Články k tématu: Severní Korea

Moskva chce vydat do Severní Koreje uprchlíka, kterému hrozí poprava. Aktivisté se bouří

07.02. 15:45

Soul - Severokorejský uprchlík Čche Mjong-pok, který žil posledních téměř 20 let na útěku v Rusku, by měl být v pátek vrácen do své vlasti. Ruská nevládní organizace Memorial se snaží ještě rozhodnutí ruského soudu zvrátit, muž totiž s největší pravděpodobností skončí v KLDR na popravišti.

Jaderný úder povede ke zdrcující odvetě, vzkázal Mattis KLDR

03.02. 08:48

Soul -- Nový šéf Pentagonu James Mattis během své první zahraniční cesty varoval KLDR, že případný jaderný útok proti Spojeným státům či proti jejich spojencům by vedl k "účinné a drtivé" odvetě.

USA stojí za Jižní Koreou, ujistil dnes šéf Pentagonu

02.02. 16:00

Soul - Americký ministr obrany James Mattis dnes v Soulu ujistil, že USA zůstanou i nadále blízkými spojenci Jižní Koreje, která čelí hrozbám se strany stalinistické KLDR. Jihokorejský premiér Hwang Kjo-an, který momentálně vykonává i některé funkce prezidenta, vyzval k dalšímu zpřísnění sankcí…

reklama

Konec Severní Koreje se blíží? Odborníci připomínají důležitá fakta

01.02. 11:26

Pchjongjang - Od svého přeběhnutí se Thae Yong-ho, bývalý náměstek severokorejského velvyslance ve Velké Británii, stal velmi cenným zdrojem vnitřních informací pro média o jeho nemluvné vlasti. Thae předpověděl zhroucení Kim Čong-unova režimu. Podle serveru The Diplomat však existuje dlouhá…

Bývalý diplomat KLDR: Diktátor Kim je nelítostný. Použil by klidně i jaderné zbraně

25.01. 16:42

Soul - Bývalý zástupce severokorejského velvyslance v Londýně Tche Jong-ho, který loni v srpnu utekl do Jižní Koreje, promluvil o poměrech v totalitní KLDR. Příslušníci elity podle jeho slov stále otevřeněji vyjadřují svůj nesouhlas s diktátorem Kim Čong-unem.

Z KLDR hrozí světu obrovské nebezpečí. A tentokrát nejde o jaderné zbraně či válku

Aktualizovali jsme 24.1.2017, 22:03, 23.01. 10:14

Pchjongjang – Ze Severní Koreje by mohlo velmi brzy přijít nebezpečí, které by mohlo způsobit devastaci celého světa. Tentokrát nejde o jaderné zbraně, ani o válečný konflikt, ale o smrtící přírodu. Vědci poukazují, že pod povrchem číhá obrovský vulkán, jehož exploze by mohla mít nedozírné následky.

Milionový rozmar: KLDR staví sousoší tří vůdců. Lidé ale nemají co jíst

19.01. 10:32

Pchjongjang - Diktátor Kim Čong-un se rozhodl, že na vrcholu nejvyšší severokorejské hory Pektu bude stát sousoší znázorňující trojici dosavadních vůdců KLDR - tedy jeho, jeho otce Kim Čong-ila a dědečka Kim Ir-sena. Tento špás vyjde na miliony dolarů.

Situace spěje k jaderné válce. Katastrofu lze odvrátit, ale musíme ihned jednat, burcuje bývalý ministr obrany USA

Aktualizovali jsme 10.1.2017, 14:17, 10.01. 09:19

Washington – Někdejší ministr obrany USA a odborník na hrozbu jaderných zbraní William J. Perry varuje před hrozbou, kterou představuje současné chování Severní Koreje. V komentáři pro The Washington Post rozebírá, jak se co nejlépe postavit k hrozbě, kterou Pchjongjang představuje.

Severokorejci chtějí otestovat další balistickou raketu. A Pentagon posílá důrazný vzkaz

08.01. 20:44

Washington - Americký ministr obrany Ash Carter dnes označil jaderné a raketové ambice KLDR jsou vážnou bezpečnostní hrozbou pro Spojené státy. Jeho slova byla reakcí na vyjádření Pchjongjangu, že je připraven provést zkoušku mezikontinentální balistické střely kdykoli a z jakéhokoli místa.

Začíná to být vážné, riziko roste každým dnem. Musíme jednat, shodují se diplomati

Aktualizovali jsme 7.1.2017, 20:13, 07.01. 10:35

Washington – Jeden z klíčových amerických diplomatů ve čtvrtek varoval, že schopnosti Severní Koreje v oblasti zbraní prokázaly v uplynulém roce „kvalitativní zlepšení", výsledkem je „bezprecedentní úroveň aktivity“. Jeho slova cituje americká stanice Fox News.

Trump obviňuje Čínu z neschopnosti postarat se o Severní Koreu. Jak je to ve skutečnosti?

Aktualizovali jsme 5.1.2017, 16:19, 05.01. 10:39

Pchjongjang - Donald Trump na svém Twitterovém účtu opět zaútočil na Čínu. Reagujíce na oznámení Severní Korey o finálních testech vývoje nukleární zbraně, nařkl Čínu z neplnění bezpečnostních závazků, za které si nechává od USA platit. Trumpův požadavek, aby Čína zabránila Severní Koreji ve vývoji…

KLDR prý ve vývoji balistických raket nepokročila

04.01. 07:51

Washington – Američané zpochybnil slova Severní Koreje o vývoji balistických střel. Podle USA nedosáhla ale takového pokroku, aby rakety dokázala osadit jadernou hlavicí. Řekl to dnes mluvčí amerického ministerstva zahraničí John Kirby. 

KLDR chce otestovat mezikontinentální raketu

01.01. 11:07

Pchjongjang - Severní Korea dospěla do závěrečné fáze vývoje mezikontinentální balistické rakety a nachází se před její zkouškou. Prohlásil to severokorejský vůdce Kim Čong-un. V novoročním projevu k národu potvrdil politiku "souběžného rozvoje ekonomiky a posilování odstrašující jaderné síly" a…

KLDR může do roka zničit svět, bojí se exdiplomat

29.12. 00:05

Pchjongjang - Kim Čong-un bude disponovat špičkovým jaderným programem, který dokáže do 12 měsíců zničit všechny severokorejské nepřátele. Tvrdí to bývalý diplomat v Pchjongjangu, Yong-ho.

VIDEO: Krev a střelba za zvuků koled? Netradiční vánoce na korejských hranicích

26.12. 16:16

Soul – Vánoční čas je pro křesťany dobou klidu a míru, není tomu tak ale všude. Na krvavé korejské hranici jsou vánoční svátky stejné, jako jakýkoliv jiný den – až na jednu výjimku. Objevují se tu i ozdoby a koledy.

Chystá se válka? Vojáci se připravují, hrozba však přichází od jinud než z Ruska

22.12. 09:51

Pchjongjang – Pozornost Západu se zaměřuje na možnou válku s Ruskem či na konflikt v Sýrii. Zároveň ale svět tak trochu přehlíží hrozbu, kterou představuje Severní Korea. Jak ale poukazuje server Express, Kim Čong-un v tuto chvíli připravuje severokorejskou armádu prostřednictvím řady nových…

Severokorejský zběh promluvil: Lidé v KLDR žijí jako otroci

19.12. 19:18

Soul - Lidé v Severní Koreji žijí v otrockých podmínkách. Tvrdí to bývalý zástupce severokorejského velvyslance v Londýně, který utekl před diktaturou v KLDR do Jižní Koreje.

Jihokorejské úřady vrátily do KLDR osm rybářů. Prý o to sami žádali

19.12. 15:39

Soul - Jihokorejské úřady dnes vrátily do KLDR osm severokorejských rybářů, kteří byli minulý týden objeveni ve třech lodích na jihokorejské straně námořní hranice. Dle BBC si návrat do vlasti sami přáli.

VIDEO: Teror v KLDR. V dolech pracují pětileté děti

16.12. 19:14

Londýn/Pchjongjang - Videonahrávky, které zveřejnil britský list The Daily Mirror, dokazují, v jak otřesných podmínkách žijí děti v KLDR. Jsou nucené pracovat v uhelných dolech či v kamenolomu a na budování železniční trati, některým je odhadem pouhých pět let.

Drsná výpověď ze severokorejské věznice. Čtení pro sílné žaludky

Aktualizovali jsme 9.12.2016, 22:05, 09.12. 10:48

Baltimore – Severokorejští dezertéři velmi otevřeně promluvili o tom, co prožili v zajateckých táborech provozovaných Pchjongjangem. Někteří dokonce mluví o tom, že byli nuceni jíst hady krysy a červy, aby vše přežili.

VIDEO: Peklo na Zemi? Unikátní záběry ukazují, jak se žije v KLDR

Aktualizovali jsme 2.12.2016, 22:13, 02.12. 16:59

Londýn - Život v Severní Koreji není lehký. Tamní diktátorský režim je skryt před očima celého světa, avšak záběry, které ze země uniknou, ukazují, jak tragická situace tam skutečně panuje. Tamní lidé se naopak stále více dozvídají o světě kolem nich, a mnozí spřádají plán...

Spojené státy rozšířily sankční seznam proti KLDR

02.12. 20:07

Washington - Spojené státy rozšířily sankční seznam proti KLDR o sedm vládních představitelů. Zahrnuly do něj také 16 severokorejských společností.

Severní Korea odmítá nové sankce za jaderný test, přijme proto "sebeobranná opatření"

01.12. 16:13

Pchjongjang - Nové sankce Rady bezpečnosti OSN podle KLDR popírají svrchovanost země a její právo na přežití, a země proto přijme "přísnější sebeobranná opatření". Embargo bylo uvaleno za jaderný test, který Severní Korea uskutečnila 9. září.

OSN uvalila na Severní Koreu nové sankce, KLDR nesmí prodávat ani sochy

30.11. 17:24

Pchjongjang/New York - 15členná Rada bezpečnosti OSN dnes jednomyslně uvalila na Severní Koreu nové sankce. Rezoluce mimo jiné zakazuje export mědi, niklu, stříbra a zinku, a také prodej soch z KLDR. Rada tak reaguje na zářijový jaderný test, který Pchjongjang provedl.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací