Články k tématu: Severní Korea

Spojeným státům hrozí velmi vážný konflikt s KLDR, přiznává Trump

28.04. 08:14

Washington - Americký prezident Donald Trump sice preferuje diplomatické řešení současné vyhrocené situace kolem KLDR, zároveň ale připustil, že Spojeným státům hrozí vážný konflikt se Severní Koreou kvůli jejímu jadernému programu a vojenským provokacím.

Velitel tichomořské flotily USA varuje před KLDR: Je to opravdu zlé, krize je reálná

28.04. 08:03

Washington - Velitel tichomořské flotily USA varoval senátory před KLDR. Harry Harris považuje nynější situaci na Korejském poloostrově za nejhorší bezpečnostní krizi ve své kariéře.

Japonci mají na přípravu na jaderný útok KLDR pouhých 10 minut. Úřady už vydaly rady, jak se chránit

27.04. 21:40

Tokio – Japonci mají opravdu strach z toho, co by pro zemi znamenal útok Severní Koreje – obzvláště ten jaderný. Už v minulých dnech se objevily zprávy, že si někteří obyvatelé Japonska začali stavět protiatomové kryty. Vláda teď také varovala, že takovým střelám nebude trvat dlouho, než se…

reklama

KLDR straší svět: Na internetu se objevily fotografie z největšího vojenského cvičení v historii zěmě

27.04. 21:27

Pchjongjang – V Severní Koreji proběhlo obří vojenské cvičení. Na dělostřelce dohlížel osobně severokorejský vůdce Kim Čong-un. Na internetu se objevily fotografie, které ukazují sílu tamní armády.

Severní Korea souhlasí s návštěvou expertky OSN na práva postižených lidí

27.04. 16:05

Soul - Expertka OSN Catalina Devandasová-Aguilarová, která se zaměřuje na dodržování lidských práv fyzicky a mentálně postižených osob, bude ve dnech 3. až 8. května na návštěvě KLDR. Tamní režim s její přítomností souhlasil.

Severokorejský režim vybudoval luxusní zimní středisko, zeje ale prázdnotou

27.04. 11:16

Pchjongjang - Podle Globálního indexu hladu trpí na 40 procent Severokorejců podvýživou. Vůdce Kim Čong-un dal ovšem postavit luxusní skiareál Masikrjong, které je v KLDR jediné svého druhu. Navzdory promo video ve středisku ale mnoho lyžařů nepotkáte.

Washington hrozí KLDR zpřísněním sankcí, chce ji dotlačit k ukončen jaderného rpogramu

27.04. 08:15

Washington - Americká vláda se pokusí prostřednictvím zpřísněných sankcí dotlačit totalitní Severní Koreu k ukončení jaderného a raketového programu.

Odborníci spekulují: Co by se stalo, kdyby Trump válčil se Severní Koreou?

Aktualizovali jsme 26.4.2017, 21:58, 25.04. 13:11

Washington/Pchjongjang - Vzhledem k tomu, že totalitní Severní Korea říká, že je připravena poslat ke dnu americkou letadlovou loď. Reagovala tak na fakt, že seskupení amerických bojových plavidel v čele s letadlovou lodí USS Carl Vinson dnes ve Filipínském moři jižně od Korejského poloostrova…

100 dní prezidenta Trumpa: Tomahawky v Sýrii, boj o migrační dekrety. vztahy s Ruskem se nelepší

26.04. 10:28

Washington - 29. dubna uplyne sto dní, co se Donald Trump ujal funkce amerického prezidenta. Za tu dobu už stihl mnohé, zaznamenal ale i neúspěchy. Proklamované zlepšení vztahů s Ruskem se nekoná.

Čína kárá Trumpa: Měl by se uklidnit a nerozdmýchávat napětí kvůli KLDR

26.04. 08:11

Washington/Peking – Americký prezident Donald Trump kritizoval Čínu kvůli vlažnému přístupu k Severní Koreji. Vadí mu, že Peking nedostatečně tlačí na zastavení jaderného programu Pchjongjangu. V rozhovoru pro Financial Times prohlásil, že pokud Čína v tomto ohledu zklame, postarají se Spojené…

Krize na Korejském poloostrově? Japonci mají strach, budují protiatomové kryty

26.04. 08:05

Pchjongjang/Tokio - Zvyšující se napětí u korejského poloostrova děsí Japonce. Připravují se na případný severokorejský jaderný útok. Jejich obavu dokládá razantní nárůst zájmu o atomové kryty.

KLDR slaví 85. výročí založení armády velkými manévry s ostrými střelbami

25.04. 09:42

Soul - Severní Korea na východním pobřeží kolem města Wonsan uspořádala rozsáhlé vojenské cvičení s ostrými střelbami, kterému údajně přihlížel vůdce Kim Čong-un. Manévry se konaly u příležitosti 85. výročí založení armády KLDR.

Rady bezpečnosti OSN by měla přijmout kroky proti KLDR, myslí si Trump

25.04. 08:13

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes podle agentury Reuters mluvil s představiteli Rady bezpečnosti OSN. Prohlásil, že rada musí musí být připravena uvalit nové sankce vůči KLDR. 

Jde do tuhého: V Bílém domě proběhne velká porada o KLDR se členy Senátu

25.04. 08:11

Washington - Americká vláda uspořádá ve středu neobvyklou konzultaci věnovanou situaci v Severní Koreji. Do Bílého domu bylo pozváno všech sto členů Senátu amerického Kongresu, kteří vyslechnou informaci ministra zahraničí Rexe Tillersona, ministra obrany Jima Mattise, šéfa zpravodajských služeb…

KLDR zadržela Američana, který vyučoval na univerzitě v Pchjongjangu

24.04. 16:35

Soul - Minulý týden byl v Pchjongjangu zadržen Američan korejského původu Kim Sang-tuk, který rovněž používal jméno Tony Kim. Jednalo se o akademika, který přednášel na Univerzitě vědy a technologie v severokorejské metropoli.

KLDR vyhrožuje Americe potopením námořní flotily

23.04. 17:50

Pchjongjang - Severní Korea pohrozila Spojeným státům, že potopí jejich letadlovou loď Carl Vinson. Chce tím ukázat svoji vojenskou převahu. S prohlášením přišla poté, co se k americké skupině lodí přidaly dvě japonská plavidla ve Filipínském moři.

Hrozba na obzoru? Válka s KLDR by se dotkla i České republiky

23.04. 13:24

Praha – Trumpovo rozhodnutí vyslat k břehům korejského poloostrova námořní flotilu v čele s letadlovou lodí Carl Vinson a Kimovy další a další raketové testy přispívají k zvýšení napětí v oblasti poloostrova. O novodobé korejské válce spekulovali také američtí experti na bezpečnostní politiku.…

V Severní Koreji byl zatčen občan USA

23.04. 11:33

Soul - Severní Korea zadržela občana Spojených států, který v zemi jednal o dodávkách pomoci. Dnes to uvedla jihokorejská agentura Jonhap.

Jižně od Korejského poloostrova začaly americko-japonské manévry

23.04. 10:47

Washington - Jižně od Korejského poloostrova zahájilo společné vojenské manévry s japonským námořnictvem seskupení amerických bojových plavidel v čele s letadlovou lodí USS Carl Vinson.

Severní Korea se vysmívá USA, historici jsou na nohou

22.04. 10:30

V momentě, kdy Trumpova administrativa začala sklízet jisté pozitivní ohlasy za úder na Sýrii vedený střelami s plochou dráhou letu, prezidentovu podporu NATO a přehodnocení předchozích tvrzení, že Čína manipuluje s měnou, znovu zakopla o své vlastní tkaničky. Tvrdí to alespoň vojenský historik a…

Letadlová loď Carl Vinson míří do Japonského moře

22.04. 10:03

Sydney - Americká letadlová loď USS Carl Vinson během několika dní dorazí do Japonského moře mezi Japonskem a Korejským poloostrovem. Řekl to během dnešní návštěvy Austrálie americký viceprezident Mike Pence.

Soul, Peking a Moskva jsou v pohotovosti kvůli KLDR

21.04. 13:53

Soul/Peking/Moskva - Jižní Korea dnes oznámila, že uvedla své ozbrojené síly do stavu zvýšené ostražitosti v souvislosti s dalším významným výročím, které se chystá oslavit KLDR.

Rusko se zlobí: My jsme prohlášení proti KLDR nezablokovali

20.04. 13:41

New York - Rusko v Radě bezpečnosti OSN podle CNN zablokovalo připravované prohlášení, které odsuzovalo raketové zkoušky KLDR. Podle Kremlu se ale nic takového nestalo

Znepokojiná analýza: Svět se ocitl na hraně, Trump musí adekvátně reagovat. Dokáže to?

20.04. 08:14

Svět se opět ocitl na nebezpečné hraně, jelikož Severní Korea hrozí dalšími jadernými testy a zkouškami nových raket, zatímco Spojené státy nastavují červené linie a vydávají varování, konstatuje editorial serveru Los Angeles Times. Liberální deník v něm připomíná výroky amerického viceprezidenta…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací