08. 11:36

Baton Rouge - Voda na jihu americké Louisiany už zaplavila 40.000 domů a lidé se uchylují do provizorních ubytoven. Záplavy mají zatím 13 obětí. Jedná se o největší živelní pohromou od ničivého hurikánu Katrina z roku 2005.

Los Angeles zasáhne velké zemětřesení, varují vědci

18.08. 11:34

Los Angeles – Vědci z  Jet Propulsion Laboratory (JPL) v Pasadeně varují, že oblast Los Angeles zasáhne velké zemětřesení. To by oblast mělo s pravděpodobností 99,9 procent zasáhnout do dubna 2018.

S Trumpem se vrací totalitní režim? Vidím záblesky srpu a kladiva. Umělec se pustil do Trumpa

18.08. 11:23

Washington – Legendární rusko-americký tanečník, choreograf a herec Michail Baryšnikov varoval před nebezpečím, které představuje republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump. V novém videu zveřejněném ve středu podpořil Hillary Clintonovou a o republikánském kandidátovi naopak řekl, že mu…

Ohnivé peklo v Kalifornii: Požáry útočí rychle a s nebývalou silou, desetitisíce lidí mají strach o majetek

18.08. 11:03

Los Angeles - S požáry bojuje v Kalifornii na 1500 hasičů s 15 vrtulníky a deseti hasicími letouny. Oheň stejně jako v minulých dnech útočí rychle a s nebývalou silou.

Trump absolvoval první konzultaci s představiteli zpravodajských služeb

18.08. 09:52

Washington - Donald Trump ve středu absolvoval první bezpečnostní konzultaci s představiteli zpravodajských služeb. Ještě předtím se o práci amerických rozvědek vyjádřil nelichotivě.

Hospodářské zázraky jsou přeceňované, svět připomíná 19. století, říká profesor

18.08. 09:28

New York - Hospodářské zázraky jsou přeceňované, píše pro web Bloomberg profesor ekonomie Tyler Cowen. Přijetí této skutečnosti nám může pomoci pochopit to, co čeká rozvíjející se země jako je Čína.

Banky v USA budou muset podle Fedu zvýšit úroky

17.08. 20:56

Washington - Hospodářské podmínky ve Spojených státech by si podle některých činitelů tamní centrální banky (Fed) mohly brzy vyžádat zvýšení úrokových sazeb.

Severní Korea ohrožuje svět? Kim Čong-un se chce pojistit jadernými zbraněmi

17.08. 15:16

Washington – Zdá se, že se Severní Korei podařilo vyrobit jaderné zbraně. Severní Korea nyní vynakládá totální úsilí k miniaturizaci jaderných hlavic a zároveň vyvíjí ponorkové střely i mezikontinentální balistické střely, na které by je nainstalovala. Je to otázka času, kdy Severní Korea použije…

Diplomat varuje: Putin se přecenil, Kreml dělá chyby

17.08. 13:48

Kyjev - Velvyslanec USA v Kyjevě Geoffrey Pyatt končí svou misi na Ukrajině. Ještě před návratem do vlasti poskytl rozhovor listu ukrajinskému listu The Day. V něm poukazuje například na to, že Kreml nesplnil ani první podmínku minských dohod.

Trump se v průzkumech propadá. Změnil volební štáb

17.08. 12:35

Washington - Podle listu The New York Times změnil republikán Donald Trump složení svého volebního štábu, aby tak lépe čelil nepříznivým výsledkům v průzkumech. Dosavadní šéf kampaně Paul Manafort ve funkci ale zůstává.

FBI předala Kongresu dokumenty z vyšetřování e-mailové aféry Hillary Clintonové

17.08. 12:01

Washington - FBI v úterý předala Kongresu dokumenty z vyšetřování e-mailové aféry Hillary Clintonové. Podle republikánů mohou materiály prokázat, že kandidátka demokratů na prezidentku dávala rozporuplné odpovědi na dotazy ohledně své elektronické korespondence.

Rusko v Íránu základnu nemá, tvrdí politik. USA ale něco naznačily

17.08. 11:43

Teherán - Írán dal tento týden k dispozici svou základnu v Hamadánu ruským letadlům pro operace v Sýrii, což vyvolalo v Teheránu obavy.

Uprchlíci z Afriky i Asie prchají do USA, úřady jsou na nohou

17.08. 11:16

Washington – Nelegální přistěhovalci z Asie, Afriky a Blízkého východu už netrápí pouze Evropu. Z materiálů, které má k dispozici americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost a do kterých nahlédla agentura Reuters, vyplývá, že migranti platí velké částky, aby se dostali do Latinské Ameriky a odtud…

Z Kalifornie se musí evakuovat přes 82 tisíc lidí

17.08. 08:55

Los Angeles - Ohromný lesní požár devastuje kalifornskou oblast San Bernardino, za méně než 10 hodin oheň spálil oblast o rozloze 37 čtverečních kilometrů. Z postižené oblasti hasiči evakuují přes 82 tisíc lidí. Zuřící živel se zcela vymkl jakékoli kontrole.

Pensylvánská ministryně spravedlnosti zneužívala svou moc, nyní rezignovala

17.08. 01:33

Filadelfie - Kathleen Kaneová byla odsouzena v devíti bodech obžaloby za zneužití moci. Ministryně spravedlnosti státu Pensylvánie oznámila svou rezignaci.

Záplavy na jihu USA si vyžádaly už osm lidských životů

16.08. 19:14

Baton Rouge – Jihoamerický stát Louisiana už několik dní sužují záplavy. Ty si pod pátku vyžádaly už 8 životů. Televize CNN uvedla, že záchranáři museli od pátku pomoci zhruba 30.000 lidí, asi 20.000 jich bylo dopraveno do provizorních přístřešků.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací