Články k tématu: Severní Korea

KLDR zavraždila našeho občana. To nemůžeme tolerovat, zní z USA

21.06. 09:29

Washington - Dvaadvacetiletý americký student Otto Warmbier, kterého minulý týden po 17 měsících zadržování propustila z „humanitárních důvodů" Severní Korea, zemřel. Podle lékařů byl po návratu ve špatném stavu a měl těžce poškozený mozek. Zástupci USA na úmrtí mladíka reagují velmi ostře.

Soul vyzval Pchjongjang k propuštění zadržených cizinců, Čína ruší zájezdy do KLDR

20.06. 09:29

Soul/Peking - Zemřel student Otto Warmbier (22), který se z KLDR po rok a půl trvajícím věznění vrátil do USA v kómatu. Jihokorejský prezident Mun Če-in v reakci vyzval Severní Koreu, aby rychle vrátila zadržené občany Jižní Koreje a Spojených států. Ozvala se také Čína.

Zemřel mladý Američan, kterého KLDR propustila v zuboženém stavu

20.06. 05:21

Washington - Zemřel dvaadvacetiletý americký student Otto Warmbier, kterého minulý týden po 17 měsících zadržování propustila z "humanitárních důvodů" Severní Korea. Informovala o tom dnes jeho rodina v prohlášení, které zveřejnila nemocnice v ohijském Cincinnati, kde byl Warmbier hospitalizován.…

reklama

Proč KLDR pustili na svobodu polomrtvého Američana? Případ vyvolává řadu otázek

19.06. 14:51

Oznámení, že Severní Korea propustila amerického vězně Otto Warmbiera, přišlo ve stejný den, kdy bývalá basketbalová hvězda, Dennis Rodman, přiletěla na již pátou návštěvu u svého "přítele" KimČong-una, poukazuje politolog a expert na mezinárodní vztahy Jonathan Cristol. V komentáři pro server CNN…

Ze Severní Koreje dezertoval další voják, přeplaval nebezpečnou řeku

18.06. 18:06

Soul - Tento týden dezertoval ze KLDR do Jižní Koreje již druhý voják. Podle BBC přeplaval úzký úsek řeky Han. V průměru dezertuje každý rok jeden severokorejský voják. Od konce války v roce 1953 do Jižní Koreje uprchlo 30 tisíc Severokorejců.

Jihokorejské ministerstvo zahraničí poprvé v historii povede žena

18.06. 14:10

Soul - Jihokorejskou diplomacii povede vysoká představitelka OSN Kang Kjong-wha (62). V čele exponovaného ministerstva, zvláště nyní v souvislosti s napětím vyvolaným Severní Koreou, tak poprvé stane žena.

KLDR chrastí zbraněmi: Vykořeníme americké zlo, urychlíme práci na jaderných zbraních

17.06. 11:56

Pchjongjang - Severní Korea v pátek oznámila, že urychlí úsilí o posílení svých jaderných zbraní. Chce tak prý bojovat proti Američany vedenému „nepřátelství“ a sankcím vůči komunistickému režimu. Uvádí to jihokorejská tisková agentura Jonhap.

Americkému studentovi z KLDR chybí část mozkové hmoty

16.06. 15:21

Ženeva/Pchjongjang/Washington - Stav amerického studenta, který se po více než ročním věznění v KLDR vrátil domů v kómatu, znepokojil OSN. Vyšetřovatel pro lidská práva Tomas Ojea Quintana dnes vyzval Severní Koreu, aby záležitost podrobně vysvětlila.

Severokorejci propustili amerického studenta z humanitárních důvodů, více než rok byl v komatu

15.06. 12:08

Pchjongjang - Severní Korea se dnes poprvé vyjádřila k propuštění amerického studenta Otto Warmbiera (22). Mladík ve vězení strávil 17 měsíců, z čehož byl prý více než rok v kómatu.

Tillerson chce, aby Čína zatlačila na KLDR

14.06. 21:52

Washington - O prioritách americké vlády v zahraniční politice dnes na slyšení v zahraničním výboru Sněmovny reprezentantů hovořil ministr zahraničí USA Rex Tillerson.

Severokorejci poslali do Jižní Koreje dron, jeho úkolem bylo nafotit americký štít THAAD

13.06. 11:52

Soul - Podle jihokorejské armády vyslala KLDR bezpilotní letadlo, aby fotografovalo na území Jižní Koreje americký protiraketový štít THAAD. Zařízení se nachází v okrese Songdžu, asi 250 kilometrů od hranice znepřátelených zemí.

Basketbalista Dennis Rodman znovu míří do Severní Koreje

13.06. 09:00

Washington - Bývalý špičkový americký basketbalista Dennis Rodman míří znovu do Severní Koreje, kam má dorazit během dneška. Oznámila to televize CNN s odkazem na své zdroje v Pchjongjangu. Rodman byl podle americké televize spatřen na letišti v Pekingu, o své misi ale nechtěl nic vyzradit.

Co dovede Severní Korea? Umí divy i s vírou

Aktualizovali jsme 11.6.2017, 22:56, 11.06. 12:40

Na konci 40. let 20. století zavítal mladý sovětský novinář v doprovodu místního severokorejského úředníka na horu Kumgang. Jeho pozornost přilákalo velké množství buddhistických chrámů, jež se nacházely v rozlehlých údolích. Průvodce svého hosta ujistil: „Nebojte se, postaráme se o ně. Většinu z…

Na severokorejské testy protilodních raket dohlížel sám Kim Čong-un

09.06. 08:09

Pchjongjang/Soul - Severokorejský vůdce Kim Čong-un osobně dohlížel na zkoušku nových protilodních raket. Oznámila to dnes severokorejská státní tisková agentura KCNA.

Severokorejci učinili za poslední půlrok znepokojivý pokrok v raketách

08.06. 08:14

Washington - Šéf americké Agentury pro protiraketovou obranu (MDA) James Syring označil technologický pokrok v severokorejském vývoji balistických střel v uplynulých šesti měsících za velice znepokojivý. Informovala o tom agentura Reuters.

Severní Korea odpálila sérii nad moře sérií protilodních střel

08.06. 08:13

Pchjongjang/Soul - Severní Korea dnes podle jihokorejské armády vypálila nad moře sérii protilodních střel krátkého doletu. Informovala o tom agentura Reuters.

Američané stahují své letadlové lodě USS Carl Vinson a USS Ronald Reagan z blízkosti KLDR

07.06. 12:27

Tokio – Americké letadlové lodě USS Ronald Reagan a USS Carl Vinson se stahují z blízkosti Severní Koreje. Uvádí to japonská média. Stroje byly do Japonského moře nasazeny v minulých týdnech kvůli rostoucímu napětí vyvolanému severokorejskými raketovými testy.

Severní Korea s vývojem jaderných zbraní nepřestane

04.06. 17:00

Soul - Severní Korea považuje nejnovější sankce OSN za nepřátelský čin a ve vývoji jaderných zbraní hodlá pokračovat. Dnes to oznámil mluvčí severokorejského ministerstva zahraničí.

USA přijmou další opatření proti KLDR

03.06. 12:33

Singapur - Americký ministr obrany James Mattis dnes oznámil, že Spojené státy přijmou další kroky, které je mají chránit před hrozbou ze strany Severní Koreje.

OSN rozšířila sankce proti KLDR kvůli raketovým zkouškám

03.06. 10:10

New York - Rada bezpečnosti OSN dnes rozšířila sankce proti Severní Koreji za její opakované zkoušky raket.

Washington rozšířil sankční seznam vůči KLDR

02.06. 08:07

Washington/Moskva – Americký ministerstva financí a zahraničí dnes rozšířila sankce proti Severní Koreji. Američané na sankční seznam přidali devět firem a vládních organizací a tři jednotlivce, informovala agentura Reuters. Majetek firem a lidí uvedených na seznamu bude zmrazený, americké firmy s…

Strach z KLDR? USA úspěšně otestovaly protiraketový obranný systém

31.05. 09:50

Washington - Americká armáda úspěšně dokončila test obranného systému před mezikontinentálními balistickými raketami, který byl první podobnou zkouškou svého druhu.

Trump na dění kolem posledního raketového testu KLDR reagoval velmi ostře

30.05. 17:18

Washington – Nový severokorejský raketový test opět vyvolal napění. Americký prezident Donald Trump už se nechal slyšet, že Severní Korea zkouškou ukázala „velkou neúctu“ vůči Číně. Japonsko a Jižní Korea mluví o další nebezpečné provokaci.

Severokorejci potvrdili test rakety typu Scud. Osobně na něj ohlížel Kim Čong-un

30.05. 08:31

Pchjongjang/Soul - Severní Korea dnes potvrdila pondělní test další balistické střely. Podle severokorejské agentury KCNA byl "úspěšný". Na odpálení rakety podle ní dohlížel sám vůdce KLDR Kim Čong-un, který zároveň nařídil vývoj ještě mocnějších strategických zbraní. Jižní Korea oznámila, že…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací