Články k tématu: Severní Korea

Kim Čong-un pod tlakem: Japonsko, Jižní Korea a USA nechtějí tolerovat jaderný vývoj KLDR

01.06. 09:17

Tokio - Japonsko, Jižní Korea a USA nehodlají nadále tolerovat jaderný a raketový program KLDR a bude vyvíjet vyšší tlak na režim diktátora Kim Čong-una.

Co má KLDR v plánu? Proběhlo další testování raket, zatím neúspěšné

31.05. 08:36

Pchjongjang - Severní Korea uskutečnila další test rakety středního doletu, i tentokrát byl neúspěšný. Podle zdroje jihokorejské agentury Jonhap raketa explodovala v odpalovacím zařízení ihned poté, co byl iniciován její start.

Teta Kim Čong-una má skoro 20 let USA podnikání

28.05. 18:36

Washington - Teta severokorejského diktátora Kim Čong-una žije s rodinou již skoro dvacet let v USA, kde provozuje čistírnu.

reklama

Americký prezident v Hirošimě? Je to pokrytectví, ozvala se KLDR

Aktualizovali jsme 27.5.2016, 20:24, 27.05. 11:35

Pchjongjang - Cesta amerického prezidenta Baracka Obamy do Hirošimy neušla pozornosti ani v KLDR. Tamní státní agentura KCNA návštěvu označila za pokrytectví. Schytalo to i Japonsko.

Podniknou USA preventivní útok proti KLDR? Přišla by tvrdá odplata, varuje analýza

27.05. 17:57

Pchjongjang/Washington - Vyplatilo by se Spojeným státům podniknout preventivní útok proti jaderným zbraním a zařízením Severní Koreje? Na tuto otázku se ve své analýze této hypotetické situace snažila odpovědět analytická společnost Stratfor.

Zničení jaderného programu KLDR? Analýza prozradila zajímavé možnosti

Aktualizovali jsme 25.5.2016, 17:37, 25.05. 09:13

Pchjongjang/Washington – Jaderné zbrojení Severní Korey mnozí považují za vážnou hrozbu pro západní svět. Analýza společnosti Stratfor zkoumá, zda by teoreticky bylo možné severokoresjký jaderný program zničit vojenským zásahem.

Útěk před stalinistickým režimem: Zaměstnanci restaurace zběhli, míří do Soulu

24.05. 09:22

Soul - Skupina Severokorejců pracujících v jedné z restaurací, které KLDR provozuje v zahraničí, utekla a má namířeno do Jižní Koreje. Není to poprvé, co tímto způsobem lidé prchají před stalinistickým režimem.

Velká soutěž KLDR: Vítěz si vezme sestru Kim Čong-una

Aktualizovali jsme 23.5.2016, 12:23, 23.05. 08:58

Pchjongjang - Severokorejský diktátor Kim Čong-un zahájil seznamovací soutěž pro svou sestru Kim Jo-čong. O tom, koho si vezme bude rozhodovat sám diktátor KLDR.

Kim Čong-un bez retuše: KLDR zveřejnila nový portrét, který se ihned stal terčem posměchu

18.05. 21:51

Pchjongjang - Severokorejský režim, který je posedlý snahou všechno kontrolovat a hned tak nějakou senzaci do médií nepustí, teď udělal pravděpodobně chybu. Zveřejnil totiž nejnovější snímek vůdce Kim Čong-una ve vysokém rozlišení a především - bez retuše.

Jmění Donalda Trumpa? Trpí fascinací zahraničními siláky, uvedl poradce

18.05. 09:00

Washington - Favorit republikánů na post amerického prezidenta Donald Trump uvedl, že jeho čisté jmění činí více než deset miliard dolarů (238,9 miliard Kč). V rozhovoru pro Reuters také řekl, že je ochotný v případě svého zvolení jednat se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem.

USA varuje občany: Vyhněte se KLDR, čekají vás tvrdé tresty

16.05. 14:40

Washington - Občané USA dostali varování před cestami do Severní Koreje. Podle americké diplomacie jim ve stalinistické zemi hrozí nepřiměřeně tvrdé tresty vězení za činy, které jsou ve Spojených státech legální.

Severní Korea bude ve zbrojení pokračovat. Čeho bychom se měli obávat?

Aktualizovali jsme 11.5.2016, 20:56, 11.05. 09:04

Pchjongjang, Washington - Severní Korea v posledních dnech žila kongresem dělnické strany. Vládce země, Kim Čong-un oznámil, že nepoužijí jadernou zbraň, pokud se nesetkají s útokem na jejich suverenitu. I nadále však hodlají ve svém zbrojení pokračovat. Odborník na tématiku jaderných zbraní se…

Pchjongjangem prošel ohromný průvod, Kim Čong-un kynul z paláce +VIDEO

10.05. 08:32

Pchjongjang - Na oslavu zakončení výjimečného sjezdu Korejské strany práce se v Pchjongjangu uskutečnil ohromný průvod. Statisícům účastníků velkolepé parády kynul Kim Čong-un z balkonu svého paláce.

Kim Čong-un se pyšní novým titulem

09.05. 15:34

Pchjongjang - V KLDR dnes čtvrtým dnem pokračoval sjezd vládní strany. Diktátor Kim Čong-un získal nový titul, byl jmenován předsedou Korejské strany práce. Do čela strany byl jmenován už dříve, doposud byl ale označován titulem první tajemník.

KLDR zadržela reportéry BBC. Jeden z nich byl vyhoštěn

Aktualizovali jsme 9.5.2016, 12:52, 09.05. 08:52

Pchjongjang - V Severní Koreji byl na několik hodin zadržen tým zpravodajské stanice BBC včetně reportéra Ruperta Wingfielda-Hayese. Ten byl po výslechu vyhoštěn ze země.

Jaderný arzenál budeme posilovat, oznámil Kim Čong-un na sjezdu

09.05. 09:30

Pchjongjang - Kim Čong-un sice na sjezdu vládnoucí Korejské strany práce prohlásil, že KLDR nepoužije nukleární zbraně jako první, nicméně svého jaderného programu se nevzdá.

Nepoužijeme jaderné zbraně, pokud nebudeme ohrožení, řekl Kim na sjezdu

08.05. 09:37

Pchjongjang - Diktátor Kim Čong-un v sobotním projevu na sjezdu vládnoucí Korejské strany práce řekl, že KLDR nepoužije jaderné zbraně, pokud její suverenitu nenaruší jiné nukleární mocnosti. Vůdce také vyzval ke zlepšení vztahů s Jižní Koreou.

Severní Korea na nohou: Co Kim Čong-un chystá během sjezdu vládnoucí strany?

Aktualizovali jsme 6.5.2016, 17:45, 06.05. 08:28

Pchjongjang - V severokorejské metropoli dnes začal sjezd vládnoucí Korejské strany práce, první po 36 letech. Přesný program není znám, ale dá se očekávat, že se diktátor Kim Čong-un pokusí ještě více posílit svou moc.

Zákaz svateb, pohřbů a cestování. Severní Korea v pohotovosti, co se chystá?

05.05. 10:27

Pchjongjang - Severní Korea se připravuje na jednu z největších politických akcí posledního desetiletí. Očekává se, že je to příležitost pro Kim Čong-una upevnit si moc a kontrolu v zemi.

Zvrácené choutky Kim Čong-una: Unášení mladých pannen a výhružky smrtí

Aktualizovali jsme 1.5.2016, 09:56, 30.04. 14:12

Pchjongjang – Někdejší nejbližší spolupracovníci Kim Čong-una, kteří zběhli do Jižní Koree, promluvili o choutkách severokorejského vůdce. Jihokorejská média s odkazem na své zdroje uvádí, že si šéf KLDR vybírá pro své „zvrácené sexy párty“ velmi mladé dívky.

KLDR odsoudila dalšího Američana, dostal 10 let nucených prací

29.04. 16:18

Pchjongjang - Američan korejského původu dostal v KLDR deset let nucených prací. Podle verdiktu byl je muž špion, který se snažil rozvrátit komunistický režim.

KLDR se test rakety opět nevyvedl, šla k zemi po pár vteřinách

28.04. 12:14

Soul - Podle jihokorejské agentury Jonhap dnes KLDR patrně znovu vyzkoušela svou novou raketu středního doletu, test byl ale i tentokrát neúspěšný.

Chystá se další test rakety Musudan, ten předchozí KLDR nevyšel

Aktualizovali jsme 26.4.2016, 16:03, 26.04. 09:08

Soul - Severní Korea pravděpodobně plánuje další test mohutné rakety středního doletu. Před dvěma dny přitom KLDR úspěšně vyzkoušela odpal střely z ponorky.

Test balistické rakety byl úplný úspěch, raduje se KLDR

Aktualizovali jsme 24.4.2016, 23:39, 24.04. 08:35

Pchjongjang - Severní Korea v sobotu úspěšně otestovala balistickou střelu vypuštěnou z ponorky. K testu podle jihokoreských médií došlo na východním pobřeží korejského poloostrova v 18:30 místního času. Zkouška zbraní byla podle amerických úřadů provokací, ale nikoho neohrozila.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací