Články k tématu: Německo

Žádné burky ani speciální pravidla pro muslimy. Bavorská CSU přitvrzuje migrační požadavky

Aktualizovali jsme 8.9.2016, 16:12, 08.09. 10:23

Berlín - Mezi vládní Křesťanskosociální unií (CSU) a Křesťanskodemokratickou unií (CDU) kancléřky Angely Merkelové se kvůli uprchlické krizi prohlubuje spor. CSU chce stanovit hranici maximálního počtu 200 tisíc běženců za rok, požaduje přijímání převážně uprchlíků z křesťanského kulturního okruhu…

Turecko pustí německé poslance na vojenskou základnu Inçirlik

08.09. 15:43

Ankara - Vztahy mezi Berlínem a Ankarou se po krizi v minulých týdnech začínají lepšit. Turecko umožní začátkem října návštěvu německých poslanců na své letecké základně Inçirlik, odkud startují mimo jiné německá letadla k operacím proti Islámskému státu.

Neměcko vyhovuje migrantům: Bylo spuštěno první televizní vysílání v arabštině

Aktualizovali jsme 8.9.2016, 15:15, 08.09. 12:53

Berlín - Německo se snaží přizpůsobit narůstajícímu počtu uprchlíků v zemi. Prostřednictvím satelitu a kabelových sítí proto byla uvedena do provozu první televize určená migrantům. Mimo jiné vysílá i v arabském jazyce.

reklama

Němci žijí v obavách o budoucnost a ve strachu z kriminality, ukázal průzkum

08.09. 11:51

Berlín - Němci od 30 do 59 let mají strach z kriminality, společenského rozkolu a chudoby ve stáří. Podle nového průzkumu také kritičtěji vnímají přistěhovalectví.

Steinmeier pojede vyjednávat do Kyjeva. Chce dojednat "normandský" summit

07.09. 21:11

Berlín - Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier navštíví příští týden spolu se svým francouzským kolegou Jeanem-Markem Ayraultem Ukrajinu.

Německo se loučilo s exprezidentem Scheelem státním pohřbem

07.09. 16:28

Berlín - Německo se dnes rozloučilo s nedávno zesnulým exprezidentem Walterem Scheelem. Pohřeb byl státní, při obřadu promluvil Joachim Gauck, současná hlava státu.

Německý průmysl hlásí nejhorší výsledky za dva roky

Aktualizovali jsme 7.9.2016, 15:46, 07.09. 10:32

Berlín - Analytici počítali s růstem v německé průmyslové výrobě v rozsahu 0,2 procenta, realita je ale mnohem horší. Spolkové ministerstvo hospodářství dnes oznámilo pokles o 1,5 procenta.

Merkelová přiznala: Ne všichni uprchlíci mají dobré úmysly

Aktualizovali jsme 7.9.2016, 14:15, 07.09. 11:35

Berlín - Německo podle kancléřky Angely Merkelové dosáhlo výrazného posunu při řešení migrace, nicméně upozornila, že integrace vázne. Problém je především uplatnění uprchlíků na trhu práce.

Merkelová chce zpátky své voliče. Dohoda s Tureckem je v zájmu obou stran, podotkla

07.09. 11:15

Berlín - Německý parlament dnes začal projednávat státní rozpočet na příští rok a při této příležitosti se svým projevem vystoupila kancléřka Angela Merkelová. Prioritou je pro ní znovu si získat důvěru voličů. CDU utrpěla porážku v nedělním zemských volbách v Meklenbursku.

Loňské žádosti uprchlíků o azyl budou vyřízeny nejpozději do jara 2017, tvrdí Merkelová

06.09. 21:44

Berlín - Všechny žádosti o azyl, které uprchlíci v Německu podali v loňském roce, úřady zpracují nejpozději do jara příštího roku. V Berlíně to dnes řekla kancléřka Angela Merkelová.

Situace Romů se zhoršuje, chybí zákony proti diskriminaci, tvrdí šéf Rady Evropy

Aktualizovali jsme 6.9.2016, 18:23, 06.09. 17:10

Berlín - Generální tajemník Rady Evropy Thorbjörn Jagland dnes na setkání Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v Berlíně kritizoval zhoršení situace Romů a Sintů.

Němci odmítají současnou politiku Berlína, tvrdí bavorský premiér

06.09. 17:57

Mnichov - Podle bavorského premiéra a šéfa CSU Horsta Seehofera Němci odmítají současnou politiku Berlína, což se projevilo i katastrofálním výsledkem voleb v Meklenbursku. Tam v neděli propadla vládní CDU kancléřky Angely Merkelové, naopak výrazně posílila protiuprchlická Alternativa pro Německo …

Nejznámější salafista Lau před německým soudem. Založil policii šaría, podporoval teror

06.09. 17:37

Berlín - V Düsseldorfu dnes začal proces s jedním z nejznámějších německých salafistů Svenem Lauem (35). Konvertita je obžalován z napomáhání teroristické organizaci a hrozí mu až 15 let vězení. Spis prokuratury má 80 stran.

Německo řeší státní rozpočet. I přes náklady na uprchlíky počítá s vyrovnaným rozpočtem

06.09. 11:34

Berlín - Německý ministr financí Wolfgang Schäuble (CDU) dnes představil poslancům návrh státního rozpočtu na rok 2017. I přes výrazně vyšší výdaje na integraci běženců by měl být vyrovnaný.

Merkelová ve volbách propadla, přesto trvá na vstřícnosti k migrantům

Aktualizovali jsme 5.9.2016, 17:42, 05.09. 16:03

Schwerin - Ani drtivá volební porážka CDU v Meklenbursku nepřiměla kancléřku Angelu Merkelovou, aby změnila svou uprchlickou politiku. Stále trvá na vstřícnosti a je odhodlaná získat voliče zpět.

Z Česka do Německa rychleji? Vlakové spojení možná zrychlí

05.09. 14:01

Praha/Mnichov - Bavorský ministr vnitra a dopravy Joachim Herrmann dnes oznámil, že Německo prověří možnosti rychlejšího vlakového spojení mezi Mnichovem a Prahou.

Německo má plán, jak se vypořádat s uprchlíky. Zatím je ale nereálný

05.09. 11:04

Berlín - V Německu se rýsuje plán, který by mohl pomoci zemi zbavit se části uprchlíků. Ministr vnitra Thomas de Maiziére chce v budoucnu migranty posílat zpět do Řecka. Zatím to ale neumožňuje platná legislativa, řekl v rozhovoru pro Welt am Sonntag.

"Masakr motorovou pilou." Německá média rozebírají porážku Merkelové

05.09. 10:21

Berlín - Německá média dnes komentují výsledky nedělních zemských voleb v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Katastrofa, masakr motorovou pilou, hodnotí výsledek Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové.

Merkelová otevřela dveře Německa migrantům. Udělala by dnes něco jinak?

05.09. 08:57

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová před rokem otevřela brány Německa příchozím migrantům mířícím do Evropy. V rozhovoru pro deník Bild nyní uvedla, že i po roce by se zachovala úplně stejně.

V Meklenbursku fakticky vyhrála protiislámská AfD, ostatní strany ztratily

04.09. 19:54

Berlín - Dnešní úspěch protiuprchlické a protiislámské Alternativy pro Německo (AfD) v Meklenbursku-Předním Pomořansku, kde strana bude mít asi 17 křesel v 71členném zemském sněmu, je letos již několikátým v řadě.

Merkelová neuspěla. V Meklenbursku vyhrála SPD, druhá je protiuprchlická AfD

Aktualizovali jsme 4.9.2016, 19:08, 04.09. 11:00

Berlín - V dnešních zemských volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku zvítězila sociální demokracie (SPD) s 30 procenty hlasů, naznačují první odhady. Alternativa pro Německo (AfD) je s 21,5 procenta druhá, Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové s 20 procenty až třetí.

Íránské banky chtějí otevřít pobočky v Mnichově

04.09. 18:10

Mnichov - Sankce proti Íránu za jeho jaderný program skončily už v lednu, mnohé evropské firmy si ale stěžují, že nedokážou získat od západních bank exportní financování. Tři íránské banky se proto chystají otevřít své pobočky v Mnichově.

Na videu IS se objevil německý džihádista. V Německu by měla platit šaria, tvrdí

04.09. 15:38

Berlín – Německý džihádista hlásící se k Islámskému státu je hrdinou nového propagandistického videa, na kterém tento bývalý křesťan vyzývá, aby v jeho rodné zemi bylo zavedeno právo šaría.

Cizinci v Essenu obtěžovali a osahávali ženy, pachatelé jsou prý migranti z Afriky

04.09. 15:29

Essen – Německá policie pátrá po migrantech, kteří měli v pátek na hudebním festivalu v Essenu sexuálně obtěžovat ženy. Podle zahraničních médií útoky až nápadně připomínaly dění o silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie