Články k tématu: Severní Korea

Rada bezpečnosti OSN schválila nové sankce proti Severní Koreji

12.09. 09:40

New York - Rada bezpečnosti OSN jednomyslně schválila nové sankce proti Severní Koreji kvůli testu vodíkové bomby z 3. září. Nová rezoluce je už devátým takovým dokumentem, který RB OSN přijala od roku 2006 v souvislosti se severokorejskými jadernými a raketovými zkouškami. Jejich efekt je však…

Zpravodajský oříšek: Proč američtí špioni neudeří na KLDR a nezískají tajné informace?

Aktualizovali jsme 11.9.2017, 17:38, 11.09. 10:06

Washington/Pchjongjang - Severní Korea je pro špiony z celého světa vskutku tvrdým oříškem. Kromě jazykových bariér se musejí potýkat s všudypřítomným udáváním a s perfektním šifrováním elektronické komunikace uvnitř KLDR. Zpravodajské služby pak mají často zcela odlišné informace o tom, jaký je…

Merkelová je pro jadernou dohodu s KLDR jako s Íránem

10.09. 11:55

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová naznačila, že by se se Severní Koreou mohla uzavřít podobná dohoda o ukončení jaderného programu jako před dvěma roky s Íránem.

reklama

Severní Korea vyvezla suroviny za skoro šest miliard

10.09. 09:54

New York (OSN) - Severní Korea za půl roku a v rozporu se sankcemi OSN vyvezla do Číny a dalších zemí, včetně Indie, Malajsie a Srí Lanky, uhlí, železo a další suroviny v hodnotě nejméně 270 milionů dolarů (5,9 miliardy korun).

Výročí založení KLDR proběhlo navzdory očekávání v poklidu

09.09. 14:36

Pchjongjang - Navzdory obavám Jihokorejců oslavili dnes jejich severní sousedi 69. výročí vzniku KLDR rutinně kladením věnců a klaněním před sochami a portréty bývalých vůdců, uvedla agentura AP.

Jihokorejští experti po šestém jaderném testu KLDR naměřili stopové množství radioaktivního xenonu

Aktualizovali jsme 8.9.2017, 23:06, 08.09. 18:21

Soul - Jihokorejští jaderní experti po šestém jaderném testu KLDR naměřili stopové množství radioaktivního izotopu Xe-133, který v atmosféře přirozeně není a který byl v minulosti spojen právě se severokorejskými jadernými testy.

Jak by dopadla válka v Koreji?

Aktualizovali jsme 8.9.2017, 23:06, 08.09. 17:52

Vyřešit krizi, která momentálně probíhá na Korejském poloostrově, prostřednictvím diplomacie je v zájmu všech. S tímto názorem vystoupil bývalý ruský diplomat Georgij Toloraja, který v současnosti působí jako profesor na Moskevském státním institutu pro mezinárodní vztahy. Expert na východoasijský…

Mogherini: Sankce vůči Pchjongjangu zesílíme

08.09. 14:06

Brusel - Na poslední sérii jaderných a raketových testů KLDR zareagovaly Spojené státy návrhem, aby Rada bezpečnosti uvalila na Severní Koreu ropné embargo. Šéfka diplomacie EU dnes uvedla, že unie podporuje zesílení hospodářského tlaku na Pchjongjang, aby byl ochotnější k politickému dialogu.

Kim Čong-Un: Pomatený blázen nebo zneuznaný génius?

08.09. 09:39

Washington/Pchjongjang – Severní Korea způsobila včera globální poplach, když vystřelila hlavici směrem k japonskému ostrovu Hokkaidó. Mnozí ho mají za šílence, despotického vůdce prosazující vojenskou strategii, která může vést k nukleární válce. A nebo ne? Mezi experty se ozývají hlasy, že za…

Trump varoval Severní Koreu před vojenskou intervencí, režim by se měl začít chovat dobře

07.09. 21:50

Washington - Americký prezident Donald Trump nevylučuje vojenskou intervenci proti Severní Koreji. KLDR se dle jeho slov nechová dobře a to musí přestat.

Protesty vyvolalo rozmístění zbylých částí protiraketového systému THAAD Američany

07.09. 12:22

Soul - Americká armáda dnes v Jižní Koreji instalovala zbývající čtyři odpalovací zařízení protiraketového systému THAAD, který má posílit obranu země vůči hrozbám ze strany KLDR. Štítu se obávají Čína a Rusko. Nelíbí se jim, že by radary mohly sledovat i jejich vojenské aktivity.

Válečný konflikt s KLDR prý nevypukne a zvítězí zdravý rozum, míní Putin

07.09. 10:59

Peking/Vladivostok - Čína souhlasí s tím, aby Rada bezpečnosti OSN přijala "nutná opatření" v reakci na nový jaderný test Severní Koreje. Ruský prezident Vladimir Putina se domnívá, že v krizi okolo KLDR a jejích jaderných zkoušek převládne zdravý rozum a válka nevypukne.

Jak ničivá je vodíková bomba?

07.09. 10:05

Soul - Poslední bombové testy severní souseda dělají vrásky Jihokorejcům. Statistici teď musejí počítat s možností, že taková puma dopadne i na jejich hlavní město. A odhady? Dva miliony mrtvých.

Severokorejská hlasatelka Ri Čon-hui je sice v důchodu, ohlásit velké úspěchy chodí stále

07.09. 09:52

Pchjongjang - Pokud se v KLDR stane něco mimořádného, nesmí u toho chybět televizní hlasatelka Ri Čon-hui (74). Sice je už v důchodu, na obrazovku se ale loni v lednu vrátila. Tuto neděli oznámila "velký úspěch", totiž odpálení vodíkové bomby.

Kolik lidí dokáže zabít nová severokorejská bomba?

Aktualizovali jsme 6.9.2017, 22:19, 05.09. 12:26

Pchjongjang - Severní Korea tvrdí, že poprvé úspěšně otestovala vodíkovou bombu a vyděsila celý svět. Je to zatím nejsofistikovanější zbraň, kterou režim představil. Kolik škod může taková bomba napáchat a které cíle jsou nyní v ohrožení?

USA chtějí po OSN zavedení ropného embarga vůči KLDR

06.09. 22:17

New York - Spojené státy v návrhu rezoluce OSN požadují ropné embargo vůči Severní Koreji kvůli jejímu raketovému a jadernému programu.

Trump a Ťin-pching spolu telefonicky hovořili o KLDR

06.09. 20:15

Peking/New York - Čínský prezident Si Ťin-pching a jeho americký protějšek Donald Trump dnes telefonicky jednali o situaci na Korejském poloostrově.

Jihokorejský prezident jedná s Putinem o KLDR. Varuje před nepředvídatelnosti situace

06.09. 09:21

Vladivostok - Na okraj hospodářského fóra ve Vladivostoku se dnes sešli ruský prezident Vladimir Putin a jeho jihokorejský protějšek Mu Če-in. Ten řekl, že provokace KLDR komplikují situaci v regionu a hrozí nepředvídatelností dalšího vývoje.

Země plná zákazů. Co vše v KLDR nesmíte?

Aktualizovali jsme 5.9.2017, 23:04, 05.09. 13:46

Severní Korea, jedna z nejuzavřenějších zemí světa, je obestřena celou řadou tajemství a nejrůznějších spekulací. Věděli jste například, že tato komunistická země má svůj vlastní letopočet, a že severokorejská armáda je tou nejlidnatější na světě?

Francie na sebe poutá pozornost Kima: KLDR prý může vyvinout rakety, které zasáhnou Evropu

05.09. 16:08

Paříž - Severní Korea může podle francouzské ministryně obrany Florence Parlyové vyvinout balistické rakety schopné zasáhnout Evropu dříve, než se očekávalo.

Nehysterčeme, vyzval prezident Putin po testech a výhrůžkách KLDR

05.09. 11:10

Sia-men (Čína) - Ruský prezident Vladimir Putin se domnívá, že by uvalení tvrdších sankcí na KLDR nezměnilo postoj vůdců v Pchjongjangu, zato by mohlo způsobit rozsáhlé lidské utrpení. Varoval též před "stupňováním vojenské hysterie" kolem Severní Koreje.

Námořnictvo Jižní Koreje v plné zbroji: Po testu KLDR pořádá cvičení u Japonska

05.09. 09:15

Soul - Jihokorejské námořnictvo v reakci na severokorejský test vodíkové bomby uspořádalo v Japonském moři cvičné manévry. Učastnily se ho válečné lodě včetně fregaty vážící 2500 tun, tisícitunové hlídkovací lodi a několika raketových lodí.

Merkelová s Trumpem se dohodli na nových sankcích proti KLDR

04.09. 22:08

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se v dnešním telefonickém rozhovoru s americkým prezidentem Donaldem Trumpem shodla na nutnosti rychlého prosazení nových sankcí proti Severní Koreji.

KLDR si koleduje o válku, zuří USA na zasedání OSN

04.09. 20:39

New York - Proti Severní Koreji, která v neděli provedla svůj šestý jaderný test, by měla Rada bezpečnosti OSN přijmout nejtvrdší možná opatření. Na mimořádném jednání rady to dnes řekla americká zástupkyně při OSN Nikki Haleyová s tím, že Spojené státy tento týden předloží návrh nové rezoluce…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace